458
Ki mit tud a hivatásos katonaságról.
  • PhantomAss
    #458
    jópár éve nincs sorkatonaság...

    amúgy:
    2 évig voltam szerződéses katona (oltam sorkatona is)
    szerződésesként max. 15 évet írhatsz alá, utána le kell szerelned, és nem kaphatsz korengedményes nyugdíjat pl. Viszont adnak lóvét amikor leszerelsz (én 2 év után kaptam 400e ft-ot, 15 év után kb. 3 milliót kapsz, de ennek utána kell nézni)
    szóval bele kell kalkulálni hogy ha 40 évesen kb leszerelsz, utána el kell menned dolgozni máshova.
    Az átlag szerződéses katona élete nem csak játék és mese,(...) de nem is kell megszakadni. Mi a napjainkat azzal töltöttük hogy konditerembe jártunk, takarítottunk, szolgálatokat adtunk, ilyesmik. 8-5 ig meló, semmi különös. A szerződéses katona alapból őrvezető-tizedes.szakaszvezető lehet.
    Ha hivatásos akar valaki lenni akkor nemzeti Közszolgálati Egyetemre kell mennie. Ott hadnagyként (vagy főhadnagy)végez, és a végén nyugdíjba is mehet, a fizetés sem rossz, stb. De úgy tudom az egyetem elég kemény, bekerülni sem egyszerű. Matek, fizika, töri, nyelvvizsga, ezekre mind rá kell gyúrni. Ja és van fizikai felmérés is. Ez szerződéseseknek is van, 2 napos volt amikor én csináltam, és elég kemény. Egy kórházban mindenedet megvizsgálják, és elég hamar kiszórnak ha nem vagy alaklmas (látás pl).
    Ez egy nap, utána van egy szintén egy napos fizikai felmérés (cooper teszt). Ha minden ok akkor aláírhatod a szerződést meghatározott időre.
    remélem segítettem valamit, a fentebb leírt dolgok 10 éve voltak, azóta lehet hogy változtak..
  • Jerry05
    #457
    Ha érezségitel és esetleg jó lesz az éretségid akkor próbáld meg a zrinyit Budapesten :) töri meg a fizika ott nem utolsó :) és ha azt elvégzed akkor tiszként kezdesz és elkerülöd a szivatást :) ha nem sikerül bejutni akkor szentendrére menj el mert ott is van egy suli :) ha az sem akkor sorkatona és valóban szivatás 2 évente meg tovább képzés :)
  • veszelka
    #456
    minimálbérér' szopsz.
  • balkq
    #455
    Sziasztok!
    Lassan el kéne döntenem hogy érettségi után hova tanulok tovább és a katonaság mindig is érdekelt.
    Valaki le tudná írni hogy úgy átlagosan hogy indul egy katona pályafutása? Tehát én jövőre leérettségizek, utána hova tovább, ott mikor végeznék, onnan hova kerülök? Kezdő fizetés, előrelépésnek a feltételei(rangok). Szóval az alapok.
  • veszelka
    #454
    van esélye, még érettségi nélkül is, és szolgál.
  • Pleomax365
    #453
    Sziasztok!
    Valaki tisztában van azzal, hogy egy egyszerű katonának mi a feladata itt Magyarországon? ; és, hogy diploma nélkül van-e esélye kijutni külföldre szolgálatra? Mert ha igen, akkor írja már le, mert nagyon érdekelne!
    Kösz előre is!
  • veszelka
    #452
    ahhhha.....persze
  • totahun
    #451
    Egyik ismerősöm sokat játszott háborús játékokkal a konzolján , számítógépén. Eldöntötte hogy ha már tanulni nem szeretett , elment katonának. Elvégezte a kiképzést stb. 2 évig nem hallottam felőle , tegnap futottam össze vele és nem volt meg az egyik lába...:) KATONASÁG ÉN ÍGY SZERETLEK! Vannak katonák... és az értelmiség!
  • Panzerfaust
    #450
    Tűzszerész- hadihajózó, meg a Budapesti helyőrség
  • sanyiute
    #449
    ...
  • veszelka
    #448
    tamburinmajor lehetsz.
  • sanyiute
    #447
    BP-n van katonaság ahol lehet szolgálatot teljesíteni?:S ha már szerződéses katona vagyok
  • modellmaker
    #446
    Az alapkiképzés (14 hét) után abban a helyőrségben, ahová jelentkeztél. Ez nagyjából csak rajtad áll.
  • Thanatos
    #445
    a hadseregben
  • sanyiute
    #444
    sziasztok olyan kérdésem lenne hogy a katonai szolgálatot hol kell teljesíteni helyileg??
  • Matthew Baker
    #443
    1. Caps lock kikapcs 2. ezt kúltúráltan is meg lehet mondani egy kommentben is és 3. az nem MEG HALL hanem meghal...
  • Rambo
    #442
    '''A HARC A VÉRÜNKBEN VAN;CSAK ENNYI
  • Rambo
    #441
    MAGYAROK VAGYUNK HARCOSOK A KATONA SENKIT NEM SZERET CSAK MAGÁT A BAJTÁRSAIÉRT HA KELL MEG HALL. EZ ÖZTÖNÖZE A KATONÁT EZ AZ ELIT ÉLET
  • Rambo
    #440
    SZERINTEM AZ LEGYEN KATONA AKI AKAR ÉS NE LEGYEN KÖTELEZŐ KATONASÁG MERT ILYEN SZAR ORSZÁGÉRT SENKI SEM HALNA MEG
  • Wampire1
    #439
    Hali mindenkinek.
    Gépészmérnökként végeztem és 26 éves vagyok. Ha a katonaságnál akarok szolgálni milyen lehetőségeim vannak innentől kezdve? Tehát esetleg szakmába vágó dolgok, vagy ha nem, milyen sulit kell még elvégezni, ha bekerülök akkor tisztként-e már stb stb...
    köszi előre is.
  • szjaori
    #438
    http://konyv-konyvek.hu/haboruk_foldjen_egy_tudositono_vallomasai_a_valsagovezetek_megrazo_hetkoznapjairol


    Hiába hullanak bombák az ellenséges repülőgépekről, hiába lövöldöznek vaktában az utcán járókelőkre, az élet nem áll meg. Csakhogy a háborús hétköznapok nem férnek bele a híradásokba. Ezért utazik a helyszínre a riporter, hogy egyszerű, emberi helyzeteken keresztül mutassa be, hogyan lehet túlélni mindezt.
  • tazis
    #437
    üdv!
    Kinizsi Pál Tiszthelyettes Szakképző Iskolába jelentkeznék, de volna pár kérdésem.Én 22 éves vagyok a idei jelentkezési határidő február 02.-ig volt ez mindig így van, mert feb. 10-én már 23 leszek?Hol találok pontosabb leírást a választható ágazatokról?
    A pályaalkalmassági vizsgálat hasonló a Zrínyihez?
    Már van egy szakmám elektronikai technikus, ez a tudás segíthet valamelyik ágazat elvégzésében?
  • Panzerfaust
    #436
    Na megérkezett végre. 4 hét múlva már visznek is. Marha kíváncsi vagyok.
  • modellmaker
    #435
    Jah, még én sem. Ráér még, nem is vártam a héten. Amilyen gyors volt az ügyintézés eddig is. :D
  • Panzerfaust
    #434
    Dettó. De még nem kaptam meg a behívót. Talán hétfőn.
  • modellmaker
    #433
    Igen. Bólyaira, had- és bizt. mérnökire. Téged?
  • Panzerfaust
    #432
    Na fölvettek még valakit Zrínyire?
  • nejamais
    #431
    ez mind a beosztásától és az alakulattól függ. tudsz valami konkrétat?
  • nejamais
    #430
    már az sem garancia, ha ott végzel :(
  • tigeroo
    #429
    sziasztok!

    van egy ismerősöm aki még a pályaválasztás előtt áll, és szeretne pár dolgot kérdezni a katonasággal kapcsolatban:

    -hogy telik egy katonának a munkanapja

    -külföldre kötelező -e katonai szolgálatot tennie
    (tehát harcolni avgy ilyesmi)
  • veszelka
    #428
    hivatásosnak nem jelentkezel, max azzá válsz, kivéve, ha a zmne-n végzel.
  • kisember89
    #427
    értem
  • gibson9
    #426
    szerződéses
  • kisember89
    #425
    szerződéses vagy hivatásosnak jelentkeztél?
  • gibson9
    #424
    na ezt még nem tudom pontosan.. igazából ahol hely lesz.. azt mondták a felvételi után, hogy majd értesítik a toborzó irodát, hogy sikerült és majd onnan meg szólnak nekem, hogy akkor melyik helyek közül választhatok.
  • hitman55
    #423
    Hello.

    És melyik alakulathoz fogsz majd menni az alapkiképzés után?
  • gibson9
    #422
    köszönöm :) fizikaira készülj, pszichológián meg figyelj nagyon. Orvosival meg nem tudsz mit kezdeni. Vagy alkalmas vagy vagy nem. Ha van esetleg lukas fogad, akkor azt felvételi előtt csináltasd meg, mert addig úgysem engednek át alkalmas minősítéssel.
  • kisember89
    #421
    remélem engem is felvesznek
  • kisember89
    #420
    grat
  • gibson9
    #419
    7:30ra kellett menni a Petőfi laktanyába.. egészen 13 óráig orvosi vizsgálatokon és pszichológiai vizsgálatokon vettünk részt. Aztán volt még egy rövid elbeszélgetés a pszichológussal. Innen mentünk fizikaira. Ott fekvőtámasz, felülés és futás. Én T4-es követelmény szintben voltam, ami azt jelenti, hogy 360 pontból 260at kell elérni a fizikain. Futásra a maximális pont 160 volt. Ehhez 13:54 alatt kellett lefutni. Fekvőtámasz és felülés gyakorlatokkal 100-100 pontot lehetett összeszedni. 71 fekvőtámasz volt a 100 pont, felülésnél pedig 86. Ezek a 25 év alatti fiúk követelmény szintjei.