21707
  • Tuningtrabi
    #21667
    Engem olyankor dobott ki, ha mentem egy időmérőt vagy versenyt és másnap amikor akartam folytatni akkor már nem indul hanem kidob az asztalra.
    Engem eddig kétszer számolt hártébb mint ahogy beértem. A többi versenyen eddig jó volt. Remélem azért javítják ezeket
  • eddie999
    #21666
    Engem nem dob ki. Viszont úgy játszani, hogy nyersz, de harmadiknak vagy másodiknak számol nem sok értelme van.
  • eddie999
    #21665
    Még nem próbáltam. Később kipróbálom majd jelzek, hogy mi újság.
  • Tuningtrabi
    #21664
    My team-et te próbáltad e? most is ugyan úgy csak kilép a játékból. Amikor indítanám egyet akad a zene aztán tölt és kidob a játékból. Hibaüzenet az nincs.
    Járt e más is így?
  • Tuningtrabi
    #21663
    Abban rosszúl írtam egyszer az F2 első helyről második egyszer meg az F1 my team 10. lettem és 11-et írt. Persze pontot sem kaprtam. Remélem azért ezt javítják majd.
    Az F2-ben szoktam úgy járni néha, hogy a versenyre kopott kemények vannak csak és így 2 szett lágy kell pedig 1 szett keményet hagyok mindig. Viszont az ai is ugyan így 2x áll ki
  • eddie999
    #21662
    Na újra működik nekem is. Igen, én is jártam így. Konkrétan első lettem a versenyen és mindenféle büntetés nélkül kiírta, hogy harmadik lettem. Természetesen pontot is csak annyit kaptam. Viszont nekem F1-es versenyen.
    Utoljára szerkesztette: eddie999, 2023.06.20. 11:33:33
  • Tuningtrabi
    #21661
    Sziasztok!
    Más is járt e úgy, hogy a my team careert elkeztem és amikor kilépés után ha folytatni akartam kilépett a játékból. kb 3x jártam már így.
    A másik, hogy már 2x csinált olyat, hogy első lettem a versenyen a második közel volt hozzám és végül második lettem. Ez az F2-es versenyen volt és nem volt semmilyen büntetésem.
  • eddie999
    #21660
    Én is néztem, hogy Te vagy az utolsó hozzászóló, de az én kommentem látszódik utolsónak. Egyébként igen, elég hely van az SSD - n.
    Azóta közben kiderült, hogy nagyon sokan jártak így a világon. Konkrétan sokaknak egyszerűen eltűnt a vásárolt játék, vagy hasonlóan jártak mint én. Mindegyik elővásárolt történet. Állítólag már vizsgálják az esetet. Ahol vásároltam legalábbis ezt írták valakinek. Az EA tud a problémáról és elvileg az EA appal van valami gond.
  • macleody
    #21659
    Ne csodálkozz, az SG totál rottyon van.
  • Danecay
    #21657
    A HDD vagy SSD rendben? Van rajta elég szabad hely?

    Szerk: Na ez érdekes, számítógépről nézve, csak most jelent mega komment, az újabb hozzászólás megírásakor. Pedig többször is ráfrissítettem, és más böngészővel is néztem
    Utoljára szerkesztette: Danecay, 2023.06.18. 17:38:16
  • Danecay
    #21657
    A HDD vagy SSD rendben van?
  • eddie999
    #21656
    Sziasztok! A játék elővételben lett megvéve és feltelepítve. Simán feltelepült semmi gond nem volt. Tegnap a megjelenés napján játszottam is vele majd 5 órát. Ma reggel nem indult el, először azt írta, hogy nincs birtokomban a játék, aztán azt, hogy repair szükséges, el is indítottam, de mivel kb 45percen keresztül ugyanazt csinálta és úgy éreztem hogy nem halad, letöröltem a játékot, aztán megpróbáltam újratelepíteni. Eddig nem is volt baj vele, de amint letöltötte a szükséges adatmennyiséget, elkezdte azt ismételni, hogy preparing->downloading(kiírta hogy kész)->finalizing. Ezt kb 30percig, aztán kiírja hogy something went wrong, please try again. Az appot is újratelepítettem már(EA app), és még mindig nem jó. Elvileg minden feltételnek megfelel a játék. Valaki tudja mi lehet a baj?
  • lac coo
    #21655
    Véget kell , hogy érjen egy videó.... mindig ezeket veszem fel ,.. :D
  • Danecay
    #21654
    Volt egy olyan érzésem, hogy így fog véget érni a videó :)
  • Danecay
    #21653
    Igen, ezt a témát már érintettük is a PH VR topikjában is :) Számomra az Oculus Render Resolution kimaxolása hozott érdemi eredményt, SteamVR os OpenXR alatt is egyaránt. Így már emlékeztet arra a látványra amit pl. az Automobilista 2 alatt kapok, alapértelmezett felbontáson, így valóban esélyes, hogy a VR implementációval nincs valami teljesen rendben, amennyiben a render okán sokkal nagyobb felbontáson történő renderelésre, egyúttal sokkal nagyobb hardverigényre van szükség, ugyanazon látványért. Tény, hogy az AMS2 támogatja az Oculus runtime-ot is, ami egy Oculus headsetnek optimálisabb mint a SteamVR, vagy akár az OpenVR, de akkor is.
  • lac coo
    #21652
    Vizes próba. Saját gyors setup, olyan is , valami nagyon bekap hátul, fék vagy diffi.... Nagyon élvezetes !!!!!

  • lac coo
    #21651
    Vr - hez nem tudok hizzasuolni :)
    A játék amúgy sokat fejlődött, aerot rendben fajták, végre tapad úgy ahogy kell nagy tempónál. A kigyorsias is jobb lett, már nem pörög el akar negyedikben is ... szerencsére a féket nem érinti, az határozottan hosszabb lett, nagy tempónál brutal fékező van, lassúnak már alig, tudja az orrát. Esős tt valamiért nincs . Az autó eleje sokkal mozgekonyabb mint tavaly . Ennyi röviden.
  • Solt
    #21650
    Az F1 22 Quest + 3080 párossal teljesen jól beállítható, semmivel nem rosszabb mint mondjuk a DR2. LINK
  • alma2
    #21649
    Alapesetben mukodik szerencsere a config file-os kikapcsolas
    taa=false
    <antialiasing taa="false" checkerboard="false" cmaa2="false" dlss="false" cas="0" fsr="0" fsr2="0" xess="false" />
    de se a checkerrboardot, se a cmaa2-t nem sikerult bekapcsolva eletre kelteni.

    Most van tu eles kep, sok recevel :) De legalabb nem farad a szemem tole. Probaltam nvidia drivereben kapcsolgatni aa-t, attol sem lattam kulonbseget, lehet a reshade is tud ilyet stb. De menjenek mar a fenebe.
    Egy live for speed, egy rbr ingyenes egy emberes fejlesztessel tokeletesen megoldotta ezeket a kerdeseket. (tudom mar sokszor leirtam)
  • alma2
    #21648
    Az osszes regi autos jatekban van MSAA, az ujakbol mar hajlamosak kifelejteni, legalabbis az acc-bol, meg ebbol es mivel megpecseteltek a sorsat ez mar eselyes, hogy igy marad.
    Barmit varazsolsz, van ez a TAA, ami pont olyan mint amikor elkezdett romlani a szemem, vagyis a tavolban (most mar ennyire megemelt felbontassal, tenyleg a tavolban) egy mosott paca lesz a kep, rendkivul zavarja a szememfolyton probalna fokoszalni, csak nincs mire, farad, idegesit stb. f1 utan visszainditva a pl ams2-t, mintha a tejuveg nelkul neznem a vilagot tueles a kep MSaa 4x, cserebe mindenhol picit zizeg a kep, de ELES amit latok. Ezert nem jatszottam en az ACC-vel sem tobbek kozott, bar ott ini fileban ki lehet kapcsolni elvileg, es itt is az ini-ben, mindjart megnezem.
    Utoljára szerkesztette: alma2, 2023.06.14. 17:20:11
  • alma2
    #21647
    Mosott sz*r az ut es minden ami tavolban van, Az osszes altalad emlitett es meg azon is tul jatekokbol tűéles kepet lehet kicsalni , (meg amit a hardware-ed enged) Egyertelmuen kb ra sem neztek a vr-ra, mert valami bug ez csak, vagy valami nem jo, de igy masodik eveben mar tobb mint ciki. Es ugye a regi ego-s jatekaik pl dirt rally 1, 2 is jo a kep. az AA korul meg a felbontas korul van a bibi, EZ a TAA, ami tonkreteszi, kikapcsolni meg nem engedi es barmire kapcsolod "aktiv" marad.

    Kozben megvan a megoldas szoval ugye taa+ fidelity sharpening ami alabol elfogadhato kepet ad az osszes tobbihez. eddig ok, viszont a steamvr-ban kell feltolni a felbontast.
    Tehat en max az osszes jateknal feltolom 130%-ra, itt siman 180%-ra feltoltam kb akkor rendereli ugy a kepet mint a tobbi jatek 130%-nal igy mar jo a kep.
    Mashol olvastam ezt es tenyleg bevallt, illetve logikuisan a terheles is amit csinal kb igy ok. Szoval nem kell megijedni tole.

    De hogy 2023-ban nem talalom meg a single race-t, hihetetlen, ahova oda van irva a menu magyarazatban sem az jon elo :) ahhh bezzeg sztori es vegtelen csicsas felesleges videoval tele van, bar van az a korosztaly akinek ez kell meg.



    Utoljára szerkesztette: alma2, 2023.06.14. 16:12:48
  • Danecay
    #21646
    Más versenyjátékhoz képest is mosott a VR, vagy más nem versenyjátékhoz képest? Én a '22-vel küzdők a VR-al egy Quest 2-vel, és ahhoz képest, hogy mennyire értékelhetetlenül és játszhatatlanul nézett ki, ahhoz képest, annyira már nem gáz, de lehetne még finomítani rajta. Én OpenXR-el próbálom, próbálnám belőle kihozni a hardveremből kihozható maximumot, de rettentően sokat szívtam vele, mire egyáltalán működésre bírtam, részben
    saját hibámból is, így még mindig az optimális beállítások megtalálásánál járok. E mellet az Automobilista 2-t és az rFactor 2-t próbáltam VR-ban, ja meg az Assetto Corsa-t, de most így nem tudnám felidézni, hogy melyik jobb vagy rosszabb a másiknál, de tény, hogy eddig az F1-el küzködtem a legtöbbet.
    Utoljára szerkesztette: Danecay, 2023.06.14. 14:32:25
  • alma2
    #21645
    Ugyanaz az ego engine, -> ugyanaz a mosott szar vr-ben.
    Par kor utan sokkal jobb az autok kezelhetosege, nekem az ffb is pont megfelel, az a.i se egy taho utolerhetetlen bunko mint az elozo reszben. Szoval némi fejlodes van.
  • lac coo
    #21644
    A steamen vásárolt, korai hozzáférés az nálunk pontosan mikor indul ?
  • Danecay
    #21643
    EA mindenképp kell hozzá. Amelyik olcsóbb szerintem, de nem hiszem, hogy nagy lenne az árkülönbség köztük, már ha van, vagy lesz egyáltalán.
  • attila46
    #21642
    üdv
    Tavaly a menetközben nevet váltott E.A appos játékot vettem meg.Az idén vacilálok....steam vs E.A?
  • lac coo
    #21641
  • lac coo
    #21640
  • lac coo
    #21639
    Hát nem tudom ,szerintem F1-re kifejezetten nem jó az a motor,,,, minden dobja a négykerekét ...
  • Danecay
    #21638
    Persze, hogy nincs, hiszen felvásárolták, ahogy én is írtam :) De legalább a Reiza hegeszti az Automobilista-t a Madness Engine-el.
    Ha már GRID, próbálta valaki a legutolsót? Nekem megvan eredetiben PC-re is és PS5-re is, de még nem próbáltam. Megjelenéskor még kíváncsi lettem volna rá, de megvenni azért nem akartam, később pedig mindkét példány ingyen lett meg, de akkor már hiányzott a motiváció :)
    Nekem az a legelső GRID rész után az Autosport volt ami még tetszett, bár ott is kicsit furcsa volt az irányítás, de meg lehetett szokni.
  • Danecay
    #21637
    Jobbnak érzem a fizikáját, az autó kezelését, még akkor is ha számos más kategória van benne, amennyiben viszont egy sorozatra, na jó az F2-vel együtt két sorozatra kellene csak koncentrálni, még jobb is lehetne. Van saját időjárási rendszere, a LiveTrack, jól néz ki, jól optimalizált, szépen fut, jobb a VR támogatása.
  • Timbu
    #21636
    SMS már nincs... Annyi maradt a Poject Cars-ból, hogy pár pályát meg autót átpakoltak a Gridbe. Nem nagyon hiszem, hogy bármit akarnának kezdeni a Madness Engine-nel.
    Korábban sem értettem, hogy minek nekik az SMS. Lehet csak a cég értékét akarták velük meg az Evolution Studios-szal felverni az eladás előtt.
  • lac coo
    #21635
    miért mi a baj a mostani motorral ?
  • Danecay
    #21634
    Nos a piros zászlóra vonatkozóan, a videó közben, a jobb felső sarokban azt írja, hogy "Red Flags Are Back", ami ugye arra enged következtetni, hogy már volt, de hogy mikor és mely részekben, azt nem tudom, miközben az értelmét én sem látom. Játékos szempontból mi történik a játékossal piros zászló alatt, ül a bokszban és nézi a monitort amin nem változik semmi, hiszen nem történik semmi? Minden szituációra és pályarészre mentési, takarítási animációt szinte kizárt, hogy csinálnak, de még ha csinálnának is, ki az aki ezért játszana a játékkal? A 2021-es rész nálam kimaradt, azt próbálgattam csak amit Te osztottál meg velem, de a sztori módot nem játszottam, lehet, hogy belekezdtem, de nem sokáig jutottam, úgyhogy fogalmam sincs, a 2022-t már megvettem, de azzal szerintem még kevesebbet játszottam mint a Tőled kölcsönzött játékkal, és abban ugye nem volt sztori mód sem. Nem igazán tudom, hogy mi fog majd motiválni az új rész megvásárlására, valószínűleg semmi :( Talán ha átültetnék az egészet Madness Engine-re, ha már felvásárolták a Slightly Mad Studio-t anno.
    Utoljára szerkesztette: Danecay, 2023.05.10. 15:09:56
  • Cauldron
    #21633
    Iszonyat gagyi egy játék, rámegyek a rázókőre és elveszi a körömet, majd következő körben levágok egy kanyart és nem történik semmi se. Érik a refund!
  • lac coo
    #21632
    piros zászló... hogy mit összesírt mindenki érte ,de én nem értem miért jó ? :)
  • Daermon
    #21631
    A sztorimód folytatásnak örülök :)
  • Danecay
    #21630
    Nem mintha látogatná ezt a fórumot már bárki is, de azért csak legyen itt :)

  • [HUN]FaTaL
    #21629
    Gondolom a pedálod nem T-LCM :) Valószínűleg ennek a profilja szar.

    Nem csak nálam nem működik. De sokat elárul, hogy 8 patch alatt nem voltak képesek kijavítani. Mondjuk mindegy, mert a VR implementáció is elég fos, ahogy olvasom.
  • lac coo
    #21628
    Nekem külön kormány van és pedál Tm és Fana, működik ....