21707
  • fanka93
    #41
    vagy a 13 éves gyurika
  • dr Kotász
    #42
    Egy jó összefoglaló arról, hogy milyen is legyen az igazi F1 game...
  • fanka93
    #43
    ...és most magyarul is
  • lac coo
    #44
    Hogyne lenne !
  • Csuhai G
    #45
    ...mondja ezt egy 14 éves balfasz. Grat.
  • fanka93
    #46
    van vmi problémád? nincs,oké
  • Djemba
    #47
    ps2 voltak tesztpályák benne???
  • Djemba
    #48
    A Grand Prix 4 és az EA sorozata után lényegében csak a moddereknek köszönhetően versenyezhettünk az épp aktuális menők ellen, azonban jövőre ennek vége. A nemsokára megjelenő Race Driver: GRID-ben is látható EGO motor fogja a lelkét adni a játéknak, tehát a grafikára már most kijelenthetjük, hogy nem lesz panasz. Hasonlóan a fizikához, ami eddig is magas színvonalat képviselt, reméljük, a sérülésmodellt is alaposan kidolgozzák, hogy rommá zúzhassuk autóinkat, mint ahogy azt Webber tette a pénteki napon. A licenc értelmében az összes pálya, csapat és pilóta élethű mása szerepelhet majd a játékban. Nem tudni, hogy mióta dolgoznak már a Forma 1-es szimulátorukon az angol srácok, de bízzunk benne, hogy már régóta, és így 2009-ben minél hamarabb ki tudják adni - régóta éhezünk egy jó kis száguldozásra.
  • Djemba
    #49
    platform:
    PC, XBOX 360, PS3, PSP, DS, Wii
  • fanka93
    #50
    de várooom
  • w77d
    #51
    én annak örülnék, ha végre csinálnának normális törésmodellt az F1-hez. Az eddigi játékok katasztrófák voltak törés terén.....
  • kemszi2
    #52
    na igen erre céloztam én is egy korai hszemben
  • Pepsi Twist
    #53
    jah kamikaze a másikba azt le esett az első szárny meg az első 2 kerék :D azt szevasz :D
  • Alexease
    #54
    Azert az eddigi hozzaszolasok minosegenek aranyabol is tisztan latszik, hogy ez a tema/jatek ide vonza (majd) a verpistekiket:)
  • fanka93
    #55
    akkor ez egy vérpistike tápig/játék lesz...
    ...akkor mér vagy itt?
  • Djemba
    #56
    a játék kijönne a 2009 nyitófutam hétvégéjén mekkora lenne te jó ég
  • John Cena
    #57
    és mondja egy nem tom hány éves:PXD
  • Casillas
    #58
    faszt szólogatsz be mindenkinek, nem a te topikod
  • Legend Killer
    #59
    Lehetne benne tévé közvetítés, riporter... Palik, Czolner :DD.
  • N o N a m e
    #60
    Itt még a kurva anyád is letöltheted :D (ne vedd sértésnek)
  • Amcir
    #61
    Remélem még 2009 első futama előt kilyön na mindegy addig is elleszek valahogy. Ja én a Simbin-re(2006-os hozzásáálásal) vagy a ISI-nek adtam volna oda ha rajtam múlott vlona de remélem hogy valamijó játéka lesz(állítható árkádtól szimulátorig).
  • Istencsászár
    #62
    Persze már küldik a 2009es tervrajzokat a csapatok a kódmestereknek hogy a téli teszt előtt legyen egy béta hogy tudjanak vele a pilóták körözni
  • Minstrel
    #63
    én is valami ilyen "állítható" dologra tippelek, vagy lesz arcade mód, mert konzolhoz kevesen vesznek majd kormányt, hogy majd egy szimulátorral jól tudjanak menni.
  • Djemba
    #64
    Sony azért nem kapata meg a továbi 5 évet mert sokalta a 15 milliót a Codamasrers meg lecsapott. ISI biztos nem fizette volna ki!!!!!(rFactor 2 dolgoznak)
  • Legend Killer
    #65
    Lényeg lesz pcre is géjm, mind1 milyen, de leeeeessszz!!!!! :DDDDD
  • Djemba
    #66
    így van
  • Djemba
    #67
    és ha ilyen lenne a játék:)
  • Abu85
    #68
    Azé remélem szimulátor lesz, nem pedig ilyen GT5 Prologue féle tragédia. Sajna a GT5-ben nagyon nincs rendben a fizika és az ütközés modell. A szimulátortól nagyon messze van, konzolra a Forza Motorsport 2 szimulációs modellje az egész tűrhető.
    A Codemasternek amúgy raletíve egyszerű dolga van, van egy jó motoruk és le kell másolni az rFactor F1 fizikáját. Ha ezt megteszik rossz nem lehet.
  • Legend Killer
    #69
    Asszem anno a Codemaster csinálta a Return to Castle Wolfenstein-t is, nem? :D Napokban nosztalgiáztam vele és, mintha ők lettek volna kiírva intro alatt, de már töröltem megin a géjmet :D.
  • akyyy
    #70
    az nem az ID soft?
  • Djemba
    #71
    fizikától félek kicsit, de reméljük pozitívan fogunk majd csalódni
    -remélem beleteszik a futam utánni díjátadást is a SONY beletette és tök jó lett szerintem. itt
  • Legend Killer
    #72
    jahhde :D... thanks :DD.
  • lokika92
    #73
    Ps2-re megjelenik?
  • Minstrel
    #74
    nem
  • Danecay
    #75
    Várom ezt a játékot, de sajnos tele vagyok előítélettel, és már, hogy a fenébe ne lennék. Amennyire vártam a Colin: Dirt-et, annyira nem tetszett amit kaptam, most meg ugye itt van a Race Driver: Grid. Az újabb és újabb részekkel egyre rosszabb irányíthatóságot kapunk, fejlődés elsősorban grafika és fizika terén érezhető, de azzal sosem volt baj, főleg az előzővel. A RD: Grid-et is letöltöttem, igen, nem megvásároltam, mert a DEMO nem nyűgözött le, és talán ha majd lesznek az autók viselkedését javító MOD-ok akkor valószínűleg előveszem a játékot és megnézem a teljes verziót is. Na de visszatérve az F1 2009-re remélem sikerül úgy módosítani az EGO motort, amiről ugye tudjuk, hogy a NEON motor módosított változata, és oly módon fejleszteni a játékot hogy kiszolgálja mind a szimulátor, mind az árkád játékosok igényeit. Bizakodásra adhat okot, hogy a játékot a hírek szerint kb. 350-en fejlesztik, köztük a bezárt Sega Racing Studios Codemasters-hez vándorolt teljes csapata. Remélem a játékba az esőt is sikerülni fog implementálni, bár megvallom őszintén nem tudom, hogy a jelenlegi engine tudja e, ill. hogy a GRID-be van e. Optimizmusomat az is fokozhatja még talán, hogy egy F1 játéknál elég egy versenysorozat autóinak viselkedését, fizikáját lekódolni, nem kell több 10-ét , sőt elég egy jó autófizikát megcsinálni, majd csapatonként megfelelően módosítani, így talán nagyobb sikerrel járnak a KÓDMESTEREK mint a Race Driver sorozat esetén. Ami viszont pesszimizmusra adhat okot, az az, hogy multiplatformra szánják a játékot, a PSP-től, a PC-ig, aminek általában valaki mindig megissza a levét. Remélem nem mi PC-sek leszünk azok ismét! Pedig de jó lenne egy "élethű", szimulátorok tulajdonságaival, opcióival felvértezett F1-játékkal játszani már, jó kis garfikával, animált boxlegénységgel, közönséggel, esővel, dinamikus időjárásváltozással, felszáradó ideálisívekkel, Safety Car-al, stb-vel nyakon öntve. Még annyit tennék hozzá, hogy remélem a Codemasters-es arcok is olvasgatják a különböző fórumokat amikben ők is érintettek, mert egyelőre nem fogadták túl nagy lelkesedéssel a játékosok a hírt, hogy ők fogják a következő hivatalos F1 játékot csinálni, még az F1-re évek óta kiéhezett modokon tengődő PC-s társadalom sem. Remélem minden kételkedőt sikerül majd megcáfolniuk! Úgy legyen, Ámen!
  • HUmanHunter
    #76
    Ámen :)
  • Danecay
    #77
    A játékra vonatkozó kívánságlistátokat máris közzétehetitek a CODEMASTERS HIVATALOS FÓRUMÁN ill. olvasható mások ötletáradata. Beleolvasgatva a fórumtopicok-ba hála Istennek azt tapasztaltam, hogy többnyire minden hozzászólásban egy SZIMULÁTOR játék elkészítését szorgalmazzák a posztolók, sőt van egy ilyen topic is "Please don't make F1 like GRID" :D Remélem megfogadják és adnak a készítők az idelátogatók véleményére és jó ötleteire.
    Ha mégsem azt kapom majd a játéktól mint amire várok, akkor sem leszek elkeseredve, max csalódott leszek, hiszen remélhetőleg addigra már lesz nekünk jó kis rFactor 2-nk, megspékelve azokkal a dolgokkal amik az első részből kimaradtak, mégjobb grafikával és fizikával és jöhet ismét a MOD-ok időszaka.
  • Alexease
    #78
    Erosen ketlem, hogy szimulatort csinalnanak belole;) Mar csak uzletileg sem lehetseges. Eddig a Sony-e volt a jog, csak PS-re, most hogy a Codies-e, nem hiaba kaptak meg, Ok terithetikminden platformra. De ami elsodleges, hogy a nagykozonsegnek.

    Valszeg GRID alapokra epul, max a sok "kivansag", igeny miatt, meg tobbet "engednek" mint a GRID-nel, talan meg tobb szimes elemmel, segitseg kikapcsolhatosaggal.

    De ez csak korlatozottan lehetseges. A teljes jatekmenet, az AI, a karier felepitese egy lazabb, dinamikusabb jatekra epul, amit eleve nem lehetne teljesiteni szimes full beallitasokkal. Csak ha a teljes script-rendszert dinamikusan skalazhatova tennek, amivel hozza lehetne igazitani a kulonfele modokhoz a jatekmenetet is.

    Mivel ez uzlet, tudni kellene hany szazalek igenyli az igazi szim modot - a 3 platformon osszes jatekosa kozul -, es az a szazalek megeri-e a plusz beruhazasi koltsegeket...?!
  • Panther
    #79
    Ajánlanám megfontolásra a társaságnak a következőket:

    -teljesen fölösleges a Codemasters fórumára írogatni, hogy mi kellene az F1-es játékukba és mi nem, mert nem veszik figyelembe. Úgyis azt csinálják, ami nekik tetszik, vagy úgy gondolják, hogy piaca van.

    -A látványban mindig is erős volt a cég, nem úgy a fizikában és az irányíthatóságban. Kimondom, ellophatnák már az ISI által írt irányítást, mert a kormánnyal való trükközés az eddigi Race Driverekben elég borzalmas volt. Elnézést kérek a billentyűzethuszároktól, magam is az voltam régen, de ezt a programot elsősorban kormányra kellene megírni. Sajnos a COD maximum gamepadot tud elképzelni, vagy ugye billentyűzetet. A GRID-et is remekül lehet XBOX-os controllerről irányítani.

    -A másik sarkalatos pontja, vagy inkább Achilles-sarka a Codemasters-nek a replay. Sosem tudták/akarték igazán megcsinálni. A GRID-ben meg végleg túllőttek a célon: én nem tudom milyen programozók dolgoznak a cégnél, de hogy egy ideiglenes fájl (replay fájl) 2-5 giga legyen, egyenesen nevetséges. A régebbi TOCA-k sem tudták elmenteni a replayt, sőt, ha beállítottál egy hosszabb versenyt, közölte a program, hogy ő azt bizony nem tudja elmenteni.
    Egyenesen röhej lesz, ha megint nem lehet majd a kamerát szabadon forgatni a kocsi körül és nem lehet majd szabadon autót váltani, márpedig ennek a két dolognak igen nagy az esélye.

    - a legfélelmetesebb pont az autók fizikája. Oké, legyen "lájtosabb", ne hardcore szimuláció. De mindennek van határa. A mostani szüleményükben, a GRID-ben gyorsabban végig lehet menni SPA-ban egy GT-s Corvettel, vagy egy WTCC-s BMW-vel, mint egy F1-es autóval a valóságban. Akkor mi várható? 30mp alatti Spa körök? Monzában 20mp? És utána dörzsölgetik a markukat és mutogatják a megvásárolt kritikákat a sajtában.

    -multiplayer: megint mindössze 12 játékos? Az is lagzik és teljesen béna az egész multiplayer, ahogy van?

    Hiba volt a Sony-tól elvenni a licenszet. Végül is rFactorra, sőt GTR2-re is van F1-es mod. Meglátjuk mi lesz belőle, de én semmi jót nem várok.
  • Panther
    #80
    Az AI sem alhyangolható, amit a COD a mai napig nem tudott normálisan megírni.