38
  • gabor0315
    #38
    hmm...jó kis kulcstartó
  • god25
    #37
    Wáó. Le a kalappal. Akkor hamarosan a kutyámba is építhetek egy ilyet...
  • duke
    #36
    nem rossz de azert kivancsi volnek mit tud az 500 Mhz-es proci,es persze hogy mennyire lehet tudnningolni :)
  • kvp
    #35
    "Én az IDE helyett SATA csatit raknék."

    Sata is van. Az ide port mellett van a forrasztasi helye, csak a prototipusra nem raktak fel. A fenti kep egy kb. 1 eves prototipusrol keszult. Azota elkeszult. A csatlakozok kepen balrol jobbra, majd fentrol lefele: tap, dvi, tuner, usb-k, audio, led-ek, sata, (kovetkezo sor:) soros, vga, ethernet, ide
    Chipek: cpu, eszaki hid (+gpu), deli hid, bios (hatlapon: ram slot)
  • xuldar
    #34
    A másik oldalon vannak azok a csatlakozók, amiket felsoroltak, de nem látszanak.
  • Doink
    #33
    Ezen hol a ddr2 helye? :D [SO-DIMM -re gondoltam de az kb másfél gyufaszál hosszú és ezen nincs akkora slot sehol :)]
  • archelf
    #32
    Már látom is az új C= x86 gépet :D

    AE
  • hispan2
    #31
    Nem rossz... Csak elképzelni tudom, milyen faja kis mini-laptopot letne csinálni, mondjuk egy 15x20 cm-eset, valami kicsi de ütős kijelzővel, mégis teljes értékű lenne a cucc...
  • rootkiller
    #30
    Én az IDE helyett SATA csatit raknék.
  • PíszLávJuniti
    #29
    és a firewire, meg az spdif ?

    Szerintem jópofa, sokminden építhető belőle
  • greg971
    #28
    Amúgy szerintem kellene még rá egy soros és egy paralell port is , mert az nagyon fontos
  • greg971
    #27
    Mi a faszért kell neked pci és isa csatlakozó rá ? .. mi a XXXXt akarsz még rákötni ?

    Szerintem ütős cucc .. jöhet egy zsákkal :D
  • Mynet
    #26
    Olvasgasd carstyling.hu idevágó carpc topicját! ;)
  • cickany2
    #25
    elég sok régebbi procinak sem volt szüksége hűtésre 300-400 Mhz környékig, különösen a Celeronoknak vagy a "bordás prociknak" ;-)
  • cickany2
    #24
    naggyon komoi !
  • Bagoly81
    #23
    nekem is ezvolt az első gondolatom, de igazábol az ülés alá elég sok alaplap befér egy inverterrel meglehet oldani az áramot is. vinybol meg valami flash vinyot nem?:D ami birja a rázkodást
  • Benedekco
    #22
    miért nem építteted be közvetlen a billentyűzetbe??? picit más formátumú alaplapot gyártanának(valami nyújtottat) és mingyá megvan a monitor nélküli desktop laptop :D
  • torcipepe
    #21
    ez méretét tekintve akkora, mint egy laptop vinyó.
    ha egy nagyobb teljesítményű, hasonló méretű lapot minden kivezetéssel egy OLED monitorba integrálnák, elég lenne csak a billentyűt, az egeret, egy USB vinyót és egy tápkábelt bedobni a táskába és lehetne menni lanozni monitorral a hónod alatt. ha okosba csinálják jobb lenne, mint egy laptop. én legalábbis az asztali PC híve vagyok, de 25kg cuccal nem lehet ugrálni.
  • Kefete
    #20
    Ez pont kocsiba való méret. Szép CarPC-t lehet építeni belőle. :)
  • torjoz
    #19
    És az 5 megás MFM vinyómat hova kötöm, ha nincs rajta ISA?!
  • duke
    #18
    hat eleg bena,meg egy nyavajas pci vagy ISA slot sincs rajta nem is beszelve a vesalokalbuszrol,vagy floppy csatlakozorol,micsoda szar
  • tomsolo
    #17
    az a baj hogy az eredeti cikkből elég sok kimaradt a fordítás során ami megtévesztő egy kicsit:

    The world's smallest full-featured x86 embedded board..
    így igazabb már ez...

    "Powered by the 1GHz VIA C7® or a fanless 500MHz VIA Eden™ ULV processor and supporting up to 1GB of DDR2 533 SO-DIMM system memory, the 10-layer VIA EPIA PX mainboard is based on the single-chip VIA VX700 system media processor..."

    vagyis belemászik azért az 1ghz-es c7 is (az 1.2 vajon miért nem)

    vajon az Isaiah alá mekkorát fognak tenni?




  • Akuma
    #16
    Az oprendszeres telefonokban mi van, ha nem alaplap??? Igaz, hogy nem lehet rákötni egy CRT monitort, illetve LAN-t. Na és a PDA? Némelyiknek az egész dobozos befoglaló mérete nincs akkora, mint ez az alaplap...
  • rigidus
    #15
    > Megjelent a világ legkisebb alaplapja

    Legkisebb a fenet. Van vagy egy tucat ekkora, vagy ennel kisebb es olcsobb. Legyetek szivesek mar utana jarni emberek ha mar egyszer cikket irtok valamirol. 1, 2, stb
  • shabba
    #14
    Az Atom proci X86 alapú. Pont ez az egyik jelentős eltérés az Intel korábbi XScale processzoraihoz képest, ezért váltottak. Tavaly épp emiatt eladta Intel az XScale processzor üzletágát, mert helyette megcsinálta az Atom procikat, így most már ezek kerülnek az XScale termékek helyére.
  • Dark Angel 666
    #13
    ez nem x86 kompatibilis ha jól látom
  • Drawain
    #12
    Az Intel megoldása szimpatikusabb, főleg a sok wireless technika miatt :)
    Nem úgy kell ezeket nézni mint egy átlagos használatra való lap, beágyazott rendszereknél, BKV automatáknál jó szolgálatot tehetnek :)
  • shabba
    #11
    Jővőre meg az Intel még tovább miniatürizál az Atom procik második generációjával.

    A világ legkisebb PC alaplapja
  • shabba
    #10
    Sok. Egy másik modellszámú, hasonló méretű 250 dollár körül van.
    http://www.computergate.com/products/item.cfm?prodcd=B7VPX1G
  • Zoldalma
    #9
    Gondolom az aljan van egy sodimm memoriahely...
  • Dark Angel 666
    #8
    valószinű hogy a hátlapján van a csatlakozása
  • asdasdasd
    #7
    Memória?
  • szarvasdinnye
    #6
    Jah, ezen filozok en is. OK, hogy egy kartyalap nagysagu, de 50 meter drot meg minden log majd rola, mire mindezt ratuzdeled.
  • Dark Angel 666
    #5
    mennyi lehet egy ilyen lap ?
  • nenad
    #4
    valószínű azért mert az egyik szemeddel a smilien látható pontokat követed, és emiatt nem látod azt a sok tüskék csatólókat az alaplapon.
    :D
  • Sanyix
    #3
    1 watt geco!!
  • BCS pixel
    #2
    én csak egy lan meg egy vga csatit látok a képen
  • ScarY MAN
    #1
    hehe