74
Témák nyitásának és adminisztrálásának rejtelmei az SG Fórumon
  • pxxl
    #74
    mit értesz dinamikus alatt? minden újratöltésnél random kép? mert arra tudok megoldást adni holnap (nincs itthon a hozzávaló cucc)
  • papi08
    #73
    Nem tudja valaki hogy lehet dinamikus hátteret rakni a topikokba? köszönöm!:)
  • Desiderata #72
    olyan scriptet tudnátok ajánlani ami megnöveli a hozzászólások szélességét és 750 pixelnél nagyobb képet is lehetne beilleszteni anélkül hogy SG átméretezné
  • Maximus4
    #71
    Nem tudja valaki,hogy lehet eltüntetni a topik fejléce körüli hírdetést?
  • tomonor
    #70
    nem rossz
  • cSuwwi
    #69
    Új script ^^
    Kiemelhető post a fejléc alá: SG Tools topik
  • pxxl
    #68
    UP! :)

    nem tudja valaki hogy lehet a texarea körüli kék keretet átszínezni? pontosabban transparet kellene h legyen. banner alól ki lehet venni gonolom onnan is.
  • cSuwwi
    #67
    Új script a videó/kép/link beszúrásra
  • cSuwwi
    #66
    Legyen mára is valami :)

    - A csillagozós script kicsit fejlődött, most már egyszerre mindkét helyre is ki lehet tenni a csillagokat, lehet egyszerre mindkét helyen, vagy egyeseknél csak itt, másoknál ott, stb. Kikapcsolható a vip csillag / büntetőpont, vagy ha nem, akkor utánuk írja.
    Megnézhető itt


    - A csillagozós scriptnek készült egy SGForum.hu (free fórum) kompatibilis verziója is, ami ugyanazt tudja mint a fenti (2 helyre csillagozós), csak a freefórumon működik.
    Teszt: Megnézhető itt

    Letöltés a szokásos helyen: itt
  • tomonor
    #65
    ez is jöhet Esetleg olyan scripted nincs, ami kibővíteni a smileykat, vagy esetleg cserélni lehetne őket? o.o
  • cSuwwi
    #64
    Újabb script! :)

    Ezúttal nem olyan "hasznos" mint az eddigiek, de chat topikokban jól jöhet.

    Topic Chat Mode
    Annyi a lényege, hogy a beíró mezőt chat üzemmódra kapcsolja, vagyis az enter lenyomására elküldi az üzenetet, nem kell tab-ozni vagy egérrel a mehet gombot kergetni. A beíró mező alatt megjelenik egy gomb (a lista elején) ezzel lehet aktiválni. Cookie-ban tárolja a beállítást, így a topikba lépve megjegyzi az utolsó beállítást (engedélyezett cookiek esetén). Alapértelmezetten kikapcsolt, egy szürke gomb mutatja.
    Főként csetelésre használt topikokban lehet hasznos.

    Fícsőrként be lehet tenni a topikokba (ha nem féltek az egysoros üziktől), mert ha a felhasználó nem kattint rá semmilyen hatása nincs.

    SG Tools
    Itt meg ki lehet próbálni (a teszt topikom)

    Hf.
  • tomonor
    #63
    Ez egy általános eszmecsere topik. Ahhoz hogy itt kapj HG jogot, ahhoz küldened kell egy emailt a modiknak, hogy azért már mégiscsak... Ráadásul ha már valami idiótaságot csináltál, és büntipontod van, akkor elég kicsi a valószínűsége hogy megkapod a jogot.

    Ezzel ellentétben, a saját fórumok tulajdonképpen szabad fórumok, ott azt csinálsz amit akarsz, ezért is kapsz ott rögtön jogot HG-hez (na meg azért mert a szabad fórumot nem regisztrált látogatók nem látják)

    No mondjuk a saját fórumokba csak unatkozó emberek írnak :D
  • cmsworld
    #62
    Ezt nem értem: "A scriptek mindenki által látható változásokat eszközölnek, így ehhez mérten a használatukhoz házigazda jog szükséges, amit a saját fórumok témakörben automatikusan megkapsz ha topikot nyitsz"

    Ez úgy értelmezem, hogy ha nyitok magamnak egy topikot abban automatikusan kaphatok házigazda jogot, de én a saját topikjaimban, mint ebben is, csak témaindító vagyok.
  • tomonor
    #61
    aha értem, kajsz :D
  • cSuwwi
    #60
    néztem a topikod, több rangja is lehet bárkinek, többször adod a listához akkor sorrendben minden berakja.

    nem vagyok scripter, papíron "frontend developer" vagyok: php, js, ilyesmi. slágernyelvek :)
  • Maximus4
    #59
    A banlistát már kipróbáltam,és tökéletesen működik,köszi szépen!
  • tomonor
    #58
    isten vagy :D vagy egy jó scripter? hmmm...
  • cSuwwi
    #57
    fixed.
    a topicredesignt szedd le újra, most már nem fognak összeakadni
    azonos változónevek voltak az awardsban és a redesignban, a chrome le tudta kezelni az ff nem. köszi hogy szóltál :)
  • cSuwwi
    #56
    megnézem mi a baj
  • tomonor
    #55
    huhh, atomkirály ez a cucc, éppen most raktam fel a topikomba.

    Megpróbáltam a redizájnt és az awards-ot egyszerre felrakni, ám firefoxon összeakadt a kettő. Google Chrome-on viszont tökéletesen ment. Esetleg valahogy lehet kombinálni a kettőt?
  • Maximus4
    #54
    Nagyon szépen köszönjük,én tuti kipróbálom:D
  • cSuwwi
    #53
    Csináltam egy topikba szúrható banlistát (amit valaki már megcsinált greasemonkey scriptként), csak míg azt ő látja, ezzel a házigazda mindenki előtt el tudja tünteni a retinens írásait). Kapásból 2 módban is tud futni:
    - összezárja a megadott nevű illető üzeneteit, és csak kattintásra jelenik meg.
    - törli a megadott illető üzeneteit (eltűnik, mint ha ott se lenne, nem display:none, hanem törlés a DOM-ból, így kikapcsolt css-el se látszik)
    Nem kell más userid-vel pöcsölni, már csak nicket kell megadni.

    Továbbá mivel elszaporodtak a scriptek, összedobtam neki valami alap oldalt, ahol mindet el lehet érni példákkal megspékelve.

    SGTools - SG topik scriptek jól

    Használjátok egészséggel
  • tomonor
    #52
    hát ööö a moderátorok valamit csiáltak amiért azok lettek, pl ott voltak az sg alapulásakor, vagy esetleg fizettek érte, stb. Ha moderátor vagy akkor enyhén szólva a fél életed ide köt majd, mert menedzselned kell majd a rád szabott fórumrészlegeket.

    A moderátorokat viszont nem mindenki utálja, ám ha hülyeséget csináltok akkor ne csodálkozzatok hogy temp.ban a büntetőpontok helyett.

    Ha már egy topikba HG vagy, akkor már a többi topikban könnyebben szerezheted meg a HG rangod, mert már tudják hogy nem fogsz hülyeséget csinálni.
  • cSuwwi
    #51
    ne akarj moderátor lenni, nem jó dolog közutálat tárgyának lenni
    de amúgy úgy van, ahogy írod, választanak, de ahhoz csókosnak kell lenni, szóval felejtsd el
  • cmsworld
    #50
    Moderátorrá válásra nincs lehetőség? Tehát arra csak úgy kérnek fel arra alkalmas felhasználókat?
  • tomonor
    #49
    igen, vagy ha moderátor vagy.
  • cmsworld
    #48
    Tehát szerkeszteni kizárólag akkor tudok, ha házigazda vagyok?
  • cSuwwi
    #47
    alul
  • cmsworld
    #46
    Én a fórum bal oldalán semmi ide illőt nem látok. Valaki le tudná írni részletesen és pontosan, hogy milyen módon lehet egy témát egyedivé tenni.
  • cSuwwi
    #45
    berakom ide is:
    csillagos script v2.0


    demo:
    - (saját fórum, ha nem vagy bejelentkezve nem látszik)
    -
  • tomonor
    #44
    olvast el figyelmesen a fórum főoldal bal oldalát...
  • cmsworld
    #43
    Házigazda jogot hogyan lehet szerezni?
  • tomonor
    #42
    Házigazda joggal
  • pzoli00
    #41
    Csak egyetlen kérdésem lenne: hosszú címet, hogyan lehet szerkeszteni ?
  • cmsworld
    #40
    Valaki nem tudná leírni az összes használható kódot, mindenkinek nagy segítség lenne.
  • OrionHungary
    #39
    az lenne jó
  • tomonor
    #38
    de. itt.
  • cmsworld
    #37
    Ezeket a kódokat valahol nem lehetne megtalálni összegyűjtve?
  • tomonor
    #36
    Uhh még egy kér(d)ésem lenne ám ígérem ez az utolsó. :P

    Naszóval, van ugyebár ez a javascript: javascript:showWindow -amelyet láttam pár fórumon hogy a hosszú címet kibővíti tartalommal egy link kattintása után egy megadott mérettel. Esetleg tudnál mondani ehhez egy működő kódot? >.<
  • OrionHungary
    #35
    nincs mit