27
  • John Cena
    #27
    ilyen kéne amagyar válogatottnak is:P:D azt lehetne FULL támadó taktikát alkalmazni:D:D
  • neoG
    #26
    A gőzkatapult király, csak nemigen lehet pocízionálni!Mert ugye hova állítod az ütközőt?Levegős/rugós akkor valszin "visszarúg"!Gőzkatapultnál hogy van?Indításkor ad csak lökést, vagy tartja a nyomást (nemtom,kérdezem!)Mert ha nem tartja a nyomást, és visszalöki a "kapust" akkor pontos számítás kell, hogy ne előbb érjen oda (mondjuk ezt gondolom nem nagy wasistdas megoldani)
  • valamit
    #25
    sokkal olcsóbb, ha befalazzák a kaput. a szabályokkal meg ugyanannyira egyezik kb. :)
  • Blas109
    #24
    "Mellesleg ide nem nagysebességű motor kell szerintem, hanem gőzkatapult, ami 1 másodperc alatt 300km/órára gyorsítja a "kapust" és egy pneumatikus ütköző ami lelassítja azt..."
    Az elgondolás nem rossz,csak mivan ha valaki épp áll a kapus útjába?kettébetépi hosszába,ami azért nemigazán megengedett:D

    maga a cucc meg érdekes de önmagában haszontalannak tűnik...
  • uniu
    #23
    "GPS jeladó a labdában + 3 GPS vevő" Miért kell adó ? Hisz vannak GPS jelek bőven... ha meg az nem jó akkor minek kell épp GPS jel ?
    Igazából az a mondat,(is)hülyeség, hogy a gyors labdákat nem tudja kiszámolni... Gyorsabb a labda mint egy modern szgép ?:)) Az ívük a gyorsasággal egyre laposabb lesz nincs is mit számolni...
    A 3 kamerás megoldással meg ágyúval lőttek verébre, VAGY igazán amatör a banda.
  • Akuma
    #22
    3 kamera + GPS jeladó a labdában + 3 GPS vevő a 3 távol elhelyezett kamerára szerelve... Túlképp a GPS teljesen fölöslegessé teszi a kamerát is, de azért jó visszanézni az eseményt, akár 1000kép/másodperces lassítással, hogy tovább tudják fejleszteni... Mellesleg ide nem nagysebességű motor kell szerintem, hanem gőzkatapult, ami 1 másodperc alatt 300km/órára gyorsítja a "kapust" és egy pneumatikus ütköző ami lelassítja azt...
  • ziipp
    #21
    > "De hogy állítaná meg gyorsabban ez a szar az autót mint te magad a fékkel?"
    Szerintem úgy, hogy gyorsabban, és higgadtabban reagál, mint az ember.

    > "De egy épeszű jó human kapus nem 3 kamerával nézi a szembejövő labdát..."
    Igazad van, kíváncsi lennék, vajon tudnának-e olyat kifejleszteni, ami egy kamerából is megállapítja a labda pályáját.

    Meg az is érdekes, hogy vajon a csavart labdákkal mit tud kezdeni? Akár ez a 3 kamerás is?
  • tnm #20
    igazából arra gondoltam, hogy 9 hónapig megéltek abból, hogy tökéletesítenek egy olyan eszközt, aminek semmi gyakorlati haszna...
    mert erre alkalmas szoftvert megírni sztem nem akkor meló, a gyors reakció idejű motorok elkészítése pedig jó dolog, de sztem itt a munka abból állt, hogy mindig egyértelműen azonosíthassák a labdát, ivének kiszámolása, vetítése a gólvonalra, és ennek összehangolása a motorokkal; és sztem az utóbbival szarakodtak a legtöbbet, amit dobhatnak ki a kukába, amikor pl. egy autóvezérlését tervezik, mert ott egészen máshogy kell majd hangolni

    (röviden, sztem többet szarakodtak a demonstrációs részel, mint az elmélettel ami mögötte van)

    és továbbra is fenntartom, hogy ebben semmi tudományos hír nincs, mert a motorok sem valami új eljárás alapján működnek, sem a szoftver nem tartalmaz igazi újítást...
  • hen-tes
    #19
    Ezt nem igazán értem.. olyan kütyük már most is vannak amik a vezetést segítik, főleg kamionoknál..
    De hogy állítaná meg gyorsabban ez a szar az autót mint te magad a fékkel? Úgy ne is ülj autóba hogy közben nem figyelsz a vezetésre.. :D

    Robotkapus meg... tökjó.. De egy épeszű jó human kapus nem 3 kamerával nézi a szembejövő labdát, így ez már eleve butuska összehasonlítás.. :S
  • brueni
    #18
    hát aki fal fele megy nagy sebességgel, az vagy felmérte és ismeri a helyzetet, vagy hülye...
  • wuuk23
    #17
    "Ez csak a processzorok számítási sebességén múlik, ilyenformán részletkérdés. Ha nagyobb számítógépet raknak alá, kivéd ez mindent."

    azt hiszem te még nem igen dolgoztál pneumatikával, nem csak a procitól függ. Szerinted hány munkahengert meg servo-motort kell megmozgatni 400 ms alatt?

    Igen is van jelentősége az ilyen kísérleteknek, csak gondolj bele , egy ilyen nagy reakciójú szofver példáúl képes lesz majd megállítani az autódat ha nagy sebességgel a fal fele mész és te nem tudod valamiért felmérni a helyzetet.
  • brueni
    #16
    most akkor a legjobb, vagy nem a legjobb?
  • Cat #15
    "túl gyorsan közelednek és emiatt nem tudja az ívüket, illetve az irányukat kiszámítani"

    Ez csak a processzorok számítási sebességén múlik, ilyenformán részletkérdés. Ha nagyobb számítógépet raknak alá, kivéd ez mindent.
  • Loverman
    #14
    amit a videóban lőttek az sem volt éppenséggel becsorgó, te kivédted volna? gyorsnak gondolom a teljesen izomból meglőtt labdák számítanak, olyanból azért nem sok van igazi meccsen. pl azért sem mert futás közben nehéz úgy bikából megrúgni;) nvm, fikázásnak jó volt, ahogy a többi is aki ugyanezért képes volt beírni
  • HuMarci
    #13
    "legyen kedvük mérnöknek tanulni..."
    Győri informatikusoknak sok kedvük marad ott maradni a szakon, amikor kijavítatlan 1-est kapnak és a szakátlag a 2-est se üti meg...
  • Lacc
    #12
    "És ebből meg lehet élni 9 hónapig... :S"

    Ez egy elég komplex probléma, még ha egyesek nem is látják, hogy mennyi mindent meg kell oldani ahhoz, hogy az a szerencsétlen robot kivédje azt a labát. Van haszna szerintem igen, mert azokat a megoldásokat, amiket itt használnak lehet, hogy n+1 más rendszerben is fel fogják használni a jövőben.

    És igen, kutatásból-fejlesztésből meg lehet élni 9 hónapig. Igazából még tovább is meg lehet élni belőle. Ez neked újdonság?
  • aRoma
    #11
    úgy kaka, ahogy an......
  • Tetsuo
    #10
    Ez qrva yo dolog, csak ha tovabbfejlesztik, akkor lenne belole hir..
    En szivesen dolgoznek ilyen projekten.
  • tnm #9
    "odaírnák a recept végére, hogy amúgy ez a kaja ehetetlen"
    ez jó!:)
    egyébként nincs ezzel a cikkel semmi baj, csak annyi, hogy nem annyira hír, mint érdekesség, és rohadtul nem tudomány.

    "A programban hat kutató és számos egyetemi hallgató vett részt, Goalias kilenc hónapnyi megfeszített munka eredménye."
    És ebből meg lehet élni 9 hónapig... :S
  • metaljesus
    #8
    "A robotkapus azonban közel sem tökéletes, egy hibája van: a túl nagy erővel meglőtt labdákat ugyanis nem képes hárítani, mivel azok túl gyorsan közelednek"

    nem hiszem el hogy valaki képes ilyet leírni, ezzel kábé beismerve, hogy igen, amúgy az egész cikk egy nagy baromság. mintha egy szakácskönyvben odaírnák a recept végére, hogy amúgy ez a kaja ehetetlen.
  • babajaga
    #7
    Elmebeteg buta haszontalan szemét. nem tud ez semmit.
  • dzsagon
    #6
    csaló robot, mert nem lehet kötényt adni neki
  • emile zola
    #4
    "a túl nagy erővel meglőtt labdákat ugyanis nem képes hárítani, mivel azok túl gyorsan közelednek és emiatt nem tudja az ívüket, illetve az irányukat kiszámítani."
    már nem azért, de egy kapusnak pont ezeket kellene védenie, vagy tévedek???
    a lassúkat még én is kivédem:) pedig nem vok kapus...
  • ScarY MAN
    #3
    A robotkapus azonban közel sem tökéletes, egy hibája van: a túl nagy erővel meglőtt labdákat ugyanis nem képes hárítani, mivel azok túl gyorsan közelednek és emiatt nem tudja az ívüket, illetve az irányukat kiszámítani.

    ühüm...dejó...
  • M0RN1NGST4R
    #2
    a magyar "válogatottnak" be kéne ruházni egy ilyenre...
  • dawinD
    #1
    ez csodálatos ..