280
Blu-Ray,HDDVD filmek egyéb formátumba való konvertálása
  • computerguru
    #280
    A shrink nem tudja ezeket,de a nero igen,azzal összelehet rakni,megszerkeszteni,esetleg menüt csinálni neki,persze nem muszáj,ezzel igy dvd készithető,nem tudom,mennyire ismered a progit? Belelehet bonyolódni,aki nem tudja,hogyan kell szerkeszteni,annak jóval tovább tart és a végeredmény nem biztos,hogy jó lesz.
  • DarkSector
    #279
    mindig más
    mkv, avi, mp4
  • computerguru
    #278
    Jelenleg milyen minőségű a videó?Shrinkkel is összelehet rakni,a nero vision express 4 is tudja,én azzal szerkesztem a videókat.
  • hodyland
    #277
    Sziasztok!volna egy olyan problémám,hogy: Van egy csomó mp4 fájlom de a dvd lejátszóm nem szándékozik elvinni..viszont olyanok az mp4ek,hogy HD meg Full HD minőségűek..pl van koncert ami 3,1gb mp4ben ezt szeretném konvertálni minőségromlás nélkül..szerintetek mibe lenne érdemes? és esetleg progit tudnátok hozzá ajánlani? Válaszotok előre is köszi. További szép napot :)
  • DarkSector
    #276
    srácok valami progit tudnátok mondani amivel 2 ugyanolyan videót össze tudnék ragasztani, annélkül hogy a minősége megváltozna?
  • computerguru
    #275
    Próbáld meg a Format Factoryt! Elég sokat tud! Ingyenes progi!
  • kenyeresdaniel
    #274
    Ha tudnátok nekem ajánlani egy olyan programot ami képes rá hogy rászabadítom egy mappára és annak minden videófájlját illetve az almappák video fájljait az eredetivel azonos felbontású aviba konvertálja?
    (már ha van ilyen)
  • Tetsuo
    #273
    Szoval semmi. :(
  • adamboro
    #272
    Helló!
    Nekem is pont ez a problémám, a tv kártyához ezt a progit adták(winfast pvr2) amivel VHS-eket digitalizáltam dvd formátumba fel a hdd-re, de a különböző jeleneteknél nem lehet nevet adni neki, így a készítés dátuma lesz a jelenet címe. No ezt szeretném megváltoztatni, hogyha később megnézem a műsort akkor tudjam melyik jelenet mit takar.

    Tudna valaki segíteni, hogy hogyan tudnám orvosolni a problémát?
    Köszönöm.
  • Tetsuo
    #271
    Sziasztok, BUEK!
    Egy kis problemam akadt: WinFast PVR2-vel DVD-ISO-kat csinaltam, aminek a menujet szeretnem szerkeszteni ill. csak a menufeliratokat kicserelni.

    Tudtok ajanlani vmi egyszeru, magyarnyelvu progit?

    Koszonom.
  • computerguru
    #270
    Szerintem a vision express 4-et próbáld meg én is azzal szerkesztek már évek óta,szinkront is csináltam vele,szerintem jó,csak egy kicsit érteni kell hozzá!Ott úgy állitod be a hangot,ahogy akarod,oda húzod,vagy addig húzod a csúszkát amig jó nem lesz.A szinkront azt egy kicsit nehezebb megcsinálni,de ha csak egy hangot akarsz tenni a videóra,bárhova,bármilyen hosszúságban,az a legegyszerűbb!
  • Katun
    #269
    Üdv, szervusztok!

    Egy kis segítség kellene nekem, adott egy videó, és rászeretnék tenni egy hangot, ehhez a metódushoz a virtualdub-ot használom. Nos így a végeredmény az lesz, hogy a hang jó az első 20 másodpercben, utána elkezd csúszni a fenébe. A végére egy 23 másodpercnyi csönd lesz amíg megy a kép. Ez a videó, 10perc 15 másodperc. Hogy tudnám megoldani, hogy klappoljon a hang a videó végére is? elvileg a 10percet átszorzom másodpercre ami 600+15 a maradék másodperc. Majd a 23 másodperc késést elosztom a 615-el? Ami kijön szám azt meg kivonom a framerateből? Mert így még rosszabb lesz. Tudna segíteni nekem ebben valaki?
  • DarkSector
    #268
    Jaja thx közbe sikerült.
    :)
  • Agy Halott #267
    MKV-t a legegyszerubben az MKVMERGE nevu programmal butykolhetsz.
    Egyszeruen adhatsz hozza es vehetsz ki belole dolgokat.
  • DarkSector
    #266
    Üdv, találkoztam olyannal hogy MKV és csak DTS hang van, na már most én szeretnék alátenni AC3-at vagy bármi mást...milyen programmal tudnék ki be pakolászni? AVI-ból kiszedni AC3-at vagy más streo-t és beletenni MKV-ba? egyszerűen a video anyag tömöritése nélkül?
  • Agy Halott #265
    Sziasztok.

    Van egy 00000.m2ts fajlom. Ebbol szeretnek media player altal is lejatszhato blu-ray-t konvertalni. Hasznaltam a tsmuxer progit de vmiert nem tudtam ugy beallitani, hogy ne tomoritsen semmit, csak keszitse el a blu-ray strukturat.

    Hol tudom ezt beallitani, esetleg van erre a feladatra jobb program?
    Koszonom.
  • uikka
    #264
    nem kell
    már találtam egyet
  • uikka
    #263
    szisztok
    szeretnék egy WMV fájlt átkonvertálni AVI formátumú videóba
    nem találtam még eddig nagyon alkalmasat
    kérlek segítsetek
  • computerguru
    #262
    Akkor prőbálkozzál,de olyan is lesz! Bár ne legyen igazam!
  • Rotyoka
    #261
    Ha tudnad hogy Fraps nem tomorit akkor tudnad hogy le lehet kovertalni azt a 800 megat 30 ba szinte 0 romlással :=/
  • computerguru
    #260
    800 mb-ot akarsz úgy konvertálni,hogy az csak 20-30 mb legyen? Ugye csak viccelsz? Ráadásúl minőségromlás nélkül? Bármivel is konvertálnád,elég sz... lenne a minőség!Gondolj csak bele,egy dvd film az ugye,egy 4,7gb-os dvd-n van,ez divx-be össze vany nyomva 700mb-ra,már ez is durva,nem?
  • Rotyoka
    #259
    Ha fraps al veszek fel valamit azt mivel konvertáljam le ?

    Pl a 800 megás felvett anyagból (20-25mp) legyen 20-30 mega de jelentősebb minőségromlás nélkül
  • computerguru
    #258
    Ugyan úgy,mintha DVD-ről csinálnál másolatot,bemásolod a filmet a gépbe,onnan már azt csinálsz vele,amit akarsz.
    Én a Shrink-kel,vagy a nero-val szoktam szerkeszteni,egyszerü,nem nehéz!
    Fogod és ami nem kell,kiveszed a pipát onnan,pl.csak a magyar hangot hagyod meg,de gondolom azt tudod,hogy hiába hagysz ki hangokat,vagy reklámokat,vagy előzeteseket,úgysem fog egy Bluray lemez tartalma ráférni egy normál 4,7 DVD-re tömörités nélkül.Ajánlom a duplarétegü lemezt,az ugye 8,5 giga,arra már ráfér,csak azt meg kényesebb megirni,nagyon lassan szabad,azon kivül,van mikor a rétegváltásnál elrontja a lemezt,ezt tapasztalatból mondom,igy jártam a Samsung irókkal,mióta Pioneer dvd iró van a gépbe,ez jó!Szóval több variáció is van.
  • newc25
    #257
    Nem találtam infót arról, hogy miként lehet egy dupla rétegű blu-ray filmekrol ugy másolatot készíteni hogy:
    Szeretném kidobni belőle a felesleges dolgokat (extrák, bizonyos hangsávok) menü meghagyásával és lehetőleg újratömörítés nélkül

    válaszodat és segitségedet előre is köszönöm
  • ATOMICMEDIA
    #256
    moderálva
  • computerguru
    #255
    Már régen elküldtem neki a filmet szinkronosan!
  • csanadu
    #254
    Csak most jutottam ide.

    A megoldás a következö!! a magyar hang FPS-t át kell állitani,konvertálni.

    hogy mivel?? kérdezd a filmkonvertálo.hu-n


    nem is tudom hogy ez a forum minek jött létre?
  • computerguru
    #253
    Nézd,én a neró 7-vision express 4-et használom,már egy jó pár éve,sok dvd-t megcsináltam vele,úgy mint zenei dvd-ket,klippek összerakása,vágása,effektezése,hang kicserélése,különleges menük,stb...+filmek készitése,nekem bevált,csak jól el kell sajátitani a kezelését,de ha te mást keresel? Próbáld meg még az Ashampoo videostudiot,hátha,de az sem tud annyit,mint a nero,de kinek hogy.
  • castiel
    #252
    sziasztok.tudna nekem valaki ajánlani egy olyan progit amivel dvd tudok késziteni? a néron kivül? a converxtodvd sem rossz csak nagyon kis méretet csinál még dvd 9re is.és ugyanazt sima dvd re is.sony vegas pro 9 erre megfelel?ugyanazt a filmet néroval és converxtodvd vel csináltam meg ,3 giga lett a külünbség és a video bitráta is sokkal kissebb lett converxel, ez hogy lehet?hogy kell a converxtodvd beállitani hogy nagyobb méretet csináljon?és magasabb bitrátát?választ elöre is köszönöm.
  • computerguru
    #251
    Privi ment!
  • computerguru
    #250
    Keresem!
  • MirP
    #249
    Az 1981-es Halloween 2.
  • computerguru
    #248
    Mondjuk,ha elárulnád,hogy mit keresel,akkor talán utánanéznék!Nem garantálom,hogy meglesz,de sosem lehet tudni!
  • MirP
    #247
    Sehol sem találtam úgy és a magyar szinkront is csak most találtam meg... :( Angolul már évek óta megvan...
  • computerguru
    #246
    Azt úgy nem is fogod tudni megoldani!Miért nem keresed meg normális minőségben magyar hanggal? Akkor talán nem kellene ennyit kinlódni,nem?
  • MirP
    #245
    Sziasztok!
    Lenne egy hatalmas kérdésem, mert ezzel szopok már egy ideje, de sikertelenül...
    Van egy AVI film, ami 2 féle verzióban van meg!
    Van egy magyar verzióm, amin elég rossz a kép, valamint egy angol verzióm, amin kitűnő a kép. Na most a problémám az, hogy a magyar verzióról lementettem a hangsávot és rávasaltam az angolra, viszont a film elején még tökéletes a hang, a film végére viszont már pár pár másodpercet siet a hang. Hamarabb van a hang mint a kép. Hogyan tudnám megoldani, hogy passzoljanak egymáshoz és tökéletes filmet kapjak?
    A 2 film adatai:

    Angol verzió: 640x272 - 23.976 fps - 1:31:15.59
    Magyar verzó: 576x432 - 25.000 fps - 1:32:27.64

    Remélem tudtok segíteni! Előre is köszi a választ!
  • sikura
    #244
    Köszi megpróbálom
  • computerguru
    #243
    Pl.:Total Video Converter,tud mindent!
  • sikura
    #242
    Hali!
    Egy kis segítségre lenne szükségem.ú
    HD tv hd dvd lejátszóhoz szeretnék .mkv fileokat kiírni dvd / dupla dvd re, de nem tudom hogyan és milyen progival kell átkonvertálni a filmeket.
    Segítséget előre is köszi!
  • bertino
    #241
    neztem keresot, vissza is olvastam picit, de bluray rippeles temajaban nem nagyon talaltam olvasmanyt itt, aztan az is lehet, hogy csak vak voltam, akkor viszont sry.

    szal van barkinek is itt bluray rippelesi tapasztalata ?

    szanaszet gugliztam mar mindent, egy gombnyomasos megoldasoktol hatarozottan tartok, dvdnel sem valt be sose, en ott is inkabb mindig leszedtem kepet\hangot kulon, betomoritettem oket, majd ujra osszeraktam.

    talaltam peldanak okaert ezt a faszanyos leirast, ami vegulis pofonegyszeru lepesekbol es semmi extra dologbol latrszolag nem all, leszamitva a graph edit-es reszt, amihez meg csak otletem sincs, hogy fogjak hozza, vagy mi modon keruljem ki es hat azon gondolkodtam hatha van itt akarki, aki jobban ert ehhez esetleg, mert marha jo lenne valami megoldas vegre a masfel napi szenvedes utan.

    ez ugyben is neztem guglit, de... ehh.