67
  • atlagember
    #1
    Kár. A végfelhasználóknak hasznos, ha van konkurencia.
  • Sir Quno Jedi
    #2
    A csákó az új nvidia karit mutatja éppen a képen, hogy eeeekkora lesz?!! :D
  • gabr
    #3
    Ha eltünik az AMD, illetve a ATI, az katasztrófa lenne a PC világra. Ha nem lesz verseny, akkor felmennek az árak, lassabb lesz a fejlődés. Uhh, durva lesz.
  • Sir Quno Jedi
    #4
    Ugyanmá, akkor az Intel megveszi a bukó AMD-t, vele az ATI-t, beállítja saját videóchip-jeinek amiket gyárt, majd megveszi az nVidia-t is és hallelujja, lesz 8xSLIs RadeonGeforce IntelPowerAMDcore8x procába integrálva!
  • tomcsa4
    #5
    Én szerintem az AMD vagy eladja az Atit és megmarad CPU piacon, vagy (ami esélyesebb) pont ellenkezőleg, kiszáll a procikból és marad a grafikuskártyáknál. Az nVidiának tudnak konkurenciát nyújtani! Memutatták mire képesek a Radeon 38xx-ekkel, ezen az úton lépjenek tovább!

    Igaz, a processzorokba szeretnék beleépíteni a videokártyavezérlőt. Ez megpecsételheti sorsukat. DE mivel a GPU többszörösen erős, mint a legnagyobb CPU, ráadásként az Ati GPU-k jóval erősebbek, mint az nVidiáé, ezért a CPU fizikai számítása hamvába halt lehet!
  • macleod2005
    #6
    Pontosan erről van szó...
    És azt is hozzá kéne tenni, hogyha nem lenne széles vásárlóköre az AMD-nek akkor már nem léteznének.
    Ajánlom szíves figyelmükbe a Steam userek hardver statisztikáját, ha 15% alatt lennének az amd userek, akkor megérteném az ilyen kijelentéseket, de így...:
    proci:
    intel: 58%
    amd: 41%
    vga:
    nvidia: 61%
    ati-amd: 31%
    (ez csak 1 statisztika, de az a 31%az nem elhanyagolható)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    parlamentbe bőven bekerülne
  • Sir Quno Jedi
    #7
    Namost pont az a gondjuk, hogy együtt túl nagyot akarnak és nem bírja a farkuk. AZ INtel és az NVidia külön-külön lazán megbírkózik a saját piacával és feladatával, de ha kevés maniból nagyot akarsz harapni, az kétesélyes. Szvsz. ezt írták, nemde?! Szal. az a statisztika etéren kicsit ellenük is dolgozik (nagyon).
  • Abu85
    #8
    Kb. ez lenne a probléma a Fusion nagyon nagy falat. Viszont ha befejezik akkor nagyon fog ütni, mert tulajdonképpen általánosan mindenben gyors lesz. A PC-s grafika most éli a változókort. Mind a Geometrikus transzformáció és a Raszterizálás elérte azt a lépcsőfokot ahonnan igazából nincs tovább.
    A jövő rendszerei eléggé különbözni fognak a jelenlegi modelltől. A geometrikus transzformáció a tesszaláció szabványban történű bevezetésével tulajdonképen maximalizálta a technikában rejlő lehetőségeket. A Raszterizálás hatékonysága, a tesszalált felületek alapján drasztikusan megnövelt poligonszám miatt, nagymértékben csökkenni fog. Ahhoz, hogy a következő emeletre lépjen a technikai fejlődés, új eljárásokra van szükség (Voxel Space vagy Voxel Octree, Ray-Tracing).
  • dara
    #9
    Szerintem csak szeretnék ha ez lenne. Van egy olyan érzésem, hogy érzik a saját vesztüket, ezért meg kell győzni a sw fejlesztőket, hogy továbbra is az Ő elavult architektúrájukra optimalizáljanak.

    Persze úgy könnyű egy cégnek pofázni, hogy lényegében csak egy dologgal (GPU) foglalkoznak. Azt erős túlzás lenne állítnai, hogy az alaplapi vezérlőkkel törődnek, lévén a lemezalrendszert az nF1 óta nem képesek rendberakni.
  • ginew
    #10
    ...most magyarul is plz.. :D
  • maestro85
    #11
    Nem kell mindjárt mindent lenyelni, amit eléd adnak. Ne viccelj már. Én erre a kijelentésre azt mondom, hogy az kiabál akinek a háza ég. Nemrég még arról tanácskoztak, hogy az nVidia veszi meg a VIA-t (ha jól emlékszem a VIA-ról volt szó). Az nVidia is érzi, a Fusion félék eljövetelét, és térnyerését. Csak megpróbálja a saját helyzetét fényezni. De én úgy érzem, hogy kicsit későn eszmélnek.
  • waterman
    #12
    nem adhatja el atit és nem szállhat ki a cpu piacról sem, mivel az a jövő, hogy egybeépítik a kettőt. nvidiának az a legnagyobb gondja, hogy nem gyárt cpu-kat csak handheld eszközökbe. via-na az a gondja, hogy amije van az nem elég. gyártja a c7d procikat, de az intel is csinál 20 wattos procikat és a fejére nőnek, ráadásul intelé még gyorsabb is. az új ézsiás chipet pedig egyelőre egyszálasra tervezték (miért? miért?..), viszont via-nak legalább ott a delta chrome video chip. intelnek meg jóformán csak integrált grafikus procikkal van tapasztalata (az i740-es környékén kiszállt) így aztán majd elég nagy átrendeződések lehetnek, ha intel visszaszáll a larabee-vel.
  • n3whous3
    #13
    Ezt nem lehet sajnos, menj tanulni programozást te is ;)
  • n3whous3
    #14
    Reménykedem, hogy nem lesz úgy, ahogy azt a cikkben felvázolták.
  • OldJoe
    #15
  • Barny
    #16
    Meghogy az ATI eltunik.Menyj a p*csaba f*ssz*po FOSVIDIA!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Sokkal elobbre jar az ATI.Az,hogy az NV gyorsabb egyes jatekokban az annak koszonheto,hogy arra irjak a jatekokat!!!!!Budos nocsi NV!!!!!!!!!!!
  • Bigbiggie
    #17
    Vigyorog és aláássa néhány szóval a konkurenciát, nem mellékesen az ATI/AMD páros részvényeit is érzékenyen érintheti egy-egy ilyen felkapott kijelentés. Aztán az rajtuk múlik, hogy felveszik-e a kesztyűt, de az sem lenne feltétlenül jó ha nem lenne riválisa az nvidiának és csak azt furcsállom hogy ezt ők (egy ilyen kb nagy cég) nem látják be. 1 ideig OK, hogy övék lenne a piac, nem is kéne erőlködniük, de egyszereplős iparág: előbb vagy utóbb a saját cuccukba fulladnának bele, azaz olyan jók lennének mint a wizda. Szb egyeduralom...
  • arty
    #18
    erről már kiderült, h kamu

    nameg, ki játszik 3dmarkal? :)
  • zola2000
    #19
    Ha eltűnik az ati, az a konzolpiacra is negatív hatással lenne, mert most tegyük fel, hogy egy gyártónak kell gpu, nem lenne más választása mint az nvidia, az nvidia meg drágábban fog így beszállítani, mert nem kell attól tartania, hogy a konkurenciája alája megy.
  • fade2black
    #20
    3hete még az Intelt temette NV mostmeg AMDt.... vagy nagyon okosak vagy nagyon hülyék... inkább utobbi.

  • gkalcso
    #21
    Ráadásul a fejlesztési sebesség is visszaesne, mert minek adjon ki gyorsabbat, ha a régit is megveszik.

    Most egyenlőre előnyben van, de csak addig, amíg az integrált megoldások el nem kezdenek feljönni. Akkor ugyanis bajban lesz, mert CPU-t, GPU-t lehet tenni egy alaplapra, de az nvidia chipet nem olyan egyszerű összeragasztani egy procival.
  • zola2000
    #22
    Ha visszaesne a fejlődési sebesség, akkor megmenekülhetne a pc játékipar, legalábbis akkor több értelme lenne pcn játszani, mint manapság, ki a fene akar venni 2 évente új gépet drágábban mint egy konzol ára, amit 6 évre vesz az ember, de négy évente még én is fejlesztenék pct.
  • Sanyix
    #23
    Én veszek feleannyiért pc-t mint az egyik konzol, és 5 évig eljátszom vele. Csak okosan kell csinálni :D
  • Polllen
    #24
    A cikk alatt szereplő első cikkből:

    "A tavalyi év utolsó időszakát vizsgáló felmérések szerint az AMD és az Intel növelni tudta grafikus piaci részesedését, miközben az nVidia és a SiS stagnált - újra erőre kaphat az ATI felvásárlója?"

    Ez egyszerű marketing nvidia részéről. Abból is a stílustalanabb verzió. Látványosan lesajnáljuk az ellent és meglátjuk, hat-e a piacra...Minél nagyobb ember mondja, minél több helyen jelenik meg, annál többen hiszik el sajnos.

    Stílusosabb és intelligensebb emberek(vezetők) nem szoktak így nyilatkozni a konkurenciáról:
    So they have to do these four multi-billion dollar projects...
  • Delac
    #25
    Sok beszédnek sok az alja. Csinálnának inkább rendes drivereket.
  • NeoMaN
    #26
    Én csak annyit tudok, hogy itthon eladásban 10:1 az NV javára az ATI-val szemben.
  • Caro
    #27
    Nem csoda, ha pl. 9600 GT-t és a 3850-et is egy áron adják. A baj csak az, hogy normális országokban a 3850 jóval olcsóbb.
  • m4G1c
    #28
    A geometrikus transzformációval mi a baj?
    Carmack is már kacsingat a voxeles megoldások felé. Csak hát ezt a módszert a novalogic is használta majd' 10 éve.
  • sanner011
    #29
    Azt hittem rosszul látok, mikor megláttam a főcímet. :D
    Az nV nagyon félhet tőlük. :D
  • Ravkin
    #30
    ja... nagyon
  • sirpalee
    #31
    Carmack nem kimondottan a voxeles megoldások felé kacsingat, azok már egy jó ideje meghaltak. Egyelőre a rasterre nincs értelmes alternatíva, a raytrace nem elég hatékony, maximum valami hibrid megoldás lenne lehetséges, de az még kissé odébb van :) .

    Carmack marha jó dolgokat talált ki az új engine-jehez, viszont elég valószínű hogy ugyanúgy végzi mint az id tech 4, csináltak vele pár játékot és kész, az unreal 2.0 megverte elég alaposan. Az unreal 3.0 is le fogja nyomni az id tech 5-t, sőt jelenleg azt a legjobban fogyó engine, és az id tech 5 ugyanazt a generációt célozza meg, és még sehol sincs egy vele elkészült precendens értékű játék....
  • sirpalee
    #32
    Amúgy nvidia meg parázik az RV770-es szériától... A GX2-es kártyái szart se érnek, szarul skáláz az SLI. De a legnagobb gondjuk hogy nincs kapacitásuk hasonló kutatásra mint az DAAMIT vagy INTEL bármelyikének, egyszerűen nincs meg a hátterük hibrid cpu/gpu készítésére.
  • Su0my
    #33
    sirpalee: licenszük sincs rá..

    Ravkin: hidd el, hogy félnek, nem mindenki olyan mint te, hogy csak a jelen után +2-3 másodpercig képes csak gondolkodni..


    Delac: inkább 'rendes' kártyákat kéne először csinálni..

    Cikkhez: no comment. nVIDIA kegyetlenül gusztustalan egy cég, így 'teljesítmény, úgy 'teljesítmény' (aposztrófok: egy dolog úgy magas sebességen futtatni egy játékot, hogy arra a kártyára optimalizálták(nV), szerintem sokkal durvább az, amit az Ati-k művelnek... ), de az szégyellje magát, aki nV terméket vesz. Hülyén és naivan hangzik, amit most így írogatok, de én ilyen emberek zsebét nem tömném (főleg, hogy hosszútávon nem életképesek a termékeik.)
  • Zocsi
    #34
    Én korábban NV párti voltam, még akkor vettem az első NV kártyámat, amikor a 3Dfx-nek beáldozott, aztán csakhamar színre lépett az ATI és már akkor jobbak voltak... Vajon miért?!
    Aztán áttértem az ATI-ra és azóta is tartom hűen tartom magam ehhez a márkához, mert jók és megbízhatók. Ha megfelelő szériából választ az ember, akkor simán kenterbe veri az nV-t. És itt jön ki a már említett nV optimalizáltság a programkínálat terén. Az ATI kártyák felhasználási köre sztem jóval szélesebb! Bár jelenleg nem vagyok 'up to date' a mostani kártyákat illetően...
    Ami meg az AMD-t illeti. Szerintem... Világ életemben AMD párti voltam. A 486-osom óta AMD vassal tolom és semmi panaszom nincs rá.. Sőt! Szvsz jobban nyúzható és megbízhatóbb is, mint az intel - kevesebb gyerekbetegséggel. Mondjuk szokni kell, dehát ez minden géppel így van. Jelenleg egy két és fél éves AMD-ATI kombós géppel nyomom, és ahogy elnézem még kb. 1 évet ki is fogom húzni simán! Mondjuk keveset játszom, de alkalmazási téren (CAD, 3D...) még mindig simán elegendő a teljesítmény... Sok cimbim, aki intellel és nV-vel nyomul nem mondhatja el ugyanezt... Vhogy. azok a gépek kevésbé user barátak és hamarabb is "öregszenek".
  • Killgore
    #35
    Miért nem életképesek? Én amióta az eszem tudom nVidia karikat használok, maximálisan meg vagyok elégedve velük, és még sosem volt vele bajom. Mér a régi Geforce 2 GTS-em is megvan és kifogástalanul működik. Én pl nem is vennék mást, csak Nvidia karikat.
  • Delac
    #36
    Teljesen jogos, már lassan elfelejtettem, hogy anno a 6600 GT-met 3x!! kellett visszavinni a boltba mire tudtak adni egy nem memória hibásat. Cserekártya nuku... szép is az amikor az ember hetekig egy 2 MB S3-l nyomul

    Jelenleg a 8600 GT-vel hálistennek semmi gond,(kopp kopp) leszámítva a driver support minősíthetetlen mivoltát.
  • 2097
    #37
    Az X1900GT-émig csak ATi kártyám volt, de én annyit küzdöttem akkoriban a driver-ekkel, hogy köszönöm nem szeretnék többet Ati-t. Vettem 1 8800-ast az nekem bővem elég lesz majd nekem amihez kell. Nem vagyok hardcore gamer már kihaltak az igazán jó játékok. Ja és azóta nincsenek driver próblémáim még Vista x64 alatt sem azt ATi-val volt sok kék halál.
  • OldJoe
    #38
    10:1 Ez azért erős picit...

    HD 3850 est 25ért vesztegetik, erőssen nincs 1 árban a 9600GT-vel...
    (szerintem ez a bestbuy)

    HD 3850 VS 9600GT teszt
  • nohea
    #39
    Hehe. nVidia szeretné, ha eltűnne az Ati...? :) Pedig nemigazán tűnik életképes vetélytársnak a jelenlegi helyzetben már amúgyse... :)
    Delac, nekem a 6800assal voltak bajaim, kb fél évbe telt mire el lett intézve de ettől függetlenül kitartok nVidia mellett; a hazai boltok garancia-politikája meg nem a gyártót minősíti, úgyhogy arról ennyit. xD De mi a gondod a driver supporttal? o_O
  • phoenix1
    #40
    Ah remek, könyebb lesz dönteni, hogy milyen grafkártyát vegyek ha elszánom már magam, hogy vegyek egy új gépet.
    Szerintetek melyik procit éri meg venni úgy teljesítmény mint ár kategóriában: AMD vagy Intel? Úgy tudom, hogy az Intel procik most olcsók.