72
  • Csaba
    #32
    Igen, de ez számítógép! Az adatok a winyón vannak, azt kivehetik, de attól még a többi részét szépen vissza kellene adni, legkésőbb az eljárás lezárása után, nem??
  • avman
    #31
    nem akarlak elkeseríteni, de sem nyugaton, sem itthon nem így van...
  • avman
    #30
    vicces gyerek vagy te, a héten nem először állapítom meg...
  • ScarY MAN
    #29
    eztakartam en is mondani :D
  • Yoshimitsu
    #28
    Jah és olvastam az egyik hozzásazólásban hogy kékek...
    Nem szekálásból de a német rendőröknek zöld az egyenruhájuk. :)
  • Yoshimitsu
    #27
    Persze, mert a német rendőrségnek nem maradt fain gépekre pénze miután megvették azt a halom Audi-t meg Porsche-t a rendőröknek. :D:D:D:D:D
  • rexa
    #26
    ez mekkora kamu cikk.. majd egy 3 éves laptopon fognak elcsodálkozni a német rendőrök...
  • willcox
    #25
    Ha történetesen baltával gyilkolsz, akkor a baltát sem kapod vissza. Tárgyi bizonyíték.
    Pl.
    Pl. a cigarettacsempészektől elkobozzák a járművet, amivel behozzák...
  • Wittgen
    #24
    Ezt nem értem, pedig nem vagyok hülye. Most akkor azért perlik 10 ezerre, mert ilyen laptopja van? Vagy ő perli a zsarukat, mert azok lenyúlták azt?

    Egyébként milyen jogon nem adják vissza az ember tulajdonát?
  • willcox
    #23
    Nem is értem, hogy ha valaki nagyban warezol, akkor miért a gépén tárolja a cuccost? Beállíthat egy külső nagy winchestert, amit egy pillanat alatt le lehet húzni, ha jönnek a fakabátok. Esetleg hálóba kötve el lehet dugni egy szervert, és azon tárolni a cuccot. Ha ráadásul a szerverre wifi-n keresztül kapcsolódik, akkor még kábel sem árulja el, hogy van másik gép is :)
  • willcox
    #22
    Ez mese! Mióta vagy köteles magad ellen, vagy közvetlen hozzátartozód ellen vallani? Ez NEM nyomozás akadályozása! Te azzal nem akadályozod a nyomozót, ha nem árulod el a jelszót. Szabadon próbálkozhat a nyomozó. Ha nem megy neki, akkor felkérhet szakértőt. Ha viszont sikerül a szakértőnek eredményt elérni, és terhelő adatokat találnak, vagyis bűnössé válsz, akkor még a szakértői díjat is rád verhetik... Ezt lehet elkerülni (a szakértői díj esetlegesen magas díjszabásának kifizetését) azzal, ha elárulod a jelszót. Ha biztos vagy abban, hogy nem törik fel semmilyen módszerrel, akkor viszont ne áruld el a jelszót.
  • FoodLFG
    #21
    ez elejét kihagytam (tömör lényeg):P

    It may happen that you are forced by somebody to reveal the password to an encrypted volume. There are many situations where you cannot refuse to reveal the password (for example, due to extortion). Using a so-called hidden volume allows you to solve such situations without revealing the password to your volume.
  • FoodLFG
    #20
    Egyébként meg:
    H i d d e n V o l u m e :
    http://www.truecrypt.org/hiddenvolume.php

    The principle is that a TrueCrypt volume is created within another TrueCrypt volume (within the free space on the volume). Even when the outer volume is mounted, it is impossible to prove whether there is a hidden volume within it or not, because free space on any TrueCrypt volume is always filled with random data when the volume is created* and no part of the (dismounted) hidden volume can be distinguished from random data. Note that TrueCrypt does not modify the file system (information about free space, etc.) within the outer volume in any way.

    The password for the hidden volume must be different from the password for the outer volume. To the outer volume, (before creating the hidden volume within it) you should copy some sensitive-looking files that you actually do NOT want to hide...

    Szóval akár el is árulhatod a jelszót (mert van egy másik, beljebb lévő szint xD).
    A titkosításnak igenis van létjogosultsága mindenhol. És egy második személy nélkül szinte lehetetlen kifogni rajta..
  • FoodLFG
    #19
    www.truecrypt.org

    Elmondhatják, hogy feltételezhetően hazudik az illető, hogy elfelejtette a jelszót, de sajnos ezt nem tudják bizonyítani. És az is valószínű, hogy csúnya dolgokat tárolt az SSD-jén. De sajnos ezt sem tudják bizonyítani.
    Ezek után csak a véletlenül megtalált, 3db titkosítatlan Madonna album miatt ítélhetik el kb 10-15 évre.. :D
  • HUmanEmber41st
    #18
    Ilyenkor az a kifogás, h USB kulcson volt, és elhagytam.. :D :D
  • LPG
    #17
    3500, az sok? 9000 alá nem adjuk
  • Myron
    #16
    és ha elfelejtettem?:D
  • arty
    #15
    itthon is extra bűn ... 'nyomozás akadályozása'
  • jeti00
    #14
    3500 mp3-at találtak a csávónál, halál rá! hülyék ezek...
  • TheZsenyka
    #13
    Szerintem a cikkre gondolt.
  • ziby20
    #12
    nem akarlak el keseriteni de a nyugaton azt mondjak hogy add meg a jelszot vagy kulonben bunos vagy...
  • arrakistor
    #11
    akkor mit szólnának az én gépemhez? P2-300 és az egész fáljrendszere 1024 bites 3szoros titkosítással van átfűzve, ezen soha semmi bizonyítékot nem találnának még akkor sem ha valami főhekker lennék, addig amíg be nem ütik a közel 60 karakter hosszúságú kódot, ezenkívül pedig én speciel ha valami sunyiságot csinálnék akkor azt kizárólag TOR szerveren keresztül és SSH tunneleken vagy SSL-en keresztül csinálnám , esetleg még azzal megfűszerezve, hogy beülök a furgonomba, kimegyek a parkba és onnan tolom a témát... megosztok bármit, mindenféle warezt és becsókolhatnak de jó mélyen, mondjuk úgy bordacsont környékig

    mert nemhogy elkapni nem tudnak de még azt sem tudják meg hogy egyáltalán..
  • haxy27
    #10
    Használj IE7 et éas még az oldalba ágyazott reklámok sem jőnek elő. söt ha akarod még a flas animációk sem.
  • zola2000
    #9
    Nem igaz, be van nyomva az ad block a firefoxomban, de mégis a képembe kapok ilyen reklámokat...
  • wander01
    #8
    ez a gép egy régi szar, mit vannak ugy oda érte?
  • TheZsenyka
    #7
    Lemaradt a "partnerünk ajánlata" felirat.
  • Mardel
    #6
    Tök mindegy, hogy milyen. Mi itt élünk ebben az országban, és hogy jobb legyen ahhoz nekünk kell tenni valamit. Úgy nem lehet, hogy másnál is szar, akkor törődjünk bele mi is.
  • BB7
    #5
    Pfff.... Néemtországba ekkora a kékek nyomorusága?! Mit akarunk mi kis hazánk egyenruhásaitól?
  • Omega
    #4
    A cikkből nekem az jött le hogy nyugatabbra is ilyen a rendőrség. Márpedig ha ott is ez van akkor mit akarunk egyáltalán mi itt Magyarországon ?
  • Frayer
    #3
    Azért olyan van hogy sok lefoglalt cucc csak úgy elkeveredik véletlenül, meg hogy ha lecsuknak elveszik az összes cuccot ami nálad van, és ahogy telik az idő a letétből szépen elkeveredik minden aminek értéke van. A pénzt soha nem fogod viszont látni.
    A rendőrség a legnagyobb maffia, védelmi zsarolás, kurva futtatás, mindennel foglalkoznak itt magyarországon. Te ezt nem tudtad?
  • Cleawer
    #2
    nono nem a rendőrségnek jönne jól a bűnüldözésben,hanem 1 rendőrnek kell...
  • Dark Angel 666
    #1
    ez is csak egy szenzációhajhász cikk , ilyen nincs