77
  • god25
    #37
    Hehe. Örökös vita a fekete-fehérről. Nekünk percre pontosan jött az új OP. Én ubuntu-t használok és nagyon meg vagyok vele elégdeve. Nem kell vírus, ad-aware, stb felesleges progi. Nincs frissítés csúszás, és minden fut alatta. Ennyi.
  • Mardel
    #36
    Ha nem lennel olyan elvakult, el elkezdened a windows-t tanulni normalisan, neked is menne minden dolog rajta normalisan. Sokkal gyorsabban mint azon a szar linuxon.... Mondom hasznald az egeret, gyere ki a barlangbol.



    Használtam kb. 1 - 1,5 hónapig Debiant és tökéletesen meg voltam elégedve vele.
    Tudod a linux rendszernek egyik nagy erénye a stabilitása. Láttál már olyan XP-t ami restart nélkül ment hónapokig, évekig? Linuxból akad oylan amit 3 éve nem indítottak újra és megy ugyanúgy mint mikor beüzemelték.

    Te papolsz gyorsaságról, és normális program futásról. Sok olyan program van windowsra (kezdve a vírusírtóktól, vagy kisebb programoktóé)ami csak akkor hajlandó uzemelni, vagy "teljesen" törlődni a rendszerből ha újraindítod a gépet. Ezzel szenben linuxon egy ilyennel sem találkoztam. VGA drivernél csak a grafikus felületet kellett újraindítani.
    De te nyugodtan maradhatsz a 3 gombos egerednél, és kattintgathatsz, orrba szájba. Windows nem előre fejlődés, hanem visszafejlődés. Nem kell tudni, hogy egy programot milyen paranccsaal másolsz, törlsz, indítazs el. Csak ide oda kattintasz egyet kettőt, ahova az van írva, másol, töröl. Agyadat nem kell megeröltetned vele az biztos, de tanulni sem fogsz tőle az is biztos.
  • barii
    #35
    pont egy ilyen cikk alatt írni, hogy milyen profik csinálják a windowst:)
    amúgy nem is értem... most tudódott ki egy probléma ami már a vista sp-ben is benne volt? azért az már megjelent egy ideje
  • ziby
    #34
    mint irtam, van egy szabad oram. Es nem akarok tulzottan elfogult lenni:D Neha adni kell a masik oldalnak is eselyt,igy kerek a vilag. No pesze nem hasznaltam meg vistat. Xp-t sem hasznaltam tul sokat. De ezt sosem bantam:D
  • julius666
    #33
    ha valaki mélyebben belefolyik a Windows kódjainak visszafejtésébe előbb-utóbb rájön hogy a SAM valójában nem a júzert, hanem a rendszert szolgálja ki ...

    te ezeket honnan szeded? Csak nem belefolytál? Mert nem hiszem...
  • arrakistor
    #32
    Windows 2ooo -ben kezdődött el a beépített trójai rendszer alapjainak lefektetése majd az XP-ben folytatódott SAM néven... eredetileg Security Access Management akar lenni a rövidítése, de valójában Stealth Activity Monitoring, merthogy a Microsoft programozói eléggé jó humorérzékkel vannak megáldva... ha valaki mélyebben belefolyik a Windows kódjainak visszafejtésébe előbb-utóbb rájön hogy a SAM valójában nem a júzert, hanem a rendszert szolgálja ki ... hogy a témánál maradjak, visszatérve a Service Packokra, úgy építették fel az XP-t hogy már előre bekalkulálták a Service Packokat és azok ütemezését, egyeztetve az időpontokat a népszerű "harmadik félnek feltüntetett" és populáris windows szoftverek gyártóival (Skype, DivX stb..) hogy ezek aktivizálják az XP-ben alapban alvó helyzetben lévő trójai megfigyelőrendszert , a SAM-ot.

    Kicsitt off , szemléltetésképpen hogy Microsoft programozói mennyire lenézőek és rasszisták, a mezei júzerrel , hogy a júzerek kezelését végző programnak találóan az lusrmgr.msc-t adták mintha az csak a lúzermenedzsment volna
  • asysoft
    #31
    Le van írva a cikkben: "a többnyire kis- és középvállalkozások által használt Dynamics Retail Management System (RMS)", tehát szerintem valószerűtlen, hogy a te gépeden ilyen futna.

    gkalcso: nekem speciel ez ugrik be az RMS-ről:)

    zibyvel pedig nem kell törődni, előző Windowsos híreknél még "Linuxos oldalt" képviselte, úgy tűnik, hogy jelenleg a szimpla agyatlan flamelésben leli örömét...
  • DjDano
    #30
    Bolhából elefánt cikk....

    Megvan a Windows fikagépek mai öröme, hurrá
  • arrakistor
    #29
    sőt 3 gigaherc fölött még valós időben videót is készít az egész Asztalunkról , meg mindenről ami történik és küldi elkódolva, szétszabdalva, időeltolásos bitimpulzussal és paritáspitek közé rejtve* a C.I.A. ciánista szerverközpontnak.
    A beépített kamerák meg a mikrofonok pedig , köszönhetően az új, "Microsoft compatible" és "Windows Capable" technológiáknak már a BIOS szintjétől kezdve is megteszik nekik ezt a szivességet a hálókártya bedugásának pillanatától kezdve.

    * időeltolásos bitimpulzus (delayed bittransfer) = két áthaladó byte paritásbitje között eltelt átlagos időegység eltolása, szándékos késleltesésének ideje egy újabb értéket határoz meg.. az így küldött információ a rendes adatok között elrejtve utazik és ugyan tele van hibákkal , hibajavító algoritmusok és átlagos sebeséggmérő szubrutinok dolgoznak az így létrejött kapcsolat megtartásán (auto-threshold), amely persze kódolt, és gyakorlatilag lehetetlen a puszta létét is bizonyítani, nemhogy visszafejteni... Az így létrejött kapcsolat kisebb információmennyiség (féregadat) átvitelére alkalmas, mint a "gazda"-adat...
  • Palinko
    #28
    én épp imádom, már gondolkodtam "Windows/MacOS/Linux melyiket?" topicot kéne nyitni azt Flame On! aztán meg lehetne olvasgatni, néha hozzáértőbbek elejtenek okosságokat, és nagyon bírom az ilyen szűklátókörűket mint ziby, hát lehet valami M$ bolygón élhet,de hogy nem a Földi viszonyokkal van tisztában az biztos
  • arrakistor
    #27
    pfff.. az utolsó pillanatban vették észre hogy nem túl profin van megírva az új SP-kben a

    BEÉPÍTETT TRÓJAI

    program, és elég könnyen észrevehető, ezért újabb 10 gigát hozzácsapnak és egy újabb gigahercet na meg persze még egy giga ramot a gépigényhez és máris ímhol jaj be csodásan és gördülékenyen fog futni a Windows Troyan Edition a gépünkön hogy a Német és Amerikai , de elsősorban inkább Cionista-zs*dó kormányok mindent tudjanak rólunk, de legalább bármikor bármit...
  • turul16
    #26
    Már mindenki unja ezeket flameket szerintem.
  • zoliapu
    #25
    Pont a DVD író progikat firtatuk egy másik fórumban és ott sem a fizetősek a jobbak, persze lehet ez valami Placebó hatás egyeseknél. Azért a Windowsban is meghalnál parancssor nélkül.
  • diegho
    #24
    biztosan nem látott, ha látott volna, akkor tudná, hogy már a vista megjelenése előtt jóval volt teljesen 3D-s linux destop. link a linken egy évekkel ezelőtti linux desktop látható, én még tavaly szórakoztam vele, tényleg ég és föld a kinézet a linux javára.
  • tom235
    #23
    had kérdezzem már meg, hogy te láttál már egyeltalán linuxos gépet?
  • gkalcso
    #22
    RMS: Richard Matthew Stallman

    Vigyázz mert véletlenül letöltöd és akkor elkap a linux láz :P
  • gkalcso
    #21
    A win egy mankó, hogy utána kézenfogás nélkül tudjon ülni a bilin az r=1 user ;)

    Ez már nem a kőkorszak.

    És ez csak egy kis kiegészítő.
  • mousee
    #20
    Tudod, ilyenkor nagyon tudok örülni, hogy te soha nem fogsz elgondolkodni is egyáltalán a linux használatán. Fizess nyugodtan, valamiből meg kell élni szegény ms-nek is :). Meghát kell a konkurencia, anélkül ugyebár nincs fejlődés :) Amúgymeg van ram a gépembe bőven, csak tudod jobban szeretem, ha azt a ramot épp mondjuk ha videót vágok, akkor a videóvágó használja fel, és ne a felesleges háttérszolgáltatások, amikről azt sem tudom, hogy mire jók. Nekem nincs szükségem a vistás prefetch-re... nekem így is pöccre rajtol minden progim. Most meg ha tölt is picit, akkor nem halok abba bele, ha várnom kell 4-5 másodpercet :)

    Na most viszont lécelek, mert menek led zeppelin tribute fest-re :)

    Jó windows-olást :)
  • ziby
    #19
    szerintememg fikazhato, hogy nez ki??? Mekkora szar mar!!! Valaki meg elteti.. Hat menjenek mar...
  • julius666
    #18
    Bár én windózpárti vagyok, de én nem fikázom azért a linuxot. Lehet hogy rosszabb (lehet, hogy nem, de mindegy az most), de abba érdemes belegondolni, hogy az egyik fizetős, a másik meg nem. Én nem is várnám el egy ingyenes szoftvertől, hogy jobb legyen fizetős társánál. csak hogy működjön, és amire szükségem, van, azt vhogy elintézhessem. Ennek tökéletesen megfelel.

    És a cikkhez visszatérve: vki magyarázza lécci el, h. mi az az RMS? Letölthetem az SP3-mat, vagy lehet hogy gubancot okoz?
  • ziby
    #17
    nem szar erzes az oskorszakban? Nagy bunkosbottal pufolni a gepet hogy ugyan mar mukodj. Sokkal egyszerubb csak beteszed a cd-t megjelenik a windows logo es maris minden mukodik azonnal. Ram szinte ingyert van. Szoval Windows ideje eljott
  • zoliapu
    #16
    A linux usereknek a parancsok olyan mint regen a varazsloknak a varazsigek.

    Hát azt azthiszem Winfos 95 -el vezették be annó pont hardver varázsló ilyeneket :) milyen szuperűl müködött :)

    A Windows nem Linux, de a Linux sem Windows...
  • mousee
    #15
    De figyelj, most őszintén. Ha meg tudom ugyanazt ingyen csinálni, sőt, gyorsabban, mint egy fizetős cuccal, akkor minek fizessek? Nekem ez annyira nem igazán tiszta, de biztos bennem van a hiba :)
    Amúgymeg szerintem nem vagyok a kőkorszakban. Játszom (fav játékok mennek wine-vel, vagy cedegával. sok régi, de pl megy a wow is :)), szeretek videót, képeket és hangot szerkesztgetni. Zenélek is, rengeteg frankó kis progit találtam már erre is. És mindezt ingyér és jogtisztán úgy, hogy nem füstöl a gépem, mert valamiért sokkal kevesebb erőforrásból kijövök, mint anno win alatt. Jó, bevallom, a játékoknak nagyobb gép kell, de az megvan :).

    Tudod mit? Ha ez az őskor, akkor én szívesen maradok itt. Nekem itt mindenem megvan, ingyér és bérmentve, és sokkal gyorsabban, mintha fizetnék. Nekem ez bejön :) Tetszik az egésznek a filozófiája is, meg én is néha szeretek picit bütykölgetni (bár elég keveset kell).

    Üdv az őskorból kedves jövő user :)
  • phoenix1
    #14
    Ajaj, ... most végülis mi lehet a gond, az, hogy össze-akad, még nem sok mindent mutat.
  • ziby
    #13
    Ha nem lennel olyan elvakult, el elkezdened a windows-t tanulni normalisan, neked is menne minden dolog rajta normalisan. Sokkal gyorsabban mint azon a szar linuxon.... Mondom hasznald az egeret, gyere ki a barlangbol.

    A linux usereknek a parancsok olyan mint regen a varazsloknak a varazsigek. Csak ok tudjak oket, buszkek ra es valojaban semmit sem ernek vele....
  • ziby
    #12
    persze faj nekik hogy a vista fenyevekkel elorebb van mint az a regi, poros, Pingvin szarsaguk... Meg mindig a kokorszakban elnek, gepelik a parancsokat fekete ablakokba... Szerintem ideje lenne a felvilagosodasnak, ideje venni egy egeret es hasznalni:D
  • mousee
    #11
    Ez a szar nekem működik. Ingyé'. Mérne éltessem? Az, hogy neked nem szolgálja ki az igényeidet, az egyéni szocproblem :) Nekem mindenem megvan benne ami kell, és nagyon sokszor jóval gyorsabban oldom meg a dolgokat vele, mint win alatt.
    Hova tovább?
  • Polllen
    #10
    Sztem ha van egy fölös órád, olvasgasd az ubuntu.hu vagy egyéb topicokat, hogy a 8.04-gyel mennyi bajuk van...:) (nálam mondjuk az is rendesen fut, de vistánál is megkaptam, én vagyok a láma, mert nálam megy...)
  • ziby
    #9
    nem ertem az olyanokat amugy mint mousee, meg az alairasaban is elteti azt a szart.... ha dos-t akarnek hasznalni nem valami gagyi masolatot (linux)-ot hasznalnek, akkor mar ott a jooreg MSDOS.
  • ziby
    #8
    en nem ertek hozza, Vista powa:D
  • NeoMaN
    #7
    magyar billkiosztás hozzáadása, bal alt+shift...

    ki is a láma?
    :DDDD
  • ziby
    #6
    nincs ekezet a billen
  • Praetor
    #5
    Ha van egy fölös órád, akkor keresd meg az ékezetes betűket a billentűzeteden...
  • ziby
    #4
    szoval az a fostalicska linux, az eletben nem lessz ilyen ossze szedett mint a windows. Mivel lamak fejlesztik.
  • ziby
    #3
    van egy folos oram ha godnoljatok indulhat a Windows VS LINUX:D:D:D:D:D:D
  • InfectedMann
    #2
    M$ powaaaaaa :DDDD
  • mousee
    #1
    :)