109
Doxa órák 1889-től napjainkig
  • Destyni
    #109
    Szevasztok !!!

    Arról érdeklőnék hogy : apámnak van egy Doxa zsebórája 1905 ös , 5 díjat nyert 1906 ban milánóban, teljesen jól működik a mai napig is és ahoz képest hogy 2 világháborút megért nincs baja, ezüst , vagy ezüst ötvözet nem tudjuk. Néztük a neten árulnak párat, vagyis hasonlót és hát úgy látjuk eléggé a béka segge alatt van, de 1905 ös óráért miért ilyen irracionálisan alacsony az ár?
    valaki aki hozzáértő attól várnék néhány szót !! köszi
  • csibefasirt
    #108
    Talán így jó lesz. Lehet h nem sokat ér de számomra felbecsülhetetlen értékű.
  • csibefasirt
    #107
    Egy egyszerű sima óra(semmi arany/ezüst).
  • w77d
    #106
    az attól függ, hogy miből készült és hogy milyen típus... Viszont egy 54 éves Doxa már igencsak muzeális érték, szóval angyon kell rá vigyázni...
  • csibefasirt
    #105
    Üdv! Nemrég kaptam egy 1956-os felhúzós doxát, majd rakok be képet is, az érdekelne h kb mennyit ér most. Nem adnám el semmi pénzért mert nagyapámé volt, ja meg ott volt édesanyámon amikor megszülettem, szóval csak kíváncsiságból érdekelne.
  • w77d
    #104
    végignéztem a teljes Doxa kínálatot, de nem igazán találtam... Kicsit olyan, mintha a California sorozat egyik tagja lenne, de mégsem....
  • Escobar30
    #103
    Sziasztok. Szeretném a segítségeteket kérni egy női DOXA karóra beazonosításában. Igazából az egyik internetes piacról szeretném megvásárolni, de a képen, és az óra hátulján lévő számon kívül, ami 7005 20, nem sokat tudok. A kép és az eladó szerint az óra új, 50m-ig vízálló, és eredeti.Szinte az egész internetet felforgattam hogy valahogy utánna tudnék nézni, de kevés sikerrel. Abban bízok hogy van köztetek egy két szakértő, vagy csak többet látott ember aki esetleg tud segíteni nekem.A hátulján lévő szám 7005 20 de ez alapján semmit nem találtam.Mellékelek fotót, remélem sikerül. Előre is köszönöm a segitséget.
  • bardocz
    #102
    Nem találtam más topikot, ezért itt kérdezném meg.

    49,5mm x 38,5mm x 9,7mm( MxSZxV ) Itt melyik méret mit jelöl, meg honnan van mérve?
  • NAGYT92
    #101
    Medaille D'OR MILAN 1906 típus
  • NAGYT92
    #100
    Szerintetek mennyit ér egy működő 1906os ezüst Doxa óra? jó kis rugós zsebóra :P:)
  • GubiPapa
    #99
    Én tavaly vettem egy Doxa Grafic-G-ST és nagyon meg vagyok vele elégedve.
    Elegáns és nagyon visszafogott. Most pedig Egy Doxa Trofeo-ST-beige-st sportosabb órát hajtok csak sehol nem lehet kapni csak áprilistól :S .. :(
    Itt van mindkettőről kép.

    http://www.swisstime.ch/doc/produit_img/1447/img/i_1447_1.jpg

    http://ihu.mall.cz/10894588/140/200/1
  • Mr Olimpia
    #98
    Most akarok új órát venni és természetesen a Doxa is szóba jött. Járom az üzleteket és rengeteget beszélgetek az eladókkal. Lehidaltam, amikor megtudtam, hogy a Doxa-t Svájcban sem ismerik! (Kb. 500 féle svájci órakészítő létezik!). Állítólag a közép-kelet-európai régiót árasztották el vele, csak itt futott/futtatták be. Mindemellett egyre gyakrabban előfordul meghibásodás is, a szervize meg kicsit körülményes.
    Ja és még egy fontos infó, amit megszereztem: az órásmesterek szerint az óra csak és kizárólag az (értékálló) automata óra. Kvarcóra nem óra, amint kiviszed a boltból, máris semmi értéke sincs.
    Remélem hasznos infókat osztottam meg veletek!
  • w77d
    #97
    nem replika ez, mert svájcba küldték vissza javítani :)

    amúgy tegnap kaptam vissza az órát :)
  • Mardel
    #96
    Lehet, hogy replikát vettél.
  • w77d
    #95
    megérkezett az első rosz tapasztalatom a Doxa-val kapscolatban. A 241.30-asom az ellenére, hogy vízálló, egy úszás után beázott. Azóta kiszárítani sem tudom, mert szárítás után kb 10 perc múlva egyből visszapárásodik. Szerdán most mehetek vissza a garanciával....
  • w77d
    #94
    igaz :)
  • NessieGraf
    #93
    Én először akkor ájultam Doxától, amikor láttam egy 1905-ben készült duplafedeles, arany DOXA zsebórát. Sok évvel később kiderült, a DOXA középkategóriának számít az óraiparban.

    Másodszor akkor ért órával kapcsolatban meglepetés, amikor platina változatban láttam, de az már karóra volt. Akkor azt is megtudhattam, az óra márkája, kategóriája sokat számít, ha valaki azt akarja, hogy komolyan vegyék az üzleti világban. Akár leendő alkalmazottként is.

    Én csak akkor hordok órát, ha állást keresek. Nem DOXA, nem volt drága, de elég különleges.

    És soha ne feledjétek: Üzletkötők kevesebb fizetésért is elmennek olyan céghez dolgozni, ahol jobb autót kapnak. Több lesz a jutalék.
  • havercsotány
    #92
    irom a címeket Egy jómódú, elegáns férfi sétálgat az utcán. Egyszercsak eléugrik egy hajléktalan egy fegyverrel a kezében.
    - Drága uram! Segítsen! Tízezer forinttal megmentheti egy ártatlan ember életét!
    - És ki az az ártatlan ember?
    - Hogyhogy ki? Hát Ön!
  • magus
    #91
    hallottam én már csúnya sztorikat miket csinálnak a mentősök azokkal akik túl sokat isznak, nem igazán szeretnék kiszolgáltatott helyzetben a kezükbe kerülni na

    és az nem segít hogy utána véresre vered te is az ő fejét
  • w77d
    #90
    túl lehet élni, de a detox az tuti XD
  • magus
    #89
    hááát, azért megnézem ki éli túl egy breitling árából való jagerezést : D
  • desigo
    #88
    na ez már valami
    lassan 100 éves lesz
  • w77d
    #87
    nagyon szép! Kincsnek számít egy ilyen, szóval vigyázni rá!!! :)
  • Hellhammer
    #86
    Thx :) Igazából csak a számlapot kellene valahogy kijavítani, más hibája nem nagyon van. A fémet meg az üveget ki tudnám polírozni, mechanikusan pedig tökéletesen rendben van.
  • FlyHigh
    #85
    Szerintem ez inkább arról szól, hogy ki mire szán, azért mindent ugye nem lehet. Akiknek meg nincs pénzük, azoknak meg semmire nincs. Egy komolyabb óra árát egy kissebb társaság el tudja jégerezni pikk-pakk.
  • cement
    #84
    szép, csak valami restaurátorral rendbe kéne hozatni és akkor szerintem gecisokat érne
  • Hellhammer
    #83
    Csináltam fotókat az óráról, itt vannak a képek: Doxa.
    Gondolom most én is közellenség leszek a 15 éves trollok körében.
  • w77d
    #82
    A Seiko sportórámnak nekem egyszer egy nagyon pici ütéstől robbant be az üvege. Úgy látszik hamar törnek, túlságosan feszül bennük az üveg.
  • magus
    #81
    megnézegettem a Tissotokat, nekem egy relatíve egyszerű óra kéne. mármint inkább átmenet a nagyon szimpla és a nagyon zsúfolt óra között, ami ez a hosszúkás szögletes stílus, most látom nlhány emberen és nagyon tetszik. A mostani Seiko karórámat megkéne már javíttatni, egyszer csak úgy keltem fel, hogy bevan törve a lapja, nem emlékszem az estére, gondolom ott történt : /
  • magus
    #80
    lépjünk már túl azon hogy savanyú a szőlő
  • Checkerboy
    #79
    Há' fiam, te egy naagy epic phail vagy.
  • kemszi2
    #78
    gehjehehe azok nekem is bejönnek
  • desigo
    #77
    korrekt hozzáállás!

    Én most még beérem egy 20 ezres Swatchal.
    Idővel én is szeretnék valami komolyt...
  • w77d
    #76
    azért látom vannak még normális emberek az sg-n!
    Most komolyra fordítva a szót, tényleg nem azért nyitottam a topicot, hogy mindenki engem szapuljon! Higgyétek el, nem gizdázni akarok, csak szeretem a minőségi dolgokat, és hála istennek (kopp-kopp) megengedhetem magamnak. Én senkinek nem mondtam, hogy miért nincs ilyen órája vagy olyan kocsija! Én szívből kívánom mindenkinek, hogy legalább ilyen órája legyen és soha ne legyenek anyagi gondjai (AtomHeart ez rád is vonatkozik)!
  • w77d
    #75
    hmmm.. :)
  • DarkHorSe
    #74
    mekkora geci vagy mert neked van pénzed ilyenre
  • cement
    #73
    amelyik faszkalap baszogatja w77d-et az most huzzon el a picsába. nem azért lett nyitva hogy irigy pöcsök itt verjék a nyálukát hogy "mekkora geci vagy mert neked van pénzed ilyenre"... menjetek a gumiba gyökerek
  • Froopy
    #72
    De szerintem abba lehetne hagyni egymás oltogatását:) Senki ne sértődjön meg, de van, aki megteheti, van, aki nem. Én megtehetném, de nincs semmilyen karórám, bár szeretnék egyet, nem feltétlenül Doxát. Sok értelme nincs a topiknak, ha néhányan írnak az órákról, viszont többen vagy irígységből, vagy nem tudom miért, tönkrevágják. Csak az íron ide, akit érdekelnek az órák, ha valaki csak az iskolai, munkahelyi stresszt akarja levezetni, annak ott a gumi:) Remélem senkit nem sértek ezzel.
  • Froopy
    #71
    14 alatt?:D
  • havercsotány
    #70
    én most vettem egy ilyen taligát de eladom mert nem megy az új bemcsimhez :( valakit nem érdekel?