16
  • bakagaijin
    #16
    Otthonra imho desktop, egyszerűen azért mert olcsóbb bővíteni-szerelni és hűteni :). A lábtop azért mobil hogy rángassák, ha nincs ilyen igény akkor fölösleges olyat venni.

    Egyébként attól mert melóhelyen lábtop van, még simán lehet rá monitort, egeret, akármit kötni (a szemétség ott van, hogy DVI a notin általában nincs, csak a dokkoló egységen, simán meg lehet mondani kétmonitoros konfigon hogy melyik jön a DVI-on) Az utazó menedzserekeink pedig valóban minigépekkel (14 vagy kisebb) nyomják, mert jóval kisebb, és kevesebbet is eszik.

    Az alacsonyszintű vinyótitkosítás pedig nem új dolog, ősrégi gépeken is láttam már opciót, annyi változott hogy Clinton visszavonta a titkosítás export-korlátozását, úgyhogy azóta lehet ténylegesen jobb titkosítással is venni gépeket. Nem is értem miért nem használják mindenhol, a winyón a laptop értékének sokszorosa figyel...
  • Roli
    #15
    Teljesítmény?? Mióta van laptopom, videókat konvertálok rajta, Java-hoz megy a NetBeans 6.0, hurcolom is. 3 órát bír az akku energiatakarékos módban, jól lehet rajta gépelni ( már ha C és Java progikat megírni meg Linuxon burok programokat... ) Cipelés? Hátamon viszem a táskámban, jó kis házilag készített tokban bele a táskába mellé a táp, egér és irány az egyetem... ( Asus X51R Ap109 ) Ja még egy Mandriva is fent van az XP mellett...
  • Boba Fett
    #14
    Húha, nagyon nem értem a problémákat, amiket leírtál... komolyan gondoltad ezeket?
    17"-os gépen simán van teljes billentyűzet, néhány 15,4"-oson is. Tapipad helyett bármikor bedugható egy olcsó egér is, ez igaz egyébként a billentyűzetre is. A kettő együtt kijön 3000 Ft-ból.
    A komponensek jópár notiban cserélhetőek, csak épp nem kapsz sima boltban alkatrészt helyettük. Emellett meg az asztali gépekben sem annyira cserélhetőek manapság az alkatrészek, pl az én 4 éves gépembe a mai alkatrészek 2/3-a nem megy bele, szóval most is új gépet kellene vennem.
    Szilárd adattároló: lásd SSD.
    Soros és párhuzamos port manapság nincs is a notikon - és végképp nem fogaszt energiát, ha semmi nincs rádugva, hát még letiltva.

    A cikk meg tényleg egy ökörség és szinte minden túlzás benne. Sőt, jelentős része egyszerűen nem igaz.
  • hNeo
    #13
    arrakis, azonnal mondd meg milyen laptopod van :)
  • Petka
    #12
    Nekem speciel van numerikus billentyűzet a notimon...
  • arrakistor
    #11
    nekem már 10 éves a notebookom és még vagy 10 évig nem is lesz vele gond.
  • Zsoltika 007
    #10
    Nem értem a problémátokat! Én simán tudok gépelni notin is, meg rendes billentyűzettel is (nem keveset és számokat is). Akkor most én lennék csoda ember, vagy ti bénák?

    A cikk egy olyan szemszöget vett alapul ami ugyan reális de ezzel szemben 5x több előnye van mint az itt felsorolt hátrányoknak. Ezt figyelembe véve (kimaradtak a pozitiv tulajdonságok) a cikk értelmetlen, elfogult, és szűk látókörű. De ha mégis valami folytán ez lett volna a cél akkor miért ez lett a cime? Logika nélküli az egész.
  • szombi
    #9
    Igazából nekem sincs notim, mégis a cikkíró pontosan azokat a dolgokat írta, amit én gondolok.

    munkahelyemen a gépek fele noti, és irtó nehéz a billentyűt kezelnem, általában ezért
    a régi asztali géphez kéretem magam. A meló annyiból (is) áll, hogy rengeteg
    számot kell bepötyögni, és ez a jobb kezem felemelése nélkül LEHETETLEN!!!!
    A bal kezemmel az egeret használom!
    Sokkal kényelmesebb volna, ha a billentyűk kisebbek volnának, és a NUMPAD-ot is beletennék a noti billentyűarzanáljába.

    Az akksi egy olcsóbb gépnél tényleg nem bír 3 óránál többet, ráadásul ahogy öregszik, ez a szám csak csökken.
    Nem lenne rossz, ha a képernyő-lámpa teljesítményfelvételét tudnám szabályozni, mert ezzel alaposan meg lehetne hosszabbítani az üzemidőt.
    A procira már rég megoldották, hogy terhelésmentes környezetben levegye a szorzót.

    A biztonság egy másik kényes kérdés, jó tudom, nem kéne ledobni a notit,
    de akinek már leesett/ráült/rálépett, az biztosan állítja, hogy az egész csak IDŐ KÉRDÉSE!!!
    A vinnya irtó kényes, pl. ha a busz/vonat/kocsi dob egy nagyot, minnyá felszántja a fej a lemezt.

    Szerintem a megoldás ez lenne:
    - több de kisebb billentyű: +numpad +hotkey-k
    subnotihoz pedig kihajtható/kihúzható billentyűsor
    - tapipad helyett valami emberközelibb egér, pl. trackball vagy analóg joystick
    - több cserélhető komponens: procc, videovezérlő, monitor
    - szilárdtest alapú háttértár. nem baj ha kicsit lassab és kisebb kapacitású, mer nem ez a lényeg
    - kevesebb port, pl. soros/párhuzamos általában fölösleges, és csak plusz energiát fogyaszt
  • csip
    #8
    Az újságíró berágott a notijára, mert az office 2k7 megzabálta az erőforrásokat .
    Bezzeg ha egy takarékosabb rendszert rakott volna reája...
    Azt ne is hagyjuk szem elől veszíteni, hogy ezeknek a számítógépeknek az árában gyakran benne van az OS ára is. Ami ugye a "kevésbé szerencsések" számára egy fél év kuporgatás mínusz (ca. 33-35kHUF).
    Ha hozzá teszed az ECDL tanfolyamon meg az iskolákban tanított irodai programcsomag árát, máris 1,5x 2x annyiba kerül a cucc (Off2k7 SmallBuSi 80kHUF).
    Nem kell mindent elhinni a számtech tanárnak. Tudom, én is az vagyok
    Aki meg hisz egy V-easy-labdásnak... ...az megérdemli.
    CsIP
    Ha kíváncsi vagy ki vagyok.
  • PíszLávJuniti
    #7
    "keretes" részre hivatkozás történik, de sehol nincsen.
    újabb pontatlanság.

    A másik állítás, hogy a notik hamarabb megadják magukat mint az asztali gépek. NC
  • Caro
    #6
    Maximálisan egyetértek a cikkel, nekem van egy 15"-os notim, de hihetetlenül utálom cipelni, főleg különböző tömegközlekedési eszközökön. Akinek kocsija van, lehet hogy ez nem probléma.
    De hamarosan beruházok egy normális asztali gépre. Ez persze marad, de csak hordozható gépnek.
    Azt is utálom, hogy nem tudom bővíteni. Persze, vinyót, ramot tudnék bele tenni, de kb. ennyiben ki is fulladt.
  • Kaadi
    #5
    Ez a cikk egy hosszú mondat állítmány nélkül. Mind várod, hogy állítson valamit és bizonyítsa be, de sehol semmi.

    Szerintem meg minden felhasználó megtalálhatja az ideális noteszt:
    1. A sokat utazó üzletember: szubnotebook, nagy kapacitású aksival, közepes teljesítménnyel (Lenovo X61 Tablet)
    2. Átlagos üzletember (aki az irodában és otthon dolgozik): 14 colos notesz, közepes aksival, jó teljesítménnyel (Lenovo R61)
    3. Otthoni felhasználó: olcsó notesz (15 colos) kis aksival, alap teljesítménnyel, kis merevlemezzel (Acer Travelmate sorozat vagy akár Asus EeePC)
    4. Otthoni multimédiás felhasználó: közepes árfekvésű (15 colos) notesz, kis aksi, jó teljesítmény, nagy merevlemez (Dell, Fujitsu Siemens)
    5. Otthoni gamer: drága (15-17 colos) notesz, kis aksival, maximális teljesítménnyel, dedikált (erős) grafikus kártyával (nvidia-ati), sok memóriával, nagy merevlemezzel (Asus)
  • freemanone
    #4
    Lenovo Thinkpad T60 ~ 7-8 óráig üzemel aksiról minden gond nélkül... mien 3-4óra ember?! (ez mondjuk min performance, de ha átlövöm max-ra akkor is 5-6órát elketyeg) Valamint én is szeretném tudni hogy ez a cikk miről is szól úgy egyáltalán? :) Túl sokat nem árult el, mármint túl sok új vagy értelmes infót. Teljesítmény... hmm... nem kell telibaszni minden fossal és akkor működik normálisan! És mint endrev is írta (nemtudom hogy az-e a szupertáska) nekem hátitatyóm van hozzá :D
  • endrev
    #3
    Apropó, ha már a nehéz cipelhetőségnél tartunk, én ún. szupertáskában hordom. És nem is érzem a súlyát, és még az ütődésektől is tökéletesen védve van a kis (méreg)drága. Szóval innentől nincs súlyprobléma meg gerincferdülés. :D
  • Polemius
    #2
    Forrás: Napi Online

    Megszokhattad volna már, hogy Napi Online meg Szekeres Viktor cikket nem érdemes elolvasni, max. a kommenteket. :)
  • assdf
    #1
    ez a cikk meg mi a tökömről szól?
    Ennyi félinformációt és félrevezető adatot már régen olvastam...
    Kb. az az érzésem hogy valaki olyan irta akinek még az életben nem volt notebookja, és valamivel meg kell magyarázni hogy miért hülye a többi akinek van és élvezi az előnyeit.