89
  • Adamul
    #89
    Ez azért jó, mert 48 óra alatt már aki akarja mindenképpen át tudja másolni a cucclit egy hagyományos változatra... :)
  • Zsolt Xzibit
    #88
    Nézzétek meg: http://www.mtubrothers.eoldal.hu/
  • Netrat
    #87
    Nem, ez szerintem is faszság.

    Nem beszélve arról, hogy az önmegsemmisítő menü nyilván nem másolódik át, ha lemásolják a lemezt, onnantól meg nincs értelme a 48 órás határidőnek, a másolat bármeddig nézhető.
  • Turdus
    #86
    "A DVD Disposal további előnye, hogy a zene- vagy a filmiparnak sem kell másolásvédelmekkel bajlódniuk"

    Ezeket honnan szalasztották? Az első 48 órában nem lehet másolni?!? Ekkora marhaságot, remek példa arra, hogy a világ vezetői mennyire pancserek. Nem baj, nekünk, akiknek van eszük, ez csak jó :-)
  • Bordapapa
    #85
    Ez ugye nem csak szerintem f*szság?
  • HerrKiss
    #84
    Ez is valami? Ezt az "Ég(bolt)" márkanevű DVD már évekkel ezelőtt tudta. Kiírtam rá valamit, ellenőrzés OK, pár nap múlva olvasnám vissza, már a fájlszerkezetet sem látta. Akkor azt hittem, sz@r a lemez, ma már tudom, csak jövőbe mutató volt .
  • xenossas
    #83
    pff
  • pasi29uk
    #82
    Kedves Csimmasz, Manchesterben/Boltonban elek es szorolapozassal fogalkozom tobb mint egy eve. Angliaban is nagyon jol mukodik a szelektiv hulladekgyujtes teny es valo minden haznal kintvan a zold rekesz tele muanyag flakonnal amit hetente uritenek.
    De eddig egyetlen egy CDt vagy DVDt sem lattam benne, pedig naponta 1500-2000 hazba viszem el a szorolapot. Helyette lattam kukaban, utcan, bokorban, hazteton es minen egyeb helyen... na ez a nem mindegy.
  • Anakyn
    #81
    Gondolom ez is elfüstöl, mint a M.I.-ben :) 48óra alatt megsemmisülő torrentezőket kellene feltalálni! :)
  • valaé valaé ná
    #80
    Álmodj királylány...
  • dronkZero
    #79
    "ez marhaság , ez rosszabb mint az amcsiknál az eldobható telefon"

    Miért? Legalább őszinte.

    Amit itthon veszel magadnak, gyakorlatilag az is eldobható telefon... :P Mire a következőre igényed lesz, addigra ugyanúgy dobhatod a kukába...
  • tomcsa4
    #78
    Csimmasz, hát hogy gondolkodjak ha ne magyar fejjel? Én itt élek, én ennyi pénzből élek, mint az átlag magyar, nem gondolkodhatok egy angol stb fejével. Oké nem a magyar piac a világ közepe, de pl játékokat is ebayről vezsem meg, vagy megvárom míg lejjebb mennek 2-4 ezerre. Míg egy angol gondolom megengedhet magának havi egy-két teljes arú játékot (a pénzéhes EAvel számolva 12k/db).
  • tomcsa4
    #77
    Ha lejjebb vinnék az árakat, nem szorulna vissza a warez, pontosan ugyan ennyi lenne. Mert ha valamit meg lehet szerezni ingyen, azért sose fognak fizetni, de ezt már egyszer megbeszéltük. Jó, leeht hogy te kizárólag eredetit vennél, de jön helyetted más, aki nem.

    Willcox-nak abban igaza van, HD minőségű filmhez nagyobb, stabilabb sávszél kell. Ez pont olyasmi, amit Pilot csinál, mint múltkorábban pár magyar ember hozzászólása, hogy mekkora szar a chello a 3 havi 750GB korláttal. Aztán kiderült, hogy minden szarból Blu-Ray verziót szed a gyerek. Ez a lol.
  • b4zs12
    #76
    palm pilot ----> get a life! geek...
  • willcox
    #75
    Helyesbítés: "arra" helyett "azt".
  • willcox
    #74
    Azt hiszem, hogy arra, hogy ki a suttyó, az ostoba, nyegle, pökhendi hozzászólásod megmutatta. Veled nem érdemes vitázni, mert nem vagy képes felfogni, hogy mit ír a másik. Majd szólok neked, ha gyufát kell hozni, arra talán alkalmas vagy.
  • Mardel
    #73
    "Full HD tartalom interneten való nézéséhez még nagyobb stabil sávszélesség kell, mint a DVD-hez..."

    A Ferrariba meg több benzin kell mint a Trabantba... És kit érdekel? Ha vki ennyire suttyó hogy még az időt is sajnálja rá, akkor VHS kazinál jobbat sose nézzen!

    Konyhanyelven: más az ha letöltöm hddre és megint más az, ha töltés köben nézem, ugyanis az utobbihóz a jelenlegi kapcsolatoknál sokkal nagyobbra van szükségem. Ezt próbálta neked elmondani.
  • precision
    #72
    azoknak válaszoltam akik környezetszennyezőnek nevezik ezt
    ha újra lehet hasznosítani, akkor nem szennyezi a környezetet
    lusta disznók, igen, MAGYARORSZÁGON, de intelligensebb országokban a szelektív hulladékgyűjtés természetes dolog, szal nem a mellette lévő kukába dobják, hanem az újrahasznosítható hulladékok közé
  • Robi000001
    #71
    Nem teljesen értem, miért kell megsemmisüljön a lemez.
    A legtöbb filmet az ember egyszer megnézni, aztán a lemez 3 órával a lejátszás után már örökre ott porosodik a polcon.
    Jó, néha az ember kölcsön adja az ismerőseinek, de ha tényleg olyan rohadt olcsó lenne (azért az 1000 Ft még nem az), akkor lehet már az egymástól kölcsönkéréssel se foglalkoznának az emberek.
    Jó ez az állandó kicsinyes, „korlátozzuk a felhasználókat” hozzáállás.
    Csak lejjebb kéne vinni az árakat, és halomra kereshetnék magukat. Még a warez is visszaszorulna. (Jó, lehet néhány téka, bezárna, de nem tudom, ez baj-e...)
  • palm pilot
    #70
    Nem olvastad, hogy mit írtam? "Egyéb formátumokról most ne beszéljünk, mert a cikkben is DVD-ről van szó"

    És? Attól még közel se minőségi.

    "full HD felbontást más is támogatja, nem csak a BR"

    Pl? Halott szabványokról már felesleges beszélni.

    "Full HD tartalom interneten való nézéséhez még nagyobb stabil sávszélesség kell, mint a DVD-hez..."

    A Ferrariba meg több benzin kell mint a Trabantba... És kit érdekel? Ha vki ennyire suttyó hogy még az időt is sajnálja rá, akkor VHS kazinál jobbat sose nézzen!
  • csimmasz
    #69
    Pontosan. Illetve a pille palackokkal együtt a szelektívbe még pontosabban.
    Meg talán anyi hogy a tékában ha kiveszed ketyeg az idő,ezzel viszont akkor nézed meg amikor akarod 1 szer.
  • jasszka
    #68
    na most álljunk meg egy pillanatra
    az egyetlen érv, amit mellette hallottam az, h nemkell visszavinni
    szal a lusta disznók ahogy kiveszik a dvdlejátszóból, rögtön dobják a mellette lévő kukába
  • csimmasz
    #67
    Én megértem amikor kifogásolják az árát,de ez nem MO-t célozza ezt kellene megérteni.
    Egy doboz marlboro itt 4,20€ egy mozijegy 7€ és az idősebb korosztálynak fingja sincs az online tékázásról vagy warezról,stb.
    Venni én se biztos hogy vennék,pedig mint mondtam anyi mint a tékában de attól méd mások biztos kedvelik majd.
    Szerintem se fog bankot robbantani ez a dvd,de semmivel sem rosszabb ötlet mint más eldobható termék!
  • tomcsa4
    #66
    Nézd nálunk azért más az üzleti modell. Itt az emberek nemszívesen költik ilyenre a pénzt, még akkro se, ha örök életű lenne. Bár egyre többen vásárolnak eredeti játékokat, filmeket, tehát van javulás.

    Abban viszont igazad leeht, hogy (egy valamire való minőségű) 2 nap cigi az 1000 Ft, tehát egy ilyen lemez ára. Én sosem dohányoztam és nem is fogok, primitív dolognak tartom, de én is sajnálom egy 2 napon belül "romlásnak" induló lemezre kiadni az ezrest. Pláne ha a megjelenés után a "tartós" lemez is lemegy 2-3 ezerre. Érted.
  • csimmasz
    #65
    Azt mondja nagyon népszerű Olasz országban,én itt lakom de még sose láttam!(igaz nem is kerestem,)
    Viszont egy dvd,24 órára kikölcsönözve 3-4 euró kb,téka válogatja.
    Egy szaros kis szendvics is vagy egy 0.5 ös sör 3-4 euró,akkor miért is drága ez?
    A hétvégi bevásárlás alkalmával veszel egy két filmet ami érdekel,majd amikor van időd megnézed,aztán kidobod a műanyag palackokkal együtt a szelektív hulladék gyűjtőbe,ami évek óta működik rendesen.(bár asszem délen nem)
    Ennyi hibátlan,bár azt megfifgyeltem hogy magyar fórumokon csak a rosszat látják mindenben.
    Akármiről is van szó mindíg megmagyarázzák miért szar,de ennek ellenére máshol a világon elégedettek vele!
    Érthetetlen!
  • error85
    #64
    különben is a legkörnyezetkímélőbb megoldás a torrent. aki igazán zöld az torrentezik.
  • precision
    #63
    egyesek még olvasni sem tudnak? :D

    "A DVD-D előnye, hogy a csomagolásával együtt 100 százalékban újrahasznosítható..."

    igaz, ehhez szelektív hulladékgyűjtés kell...
  • arty
    #62
    Álljon meg a szive, aki ilyet vesz. Környezetszennyező szar.
  • atlagember
    #61
    Aztán ha lejár a 48 óra, eladják az eBay-en.
  • pasi29uk
    #60
    Szerintem valami olyan technologiarol lehet szo, hogy a kezdo szektorban van egy "laser erzekeny anyag" ami az elso lejatszas utan elkezd bomlani majd 48 ora utan befoltosodik a DVD es nyekk.
    De meg mindig nem ertem, hogy 1001 cikk szolt az eves szinten tobb millio CD - DVD lemez szemetrol. Ugyan mutasson valaki egy helyet, hogy hol gyujtik ezeket? Es ha elviszed (?) a muanyagszemet gyujtobe akkor rajtad kivul meg hany ember teszi ezt? Erre eloalnak egy isszonyatosan kornyezetszennyezo megoldassal!
    48 ora film = x1000 ev utan lebomlo szemet
  • Mardel
    #59
    Transformers fémdobozos is 3k huf volt

    Bár annyit nem ér. 3 Szink van rajta (magyar, angol, cseh), de cseh szinkron helyett lehetett volna dts angol akkor megérné, de így csak pénzpazarlás.
  • zola2000
    #58
    Na ez az, de akkor nem kéne elmenni a hipermarketbe, hanem hétvégén hazaviszi az ember, aztán kész. Sokan nem értenek a nethez, tehát nem tudnak onnan kölcsönözni sem. Szerintem a legjobb megoldás, hogy a hipermarketben kellene nyitni a kölcsönzőt, aztán elég a következő hétvégén (a nagy bevásárláskor) visszavinni a filmeket.
  • neoG
    #57
    a kölcsönzők nem ezt nyújtják Neked?500 forint/új film?
  • merai
    #56
    a filmiparnak sem kell másolásvédelmekkel bajlódniuk
    ??
    ha lehet olvasni a dvd akkor hogy kedvez a másolásvédelemnek XD nincs ellene védekezés igazán megtanulhatnák -.-
  • Bakutyin
    #55
    nekem ez az egész nagyon ellenszenves, és konzum ízű.
    A bibliotékák is válthatnának ilyen alapon önmagát egy heten belül felgyújtó könyvre. Mert mér' ne. Lényeg hogy ne keljen visszavinni

    Azért -valljuk be- ez elég nagy visszafejlődés az első információs forradalom óta(föníciai ékírás agyagtáblákra...).
  • tomcsa4
    #54
    Hát nézd. Matek ide-oda, a filmek 2-3 hónapon belül 3000 forint vagy az alá mennek. Transformers fémdobozos is 3k huf volt, Csúcsformában is 2990Ftról indult! Persze vannak drágábbak ,de hamar lemegy az áruk 2-3k közé.

    Én szerintem ez a technológia megkésett 10 évet. Internet fénykorában, jah.
  • phoenix1
    #53
    " ... újrahasznosítható ... ", miért nem mindjárt ehető?; így filmnézés után még jól is lakhat az ember ... vagy közben. :xd
  • tproli
    #52
    Elkezdi az ember pl. péntek este nézni, aztán elmegy bulizni, vasárnapra nagyjából kijózanodik és megpróbálja tovább nézni a filmet, csakhogy az egyre rosszabbul látszik, és a happy end előtt önmegsemmisül. Fa*a lehet :)
  • willcox
    #51
    Az önmegsemmisítő kémiai folyamat a lézer hatására indul be. Ez a folyamat lassú, kb. 2 nap alatt megy tönkre a lemezen lévő tartalom annyira, hogy azt már ne lehessen használni. Tehát a kölcsönzőben csak akkor megy tönkre, ha ott is megnézik a DVD-t.
  • PíszLávJuniti
    #50
    és ha nem veszi ki valaki a filmet két napon belül, akkor a kölcsönzőnél fog önmegsemmisülni?:OI