89
  • precision
    #49
    Sokan összekeveritek a "ZSÉ" kategóriás 200-1000 ft -os tescos turkálós filmeket, és ezt, amik vadiúj dvd megjelenések lennének, olcsón. Tehát kijön egy új dvd film ami mondjuk 5000-10000 Ft -közt van, és lesz az eldobható változata ami meg 1000. Nem kell hozzá nagy matek, hogy rájöjjünk, valóban olcsóbb. Az ötlet nekem tetszik. Úgyis lesz rá mód hogy lemásolva, és kiírva ne "semmisüljön" meg a másolat.
  • tomcsa4
    #48
    A mai internetes világban ennek a kezdeményezésnek semmi helye. 10 évvel ezelőtt még jó lett volna, de ma már nem.
  • gkalcso
    #47
    Mókás lenne, lemented a filmet iso-ba majd visszaírod :)
  • gkalcso
    #46
    Majd megbuherálják és megint 48 óra :D
  • willcox
    #45
    Nem éppen. Nem azt mondom, hogy szar, de jól látható különbségek vannak. Mellesleg ez pont olyan, mint amikor az MP3-ra, vagy egyéb veszteséges hangtömörítésre mondják azt, hogy CD minőség, holott nem az.
    Egészen más dolog a nézhető/hallgatható kategória, mint az említett DVD/CD minőség.
  • willcox
    #44
    "Ehelyett inkább 48 óra után eltakarodik a film, és lesz helyette egy üres DVD-d, amire meg véglegesen azt írsz, amit akarsz" - ez nem újraírható lemez!
  • tproli
    #43
    48 óra... akár Eddie Murphy is reklámozhatná :)
  • Ludi94
    #42
    Persze, aztán a sok kidobált DVD-vel meg senki se foglalkozik?
    Ehelyett inkább 48 óra után eltakarodik a film, és lesz helyette egy üres DVD-d, amire meg véglegesen azt írsz, amit akarsz.
    Egyébként meg kitalálnak valamit, hogy ne induljon be a törlési folyamat és kész.
  • dez
    #41
    Ott van a cikk közepén a link, honnan fordították.
  • zola2000
    #40
    Hát divxben 1,5 megabit, az meg majdnem dvd minőség, de szerintem a mai gépekhez lehetne alkalmazni egy pro tömörítési eljárást, amivel már 1 megabit már tényleg dvd minőség lehetne, de szerintem nyugaton nem ennyire skótok az emberek (kivéve UKban a skótok XD), és sokan nem szeretnek számítógépen filmet nézni, nem is értenek hozzá, lusták visszavinni a kölcsönzőbe, de új filmet akarnak nézni, nekik jó lehet...
  • willcox
    #39
    Nem durrant el a fejed a sok észtől?
    Nem olvastad, hogy mit írtam? "Egyéb formátumokról most ne beszéljünk, mert a cikkben is DVD-ről van szó"

    "Az 1920x1050 Bluray már inkább" - inkább HD videót kellett volna írnod, mert az 1920x1080 (nem pedig 1050, ahogy írtad!!!) full HD felbontást más is támogatja, nem csak a BR.
    Full HD tartalom interneten való nézéséhez még nagyobb stabil sávszélesség kell, mint a DVD-hez...
  • Mardel
    #38
    Itt a célközönség kifejezetten a kölcsnzőbe járó ember, akinek a filmet elég kb egyszer látni mert elsőre élmény másodjára kicsit unalmas.

    Kb én is minden filmet csak egyszer nézek meg, másodjára meg ha már nem emlékszem rá, de az ritka. A kedvenc filmeket persze sokszor megnézem de abból se sok van.
  • Mike at home
    #37
    naja, de amikor utánadhajigálják a normál dvd-t 5-10 USD áron, akkor kinek kell ilyen szar ennyiért?
    ne gondolja senki, hogy mondjuk angliában drágább a dvd mint itthon
    a bluray is sokszor olcsóbb
  • Mardel
    #36
    Ahol ezt bevezetik, ott a kölcsönzők húzhatják is le a rolót.
  • palm pilot
    #35
    A DVD már nem tekinthető jó minőségnek. Az 1920x1050 Bluray már inkább.
  • Rocko
    #34
    kicsit sokan el vannak tévedve -sg...-, nyílván nem kis balkáni banánköztársaságunkhoz fognak árazni egy olyan terméket ami a világon szeretne terjeszkedni, magyarán szarnak ránk
    AquirLordnak igaza van inkább egy angol piacra való ez a cuccos és főleg azt felejti el mindenki, h aki ma olyan 40-50 körüli azoknak a nagyrésze szarik a netre és csak a fotelt ismerik nem h az ip tvt
  • olvaso
    #33
    HM-HM.ez nem semmi.Nos átlag juzer azért veszi meg,mert sokszor-évek is akarja lejátszani a filmet.Lehet HDD-re is elraktározni,de kinek-kinek igénye szerint.Jőn a Robbanos PC-Notebook ?? is,24-48 ora után?? Fejlődés ?? Hová??
  • lpmaskmancick
    #32
    ez fájt....nekem is mission impossible jutott róla eszembe
  • willcox
    #31
    Mi neked a jó minőség? Ahhoz, hogy valódi DVD minőségben nézhess egy filmet, ahhoz combos sebesség kell. Legalább valós és állandó 8 Mbit.
    Egyéb formátumokról most ne beszéljünk, mert a cikkben is DVD-ről van szó.
  • Mike at home
    #30
    lehet, hogy meg lehet enni amikor már nem tudod lejátszani :)
  • Mike at home
    #29
    környzet terhelésére meg ki nem szarik
    így is rengeteg korongot dobnak ki, nincs megoldva az újrahasznosítás
  • Omega
    #28
    A cikkben márpedig azt írták hogy életképes a dolog, tehát annyira azért nem nevetséges.
  • arrakistor
    #27
    ezt a baromságot ... ki vesz ilyent szert?
  • arrakistor
    #26
  • neoG
    #25
    Igazából nem értem.Kölcsönzőben itt felénk,500 forint a premier film 1 napra.Vagy 550?mind1.Lényeg a lényeg, hogy ennek az árából nálam a film 2 napig, viszont nem környezetszennyező.
  • MaSzKa
    #24
    különban sztem felesleges ennyi digitális adatot kiírni

    pl fizetsz 50-100Ft-ot azt megnézed webplayerral de jó minőségbe
    valahogy ezt kellene megoldani

    igy nem kell környezetszennyező polimer/műanyag lemezeket gyártani
  • Kaadi
    #23
    A feltalálókat és fejlesztőket bezárnám egy kontájnerbe húsz tonna ilyen "újrahasznosítható" lemezzel kb 3 hétig. Hadd merengjenek csak el a "zöld" tehnológiákon. Sőt, hogy ne tűnjek szadistának még be is darálnám nekik, hogy könnyebben emészthető legyen.
  • MaSzKa
    #22
    a tescóba 99Ft eredeti műsoros DVD

    cimbimmal vettük is vagy 30-at :P
  • szombi
    #21
    Biztos győzikesóv alatti.

    kurvára elegem van az ilyen ömlesztett gagyi DVD-kből, semmi normális nincs köztük,
    de mégis marhára elterelik az ember figyelmét...
  • MaSzKa
    #20
    újra hasznosítható?

    és újra is fogják? mert én ezt kétlem

    magyrul 2napod van hogy átírd :D
  • Ford Prefect
    #19
    Néhány éve olvastam róla, aztán soha többet, reménykedetem hogy mégsem lehetnek ilyen agyatlanok. És tessék 2008-at írunk mindenki az újrahasznosíthatóságról, a zöld iparról beszél közben meg ez történik.
  • palm pilot
    #18
    "és viszonylag olcsó, egy diszk mindössze 3,99 euróba kerül"

    Ez mitől olcsó? Ennyiért a teszkóban is túrok egyet, és az nem korlátos.
  • neoG
    #17
    Inferno -->> 99 forint.Már itt figyel az asztalomon:)))
  • willcox
    #16
    Itthon ez akkor lenne népszerű, ha 100 Ft-ért adnák. Így 150Ft-ból kijön egy film (50 Ft-ért lehet jó, írható DVD-t venni), ugyanis az első és egyetlen lejátszása akkor történne, amikor a másoláshoz beolvasom :) Utána meg a másolat bármeddig nézhető. Ha drágábban adnák, akkor jobban megéri ingyen letölteni, és azt kiírni, ugyanis sok olcsó, megvásárolható DVD kifejezetten szar minőségű, vagyis nem érnek meg egy fillért sem, a letölthetők sokszor jobbak.
  • Xcentric
    #15
    Ez az termeljük csak a szemetet! Mindenki teljesen megveszett? Most már tényleg semmi se szent, csak a profit??? Ilyenkor hol a fenében vannak a Zöldek?!?

    100%-ig újra hasznosítható... LOL, és az energia meg a vegyszerek tonna számra, ami az újrahasznosításhoz kell? Az smafu? Arról nem is beszélve, hogy az anyag is romlik közben, nem is kicsit.

    Akik az ilyeneket kitalálják remélem csúnyán megbánják sokszorosan!
  • pasi29uk
    #14
    Ezen csak nevetni tudok...
    A netes filmkolcsonzeshez nem kell sem DVD sem tok. Meg jo, hogy rohamosan fejlodik a IP alapu TV nezok tabora. Meg ha celluloz alapu (!) lenne, nade szennyezo munyagbol? Mert nem ilyenen torik a fejuket? :|
  • AquirLord
    #13
    Szerintem pont, hogy jó ötlet. Legalább is azoknak akik kitalálták mindenképp, mivel valószínű népszerű lesz más országban is. Én biztos nem vennék ilyent, de itt vagyok egy ideje Angliában és látom, hogy milyen a lusta de pénzes ember. Ez fontba 3 font körül lenne, az azt jelentené hogy sokan akik este meg akarnak nézni egy filmet simán bedobja a kosárba a tesco-ban vagy hasonlóban és nem kell elmenni a kölcsönzőbe és picivel kevesebbet fizetni egy napra és másnap még vissza is vinni. Itt most pl a kínai kaja amit én is vettem picit több mint 6 font( hasább burgonya, kacsahús akármilyen mártással stb., de szép nagy adag) amit még csak meg sem ehetsz helyben mert ez csak olyan hazavihetős cucc. És eszméletlen népszerű...hétvégén estefelé mindig sokat kell várni rá mert sokan vannak. Sokan több adagot is visznek. szóval akiknek a párszor 6 font a gyorskajára nem probléma, annak mit fog jelenteni az a 2-3 font egy filmért, hogy este nyugodtan megnézheti és nem kell érte szaladgálnia meg visszavinni sem később!?
    Persze Magyarországon nem lesz népszerű mert az emberek jóval szegényebbek mint az itteniek, meg mint pár másik országban. Ott még a sok "okos" politikus úgyis ráráakná a kulturális adóját is, csakhogy nehogy olyan "olcsón" megnézhes 48 óráig egy filmet.
  • Alexease
    #12
    Most lattam valamelyik bevesarlokozpont reklamujsagaban: "DVD filmek nagy valasztekban: 199 Ft/db" (szazkilencvenkilenc!) Nah, ezt ubereljek:)
  • Dark Angel 666
    #11
    ez marhaság , ez rosszabb mint az amcsiknál az eldobható telefon
  • BIZ0906
    #10
    Az 5. ember már nem tudja lemásolni ezzel csökken a warezolás XD