29
  • KasztnerTokman
    #29
    En most vettem egy hasznalt laptopot 120ért és vista van rajta kibaszott gyors internet exloprer7,8 firefox 3 és google chrome is egy villanas alatt elindul, meg nekem nagyon bejött a vistas style. Megneztem a CNC3TW ugyanannyi fps fut ,ha minden vistas megjelenites maxon van, illetve ha minden minimumon.
    Szerintem uj gepre viszont vista kell ,mar csak directx10 miatt is.
    Vistanak teljesen mas a memoria kezelése is aminek köszönhetően gyorsabban indulnak el programok.

  • Nightwish006
    #28
    Nem értem nekem hogy nem volt még gondom a vistával ! Biztos kivételezik velem! ;]
  • MerlinW
    #27
    1. Hardy még nem jelent meg. RC-k alapján nem beszélünk tényekről.
    2. Hardy nem véletlenül lesz Dapper óta az első ubi ami 5 éves supportot kap.
    3. Hardy telepíthető lesz Windows alól (wubuntu)

    Human: VMWare linuxon eszeveszett gyors. Majdhogynem gyorsabban fut az xp mint natívan. Egyetlen hátránya, hogy perpill nem igazán tud D3D-t.

    Tiny XP nem hivatalos, hanem garázs windows, live szervízlemeznek jó, mondjuk MiniPE-t ajánlom inkább.

    "viszont ha már fejlesztettem, miért ne tennék rá vistát?"
    Gép1-en ugyanugy fut az XP mint Gép2-őn a Vista. Viszont Gép2-őn az XP 4x olyan gyors lesz. Értem?:) Mondjuk 4GB feletti memória esetén nem sok más alternatíva van MS téren, mert az XP64 trágya.

    XP support 2013
    Windows 7 megjelenés 2012-14

    A fentiek mintha fednék a Vista létét:) A Májkroszoft is tisztában van a Vista hiányosságaival:) Ez olyan mint a kínai cuccok. Mindenki tudja, hogy nem a legjobb, éppen ezért kell eladni belőle minél gyorsabban minél többet:)
  • HUmanEmber41st
    #26
    De van egy csomó "új fícsör" is benne:D :D

    Vajon mikor adnak ki olyan live-CDs windózt, ami Ubuntu alatt fut? :D :D :D
  • HUmanEmber41st
    #25
    Éppen ezért kiadtak egy "Thiny XP" verziót is ( bár nem reklámozták) ami még az ilyen régi típusú gépeken is elketyeg. A Pistából kiadtak már ilyet? Jah, ez nem érdekük.
    Tipikus fogyasztói társadalmi lehúzás az egész...értelme nincs.
  • aki kérdez
    #24
    Nem kötekedésképp, de a Hardy (ha nüanszokkal is, de) lassabb mint a Gutsy a tesztek alapján. Ettől még persze marad sokkal hatékonyabb hardverkihasználás terén, mint a "konkurencia". :)
  • zola2000
    #23
    Az én gépem 2002es, azon csak netezek/filmet nézek/dvdt írok, konzolon játszom, mi máshoz kell erősebb gép?
  • olvaso
    #22
    Hát,hogyan kellene értelmezni?? Évente-Havonta cserélni?? ha műkszi,műszakilag akkor nincs értelme(kivéve Újgazdagék). Programok-Oprendszer az más kategória,azt mindenki,kedve-pénztárcája-hozzáértése,munkájaszerint,cseréli.
  • Molnibalage
    #21
    A mostani konfigom 3 éves, csak a videókari lett egy kicsit táposabb. Az XP jó, nem kell Vista.
  • hapi
    #20
    nálam vista=millenium win98=winxp
    magyarul a vista selejtes oprendszer és ezt a microsoft is tudja jól.
  • Gabesz84
    #19
    röhöghetsz, de attól még a Vista többet tud mint az XP (technológiailag és sebességben is, csak a sok hülye juzer asziszi hogy neki kellenek olyan csillivilli szolgaltatasok is mint az aero, a szar tesco gazdasagos gepere).
    Bár tény hogy nem teljesen úgy sikerült mint kellet volna :)
  • Yv@n
    #18
    Ez bizony valóban így van, sőt előfordulhat az is, hogy az xp akár kétszázszor is gyorsabb!!!

    Már amennyiben sikerül telepítened egy celeron300-ra, 64mega rammal mindkettőt...
  • Remetix
    #17
    Mert mondjuk minek venni egy drága új oprendszert, amikor a régi is teljesen jó. Részemről, még ha le is cserélném a most már 2 éves gépemet (talán majd ha kijön az Age of Conan), akkor is megtartom az win xp-met.
  • Sanyix
    #16
    "választhatnak komolyabb oprendszert is."

    Ezen erősen röhögtem :DD
  • atomkrumpli
    #15
    talán azért mert az új dolgok nem feltétlenül gyorsabbak/jobbak (op.renszer, reformok...stb)
  • Gerygrey
    #14
    Én nem azért fejlesztettem a gépem hogy jobban mennyen a Vista, viszont ha már fejlesztettem, miért ne tennék rá vistát? Atom jól megy a gépen, és az erőforrásigényes feladatok (videoszerkesztés, játék) is simán mennek.

    Szerintem egyáltalán nem baj, hogy a komoly vassal rendelkezők választhatnak komolyabb oprendszert is.
  • Ronny
    #13
    sajnálom, hogy a Vistát így elbaltázták...
  • Ronny
    #12
    szintén négy éves asztali gép és a jó öreg xp.
  • reaper4
    #11
    na én 1 vagyok a tömegből aki nem azért fejleszt , mert van új op rendszer... :)
  • toto2700
    #10
    A méréshez egy manapság átlagosnak mondható, 2 GHz-es Core 2 Duo processzorral, illetve 1 GB RAM-mal szerelt Dell XPS M1710 gépet használtak, amelyen a két különböző operációs rendszeren futó Office 2007-et használó, a tipikus irodai feladatokat imitáló feladatsort futtattak.
  • toto2700
    #9
    Egy teljesítménymérő szoftvereket gyártó fejlesztőcég a napokban nyilvánsságora hozott jelentése szerint a Windows XP jóval nagyobb teljesítményre képes ugyanolyan körülmények között, mint a közismert operációs rendszer-család legújabb tagja. A Devil Mountain Software (DMS) mérései szerint a Microsoft eggyel korábbi Windows-a ugyanazon a gépen akár háromszor gyorsabban is működhet, mint a Vista.
  • toto2700
    #8
    A microsoft tényleg ezt álítja, de én azt olvastam, hogy még egy picit lassabb lett. Én is maradok a régebbi op rendszernél, aztán meg majd a linux
  • Praetor
    #7
    Azt mondják, de csak alig néhány %-ot.
  • Praetor
    #6
    Próbálnak a sztechből divatot csinálni, de csak mérsékelten sikerül. A tömegek jelentős része célszerűségi szempontokat veszi figyelembe, és azt mondja magának, hogy "Egy közepes konfigon az XP/linux vígan elrohangál. Minek nekem akkor a Pista, ami nem tud többet, és ami miatt legalább 1000€-ért kell gépet vennem. Ráadásul még azon is darálja a hdd-t az új, csicsásabb oprendszer...".
  • Dark Angel 666
    #5
    próbáld ki , azt mondják gyorsult a service pack 1 után
  • Cat 02 #4
    Én új gépen maradtam a jól bevált régebbi op rendszernél, Vista-t ki se próbáltam még :)
  • Mike at home
    #3
    hamar feltűnt nekik, grat
  • gkalcso
    #2
    +1
  • HUmanEmber41st
    #1
    Ha jól számolom, már 4 éves a gépem. Amint kijön a Hardy Heron, máris váltok egy szebb-jobb oprendszerre, ami érdekes módon minél újabb, annál gyorsabb és jobb, nem "szveppeli" szét a vinyómat, és még napestig sorolhatnám.
    Bizony nem kell mindenféle "oprendszer" váltáskor kidobálni az amúgy jól működő konfigokat. És nem az a jobb, ami nagyságrendekkel nagyobb helyet foglal, mint az elődje, régebbi konfigon pedig nem is hajlandó működni..