1613



Meltan nepszeru DOTA Allstars avagy Defense of the Ancients
  • magus
    #321
    annyira énse, de amikor az ellenfélben csak retard herok vannak, akik különösen veszélyesek, rohadtul oda kéne figyelni rájuk, az hogy mondja vki h miss az nem egy extra, az egy alap ami nélkül játszani sem lehet. nemhogy 5.jére mikor mondtam az elsőnél h talán szóljanak, mert kurvára nem tudok mit kezdeni egy axe + ursa + sand king ellen
  • magus
    #322
    höhö, spectre
    treads, diffusial blade (majd manta, de akkor szopó h nem tudod lassítani), cryst (majd buriza), butter, hot

    21-2 (kicsit szúrtam a szemüket a végén azzal a sok gusztustalan mákkal)
  • Nuki
    #323
    hot az mi? :P

    Aműgy nájszos (Y)
  • Terensz
    #324
    Hárt of tarack
  • Lammer
    #325
    ehhh sracok, DOTA nagyon rulzik 1920*1080ban ~~106 centin ^^
  • Nuki
    #326
    Hehe :D Jó is az :D

    A macska nem támad rá az apró mozgó valamikre?
  • degenerator
    #327
    szokás szerint kani elérhetetlen
  • magus
    #328
    najó én asszem hanyagolom a dotát mostantól.

    az egész pub arról szól, hogy kinél vannak ott azok a hősök aminél ha megnyomod a gombot 2 percenként akkor nyersz (kibaszott no skill luna, slayer, sniper, broodmother, stb). Csapatban lelehetne nyomni, de képtelenség itt úgy játszani. Látom, hogy fut felé Yurnero, odafutok mellé, hogy eloszoljon yurnero ultija, erre elfut és meghalok. sok retardált képtelen gondolkodni.
  • degenerator
    #329
    fiatalok nagyon.
  • Terensz
    #330
    Ha ez a bajod, akkor ne hagyd abba. Őket szét lehet szívatni.
    Volt ma egy olyan bnet meccsem, h. ellenfél egyből kikapta Slayert meg Lion-t. Én meg Pugnát. Midig együtt volt a csapatunk, meg mindig volt ward is , jól eldugva :-) Núkolni akarták a partimat 2 oldalról (plusz a tankok meg védeni próbálták őket) de szegények mindig megölték magukat a wardom segítségével :-)

    A másik nagy support heroval: Omival rosszak viszont a tapasztalataim csapat szintjén, pedig maga a hős nem lenne rossz.
    Állandóan azt játszotta a csapatom (2 meccsen, tök másokkal is), hogy összejött mondjk 6 hero (3-3) középre, gyorsan nyomtam egy guardiant (ugye mindenkinek 1000 armor), meg a tankunkra egy varázs-immunitást. Erre mind a 2 (szinte sebezhetetlen) barom elhúzott neutrálozni, engem meg szétkapott a 3 ellenséges hero. Omni tényleg csak olyan csapatba való, akik tudnak élni a supportjával.
    Jah, mellesleg azt játszotta az összes csapattag-hero az én lane-emen, hogy lesebződött fél HP-ra, majd látom, indul haza a kúthoz. Gyorsan rágyógyítok (felmegy majdnem maxra a HP-ja), majd beírja "thx" és megy tovább haza. (ellenfél meg ottmarad narancssárga HP-csíkkal, akit simán le is ölhetne) Szóval DotA tök jó lenne, mondjuk összeszokott csapatokkal, és mondjuk nem bneten, hanem pl. hamacsival.

    Amúgy valaki csinált már valaki pvpgn szervert? Maga a szerver elindul (az mondjuk alap, hogy pl. a netes regisztrációt meg tudom csinálni, szóval rendesen létrejön felhasználónév/jelszó) de akár a frózentrón.exe-vel, akár a w3l.exe (w3 loader) indítva sehogy sem tudok rácsatlakozni. Persze bnet server címnek loálhosztot állítok be BNGatewayEditor-ral. Ha valaki vágja, pls írjon!!4 Htx.
  • magus
    #331
    van hogy épp kikapsz egy olyan hőst ami megfingajta őket, de simán szétnukolnak az elején utána meg lesz cuccuk h ne értéktelenedjenek el

    50ből 1-szer kapok ki egy olyan csapatot, hogy működik az egész, és support heroval nem szopok
  • Terensz
    #332
    Igazad van, ezért kéne a pvpgn szerver. A regisztráció ellenőrzött lesz, a sávszéllel szerintem nem lesz gond (majd, ha lesz szerverünk), a tagok meg ugye állandóak lesznek, leave nem lesz, viszont össze fogunk szokni, meg lehetne support-herozni. Csak némi pvpgn szerver-tapasztalat kéne hozzá. Valaki esetleg? Lammer? Pvpgn szervert nem akarod otthon kikísérletezni? Én meg kreálok hozzá felületet.
  • magus
    #333
    másik megoldás, hogy balanart kikapom aztán szórakozom mint most. a végén persze vesztünk, de legalább fun
  • magus
    #334
    nem tudom mi az a pvpgn de abban benne lennék, hogy játszunk egymás ellen, kilépés, lamulás nélkül csapatjátékban
  • Muki100
    #335
    Azért nagyon kemény konkurencia van ma már ahhoz, hogy tudj kezdeni egy új pvpgn-t amin élet is van, szerintem nem éri meg a vesződést.
  • Nuki
    #336
    -sd játékmód az ilyen tápos hőst választók ellen nem jó?
  • Muki100
    #337
    részben, egy kompromisszum a kettő között.
  • Lammer
    #338
    pocs, de en meg szokom az 1920*1080at :p
  • Terensz
    #339
    Tegnap játszottam "DotA -ap NOOBS ONLY!!4" meccset bneten. Annyira noobok voltak a játékosok, hogy mindenki 1000-rel lasthitre ment, meg deny-olta a creepjeit, persze tuti buildorderrel, meg apm rulz, meg persze varázslás a megfelelő pillanatban :-)
    Nagyjából mindenki beírta a gg-t (mindkét oldalon), kezdve a 20. perctől, egészen a meccs végéig, és amíg nem látszott eldöntöttnek a kimenetel, nem volt leave. Ennyire még egy pro-meccs sem izzasztott meg, mint ez a noob, de azért meglett az eredménye. Kikaptunk. (Ja, 2-en, azonos oldalról még az elején jeleztük, hogy fél-noobok vagyunk. A válasz "itt a helyetek" volt :-D )
  • magus
    #340
    mondtam hogy oda nem megy noob : )
  • Terensz
    #341
    Mindegy, letettem róla, hogy noob meccsen tanuljak meg rendesen dotázni. És nem feltétlen van könnyebb dolgod, mint pro játékban, mert noobok nem mennek oda, ha épp téged készülnek gankelni az erdőben. Max külön le lehet vadászni a hősöket, de abban mi élvezet van? Így marad a pro játék, max sokszor kikapok.
    ...
    Pvpgn server-kérdést még elő-előszedem néha. Valaki, aki szeret config file-okat hákolni meg sokat utánajárni, nem akarja a saját gépére összehozni próbából? (vindóz alá is jó, mert a config file-ok megegyeznek a linuxosokkal) Pl. Lammer? Nekem egy nap alatt nem jött össze, tehát valamit elszúrtam, több időt viszont nem tudok rááldozni a közeljövőben. Tehát pvpgn server kell (http://pvpgn.berlios.de/index.php?page=files), plusz a frózentrón exe-jével kell valamit alakítani. A kulcs valsz. a "pvpgn loader" lesz (kliens), a gatewayt a kliensen pedig a "BNGatewayEditor.exe"-vel lehet áthegeszteni (ez a neten pillanatok alatt megvan).
  • Terensz
    #342
    Új szokás a bneten: startnál juggernautra ráhasal valaki. Ő egyedül farmol, ha egy csapattársa ugyanoda menne, elzavarják. Így mire az átlag hero 6.szintű, ő kb. 10-11. utána a többiek a yurnero csapatából középen pusholnak, yugger meg vadássza a herokat, akik nincsenek csapatban. Így középre a nem halott herok közül jut kb. 2, akit a maradék 4(!) hero simán leöl. Ezt a játékstílust kb 6 meccsen keresztül sikerült megtapasztalnom.
    Juggernaut egyébként a halhatatlant közelíti, nem teljesen értem, hogy ennyi verzión keresztül hogy nem sikerült gyengíteni rajta. Ő az egyetlen a játékban, aki 36% eséllyel képes critelni. A forgószeles támadása során immunis a varázslatra és gyorsabb bárkinél, az ultija pedig midgame-ben egy instant deathnek felel meg. Szóval kicsit úgy érzem, eltűnk a szép játék, amiben pedig egy-két héttel ezelőttig volt részem bőven. A helyét a "Győzni bármi áron. Mondom: bármi..." vette át.
  • Nuki
    #343
    Akkor ki kell tekkelni Jugger ellen. Vele is egyedül mész egy frontra, vagy valahogy rágyúrsz a fejlődésre... Nem kivitelezhető?
  • magus
    #344
    jugger gusztustalan, ha sikerül is lestunolnod, akkor sem kapod szét annyi idő alatt. egyetlen egy esélyed van ellene, hogy csapatban mozogsz és eloszlik az ultija. bár vesz egy battlefuryt és vége a játéknak
  • magus
    #345
    bár amúgy nekem sikerült szopnom vele, iszonyat kevés a manája. leszivod és halott kb.
  • degenerator
    #346
    lunával nincs lehetetlen, olyan gyorsan szétkapja, hogy nézelödni sincs ideje.
  • magus
    #347
    yurnero és luna fut egymással szemben. mindkettő benyomja az ultiját, yurnero megöli lunát, mire kijön az ultiból luna ultija lepergett, de ha mégsem, benyomja a pörgést és elmegy
  • degenerator
    #348
    amikor lunával voltam, soha nem tudott megölni yurnero. alapból nem megyek ellene creepek nélklül. a nuke-okkal gyengítem, és mivel harcos luna build, sima ütéssel is lehet. ha esetleg ultizna, elnyomom a ww-t, aztán ulti. persze ez nem mindig jöhet be, de eddig soha nem tudott megölni yurnero.
  • Muki100
    #349
    Jugger nem mindenkinél gyorsabb, nemrég kapott egy kis extrát az mséhez de előtte meg 290 volt, azaz tetű..
    Egyébként nem teljesen immunis, pl. purget lehet rá adni, meg hasonló debuffokat, a sebzést tényleg kivédi viszont.
    Jugger low hp hős, pár stunner vagy nuker könnyedén megöli csapatban, dehát nyilván nem kell vele se 1v1-ezni.
  • Lammer
    #350
    crites targy, mirroros, Sunderes komboval agyonvertem Juggert ^^
    (aki meg mindig nem jott volna ra->Terrorblade :p)
  • BEAST #351
    nemtom mirol beszelsz
  • Lammer
    #352
  • Borgi
    #353
    tarrorblade is gusztustalan ;*-(
  • magus
    #354
    én nem tudom kezelni

    jo az ultija tud szemet lenni, de annyira nincs gusztustalan skillje. a vegere az illuziok mantaval megtevesztoek tudnak lenni, meg az, hogy folyamatosan max hpje van, de nem tud lassitani, stunolni, nem tud nukolni, nem tud elblinkelni, nagyon szemet nem tud lenni
  • magus
    #355
    viszont furion pl nagy szemet. barhova tud teleportalni, es le tud fogni. stygwinnel es hyperstoneal meg szetszed azalatt. az ultija ugyan lofasz.
  • Terensz
    #356
    Terrorblade nem tud disable-t, de nem is kell neki. A legjobb pusher, és ráadásul endgame-ben a farmolás a legveszélyesebb műfaj. Ha valaki egyedül farmol, tuti, hogy levadásszák. Hacsak nem lancer/terrorblade/naga siren az illető. Jah, meg hogy yurnero hozzá sem tud szólni?
    Amúgy nincs olyan hero a dota-ban, aki legyözhetetlen/hibátlan/nincs gyenge pontja. Viszont ilyen csapat (+ stratégia) akár létezhet is.
  • Lammer
    #357
    "Amúgy nincs olyan hero a dota-ban, aki legyözhetetlen/hibátlan/nincs gyenge pontja"

    azert a "bara'tszoba" eleg erosen kozelit fele! :CCCccc
  • Terensz
    #358
    Nem. 5v5-ben szinte semmit nem ér... nincs olyan képessége, ami több herot érint. Nem is nagyon látom bneten.
    A nagyon common herok (és nem véletlen):
    Pudge, Yurnero, Techies, Lion, Tormented soul, Earthshaker, Sand King, Jah'rakal, Axe, Tiny, Mirana, Abaddon, Luna, Queen of pain, Venomancer, Rikimaru, így nagyvonalakban. Ezek szinte minden játékban vannak. A noobok pedig ált Drow rangerrel, Sniperrel, Medúzával, Voiddal szoktak lenni. (Void az egyik kedvenc herom, de 5v5-ben nincs esélye összefarmolni pl. egy lepkét, a chrono pedig arról szól, hogy szerencsétlen void örül, ha 2-t bele tud csapni az egyik heroba, miután odamászott kb 3 centit - és mielőtt őt pwnolják.)

    Barátrum csak néha van. A végén a pusholásnál tipikus kép, Barátrum odamegy a 3-4 ellenséges hőshöz (10 cm-re tőle ott a csapata) ulti, egy hős pirosba megy 2 mp alatt, Barátrum meghal, egy nuker kinyírja a pirosban levő hőst, areastunner beimpalál a banda közé, maradék herok eltűnnek, majd fél perc és mindenki ugyanott van kipihenten. Barátrum is, csak ő nem lépett szintet, meg kevesebb pénze van kb 900-zal (igen, 20. szint környékén kőkemény 800-900 pénz bünti egy pwn, ami szerintem a legnagyobb bunkóság. Ált. el is dönti a győzelmet/vereséget csapat-szinten)
  • magus
    #359
    annyira nem rossz a vége fele is, egyrészt nincs olyan kevés élete a vége felé, másrészt akit üt, az gyakorlatilag nem tud mozdulni. és ha valaki menekülőre fogná, simán elkapja. csak nem az első sorba kell rakni
  • Terensz
    #360
    Az endgame-es csapat-harcokban van egy gyengébb, meg egy erősebb csapat, meg persze egy átláthatatlan kavalkád. Menekülni nem nagyon szoktak onnan, mert kb 5-6 mp alatt lehetne kimászni a tömegből, azalatt meg meghal, akinek meg kell. Persze nem azt mondom, hogy Barathrum abszolut tehetségtelen, de mivel ő vadász, ezért csak early végén/midben van beleszólása az eseményekbe, ákárcsak pl. Bloodseekernek. Talán akkor van nagy szerepe, ha a csapat-összecsapás betolódik az erdőbe, és a herok eltávolodnak egymástól.
    Viszont earlyben nem tud szóhozjutni, mert ha az ellenség nem noob, akkor odaküld egy ranged stunnert/manaszívót, stb., így nem nagyon tud fejlődni, tárgyakat venni. Mire a SnY összejön, ami nála szerintem a kötelező build második lépése (1.: csuka), addigra az ellenfél ősszefarmol egy burizát és egy hypert, vagy guinso-t, vagy szinte bármit. Ez még nem is lenne baj, mert spiritbreaker legyőz bárkit face to face, de mivel az ellenfél kötelező buildje már majdnem teljes, ők már csapatban járják az erdőt, ami Barathrumnak nem szerencsés.
    5v5-ben csapat-összecsapásoknál szinte csak a mass stunnerek maradnak talpon, plusz akik illúziókat varázsolnak. Meg erről nem szól semmilyen portál, de a győzelemhez kell egy hero, aki tudja az ellenségét szeparálni, pl. Pudge vagy Earthshaker. Sokkal hatásosabb, mint pl. a hex.

    Apropó: hex. Szerintem az egyik leghaszontalanabb dolog a dotaban. 5v5-ben lehexelt ellenfelet még sosem kaptam szét, és engem lehexelve még sosem kaptak szét :-) A hexelő hero azonnal eldobja a targetet, és egy bolhafingot kell attackmove-olnod egy pillanat alatt, hogy legyen értelme a hexnek, a többiek pedig ha nem őt támadták eleve, akkor mire targetelnek, letelt a hex. Egyetlen előnye van talán, bepánikoltatja a célpontot, és van esély rá, hogy hülyeséget csinál. 1v1-ben ellenben nagyon hasznos, de ki játszik 1v1-et... A cyclone szerintem sokkal jobb disable.