58
  • Kenyér001
    #58
    Remélem azért lesz olyan készítő, aki nem hagyja magára a kosaras Pcseket!
    Bár ha jól emlékszem anno az EA megvásárolta a kizárólagos készítési jogokat Pc-re is... Ki tudja..?
  • bitbandita
    #57
    Hát ezen befostam a röhögéstől
  • Cleanx
    #56
    Az a loler ,hogy nincs boxosom csak egy artatlan gba..paff
    Es mar a multkor is emlitettem ,hogy ne talalj ki dolgokat,ne allits olyat amit csak almodtal..
  • Tinman #55
    A boxod hangosabb, mint a PC-m. Ez a loler...
  • partizan182
    #54
    Természetesen nextgen verzióról írták ezt, nem a Pc-sek hulladék Ps2 portjáról.
  • WoHu
    #53
    "Az NBA Live évről évre képes volt fejlődni" - ez az ember játszott egyáltalán az NBA Live bármelyik epizódjával is? Egy hónapja játszok a 2008-cal, előtte a 2003-at toltam kb. egy évig. Ég és föld a különbség - de sajnos negatív értelemben. A 2008 nem hogy jobb lenne, sokkal szarabb, mint a 2003. Semmi hangulat, pocsék kommentár, szar irányítás, kb. ugyanolyan grafika (na jó, néhány effekt szebb). Azért röhej, hogy a menü így 2008-ban még mindig csak 640x480-as felbontásban fut...
  • Cleanx
    #52
    pc-t munkara
    konzolt jatekra
    telefont telefonalasra
    mosogepet mosasra

    -bar van aki szeret installalni, a ventilatorok duruzsolasat hallgatni es a monitort 30 centirol bamulni..loler
  • partizan182
    #51
    "nem fog senkikonzolon codozni"
    Nemértem. Lenyomta a Halo3-mat Liveon. Boldog-boldogtalan ezt tolja.
    Versenyszerűség (hamár mindenképpen esportolni akarunk): Halo már évek óta megy a komolyabb tournamenteken. Biztos mindenki hüJe, azé'.
  • partizan182
    #50
    Ja, készsincs, de már szarabb lett.
    Remek, üljle, kettes (alá).
  • partizan182
    #49
    "és hidd el, a kiadónak számít, hogy a jövő egyik sportág ága (így külön) vajon az ő játékán hódít-e teret."

    Erre gondolsz? Mert azt hittem itt csak poénkodtál.
    Énkérekelnézést (vagymi).
  • csuszi
    #48
    várhatsz, már leírtam, meg kellene tanulni értelmezni a lejrtakat. vagy te is a funkcionális analfabéták táborát gazdagítod?
    segítek: 39.
  • csuszi
    #47
    annyira leáldozott, hogy a cod6 ww2 lesz. és az hogy szarabb lett, ez az érvcelés csimborasszója. ;)
  • csuszi
    #46
    sok minden fogható rám, de az hog ykocka vagyok:) és esportolok keményen.
    azért nem oldható meg, mert MINT írtam: nem ugyanaz a szint. nem fog senkikonzolon codozni, ha közelében sincs se játékélményben, se tudásban a multi része a pc-nek. érted? nem érted...:D
  • N1ggA
    #45
    Azzal érveltek pécé mellett, hogy lehet rá warezolni, közben épp ez az, ami miatt nem éri meg fejleszteni rá, és épp ezért nem lesznek rá játékok :D Érveltek még azzal, hogy lehet rajta mást is csinálni. Ez is faszság, mert az összes konzolosnak van egy gyengébb pc-je, amit minden másra simán lehet használni (+ PS3-ra lehet linuxot telepíteni). Jöttök még a grafikával, ami szintén faszság, mert ha majd nem lesz játék, akkor majd minek is lesz jobb grafikája? Ja és nézzétek meg a GT5-öt!
    Na peace.
  • Razgon
    #44
    Pont az EA sír? Akik a fent említett játékokkal N darab rókabőrt lehúztak a játékosokról? Nincs mit csodálkozni azon, ha warezolták. Ugyanis kiadták minimális változtatással évről évre, persze teljes áron...

    A baseball hazájában 2005-óta nem jelent meg PC-re baseball játék, azért az se semmi.

    Remélem, hogy más kiadók felkarolják ezeket a sportágakat, és kapunk valami szebbet, jobbat.

  • ekre
    #43
    ej, ismét konzol vs pc. nincs konzolom, de talán most, majd a gta4 miatt lesz (nem akarok várni a portra).
    viszont ez az 1 játék az, ami engem konzolon érdekel, a többi viszont ami pc-n van, az hiába érdekel, konzolra nincs. (star wars galaxies, flight simulator, armed assault (1-2), universal combat, operation flashpoint stb.)
  • partizan182
    #42
    "nem oldható meg."

    Wow, meg vagyok győzve, az érvelés csimborasszója...
  • partizan182
    #41
    A videojáték=sport analógiát még egy pár tízévig lszi hanyagoljuk. Most még éppenhogy elfogadott lett mint mass entertainment. NAGYON messze vagyunk még a "sport" meghatározástól (ajánlom megtekintésre a King of Kong-ot)

    "ha igazad van miért adták ki pc re a cod4et ?"

    Mert 360-ról pc-re portolni 2 kattintás.

    "a cod3 igenis bukás a többi részhez képest."
    Talán mert szarabb volt mint a többi, és mikor kijött már nagyon csúnyán leáldozott a WWII sútereknek.

    "ha valaki komolyabban esportol az szánalmas?"

    Számára nyilván nem. A scene-en belül pláne nem. Mindenki másnak csak egy konitor előtt görnyedő kis kocka. Ennek megítélése nem az én asztalom.

    "azt is megcáfolnám."

    Funny... még mindig várom a PC-s HC-multi scene és a PC-s játékIPAR közti kapcsolatot.
  • csuszi
    #40
    "...Csak azt mondtam hogy simán megoldható konzolon is"
    nem oldható meg. ha megoldható lenne, ott tolnák. de senki nem tolja ott. mert más színvonal.
  • csuszi
    #39
    nem egészen, az hogy ki írt butaságot, az nézőpont kérdése. attól még hogy leírod, nem válik a mondandóm butasággá.
    konzolon nincs klánélet. se liga. és amíg ez így van (én ezt írtam) addig a multinak pc-én van értelme. és ha én magasabb szinten akarom űzni az esportot, nem konzolon fogom tenni. és hidd el, a kiadónak számít, hogy a jövő egyik sportág ága (így külön) vajon az ő játékán hódít-e teret.
    az meg hogy profik/félprofik/komolyan hobbizok nem konzolon tolják, mert fps re alkalmatlan két dolgot jelent:
    -nemuyganaz az élmény a két platformon a felhasználónak
    -profik nem konzolon tolják. ergo van élettere. vagy a hagyományos sportnál se legyen élettere az élsportnak? nem az élsport generálja a tömegsportot? a nike nem azért tervez cipőt a bajnokoknnak (elenyészőt ahhoz képest mint a tömegtermelés), mert így minden hülye tudja hogy a nike aztán tud valamit ha ebben fut xy? és nem arról híres a bnet hogy iugényes játékot csinál? ez nem azért van mert 10 év után is wcg-én van több játékuk? nem ezért várják az sc2őt mint az állat? ha igazad van miért adták ki pc re a cod4et ? és a bukás relatív. a cod3 igenis bukás a többi részhez képest.
    az meg hogy van életed az hogy jkön ide?még ha nekem nemis lenne (van hidd el;)) nem tartozik a tárgyhoz. megint ez a lenézés, ha valaki komolyabban esportol az szánalmas? nem inkább a régi hagyományos sportokat váltotta fel esetleg az embernél? vagy aki heti 4-5-6 x 1.5-2 órát sportol, annak sincs élete? ;)
    nyugodtan jöhet az újabb hsz. azt is megcáfolnám. te meg az enyém. és így tovább. érdekes amikor életemben egyszer beírtam egy pc vs konzol fórumba a legelvakultabb konzolosok is azt jrták, hogy igen a multira pc kell. ebben különbek voltak a pc-seknél.
  • partizan182
    #38
    "elvakult konzolos vagy...multizzál konzolon:) "

    Elvakult konzolos a halál. Csak butaságokat írtatok, ezeket javítottam ki.
  • partizan182
    #37
    "hány klán van konzolon szerinted??? van ligájuk???"

    Fogalmam sincs, biztos van, nekem van életem, nincs ilyen ligázásra időm, én csak baromkodok a haverokkal.

    Viszont az egész HC-multi-liga-klán vitának nem látom mi köze van a témához. Csak azt mondtam hogy simán megoldható konzolon is. Eladásokat nem különösebben befolyásolja (az meg hogy hány pistike veszi meg a cs-t 1999 Ft-ért, hogy ne csak tört szerveren tudja nyomni meg végképp mindegy kiadói oldalról).
  • partizan182
    #36
    "te se nézd le a sok wowkockát, ez nem érv."

    Nem, az érvelés lényege az volt, hogy hiába jött ki vagy 30 MMO azóta, mindenki a WOW-ot tolja. Tehát FELESLEGES bármit is kiadni Pc-re ebben a zsánerben, mert úgyis mindenki WOW-ozik. Ennek ellenére a kiadók próbálkoznak, de ahogy az NBA esete is mutaja, már nem sokáig (pedig a hulladék NBA port tényleg fillérekből megvolt és még így sem érte meg).

    "napont lemegy egy war (nem pub, az nem ér;):)) konzolon teszem azt x, akkor pcén 1000x."

    Hol érdekel ez bárkit is? Kiadóknak tökmindegy hogy klánban vagy public szerveren nyomják a játékaikat.

    "ja és megmagyaráznád miért bukott a cod3 konzolon?"

    2007-es Top100 listából:

    8. Call of Duty 3
    Xbox 360
    1.7 million
    84%

    Ja, rohadt nagy bukás.

    "aki komolyabban esportol, az nem konzolon tolja."

    Egy szóval sem mondtam ilyet. Viszont aki komolyan esportol az gyak. nem is létezik a játékipar számára. Ugyanis (mivel komolyan veszi) csak egy játékot tol folyamatosan (CS, SC, COD), nem vesz újakat, így tök irreleváns, nem része a fogyasztóközönségnek. Mellesleg az Esport-scene eltörpül a teljes játékos-társadalom mérete mellett.

    "nem, semmi értelme hogy a pc-sek szarrá alázzák a konzolosokat közös serveren."

    Soha senki sem kérdőjelezte meg. Egér + bill sokkal pontosabb és gyorsabb. És? Ezek szerint a túraautó-bajnokság semmit sem ér, mert a Forma 1-es kocsik gyorsabbak?

    "erre azoknak a játékoknak van szüksége, amelyek nem fogynak."
    Ez egy beszólás volt a Shadowrunnak. Ha ezt sem érted, nagyon képben lehetsz.

    "hanem mert 20szor körbelövöm csoró fixfps-es kontrolleres, auto rásegítős konzolost, míg pislant kettőt."

    Ez egészen pontosan hogyan is befolyásolja a Pc-s játékipar jelenlegi helyzetét? Nem látom az összefüggést.

    " világ legerősebb multi game készítő vállalata a blizzard még egy játékot sem csinált konzolra. de biztos hülyék:) "

    Blizzard 2-3 évenként csinál valamit, jó lehet rájuk várni évekig. 1 (igen, jól olvastad, egy) fejlesztőcéggel érvelni egy teljes iparág jelenlegi helyzete mellett bátor dolog.
  • csuszi
    #35
    ja és még annyit hozzátennék a logikádhoz, hogy az a 6000000 az mind fenn van most is igaz? (segítek, a 100000 sc, az nem az összes, csak az aktuális, de tényleg nem lehet több félmillánál max 1milla) de már írtam, ez egy játék a gold pedig nem. igaz-e?;) de nem vagyok én hittérítő, konzolozzál multiban és hidd azt, hogy az a top. csak nehogy közös platformra hozzanak 1 játékot is.
  • csuszi
    #34
    légyszi olvass már vissza. nem azt írtam hogy a pc piac erősebb a konzolnál hanem ennyit:
    multira pc kell. konzol tingli-tangli. hány klán van konzolon szerinted??? van ligájuk??? mire jó akkor a klán? baromkodni haverokkal? gz.
    elvakult konzolos vagy...multizzál konzolon:) csak nehogy egyzser közös serveren legyenek a pc-sek a konzolosokkal mert csúnya vége lenne...
  • csuszi
    #33
    :D:D:D az a gold mind 1 játék igaz???:):):):):) majd az sc2nél szólok.
    ja és nem azt mondtam hogy nincs konzolon multi, hanem hogy a pc mellett amatőr és banális ökörködés, funolás. ennél szájbarágósabban nem megy;)
  • csuszi
    #32
    ennyi erővel én meg gratuláljak annak, aki otthon singlizik a konzolján (nem az én világom, nem köt le ilyen idős fejjel, de nem szánom őket) te se nézd le a sok wowkockát, ez nem érv.
    amit írtál a codra: azért fejlesztik a cb-vel és az esl-el a játékokat mer tnem számít nekik:) és van konzolos spanom nem egy. de klán vs klán kimutatás kb így oszlik meg. napont lemegy egy war (nem pub, az nem ér;):)) konzolon teszem azt x, akkor pcén 1000x.
    ja és megmagyaráznád miért bukott a cod3 konzolon? a cod1 siker, uo siker, cod2 siker, cod3 (első konzolos fps) bukta, cod4 pc és konzol siker.
    konzolon amúgyse lehet még középszinten sem fps-t tolni. auto rásegítés, legtöbbnek kontroller (de ha egér is van...). aki komolyabban esportol, az nem konzolon tolja. ha ezt nem látod be, akkor elvakult vagy, mint a pc-sek többsége single-ben.
    ja és egy idézet cod fődesignertől:
    kérdés: tervezitek közös platformra kihozni a cod4et? (multi)
    - nem, semmi értelme hogy a pc-sek szarrá alázzák a konzolosokat közös serveren. erre azoknak a játékoknak van szüksége, amelyek nem fogynak.
    hm... félreértés ne essék, nem azért obiztatnák le a konzolosokat a pc-sek mert azok überfaszák, hanem mert 20szor körbelövöm csoró fixfps-es kontrolleres, auto rásegítős konzolost, míg pislant kettőt.
    de ha ezek után is állítod a cod (meg úgy általában a multi) konzolon nyerő, akkor legyen neked igazad. szerintem max ökörködni jó. a világ legerősebb multi game készítő vállalata a blizzard még egy játékot sem csinált konzolra. de biztos hülyék:)
  • partizan182
    #31
    + infó csak hogy képben legyen mindenki:
    Elmúlt 12 hónap top 100 játékeladás

    1 (igen, jól látod, egy) darab pc-s cím. Konkrétan Sims kiegészítő. Hát remek. Persze vannak multiplatformok is, de egyetlen olyan sincs, ami Pc-n fogyott volna a legjobban.
  • partizan182
    #30
    Remek, majd szólok a 6 millió Gold előfizetéssel rendelkező (tehát aktívan multizó) Xbotnak, hogy vigyázat, jön a százezer Battle-netes.
  • partizan182
    #29
    Miért feltételezitek hogy csak public game van konzolon? Ennyire nem vagytok képben?
  • partizan182
    #28
    "az a 10 éves game még mindig az egyik legnépszerübb játék a világon."

    Ez elég kínos tény az elmúlt 10 év pc-s kínálatára nézve. Ne érts félre, SC zseniális, én is sokat toltam mikor kijött.

    "ja és az sc2 nem lesz konzolra ezért írttam, és hidd el nem fog megállni 5 millánál az eladás"

    Valószínű nem lesz, de azért biztosra nem kellene venni. Pláne most hogy az Activision egybeolvadt a Blizzard-al. 5 milla lifetimeban valószínű meglesz, SC2 tényleg büntetni fog. De ez EGY játék.

    "nem a publámulás a multi hanem a klán vs klán, taktika nélkül rohangálni nem összeszokott csapatban ennyi erővel játszál botok ellen."

    Senki sem akadályoz meg senkit abban hogy clanwart toljon Live-on. Szerinted ez miért ne lenne (2 kattintással) megoldható? Komolyan érdekel milyen akadályát látod.

    "cb? esl? wcg?"

    Pártízezer fős tournamentek tök irrelevánsak a kiadók szempontjából. Itt több milliós nagyságrendekről van szó.

    "miért van többtízezer server pc-én codban"

    Gondolom azért amiért konzolon is. Hogy lehessen multit játszani. Nem azt mondom hogy a COD nem megy jól pc-n (kiemelkedően jól megy). Egyszerűen csak felesleges ezt felhozni érvként, mert 360/Ps3-mon mégjobban fogy.

    "wow? bár írtam egy fos az is (sry wow-osok), de azt játszák legtöbben ma a világon."

    Mint a 10 milliónak csak gratulálni tudok. Hány éves játékról is van szó?
  • csuszi
    #27
    :D:D:D:DD:D kiváncsiságból felmentem bnetre, tényleg nem pörög:D csak 100000 (nem írtam el, százezer) ember van fenn:D
  • csuszi
    #26
    ja és az 1perces szösszenetedre csak annyit, hogy az nem war!!!!!!;) ennyi erővel akkor pc-én 0, azaz 0 másodperc, mert bármikor megyek fel pubolni a serverek tízezreire, csak módot kell szűrnöm.
    szezont a fazonnal
  • csuszi
    #25
    látom vágod atémát. az a 10 éves game még mindig az egyik legnépszerübb játék a világon. nem beszélve hogy még mindig wcg. ja és az sc2 nem lesz konzolra ezért írttam, és hidd el nem fog megállni 5 millánál az eladás.
    cod: mióta van cod én tolom, ne akard már bemesélni nekem bazzeg hogy ugyanannyi a multi konzolon mint pc-én mert körberöhöglek bakker. cb? esl? wcg? ember hol élsz te, nem a publámulás a multi hanem a klán vs klán, taktika nélkül rohangálni nem összeszokott csapatban ennyi erővel játszál botok ellen. ja és az eladásnak semmi köze nincs a multihoz, a sok lama single-nek vette. és erre írtam, a single-ben a konzol a fasza, de sry az így 29 évesen nem köt le, de már 10 évvel ezelőtt se, kihívás nuku;) wow? bár írtam egy fos az is (sry wow-osok), de azt játszák legtöbben ma a világon.
    és légyszi mondsza már nekem miért van többtízezer server pc-én codban, menjél nyugodtan publámulni konzolon az a nyerő;)
  • partizan182
    #24
    "majd jön egy EA-nál jobb kiadó és jobb minőségű game-ek lesznek, az EA meg szívhatja a fogát, hogy mekkora egy fax volt, hogy átadta a piacot... "

    Hehe, sok sebtől vérzik ez a megjegyzés. EA ugyan nem adott át semmit. Az, hogy leállította a pc-s verziót egy dolgot jelent: a pc-s portolás költsége (erőforrások allokálásával megjelenő elmaradt haszonnal együtt) nagyobb mint a bevétel.

    EA-t nem kell félteni, semmit sem fog átadni, Sims-ek szépen uralják a piacot évek óta (bár mostanában már nem annyira, nem véletlenül jelentették be a Sims 3-mat...). Plusz az EA-nek van pár pc-n is korrektül fogyó frencsájza (pl C&C)
  • partizan182
    #23
    "jaja, biztos szarrá is multizod magad sc-ben (multi atyja) - meg sc2ben;), vagy codban...nem mindeg ytudod hogy 30000 server (nem játékos!!!!!!) van egy játékban, vagy pár száz."

    Sc: pont 10 éves játék, ezzel érvelni amellett, hogy a pc-s játékipar nem haldoklik... 10 éve valóban pörgött az élet. Ma nem.

    Sc2: mikor multiztál vele utoljára? Ha jól értem egy bétateszter van a körünkben.

    Cod: vicces hogy ezt hozod fel, Cod4 kb 6x annyi példányban ment el konzolra mint pc-re, Xbox Live-on is a legjátszottabb multi játék. Szerverböngészés nem jellemző konzolra, a Matchmaking mint olyan mond neked valamit?
  • partizan182
    #22
    Cod-ban egy war leszervezése valóban nem 2 perc 360-on... hanem kb 1.
    Kiküldöd a friend listedre a meghívókat, servert sem kell keresgélni, beteszik a többiek a lemezt és már egy lobbiban is vannak.

    CS-zni azóta lehet konzolon mióta kijött a cs konzolra (eredeti Box-os cucc volt, de a kutyát sem érdekelte).
  • partizan182
    #21
    "ha tudnád a konzol cuccokat is warezolják talán még jobban, mint a PC-t okos gyerek... "

    Ja, itt a Balkánon. Nyugatabbra a konzolos warez minimális. De még itthon is eltörpül a pc-s warez mellett...
  • romee23
    #20
    Azért neked is sok eszed van N1ggA ha tudnád a konzol cuccokat is warezolják talán még jobban, mint a PC-t okos gyerek... nem egyszer kapok névtelen emileket, hogy húúú warezoldal ha befizetek legújabb ps3 meg x360 játékokat szedhetek le...
  • Cassell
    #19
    Mielőtt teljesen elmennénk, hogy konzol vs. pc azért a cikkhez is legyen már hozzászólás. Szóval én mint nagy NBA rajongó már évek óta semmi nagy változást nem vélek felfedezni. Az idei rész pl. úgy jött ki, hogy a gépi időkérésnél az egész játék kifagyott:DDD A tavalyiban a triplákat nem lehetett bedobni szóval semmi köze az egészhez rakat bughalmaz a 2005 volt még király azóta csak lefele jön. Csodálkoznak nem adnak el eleget?