39
  • dillen
    #39
    http://www.itport.hu/hir/2264
  • ihateworkdays
    #38
    Na és mi a helyzett a fullerénekkel (C60, 60 szénatomos "focilabda")? Állítólag ha a fullerének rácsszerkezetét alkáli-, vagy fématommal (Kálium vagy magnézium, most nem tudom pontosan) tölti ki, akor szupravezető lesz 20 °C-on...amúgy ebben a témána igen nagy a csönd manapság...
  • L3zl13
    #37
    Willcox/wanek cáfolata abból áll, hogy ő nem látta, ezért nem létezik.
  • oneman
    #36
    tanuljátok már meg azt a kva fizikát, és akkor nem beszélnétek itt hülyeségeket...
  • dez
    #35
    Nos ha jobban megnézed a magad által linkelt oldalt, láthatod, hogy amit itt leírnak, az nem a Bubble Memora (az már egy összetettebb dolog), hanem annak elődje, a Twistor Memory nanométeres változata.
  • dez
    #34
    Méret.
    A végigkergetés végülis ugyanúgy megy, mint bizonyos korábbi megoldásoknál (pl. Twistor Memory): elektromos áram átvezetése a szalagon, mármint "hosszában", ami magával sodorja a mágneses pólusok sorát.
  • pex
    #33
    Kuldjon mar valaki egy linket a kvantummechanika cafolatarol. Szeretnem bemutatni a kiserletet a doktori vedesemen...
    Ja es egyben csatolja annak a reszletes elemzeset, hogy hogyan volt lehetseges hogy nehagy gomb lenyomasaval tudomast szereztem az illeto letezeserol. Kulonos tekintettel arra, hogy hogyan es miert mukodik a szamitogep a linkben szereplo kiserlet ertelmezesenek ismereteben.

    Nyilvan az eredeti cikket sem szakerto irta, de ha valakinek kerdese van, hogy honnan lehet tanulni kvantummechanikat, tudok segiteni.
  • pex
    #32
    A kisfilm alapjan olyan, mintha a szalagos tarolast kicsinyitettek volna le...
    Mondjuk nem derul ki,hogy miben is kulonbozik a spintronika a szokasos magneses tarolastol. Gyanitom abban jatszik szerepet, ahogy vegigkergetik az adatokat a nano-szalagon.
  • dez
    #31
    Nem tettem el linkeket, helyetted keresni meg nem fogok, bocs.
  • Caro
    #30
    A kvantummechanikáról nagyon sok mindent tudunk, nem tudok kísérleti cáfolatról.
  • n3whous3
    #29
    nah lol, az egy dolog, hogy a kvantummechanikát cáfolják mindenféle kísérletekkel, mert arról még szinte fingunk sincs, hogy milyen a természete ezeknek, nadehát a relativitáslemélet... plz küldj már el pm-ben egy linket egy olyan cikkre, amiben szó van erről.
  • dez
    #28
    Hmm, azt hittem, már megvalósult a sokat emlegetett szobahőmérsékletű szupravezetés.
    Egyébként -135. link
  • dez
    #27
    Én nem azt mondtam, hogy ez általános iskolai anyag lenne. Hanem azt, hogy Willcox általános iskolai fizikával cáfolja a kvantummechanikát és a relativitáselméletet.
  • dez
    #26
    Na ja, én nem veszem be, sőt szóvá is teszem, hogy a hozzászólásaid fele szándékos félrevezetés, hazudozás.
  • waterman
    #25
    -143 fok bizonyos merkúrium alapú anyagokkal.
    ibm-ék csináltak 500ghz-es chipet is, az is 4.5 kelvin fokon ment. viszont a hup.hu -n a hír második felében utaltak rá, hogy extrém frekvenciákat érHETnek el szobahőmérsékleten is szilícium-germánium technológiával, tehát akár megoldhatták itt is, hogy szobahőmérsékleten abajgathassák az elektronok spinjeit.
  • kandeláber
    #24
    "Vannak már szobahőmérsékleten is szupravezető anyagok."

    Tudtommal a legjobb, amit elértek, -150C környékén veszti el a szupravezető képességét.
  • n3whous3
    #23
    És: nem feltétlenül kell az IBM-re kenni az alább leírt dolgokat, márhogy ők nem értik a dolgukat, mert

    1. faszságokra pénzt nem költenek
    2. lehet kevés adatot adtak ki és a cikkíró nem volt egyértelmű, vagy pontos

    ennyi
  • n3whous3
    #22
    "...kvantummechanikával vagy nanocsövekkel kapcsolatos"

    sry, de ez még nem általános iskolai anyag, sőt középiskolai sem, mert még mindig gyerekcipős ez a téma.
  • n3whous3
    #21
    Van örök cseregaranciás mem modul, memkártya és pendrive is már jó régóta, szóval csak van miből a tejbe aprítaniuk...
  • fade2black
    #20
    2* megnéztem a forumot és nem értem mi a bajotok dezzel.

  • willcox
    #19
    Dugulj el, éjjeliőr.
  • kvp
    #18
    "Ugye te is elismered, hogy megint te kezded a szemétkedő stílust?"

    Az sg.hu alapszabalya: ignore dez
    Ha az ember kiszuri, akkor egesz normalis a tarsasag...
  • dez
    #17
    Kicsit nevetséges, hogy számodra minden szemfényvesztés, ami kvantummechanikával vagy nanocsövekkel kapcsolatos. Mindezt általános iskolai fizikával alátámasztva. Ennyi.
  • willcox
    #16
    Ugye te is elismered, hogy megint te kezded a szemétkedő stílust? Pont olyan a hozzáállásod, mint azoknak a magyarul beszélőknek, akikre ha rosszat mondanak, akkor egyből antiszemitizmust vinnyognak, és lefasisztázzák meg lenácizzák a másikat.
  • dez
    #15
    Vannak már szobahőmérsékleten is szupravezető anyagok.
    A szupravezetőknek különleges mágneses tulajdonságaik vannak.
    Spinnel rendelkező részecskék önagukban is mágnesesek.
  • kvp
    #14
    Amit leirnak az a solid state bubble memory. Jonak jo, csak mar annak idejen is draga es erzekeny volt, raadasul meg lassabb is mint a mai memoriak. Attol, hogy legyartjak szilicium alapon szupravezeto technologiaval meg nem lesz sokkal jobb. Ugyanez optikai tarologyurukkel mar jobban hangzana, de akkor is csak ramnak lenne jo.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Bubble_memory
  • arrakistor
    #13
    a supravezetők -240 celsius fok környékén aktívak. két dolgot nem értek és ez a cikkből nem derül ki:

    az első és fontosabb az az hogy mi köze az elektronok spinjeinek és a supravezetőknek egymáshoz és ezt mégis hogyan gondolják.

    a másik pedig az, hogy mégis milyen supravezető anyagot találtak az IBM munkatársai , amely 0 celsius fok környékén is supravezetőként viselkedik???????
  • dez
    #12
    Általánosban nem tanították, mi? Amúgy ez már nem újdonság, csak az, hogy szobahőmérsékleten.
  • dez
    #11
    Ami összefügg a kvantummechanikával, az biztos hoax, ugyi?
  • dez
    #10
    Miért, a dinamikus-memória chipek is évtizedekig működőképesek lehetnek.
    Csak mindig van belőlük jobb, gyorsabb.
  • willcox
    #9
    "az információt az elektronokban tárolják, az eszközök élettartama és megbízhatósága több évtizedre kitolódhat" - ez eléggé hihetetlennek tűnik.
  • willcox
    #8
    "elérhető közelségbe került egy új memóriatípus kidolgozása, amely nemcsak a merevlemezek, de a mostanában elterjedőben lévő SSD-meghajtók előnyeit is ötvözné magában" - ez még egyelőre csak terv. Egyáltalán nem biztos, hogy lesz is ilyen. Még az is lehet, hogy csak egy hoax.
  • tunyo902
    #6
    Aki még nem vett
  • kernerster
    #5
    bocsánat: Javítás: ki fog újat venni, ha nem romlik el?
  • kernerster
    #4
    "Mozgó alkatrész hiányában, illetve azzal, hogy az információt az elektronokban tárolják, az eszközök élettartama és megbízhatósága több évtizedre kitolódhat."

    nana, ilyet azért nem állítanék, ez a gilette penge esete ugyanis. mert: miből fog akkor az IBM megélni???? Ki fog újat venni ha elromlik?
  • tunyo902
    #3
    Szerintem tudják mit csinálnak!!
  • szombi
    #2
    jaja.

    ráadásul honnan veszik olyan holtbiztosra, hogy az elektron spínje nem változik meg???
    a legalapvetőbb kémiai folyamatoknál is megváltozik, és mi van ha mágneses vagy kozmikus sugárzás éri???

  • Caro
    #1
    Nem akarok nagyon kötekedni, de a spin lényege, hogy nem fogható fel úgy, mint az elektronok pörgése.