282
Ki mit szól hozzá?
  • Sir Quno Jedi
    #242
    Miért is? A kocsi/volán a tiedé és te felelsz az utasok életéért is, amikor vezetsz (ergó ha baja esik mész a dutyiba amúgyis). Ebből következik, hogy ha beszáll melléd Merész Marcsa és Extrém Pityu, akkor nem kötelező elfordítani a kulcsot és megindulni a gépjárművel. Ha nem kötik be magukat, jönnek gyalog. Tiszta sor. Ha részegeket visel és karambolozol miattuk, vagy csak úgy magadtól, akkor is a te hibád és még sorolhatnám. Nem kényszer a szántás.
  • Mersant
    #241
    az pl. szerintem baromsag hogy ha az utas nem koti be magat megint a sofort buntetik meg...
  • Count Adyn
    #240
    Ez természetesen igaz, hát sajnos mifelénk a 70 s táblák ien randomgenerátor áltál kidobott helyeken vannak, ahol 10 éve rossz volt az út, annak emlékére kb:D
  • Taranov
    #239
    Én még szerencsére nem tapasztaltam olyat, hogy kintmaradt táblánál traffipaxoltak volna, bár az tény, hogy miután tavaly felújították a Bécsi és Vörösvári utat itt Óbudán, még hónapokig kint volt a 30-as tábla.
  • Vlala #238
    Mint autósnak, nincs jogunk és hatókörünk eldönteni, melyik tábla "felesleges". A KRESZ nem étlap, amin választasz egy menüt és csak azt tartod be.
    Jó, az építkezésből visszamaradt 30-as táblák engem is idegesítenek, de a legtöbb tábla nem véletlenül van ott. VEszélyes helyet véd, vagy útépítést, rossz minőségű utat jelez.
  • Count Adyn
    #237
    Nem, csak eléggé idegesítő tud lenni, hogy teljsen felesleges 70 es,30 as, vagy kintmaradt etc tábláknál játszanak "fizetőkaput" a kedves közegek
  • Vlala #236
    Sőt, városban azokat kellene büntetni, akik 50 alatt mennek, nem? Vasúti kereszteződésben, gyalogos-átkelőhelyen, gyalogoson is 50-nel kell átmenni. Aki fékez, az halott. :)
  • [HUN]FaTaL
    #235
    Akkor nem kéne táblákat rakni a városba és kész.
  • [HUN]FaTaL
    #234
    Hát annak aztán kurva sok értelme lenne...
  • Count Adyn
    #233
    Még azt kéne bevezetni, hogy a lakott területen belüli 50km/h illetve lakott területen kivüli 90 km/h alatti gyorshajtásért ne lehessen pénzbírságot kiróni, csak büntetőpontot...
  • Taranov
    #232
    Értelemszerűen az autókölcsönző ráhárítja az ügyfelére a büntetést.
    Komolyan gondoltad, hogy erre nem gondoltak a jogszabály alkotói?
  • [HUN]FaTaL
    #231
    Szerintem baromság. Mi a helyzet a bérelt autókkal? Kibérelek egy BMW-t azt megyek vele 200al... A családi helyzetnél ez megoldás, de más esetben nem. De legalább be lehet hajtani a pénzt a sok gyorshajtó (nem az 60@50 emberekről beszélek) barmokon.
  • Taranov
    #230
    Szerintem is.
  • Vlala #229
    Mi a véleményetek az objektív felelősségről?
    Ez azt jelenti, hogy nem a gépjármű vezetője - ennek kiléte gyakran tisztázatlan marad - hanem az üzembentartója a felelős a gépjárművel elkövetett szabálytalanságokért. tehát a rendőrséget nem fogja érdekelni, hogy "egyik családtagom vezetett, de ellene nem vagyok köteles terhelő vallomást tenni", akié az autó, az fizet, aztán majd "családi alapon" lerendezik az ügyet, ha akarják.

    Szerintem ez korrekt.
  • Pheel
    #228
    SX4, ja.
    Kisebb csomagtér, nagyobb fogyasztás, igénytelenebb anyagok, de legalább drágább. Jó, másfél millás beszámítással talán azonos árban. Ráadásul mindig ott lesz az a bizonyos Suzukis szájíz. Cserében lehet kérni kártyás indítást aranyárban. Ja meg van 4x4 még drágábban.
    A halkan suhanó tájról annyit, hogy minden tesztben erős szélzajról panaszkodnak. Egy ekkora autó ennyiért 150-nél nem lesz csendes. Azért persze közel sem egy zsiguli...
    Na de mindegy, ez itt erősen OFFtopik.
  • HTS s3rg1nh00
    #227
    szerencsére nem azt vett...főleg a beszámítási feltételek játszottak nagy szerepet egy erre erősen hasonlító járgány érkezésében:)
    pár percig volt a kezemben,egész jó(bár nem mérvadó a véleményem mert az egyetlen amihez hasonlítani tudom nagyfater körlámpás zsigulátora)
    ami tény,hogy a Fusionben 150nél emelt hanggal kellett beszélgetni,az SX4ben meg egész halkan suhant a táj...meg h.a Suzukinál azt mondták a régi autóra,másfél millát adnak érte(amennyit sehol nem ajánlottak addig érte),történt említés egy új cd-s rádióról ami 50k volt akkoriban,kapásból azt mondták jó,1milla 550...nem mintha kampányolnék oly'nagyon a Suzuki mellett,csak egy pozitív tapasztalat...
    (fater kollégái gyorsan csináltak is egy képet,mivel akkortájt volt egy óriásplakát reklám,amin egy faszi baromi nagy arca volt látható,meg a feltételek...kapásból benyomták az arcát a képre,ha megtalálom a képet berakom:))
  • Taranov
    #226
    Elég sokan járnak Ford Fusionnel, nem hiszem, hogy lehetetlen lenne váltani. Szerintem a tiéteknek van valami hibája.
  • Pheel
    #225
    Vezettem már vagy másfél tucat autót (britt, japán, német, francia, KGST), szerintem átlagos. A japánhoz képest persze kemény, de ahhoz képest minden az.
  • HTS s3rg1nh00
    #224
    namostugye ez megint szubjektív,kinek mi a normális
  • Pheel
    #223
    Ford Fusionöm van, tudok vele normálisan váltani. Apádról nem szólok egy szót sem...
  • ladarevolution
    #222
    Hát igen a nyugati autóknál ez nehéz dolog...
    Azoknak ritka szar a kuplungja van, mindenek, legalábbis amikbe ültem eddig... utálok is menni olyan autókkal, csak néha muszáj.
  • HTS s3rg1nh00
    #221
    fordfúzsönnel próbáld meg.fater reggel 8kor elhozta,délben vittük vissza és még akkor sem tudott normálisan váltani vele(pedig aki autókrosszozott,meg egy új autóba nyom 3 hónap alatt 15k km-t,az szerintem tudja használni a váltót)
  • ladarevolution
    #220
    "kapaszkodjatok meg 75kw-os azt hiszem ez 85 lónak felel meg"

    75*1,36=102Le Azért nem mind1 :)
  • ladarevolution
    #219
    Itt is lehet nyerni. Pl 1 éves Cascó-t.
    Aze egész világ a reklámról szól. Ennyi erővel ha veszel egy autót és mész vele az utcán az is reklám. És mondhatnánk h Te csak autót akartál venni amivel elmész A-ból B-be, mégis közbe reklámoznod kell a márkáját ami elöl hátul rá van írva...
    Akkor miről beszélünk, reklám nélkül nem is lenne világ...

    Kuplung téma:
    Amíg ki van nyomva, a motor energiája nem hasznosul. Tehát lehetőleg minnél gyorsabban kell kinyomni és visszaengedni. Ez természetesen autónként változó h a konsrtukció mit bír. Én pl ha "lendületesen" közlekedem holtponton megtartásról nem is beszélhetünk, mert a váltás közben olyan gyors a kuplung kinyomás és visszaengedés h szinte "rúgás"nak is lehetne nevezni, és semmi rángást nem lehet érezni. Ehhez érezni kell az autót, hozzá kell szokni, megfelelő fordulatszám is fontos. Meg a szekezetnek is bírnia kell...
  • Bandi 18
    #218
    Az csak akkor lehet jó ha magas fordulatról váltasz el mert ha leesik a fordulat akkor ránt egyet a következő fordulat elején pl 5000-ig kipörög aztán feljebb váltasz akkor leesne mondjuk 3500-ig de amíg a kuplung be van nyomva leesik 1000 körülre és ezért ránt egyet.
  • Taranov
    #217
    Persze, nyilván nincs értelme, hiszen gyorsításra nem tudod felhasználni azt a gázt, amit kinyomott kuplungnál adsz.
  • DJ BP
    #216
    ha nem káros, akkor is felesleges motorbőgetés
  • [HUN]FaTaL
    #215
    Gázzal felengedés nem vagyok benne biztos hogy káros de hogy baromság az biztos, mivel üzemanyagot fogyaszt.
  • Taranov
    #214
    A lassú kinyomás tuti hülyeség, de a gázzal felengedés nem tudom, hogy káros-e.
  • [HUN]FaTaL
    #213
    Gázzal felengedni mikor 4.-be teszed? Én nem szoktam gyorsan kinyomom berakom sebességbe, gyorsan elengedem és vissza a gázra.
  • Pheel
    #212
    Érdekes egy oktató lehetett...
  • Max7
    #211
    nekem az oktatóm úgy tanította hogy szépen lassan nyomjam ki és gázzal engedjem fel.... (nem 1-esnél mikor indulok) akár 3.ból be 4.be amikor ezt csináltam faterom úgy rám üvöltött hogy még 1x nehogy gázzal merjem felengedni a kuplungot mert eltöri a lábam ugyanis ott már nem fullad le az autó nem erőlködik és maga a lendület bőven elég nem kell még gáz is hogy koptassam!
  • [HUN]FaTaL
    #210
    csepel: 70es tábla van és minden nap 16:10kor jön a vonat, sokszor beszoptam már, na olyankor 2km-es a dugó. :D

    kuplung: nekem így tanították a szülők is meg az oktatóm is, így is használom, nem tudom elképzelni hogy ki az az idióta aki lassan nyomja ki:D
  • Taranov
    #209
    Én tudom is ezt, ha én gyártanám a matricát, nyilván felraknám a szponzorokat, de így, hogy ezért semmit nem kapok, eszem ágában sincs kirakni a matricát. (Mondjuk el is csúfítaná az autót)
  • Max7
    #208
    ez kimaradt: te is tudod nagyon jól hogy a reklám pénz! Ha azon múlna éhező gyerekekkel reklámoznák a csipszeket! szal sajnos a pénz hajt mindekit ebben a mai világban :(
  • Max7
    #207
    Nem válasz gombbal válaszolnék, mert 1 hozzászólásban szeretnék reagálni több dologra, de nyilván mindenki tudja kinek szól!

    mentős kolléga: Igen és erre van magyarázat is, ugyanis az autópályán meg nem szétnyitni kell hanem balra sorolni hogy a mentő a belső sávban elmenjen és amikor ez a belvárosban fordul elő akkor pánikba esnek és amit már1x csináltak azt csinálják vagyis mindenki húzódik balra! Sajnos van olyan eset amikor nem tudom mit akar a mentős és én is lesem mert pl elfelejt indexelni hogy ő most balról vagy jobbról akar kikerülni vagy éppen merre akar menni! Tehát én azért a mentősöknek is tartanék egy képzést még annak is aki 50 éve mentőzik hogy a ráutaló magatartás amit a kresz is előír és enged nagyon sokat jelent!

    fordulat és vissza vagy fel váltás: Ford Focus kombival furikázok ez még a régebbi ford nem a mostani annyit kel tudni róla hogy 1.4tonna és mindössze kapaszkodjatok meg 75kw-os azt hiszem ez 85 lónak felel meg! Szóval egy komoly kaszniba gyenge motort raktak és megtolták egy turbóval.. ez azt jelenti hogy 2200-as fordulatnál tudom bedugni 3.ba a váltót ami sebességben 40km/h jelent! van aki 50-nél már 4. ben van de én 4.be csak 60-62km/h tudom betenni ami már gyorshajtás és 30.000ft pénzbirság és ha jól tudom 2 büntetőpont! ebből adódik hogy sokat gurulok üresben... persze ahogy már előttem mondták amikor a forgalom megengedi!

    kuplung kopás: tudni kell kezelni a kuplungot engem autó szerelő tanított meg hogy kell leszállni a kuplungról, mert faterom is hülyeséget mondott meg az oktató is! sokan azt hiszik hogy lassan kell kinyomni a kuplungot és minél hamarabb felengedni hogy ne kopjon a tárcsa. Ez nem igaz! Éppen ez az hogy hirtelen kell kinyomni a kuplungot és lassan kell felengedni, az indok meg egyszerű gyorsan nyomod ki így legkevesebb ideig súrlódik a betét és lassan engeded fel, hogy 1 ne ütődjön a kuplung 2 ha két fémet finoman lassan forgatva érintesz egymáshoz akkor keveset súrlódik viszont ha leugrasz a kuplungról akkor a forgó tárcsa az álló tárcsához tapad és nem elég hogy csúszik egymáson de még nyomja is hozzá.... próbáld ki fúrógépbe smirglit fogsz (lehet kani olyat) és hirtelen a fához nyomod... szenved a fúró és kimarja a fát ha lassan nyomod hozzá akkor picit ugyan lereszel belőle de kevesebbet mint az első módszernél!

    "jajj sajnálom mert kopik": keresztkérdés: az autó van teérted vagy te vagy az autóért? kuplungtárcsa, féktárcsa fogyó eszköz 60.000 km-enként teljesen elkopnak! Talán a kuplung később ha óvatosan használod!

    nem a kezdő jogsisokkal van a baj: nem, persze hogy nem mert ők még figyelnek hogy jajj ne okozzak balesetet, majd amikor már 2 éve van jogsi az illető segge alatt akkor azt hiszi hogy tud vezetni és megjön a baj!

    kresz betartása: ha módosítanak akkor minden zebra előtt lassítani fogok ami belátható? felesleges dugó! nem értem azért mert Debrecenben nem engedik el az autósok a gyalogosokat ez egész országot súlytani kell! én azt mondom több rendőrt az utcára akiknek a fizetését nem az államnak kéne állnia hanem a beszedett büntetésekből lehetne fizeti! de van egy jobb kérdésem, olvastam hogy van itt csepeli, én Csepelen kaptam csak szabad posta fiokot és sokat járok arra! őszintén hányszor találkoztatok arra vonattal keresztbe a gyorsforgalmi felé? én 1x sem, bár tudom hogy hébe hóba tehervonat jár arra! ha minden igaz 60-as tábla van ott vagy talán 70-es tábla, de kint van a vasúti átjárót jelző tábla illetve előtte a csíkos táblák! A kresz előírja hogy lakott területen belül 30km/h-ra és lakott területen kívül 40km/h-ra kell lelassítani... Csepel pedig lakott terület.. volt már hogy lelassítottam csak 40-re és melletem 5-6 autó ment el dudálva a szemközti sávban előzve engem! Van értelme lassítani?
  • Taranov
    #206
    Nem az a baj, ha a Shellben tankolsz, hanem hogy a KRESZ betartására szólítanak fel, ezt a "mozgalmat" matricával hirdetik. Ez eddig ugye teljesen korrekt és jó cél.
    De az már egyáltalán nem korrekt, hogy amikor te a KRESZ betartását akarod népszerűsíteni azzal, hogy kirakod a matricát, akkor azzal rögtön reklámoznod is kell a cégeket.
    Régebben voltak ilyen roxys meg rádió1-es matricák, de ott ez nem egy ilyen bújtatott történet volt, hanem egész egyszerűen nyerhettél azzal, ha hirdeted őket. Na, az már rögtön sokkal korrektebb.
  • ladarevolution
    #205
    Alap a reklám az élet minden területén. Reklám nélkül nem lenne semmi.
    Meg amúgy is ha valaki ad pénzt arra h elkészüljön a matrica, mért ne lehetne rajta a logója.
    Én pl nem fogok azért a Shellbe tankolni mert rajtavan az emblémája :D
  • Taranov
    #204
    Az meg eleve egy kicsit vicces, hogy ott figyel a reklám a matrica jobboldalán. Most akkor ez mégsem a KRESZ betartását szolgálja?
  • ladarevolution
    #203
    Azért nem kevesen hallgatják, és ha annak a fele betartja arra a napi 4 óraára...
    Na mind1, ez úgy is csak poénról szól, a mai KRESZ hibájira és főleg az értelmetlenül kirakott közúti táblákra hívná fel a figyelmet.

    Ja amúgy most nézem elrontottam a 2. linket.
    itt a matrica hátulja