1344




Bear Grylls: Ha minden kötél szakad - Premier szeptember 22.-én, szerdán 21:30-kor a Discovery Channel műsorán!
  • MaSzKa
    #544
    igen
    meg kell nézni a fizetésnél mivel lehet
    és ott fontba kell fizetni + Royal királyi posta díja általában

    a Shippingnél International vagy Hungary szerepel akkor szállítanak ide

    én pl angliából mikor rendeltem pl chipet 1800Ft volt a szállítás

    Visa vagy MAstercard bankkártya jó
    vagy valamilyen dombornyomott
    a leggyakoribb ás biztonságosabb a Paypal
  • Survivorguy
    #543
    Túra zokni meg ilyesmi baszki minek? Nem tudsz mit kezdeni a pénzeddel? :) Jó túra bakancs meg cipő jóljön de zokni... igazán szükség telen... de akinek van pénze annak nyilván csak a legjobb felel meg.
  • sz4bolcs
    #542
    Pedig ez télen a legszarabb, épp azért vettem inkább túrabakancsot, mert ezt télen is föl tudom húzni.
  • Robez84
    #541
    nyáron biztos nem venném föl..:S:S de még összel sem..
    talán télen:D

    http://astore.amazon.co.uk/shoes.karrimor-21
    inneét akarok majd venni, vagy a lengyelpiacról XD
  • sz4bolcs
    #540
    http://en.wikipedia.org/wiki/Jungle_boot

    Itt írják, hogy dzsungel hadviselésre fejlesztették ki olyan nedves terepre, ahol meleg van, és magas a páratartalom.
  • sz4bolcs
    #539
    Ja, meg vettem nyári túrazoknit, hihetetlen, mennyivel kényelmesebb a sima zoknijaimnál.
  • sz4bolcs
    #538


    Ilyen. :) Ahogy írod, van lyuk az oldalán, amin keresztül ki tud folyni a víz szükség esetén. + látod a vékonyabb vászon merevíti a lábat, ami jól szellőzik. Nekem nagyon bejön. Jó időben vizesebb terepre, ahol nem tudom elkerülni, hogy elázzon a lábam oda tuti veszek egy ilyet majd..
    Egy csoporttársam ment ilyenben airsoftozni, aztán mondták neki, hogy mekkora burzsuj, de leesett az álluk, mikor közölte velük, hogy 8 ropiért vette.

    Bear is ilyenben van a sorozat pár részében asszem.
  • Survivorguy
    #537
    Amúgy mondjátok már meg ha angliából rendelnék olyan Bear-es ruhát kihoznák? Drága lenne?
  • Survivorguy
    #536
    Én magamnak merrel cipőket szoktam nézni, kurva jók azok is.
    Amúgy a dzsungel bakancs az milyen? Lyukak vannak rajta vagy szellőzős vagy milyen, mi teszi dzsungel bakancsá?
  • sz4bolcs
    #535
    ~20 ropi. Volt egy másik, ami nagyon tetszett 11-ért, de abból csak egy számmal nagyobb volt, mint kellett volna. Kicsit gáz, hogy ez meg töri a jobb sarkam, de gondolom be kell járatni, mint minden bakancsot...

    Van amúgy egy nagyon jó vétel, US panama dzsungel bakancs, amit láttam 8 ropiért, ha csak nyári erdei túrára kéne, akkor azt venném, de ebben meg télen is ki tudok menni hógolyózni.
  • Survivorguy
    #534
    És mennyiért vetted? Amúgy a bakancsot én úgy utálom :S Egy sima jó túra cipő szerintem sokkal királyabb :) Persze túrára a bakancs az igazán ideális.
  • Robez84
    #533
  • sz4bolcs
    #532
    Akkor ez nem magnézium??? Mert amit haverom vett, az egy nagy tömb, abból kell késsel lefarigcsálni kis forgácsot, aztán pedig annak szikrát adni, és belobban.
  • sz4bolcs
    #531
    Túrára készülve ma vettem egy
    ilyen bakancsot. xD
    Haverom meg egy nagy magnéziumtömböt, ma már csináltunk is vele tüzet az udvarukban. :)
  • berczely
    #530
    " ilyen Bear Gryllses ruhát" jelmez!
  • Survivorguy
    #529
    Hmmm hogyha rendelek ilyen Bear Gryllses ruhát szerintetek azt is kihozzák? Gondolom angliából rendelném... kihoznák-e?
  • Robez84
    #528
    jah ugyanez asszem 3.95 dollár volt.. ha jol emléxem :D
  • MaSzKa
    #527
    :D

    Robez te melyik változatot rendelted?
    ugyanezt?
  • Survivorguy
    #526
    Tudtommal férfiaknak nem szokott megjönni... csak nőknek... XDDD
  • Robez84
    #525
    REmélem nekem is megjön már:D
  • MaSzKa
    #524
    Olvass vissza
    korábban leírtam hol vettem
    most már drágább, mert majdnem 235Ft a dollár a paypalon

    Egyenlőre nem próbáltam

    lemértem 96mm hosszú a magnézium rúd

    Ez majdnem a legnagyobb fajta és talán a legjobb minőségű
  • Survivorguy
    #523
    Igen, le húzod erősen és élével és már repül is a szikra :) Bármit használhatsz, lényeg hogy legyen 1 kis éle a tárgynak. Én kést használok.
  • berczely
    #522
    1et nem adsz el?

    Hol vetted?
  • sanyiute
    #521
    fasza:)amúgy csak a kisebbik cuccot le húzod a rúdon és szikra lesz ennyi a varázslat?:)
  • MaSzKa
    #520
    Megjött:




  • Survivorguy
    #519
    Igazából vannak emberek akik minden reggel meg isszák a vizeletüket :D Néha adnak hozzá narancslét hogy finomabb legyen. Én inkább maradok a reggeli kávénál :D
  • Tyler1
    #518
    nem is az a célja h ő most ott túléljen. csak bemutatja h miképp lehet megküzdeni a természettel ha éppen vki ilyen helyzetbe kerülne.
    de hidd el h a döghúst, a kecskeherét, a bikaszemét, a mindenféle bogarakat igaziból megeszi, sőt a vizeletét is élesben issza meg(bár nem fél litert az biztos). ő megjárta a BSF-et úgyhogy amit ő bemutat azt simán meg is csinálná, és úgy túllélne mindenkit mint a kakit.
  • MaSzKa
    #517
    Szerintem a forgatás után egyből lenyúl a torkán :D

    utána tömény+ 1 jó grill party
  • Survivorguy
    #516
    Persze, meg este le ülnek úgy be vacsoráznak hogy még mi is megirigyelnénk.
  • MaSzKa
    #515
    Azért szerintem Bear nem élesben csinálja

    szerintem a stáb mindig ad neki pl: leöblíteni egyből skót whiskey-el
  • Survivorguy
    #514
    Tuti hogy nem lenne egészséges... meg hát az a mittomén 3 dl vizeletel nem sokáig birod ki :S Kb két napod van hogy vizet találj a sivatagban, és ha a 2 nap alatt nem találtál valszeg később se fogsz.
  • NorBear
    #513
    Hát igen...ez is egy show eleme a műsornak mivel nincs valódi életveszélyben mégis megeszi azt a sok gusztustalanságot (leszámítva néhány üdítő kivételt).Túlélő helyzetben természetes hogy ami súrolja a fogyaszthatóság határát azt megeszed...valószínű ha eltévednék egy sivatagban én is meginnám a saját vizeletem de nem vagyok benne biztos hogy ez a mutatvány olyan egészséges lenne...
  • Survivorguy
    #512
    Hát jah biztosan kap néhányat :D De a rovarok fogyasztása valóban hasznos a túlélőnek, és aki tudja mit, mennyit, és hogyan egye annak nem lessz baja tőle.
  • NorBear
    #511
    Amúgy kiváncsi lennék hogy a "fasza gyerek" hány injekciót kap a döglött hús és egyébb ínyencségek elfogyasztása után.
  • NorBear
    #510
    A néha irreális és tulzott kockázattal teli túlélő "manőverek" amolyan néző csalogató elemei a műsornak.
    A sorozatnak nem csak az a célja hogy túlélő fogásokat mutasson be hanem hogy a nézőket is szórakoztassa.Nos ez sajnos néha a műsor tényszerűségét is meg csorbítja ami főleg a tapasztalatlanabb/fiatalabb embereket vezetheti félre.Ettől függetlenül a sorozat hangulata bőségesen kárpótol az apróbb bakikért...talán az egyik legszórakoztatóbb műsor a témában :)

  • Survivorguy
    #509
    Igen valóban igazad van, főleg sivatagban... Egy kettőre kiszáradsz ha hasmenést kapsz. Csak ugye Bear ezzel is akarta mutatni hogy ő milyen fasza gyerek :D
  • Robez84
    #508
    így van ebbe igazad van..
  • sz4bolcs
    #507
    ŐŐ, arra gondoltam, hogy a tojás héjának megevése inkább hátráltatná a túlélést, mint segítené.
  • Survivorguy
    #506
    Örülök hogy megtetszett a sorozat! :D Nézd meg az összes részt, nézz és tanulj :D Amúgy azért csinál ilyeneket hogy nyersen tojás evés meg szikla mászások, hogy a nézőknek le essen az álluk, hogy ennek az embernek nem csak esze van a túléléshez, hanem keménysége és ügyessége is! :)
  • sz4bolcs
    #505
    Csoporttársam hívta föl a figyelmem a sorozatra, azóta elkezdtem leszedni az összes részét, és nagyon tetszik. Minden tiszteletem BG-é, szerintem sok embernek ad kedvet a túrázáshot. Mi is elkezdtünk szervezni egy kis vadkempingezést a nyárra, azóta túracuccokra vadászom, és nézem a sorozatot. (még soha nem voltam ilyen túrán) :D

    Eddig egy évadot néztem, és a kedvenc részem, amikor a szavannán felfedez egy oroszlánt, aztán elmondja, hogy ha véletlenül ránktámad, akkor ne kezdjünk el menekülni, úgysem tudjuk lefutni. :)

    Elég sok félrevezető rész van benne, az egyik ilyen, ami nagyon megragadt, amikor egy vízzel telt kis kanyonban elzárják az utat fák, faágak, ő meg elkezd átúszni alattuk. Egyedül, operatőr nélkül ez valószínűleg annyira kockázatos, hogy az embernek eszébe nem jutna, sokkal többet veszíthet vele, mint ha visszafordulna kerülőutat keresni. Erről pedig nem esik szó, amikor elkezd a víz alatt úszkálni, pedig azért megemlíthette volna, hogy 'ha egyedül lennék, valszeg most azonnal visszafordulnék.', nehogy a sok idióta azt képzelje, hogy ez egy reálisan vállalható kockázat.
    Aztán a következő képkockákban úgy megmászik egy függőleges falat biztsítókötél meg akármi nélkül, hogy az előző jelenetet az ember gyorsan elfelejti. :)

    Meg mikor héjastól megeszi a madártojást az is egy fura jelenet, egésznapos fosással szerintem sokkal többet veszíthet, mint amennyit nyer a tojás héjában található kalciummal...

    Amúgy szerintem hiteles, engem nem tud zavarni, hogy vannak benne eljátszott jelenetek, mikor direkt bajba kerül hogy bemutathassa a trükköket.

    Ja, meg a kedvencem, ami majdnem minden részben elhangzik, a sorozat mottója lehetne:
    "...gazdag táplálékforrás ...CSUPA FEHÉRJE" xDDD