40
  • Epikurosz
    #40
    Most, hogy mondod...
  • spydee
    #39
    látható a különbség a kerékkel való sebesség és a lépegetés között!
  • Epikurosz
    #38
    Én egy dolgot nem értek: minek egyáltalán a kerék? Nem egyszerűbb lenne csak lépegetni? Bár lehet, hogy a kerekekkel kevesebb benzint eszik a gép.
  • spydee
    #37
    az első videón, hogy-hogy nem fulladnak meg akik űrhajós ruha nélkül álldogálnak? és milyen szép zöld fű van már a holdon!
    Amúgy nagyon innovatív. Milyen gyors és ötletes a kerék mint eszközhasználó....leesett állal néztem.
  • Fugitive
    #36
    Csak a ciki az az egészben, hogy napelemes, valaki észrevette rajtam kívül, hogy ott az éjszaka nem pár óra? A 28nap forgásidőből fele éjszaka, fele nappal...
  • Epikurosz
    #35
    döbb
  • katt777
    #34
    És a fülke visszahívható? Mert azt már az utcai telefon is tudja egy ideje.
    Amúgy réges-rég, egy messzi-messzi galaxisban ennél már sokkal jobbakat is csináltak.
  • djw
    #33
    "Az asztronauták egyfajta nomád életmódot folytathatnának"

    kepzelem ahogy terelgetik a teheneket meg a birkakat a holdon amik szinten szkafanderben legelnek ... no az lesz majd a tejut...
  • WinG
    #32
    meg direktszűrőt, hogy meglegyen a lakóteleptuning-feeling :D:D
  • Cat #31
    De a teherbíráson igen. Ha a Földön elbír egy budinál nagyobb dobozt, akkor a Holdon egy lakóbuszt is elvisz.
  • JimKirk
    #30
    Nem felejtettem el!
    De ez nem sokat valtoztat a terepviszonyokon!:P
  • gothmog
    #29
    Ne felejtsd el, a Hold gravitációja egyhatoda a Földének.
  • Librarian
    #28
    Mennyit röhögtem rajtatok... :-)
    És tényleg Wild Wild West, meg Idő Urai... :-o
    Klafa ötlet! :-)
  • beef
    #27
    Majd a zűrhajósok nyomnak rá egy chip tuningot meg alufelnit és 60 perc alatt is teljesítik a hold körbejárását.
  • JimKirk
    #26
    Tobb tonnanyi felepitmennyel egy kraterekkel, es hegyekkel tarkitott vilagban?
  • reaper4
    #25
    elég lassú ez a robot. nem hiszem el ,h nem tudnának jobbat csinálni...
  • Midas
    #24
    EZ jo
  • gothmog
    #23
    Képzelem, ahogy a kutató kimegy a terepre, aztán mikor haza akar menni, nem tud, mert a ház elkoslatott valahová.
  • Szefmester
    #22
    sok mérnök bevallottan a sci-fikből merít ötletet, legyagrabban a star trekből eddig..:D
  • wexling
    #21
    idő urai.. :) nekem is az ugrott be..
    ilyenkor mindig eszembe jut,
    h a scifi hogy hat vissza a valóságra?
  • Inquisitor
    #20
    Vadi Új Vadnyugat? Meg Transformers?

    Ehhh, fiatalok. Zsír úgy néz ki, mint az Idő Uraiban a homokfutó járgány.
  • szasz85
    #19
    ATHLETE: All-Terrain Hex-Legged Extra-Terrestrial Explorer
  • Turmoil
    #18
    ATHLETE: All Terrain Hat Lábú Extra Terrestial Explorer???? :)
    Vagy mi lehet a HL? Half Life? Rossz sejtésem van Half dozen Legs, azaz fél tucat láb, csak hogy fájjon...
  • darkhill
    #17
    én nem megyek a holdra !!! ...
    Félek a pokoktól!!!
  • Pluskast
    #16
    Lavles doktor édesanyjától hoztam üzenetet. Azt mondja: Fiam gyere haza elég volt a pókfociból!
  • szasz85
    #15

    Ha sikerül megcsinálni 2x 3x ekkorára akkor már tényleg jó lesz holdbázisnak, és
    50 év múlva tele lesz a hold ilyen jószágokkal.
  • wolruf
    #14
    Az első videón látható az önjáró holdi budi. Sajnos az a fülke nem sok minden másra lehet jó
  • Zedas
    #13
    88, de nekem is ez jutott eszembe, megelőztél :)
  • Anakyn
    #12
    80 nap alatt a hold körül :)
  • Chocho
    #11
    Na, a Világok Harcában Wells már ezt is megénekelte. :)
  • Cat #10
    "Attól miért könnyebb, hogy lábai vannak, és azokkal járni is tud?"

    Mert ennél a hibrid megoldásnál nehezebb egy olyan kerék, ami mindenen átmegy. Itt ha a kerék becsődől, akkor átlépi a sziklát.
  • kanesoban
    #9
    Mégis lesznek egyszer csatamechek ? :D
  • Csirke4
    #8
    Mégse volt olyan hülye ötlet az a birodalmi lépegető?
  • Sturm44
    #7
    Nekem a StarCraft emberi építményei jutottak eszembe, igaz azok lebegtek, de mobilisak voltak.
  • Cobra.
    #6
    Valószínűleg egyszerűbb felépítésű a 6 láb, mint egy komolyabb futómű, ami hasonló terepjáróképességeket biztosít. A kerekek mindenképpen jóval kisebbek lehetnek és a rugók-lengéscsillapítók se könyebbek, mint a láb merev váza és a mozgató hidraulika.
  • julius666
    #5
    "ez engem a vadiuj vadnyugatban lévő pokra emlékeztet :)"

    Tényleg!
    "ami ennek a megoldásnak köszönhetően 25%-os súlycsökkenést ért el a kizárólag guruló koncepciókkal szemben"

    Ezt viszont nem tudom értelmezni. Attól miért könnyebb, hogy lábai vannak, és azokkal járni is tud?
  • oli314
    #4
    ez ötletes
  • roliika
    #3
    Látom nekik is bejön a Transformers.
  • assdf
    #2
    ez engem a vadiuj vadnyugatban lévő pokra emlékeztet :)
  • NEXUS6
    #1
    Tök jó ötlet!
    Gondolom már rég a kukába dobták.
    A köv elnök szépen töredékére fogja csökkenteni a NASA költségvetését, merthogy bizony valamin be kell hozni azt a hatalmas hiányt, amit az előző kormányzat rájuk hagy.;(