76
Vélemények, tapasztalatok, tippek....
  • rékusmékus
    #36
    :) én is nagyon szeretek szaunázni, csak sajnos nem bírom sokáig nem vágom, miért. Én is úszni járok, utána jól esne, ha nem kéne kimásznom 6-7 perc után :D
    Amúgy régen, még az Újhegyiben, jobban bírtam, ott fél óra tempózás után 10 perc szauna, mindezt minimum 3szor:) ez van, eltunyultam :D
  • noti83
    #35

    a túl sok szauna megterhelő
  • Esplanade
    #34
    próbáld ki az infraszaunát, ott nincs gőz, olyan érzés mintha a nap sütne
    kevésbé terheli meg a szervezetet és több mérget távolít el a bőrön át
  • oneal1
    #33
    én úgytudom hogy a finnek nem olyan magas hőfokon használják, azthiszem max 90, de inkább 85 vagy ilyesmi.

    Ebből verseny?:Daz kemény lehet, azért 20 percet ki lehet bírni simán, de nem erről szól:)
  • tenkenorman
    #32
    hejhó. nemtom szerintem sekit nemérdekel de megkönnyebbülök ha ezt leírom:P
    régen mikor vizilabdáztam innyér volt a szauna mert keresztapám úszómester, és ismerős a szaunás. 10, 15 perceket voltam bent. és énis a mentát szeretem eukaliptusz is fincsi csak alergiás voltam rá egy időben, és kerülöm mert nem akarom megszívni. volt egy cizilabdaedző kopasz, nagy darab. káromkodott min a kocsis és folyton belelökött a vízbe. rohatt nagy arc az ember XD. amikor bejött mindig rálocsolt egy csomót, majdbexartam. 90,100 fokos volt a kedvecem de 110már nagyon sok volt. páratartalomra nem emléxek.
    hallott valaki szaunaversenyről? 20perc asszem a rekord. nemtom hány fok lehet de finneknél nagyon meg. állítólag ott sok házban van szauna (nem akarok nagyot mondani hogy mindenhol...)
  • oneal1
    #31
    én mentázok mindig:) imádom, csak tényleg vigyázni kell az adagal mert kül a többiek hamar kiutálnának:D
  • simirizsa
    #30
    Próbáld ki úgy hogy öntesz ki 1 kis vízet vagy ha van valami csap kinyitod :D

    Amugy én is nagyon szeretek szaunázni Fatherral szoktam menni mindig amikor van rá alkalom mi ugy szoktunk bemegyünk 15 percre utána be hideg medencébe vagy hideg vízzel tusolás és utána visza ezt párx amugy próbáljátok ki hogy ha raktok vízet rá természetesen csak ha kőves megoldásu szaunáról van szó hogy mentát raktok a kanál vízrbe amit ráöntötök de ovatosan mert soakt öntötök akor az lesz a vége hogy egyre jobban izadsz de semmi bajod nem lesz csak egyre jobban fagy majd le mindened elöször szemed aztán arcod majd stanyecli és igy tovább :D
  • Dzsini
    #29
    páratartalom... Gellért fürdőbe jártam gyógyfürdésre, ott kipróbáltam a gőzkamrát :) nem sok, 50 fok körül van maximum, de 100% a páratartalom, kb. 1 méterre lehet ellátni, és minden lélegzetvétel mintha égetne. A normál száraz szaunában (ott az van, nem finn) simán elbeszélgettem a 95 fokos teremben 20 perceket, a gőzkamrát soha nem bírtam 5-6 percnél tovább... eszméletlen dolog.
  • atlagember
    #28
    Én rendszeresen szaunázok, és nagyon szeretem, de sajnos még magyarországon sok kívánnivalót hagy maga után a szaunakultúra.
    - Először is a szaunaq 90-100 fok körül jó, sok helyen pedig ennél alacsonyabb a hőmérséklete.
    - Szaunázni fürdőruha nélkül kell, normális helyeken ez természetes, nálunk meg még kinézik azokat, akik nem a nejlon fürdőruhába büdösödnek, hanem le akarnának vetközni. Én voltam kint finnoprszágban is, ott senkin sem volt semmi a szaunában.
    - Aztán ha valaki szaunázik, illik maga alá tennie egy törölközőt. Sajnos sokan csak úgy ráülnek a padra, ami szintén nem higiénikus.

    Amúgy egyáltalán enm káros az egészségre, ha sokat szaunázik az ember, sőt nagyon is egészséges. Erősíti az immunrendszert, kiiizadja magából az ember a sok méreganyagot, stb.
    A hőmérséklettől meg nem kell megijedni, mert simán bírható a 110 fok is, ha nincs 40% a páratartalom, de ha 60% fölé megy, akkor még a 70 fokot is dög melegnek érzi az ember. Jó példa erre a szaunában felejtett nyaklánc, amit egy idő után képtelenség megfogni, mert megéget, pedig a fizika törvényei szerint nem lehet melegebb (és nem is az) a levegőnél.
  • F1re
    #27
    már nem a ba'nomin lakunk ha erre gondolsz
  • mate317
    #26
    Az alsó lépcsőn bárki kibír 10percet, felül is meg lehet szokni. Aztán hidegsokk, pihi. Ahányszor jólesik. Én speciel imádom.
  • ba32107
    #25
    én egyszer próbáltam szerintem kurvajó
  • Cat 02 #24
    És hol hülsz le ? v már elköltöztetek ?:)
  • karajjj
    #23
    én egyszer próbáltam, de pár percnél tovább nem bírtam bent lenni :D egyszerűen már nemtudtam levegőt venni :SSS
  • Firerock
    #22
    itt már több hsz-van mint abban a topicban
    okostojás...
  • 0ppika
    #21
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1173476157
  • fanka93
    #20
    irigyellek,és grat hogy odajutottál
  • oneal1
    #19
    én minden nap úszom este és utána szaunázom is.
    TEljesen jól esik, 10-15 percet vagyok bennt egyszerre, ezután hidegzuhany mert csobbanó sajnos nincsen és 5 perc pihi. Aztán megint 10-15 perc...
  • Zsolo007
    #18
    Megmelegszik bizony, gyorsnak kell lenni, úgyis kiizzad belőled
  • Zsolo007
    #17
    Azt hozzá kell tenni, hogy nem elektromos szauna, hanem fatüzelésű, jóóó régi. Nincs hangulatosabb az égő fa pattogásánál... (és az érzés is más)
  • Hajnalcat
    #16
    én nem bírom az ilyen fullasztó levegőt. volt már, hogy rosszul lettem, mikor benn a fürdőben gőzölgött a víz, és kicspódott a pára és alig volt levegő....sose próbáltam a szaunát, de nem is fogom, mert tudom, hogy azon nyomban elájulnék tőle.
  • gyuri12
    #15
    De a sör megmelegszik a szaunában,nem?:D
    Egyébként meg : De jó neked!:)
  • F1re
    #14
    fateromek is ugy kuldtek hogy 95 fokba nyomtak aztan kimentek a hoba :D
    am nekunk van szaunank csak me'g nincs bekötve a ka'jha
  • Taranov
    #13
    Pont annyi, hogy elkapd őket, akár az előtérben, akár az öltözőben, ha épp nem pont a szaunában.
  • SHADOWEYES7
    #12
    irígyellek ;)
  • Zsolo007
    #11
    Szerintem abszolút az. Én 2,5 hónapja csinálom, heti 3-4 alkalom, 2-3 óra a szaunában (összesen). Azt mondjuk, hozzá kell tennem hogy én Finnországban vagyok eléggé északon. :)

    Még most is van hó, szóval 15-20 perc a szaunában, dumálunk, sörözünk. Aztán futás ki, hemperegni a hóba és vissza a szaunába :). A legjobb dolog a világon :).
  • Solt
    #10
    80-90fokon szerinted mennyi esélye van a baciknak, amikor a szervezeted 38-39 fokos lázzal küzd ellenük? :)
  • SHADOWEYES7
    #9
    80-90 fok van benn, és abszolut más a napon a 45 fok meg a szauna 80 foka
  • Sadist
    #8
    Meg szaunában ott vagy max negyed órát, napon meg lehet 8 órát is dolgozni. Ha annyit lennél a szaunában, mint nyáron a napon, akkor téged is vinne a mentő.
  • Roger6
    #7
    Egyébként teljesen más a két dolog. Szaunában van 60-70, meg mittomén hány fok, mégis bírod, napon a 40-et sem. Páratartalom sem mellékes.
  • Taranov
    #6
    Nekem alapos okom van feltételezni, hogy télen a sok beteg ember a szaunában próbálja kiizzadni azt, aminek nem kéne a szervezetében lennie, így szerintem kb. egy gyerekorvosi-rendelő látogatásával ér fel.
  • Dzsini
    #5
    nem az, nálunk nem elterjedt a szaunakultúra, így az átlag ember szervezete (főleg a szíve) nincs felkészülve az ilyen hirtelen változásokra - a kezdő szaunást sem engedik hidegvízbe ugrani, csak zuhanyozni langyos vízzel.
    ha valaki már gond nélkül szaunázgat, akkor nyáron sem gond neki felhevült testtel vízbe ugrani. de az átlag parton üldögélő emberke szíve nincs ilyesmire felkészülve.
  • R0zs0máK
    #4
    Érted...szaunából bele a jéghideg vízbe egyből, de nyáron vigyázzunk, mikor megyünk a balatonba...micsoda baromság már :D:D
  • SHADOWEYES7
    #3
    Imádok szaunázni, pár éve Hajdúszoboszlón voltunk a fürdőbe és ott nem zuhany hanem medence van kialakítva ,ki a szaunából zsupsz bele a jéghideg vízbe,törörlközés -fel az emeletre fél-1 liter ásványvíz be és lefeküdni az ágyra nyugiba.
  • Dzsini
    #2
    Ha hozzászokott a szervezeted (évek óta szaunázol rendszeresen), és betartod a szaunázás szokásait (nem vagy egyszerre többet bent 15 percnél, hidegvizes zuhany/fürdés utána, stb.) akkor nagyon jót tud tenni a gyakori szaunázás. Ha ezek nincsenek meg, akkor főleg a szívednek lehet rossz.
  • oneal1
    #1
    Hello!

    Egy kérdésem lenne, hogy egészséges e a heti 4-5 szaunázás?