76
Vélemények, tapasztalatok, tippek....
  • JoeFromHun
    #76
    Sziasztok!

    Úgy látom elég régen nem írt ide senki .. de azért hátha választ kapok..
    Szaunába szeretnék felöntést csinálni ..de nem készítettem még ilyet soha és nem szeretnék senkit sem kiűzni,hogy esetleg nem lesz jó valami.
    Így arra lennék kíváncsi,hogy felöntéshez mit kell vegyek és miből mennyi kell.. mondjuk kb. 0.5 literhez!

    Mindenki segítségét előre is köszönöm!

    Üdv: Joe
  • lotifutilany
    #75
    Jah, mert a negro cukorkáról nem mondanám el, hogy segít bármiben is :D
    Azért egy olaj azért gondolom nem hasonítható össze egy cukorkával. Bízzunk benne.
  • ribot
    #74
    Szerintem találsz köztük olyat is, ami segíthet!
  • röfinaator
    #73
    Figyi, ezek aromaterápiás dolgok, aki hisz benne annak hat, aki nem annak LEHET, hogy hat mindenesetre gondolj bele, ha beleszagolsz az eukaliptuszolajba nem érzed, hogy csípi az orrodat? Akkor miért ne lenne jó orrdugulásra?
    köhögésre még nem próbáltam, de kb. olyan hatása lehet, mint egy negro cukorkának
  • lotifutilany
    #72
    Mit gondoltok, betegségekre is tényleg hatásosak ezek az olajok? Köhögés, orrdugulásra gondolok. Remélem nem csak olyan szintű, mint azok a kínai balzsamok, ami rohadt erős és jó is, de kibírhatatlanul csíp :P
  • röfinaator
    #71
    nem bezsélve arról, hogy általában nem is értenek hozzá... egy dm-es eladó legalábbis tuti nem, nem ez a szakmája, hogy tudja melyik mire jó, stb. stb. Hiába van ráírva, mire azt mind végig olvasod... Interneten legalább le van vezetve, áttekinthető és sok az info én is netes vásárlás párti vagyok
  • ribot
    #70
    10000 ért nem rendelek. Viszont, ha párszáz forintért kihozzák, akkor biztos, h nem megyek el a boltba! Nem szeretem, mikor az eladó mindent meg akar vetetni velem!
  • röfinaator
    #69
    szerintem nem kell ahhoz 10 000 -ért rendelni, hogy megérje. Olcsóbb a neten megrendelni, ha pesti vagy akkor a szállítási költség pár száz forint-y ha kiszámolod így is olcsóbban kijössz, mintha boltba vennéd... 10 000-ért szerintem annak éri meg, aki viszonteladó
  • lotifutilany
    #68
    10 ezer feletti vásárlásnál érné meg, mert akkor nem kell a szállítást fizetni :) Sztem karácsonyi ajándéknak marha jó, 10ezerből megúszod a meglepetéseket és még hasznos is. Én már szinte a családom összes tagjának rendeltem valamit :)
  • ribot
    #67
    Mekkora összeg után éri meg rendelni? Nyilván olcsóbb ha online veszed, viszont a szállítási díjat is fizetni kell...
  • lotifutilany
    #66
    Én rendelni szoktam, mert úgy kényelmesebb :P Ha már ITT nézek utána...Ugyanis az eladók nem szívesen tájékoztatnak..Megmondjak, hogy mi van és ha kel megveszed, ha nem akkor nem :P
  • röfinaator
    #65
    Én örülök, ha ott levegőhöz jutok. Azért sem éri meg oda csepegtetni, mert nem tudja kifejteni az olaj a jótékony hatását, akkor meg ne pazaroljuk.
    Amúgy ti hol veszitek? ( az olajokat, nem a szaunát )
  • lotifutilany
    #64
    Meglehet próbálni orron is levegőt venni...kicsit forró:D de nem elképzelhetetlen
  • röfinaator
    #63
    Gőzkamrában? Én ott a számon veszem a levegőt... nem hinném, hogy ott lenne értelme elpazarolni ezeket a drága, jó cseppeket
  • lotifutilany
    #62
    És ez gőzkamrában is megoldható? Nem tudom elképzelni, de hátha van valakinek valamilyen elképzelése :D
  • röfinaator
    #61
    nem a rácsra, hanem ( ugye hogy ne közvetlenül a rácsra dőlj, ne égjen meg a hátad ) ott van egy fa rész ( ahova én járok fa rács-szerűség ), és arra.
    nekem így hatásos, vízzel még nem próbáltam hígítani, de szerintem ugyanezt a hatást éred el csak gyengébben
  • lotifutilany
    #60
    Azt mondod, hogy a rácsra nyugodtan lehet csepegtetni? Én csak az infrát szeretem és elég gyakran is járok, de még senkit nem láttam, hogy a rácsokra lehet csepegtetni. Jó tudni :)
    De ugyan úgy hatásos az infrában mint a hagyományos szaunában? Nem kellene a cseppeket vízzel hígítani és úgy meglocsolni a rácsokat? :P
  • analfa
    #59
    szerintem finnben sokkal élvezhetőbbek az aromák! egy mentolos például kirázza az egész testedet az infra... nekem nem olyan bejövős.
  • röfinaator
    #58
    persze, de úgy nem hat elég intenzíven, egyébként az infrában nincs kő, csak infrahőrács, és afölé kell csepegtetni, hogy párologjon...
    én finn szaunában még nem próbálkoztam, így se kapsz ott levegőt...
  • F1re
    #57
    én is gondolkoztam azon :D hallottam olyat h ha ráöntenek vmi rövidet akkor elég komolyan belehet bent baxni :D de nem tom mennyire tenne ezt joot a rendszernek :D szal nem próbáltam
  • VinczeLacz
    #56
    Úristen, az komoly lehetett.. :D
    Még szerencse hogy nem valami rövidet toltál rá..
    Mondjuk mi vízipipába gondoltunk egy kis hp-t, mennyire dobná fel :D
  • atlagember
    #55
    Meg hát nem közvetlenül a kőre kell önteni, hanem vízben felhígítani pár cseppet és azt önteni rá.
  • F1re
    #54
    johk ezek nekünk is vannak citromos,euka..,mandarin,fenyő stb
    az a lényeg sört sose csöpögtessetek rá :D én kiprobáltam :D olyan undorito szag lesz meglehet halni tőle :D
  • röfinaator
    #53
    Főleg, hogy én Aromax-ot használok, ami jó minősége, annyira nem olcsó márka... nem szeretem elpazarolni
  • katkit
    #52
    Lehet h te nem is csepektetted túl, mint az előző hozzászóló mondta:) mondjuk ésszel kell bánni az ilyen termékekkel... is:D
  • röfinaator
    #51
    Én a fitness terem 3 személyes infra szaunájában szoktam kísérletezni, nekem szeretik ha pötyögök, mert büdös izzadságszag van állandóan, nem lehet jól kiszellőztetni... már megismernek, hogy én vagyok a "csepegtetős tag", már előre kérik, hogy nyomassak a fára
    Levendula meg az eukaliptusz ott a nyerő, nálunk nem csípi senkinek a szemét
  • Aquir
    #50
    Szerdán épp voltam egy jó fürdőben, valaki bejött szunázni, csöp csöp - hopp, kicsit sok lett srácok bocsi, mindenkinek csípte kicsit a szemét is a mentol :D
  • röfinaator
    #49
    Hát én szaunázáshoz nem baktérium ölőt használok, hanem valami relaxosat, hogy ki tudjak kapcsolni, vannak kifejezetten wellness illatok, azokat ajánlom szaunába, ilyen pl: ilang-ilangolajjal vanília kivonattal, rózsafaolaj klementinolajjal, citromolaj lucfenyőolajjal, mandarinolaj levendulaolajjal, és még sokan mások.
  • Thaison
    #48
    Köszi a tippeket, hétvégére bevásárlok akkor.
    Mindegy milyet veszek ?
  • röfinaator
    #47
    Nekem ebből az eukaliptusz a kedvencem, parlagfű allergiám van, és ha bedugul az orrom tuti azt használom, egyből kidugul.
    Szaunába mindig viszek magammal valami élénkítő illatot, hihetetlen milyen jó hatással vannak Rám
  • katkit
    #46
    Rengeteg ilyen van! de ha légúttisztítós kell, akkor az aromax-tól
    van sok hasznos:
    Borsmenta- légút tisztító, fejfájáscsillapító
    Eukaliptusz- hörghurut, köhögés
    Szantál- megfázás, elsősorban légúti problémák
    Citromfű-élénkítő, emésztési problémákra is jó
    Rózsafa- baktériumölő, erősítő
    Rózsa-fertőtlenít, szíverősítő
    ezek elvileg párologtatóba vannak ,de ha a szaunában a fára csöpögtetsz belőlük is nagyon jók
  • Thaison
    #45
    Aki gyakran szaunázik, tudna nekem ajánlani valami nagyon finom illatú szauna olajat ? Az sem baj, ha a légutakat is tisztítja!
  • F1re
    #44
    az a legjobb h lehet hivni bnöket :D
  • Aquir
    #43
    jó lehet otthon :P
  • F1re
    #42
    na végre meg van a mi szaunank is :D müxik is fasza is
  • Aquir
    #41
    úgy nem szabad hogy rosszul legyél:) csak hogy kiizzadjad ami kell
  • Esplanade
    #40
    rendesen kiveszi az ember energiáját, én vagy egy óráig szédülök utána,
    egyszer meg majdnem rókáztam, teli hassal nem ajánlott
  • Aquir
    #39
    huh ma annyi méreg kijött belőlem hogy csak na
    nem akarom én túlzásba vinni, hetenként 1x szoktam most szaunázni, de egy emberesebb adagra vágytam hogy érezzem, hát basszus! máma 15 percig 80°-osba, locsolgattam kispohárból a kövekre keményebb edzés után, na azt már jobban éreztem :) Kicsit úgy jöttem ki mint egy zombi, és pihentető lett.
  • Aquir
    #38
    miért ítélik el? ami nálunk edzőteremnél van szauna után én sem vettem annyira természetesnek hogy le kéne venni az alsót. Igaz senki sem volt a szaunában rajtam kívül, de az is igaz hogy a kistörölközőm (edzéshez) nem érte hosszan át a derekam xD
  • atlagember
    #37
    Az a helyzet, hogy magyarországon még nincs kultúrája a szaunázásnak.
    Ami kint természetes, azt itt elítélik.
    Finnországban sehol nem láttam olyat, hogy valaki fürdőruhában szaunázott volna. Nálunk meg kötelező. Pedig a németek többsége is meztelenül szaunázik, mert tudják, hogy az úgy normális.