173
  • Epikurosz
    #53
    "Szal elképzelhető, hogy kínai űrhajós fog először a Mars felszínére lépni!"

    Minden elképzelhető. Még az is, hogy amerikai fekete lesz. Esetleg magyar: Fekete Pákó, vagy Anettka. Vagy kanadai: valamelyik mohácsi rrr... gyereke kikupálódik. Mert állítólag van olyan, hogy evolúció. Én még nem láttam, de attól még lehet. :-))
  • Epikurosz
    #52
    Mindent azért nem mond el.
  • popi87
    #51
    "However, a 2008 study failed to reproduce the effect in pigs, concluding that the effects seen in mice were not present in larger mammals." - ez elmondd mindent a cikkről... :) (http://en.wikipedia.org/wiki/Hydrogen_sulphide#Induced_hibernation)
  • globint
    #50
    Ne húzd fel magad WoHu, hülye miatt nem érdemes.

    Évek óta figyelem az SG-n történteket, az elején én is elkövettem ezt a hibát, hogy idegesítettem magam, legtöbbször arrakistor miatt, de mára már nem tud felhúzni, igyekezz arrakistorra immunis lenni. Az életedet hosszabbítod meg!
  • NEXUS6
    #49
    Magyar nem nagyon van.

    A JIMO Jupiter szonda lett volna az első ilyesmi űrhajó, de ha jól tudom törölték!
    Király nem?

    Azon filózom, hogy 2010 Körül leáll az űrsikló, utána megint évekig (évtizedekig?) nem lesz amcsi emberes űrhajózás.
    A többi népek meg még olyan szinten se vannak.

    Szal elképzelhető, hogy kínai űrhajós fog először a Mars felszínére lépni!;)
  • Alwares
    #48
    Én csak arra gondoltam, ha a harctéren nem tudják bekötözni az embereket mert nincs kötszer akkor mért lenne hibernáló kamra?
  • LPG
    #47
    **nem szagolgatni kell, hanem letüdőzni. Asszem.
  • WoHu
    #46
    Nagyon jó, megtanultad a szorzást meg az összeadást, gratulálok. Kurvára hülye vagy te fasz, mert egy kibaszott rakétát se küldenek másik bolygóra nyílegyenes pályán. Ganaj vagy, arrakistor. Inkább magyarázd azt, hogy a Mars tágul a "zinverztéridő" miatt, és mire elindulunk már olyan kurvanagy lesz hogy csak 3 hónap kell amíg odaérünk. Te mindig annyira tudod a tutit, mégis a sok hülye zsidó kapja a kutatási pénzeket meg a Nobel-díjat, nem pedig te. Szar az élet...
  • LPG
    #45
    Infúzió, nagyobb zsákkal. Esetleg katéter, ha mégis működik a vese. De nyugodtan lehetne keveset táplálkozni, sokat olvasni, és békében játszódni. Sokan erre a földön is képesek, ráadásul tök egyedül is - nem 4 fős társaságban.

    A szagolgassa a **** ... csak nem az anális szexre gondoltál? Az se baj, ha nő.. Don't beszélj csúnyául.

    Tessék a holdon üzemanyagot kinyerni, azt lesz töltőállomás. Tessék megmondani, ugyan miért ne lenne pénz akármekkora űrbeli állomásra, ami netán forog is...(gravitál)?
  • LPG
    #44
    :) Ez aztán a reakció. Ne félj, nem lesz rá lehetőséged űrutazás közben. Megnyugodhatsz.
  • GyuriX2572
    #43
    "Olyan lehet" :D Ezek még sosem voltak termál fürdőben?
  • Voronyezs
    #42
    Az... alszol mint a bunda a saját fingodtól, és egyszercsak 1 4 és fél bár nyomású csőből a pofádba lövik a vizet xD vagy hogy gondoltad? infúziókét adják be? vagy bőr alá? ezt kifejtenéd nekem? köszike :-)
  • Epikurosz
    #41
    Esetleg lehetne locsolni, mint a növényeket ("csepegtetős öntözés").
  • HUmanEmber41st
    #40
    Mondtam, h a yogikat kell tanulmányozni:D :D :D
  • mikloss
    #39
    "However, a 2008 study failed to reproduce the effect in pigs, concluding that the effects seen in mice were not present in larger mammals"
    A disznóknál már nem jött be
  • Epikurosz
    #38
    Már ott is.
  • Broafka
    #37
    :DDDDDDD
    ő szagolja is! :D
  • Broafka
    #36
    a kérdés inkább az, hogy azok az egerek meddig is voltak "hibernálva"? mert lehet hogy lelassulnak a dolgok, a légzés, a szívverés, nah és a táplálkozás? arra nem válaszolt a professzor!
    4 napig alszik az ember, aztán kiszárad, hát sokkal jobb! :D
  • dzsagon
    #35
    A kénhidrogén olyan szagú, mint egy kemény fing. Szagolgassa a faszom.
  • syn7h37ic
    #34
    Elég egy törölköző is, és elvisznek bárhová.
  • Pretorian
    #33
    Mér nem kérik meg a klingonokat vagy a kardassziaiakat hogy vegyék fel őket a platóra...nem kéne ennyit szarozni.
  • LPG
    #32
    Atom reaktor + VASIMR hajtómű
    Valami magyar nyelvű infó van erről?
  • syn7h37ic
    #31
    Nincs elég langyos tea hozzá... És különben is Zaphod ellopná úgy is.
  • WinG
    #30
    Nem értem, minek kell ilyenekkel foglalkozni, amikor egyszerűen csak meg kéne építeni a Végtelen Valószínűtlenség Hajtóművét, igazán nem nagy feladat, kedves emberiség!
  • arrakistor
    #29
    Arrakis hívja a Földet. Vétel:

    Fogytán a fűszerünk is a Harkonnenek és a kukacok miatt jó lenne sietnétek azzal a generációs extragalaktikus utazással már !
  • julius666
    #28
    Köszönjük vulkáni barátunknak, hogy megtisztelt hozzászólásával.
    Biztos vagyok benne, hogy az emberiséget előrevitte vele.
  • arrakistor
    #27
    elég vad 5letek, még mindig az enyém a legjobb.. a kínaiak által benépesített űr-háló
  • HUmanEmber41st
    #26
    Inkább el kellene menni Indiába és a jógik élve-eltemetés gyakorlatát tanulmányozni a hibernációhoz.

    A Marsra leszállni: egy olyan űrsiklóval, melynek a légköri fékezés után kinyíló hatalmas paplan-ejtőernyői vannak és mozgatható rakéta fúvókái. Landol, mint egy repülőgép. Majd felszáll, mint egy sugárhajtású repülőgép, majd a megfelelő sebesség elérése után bekapcsolhat a rakéta hajtómű.
    Igaz, h a légkör nem sűrű, de a gravitáció is jóval kisebb, mint a Földön.
    Igaz, h marha sok üzemanyag kell, de előre lehet küldeni egy üzemanyag-hajót, ami külön utazik, a robbanásveszély elkerülésének érdekében.
    Persze egy ekkora luxus-űrhajót csak az űrben lehetne összerakni, aminek csak egy kis darabja lenne a Mars-komp...
    És még H.A.L.-t is össze kell szerelni :D :D
  • Tinman #25
    Kedves földiek!

    Látom még mindig a V2 alapjain nyugvó rakétameghajtással próbálkoztok. Azt is látom, hogy a hibernációról még egyelőre nem sok fogalmatok van. Azért azt hadd áruljam, el, hogy fejlődésetekben a majdani tökéletes hibernáció látszólag egy mérföldkő, egy forradalmi lépés lenne, de alapvetően egy badarság.
    Miért kellene éveket szinte "kikapcsolva" léteznetek? A szemléletmód alapvetően hibás, ugyanis nem lassú, nehézkes, elavult, és veszélyes rakétameghajtással és a hibernációval kellene foglalkoznotok, sokkal inkább olyan fejlesztéseken kellene törni meglehetősen fejletlen szürkeállományotok, mely a szinte korlátlan energiaelőállítást firtatja.
    Bár egyelőre szerencsésebb ötlet lenne nukleáris, majdan pedig fúziós hajtóműveket készítenetek mint vakvágányokkal próbálkozni.

    Üdvözlettel: Egy vulkáni. :-)))
  • julius666
    #24
    Nyilván több részegységből áll az odamenő űrhajó, az egyik egység csak a leszálló, egy kinmarad az űrben a bolygó körül keringve, hazajövetelkor azzal a leszálló/felszálló egység összekapcsolódik, és úgy jönnek haza. Ha jól tudom már az Apolló program idején is ez így volt.
    Az a 3 év meg tényleg csúsztatás, az egész projekt ideje tartana addig, viszont azzal sokra mentek, hogy kiszámoljátok a Mars-Föld távolságból (amikor a legközelebb van) az út hosszát, mivel nem egyenes pályán mennek, a leszállás előtt pl. még egy párszor megkerülik a "célbolygót".
  • NEXUS6
    #23
    Azért, hogy komolyra fordítsuk a szót, 20 évvel ezelött én is befeküdtem volna S Weaver kisasszony mellé a hibernálóba, és még a záptojásszagot is kibírtam volna valahogy!
  • NEXUS6
    #22
    Azért ez nem egy új hír, kb 1 éve olvastam róla.;)

    Amúgy mint azt vagy 700X kitárgyaltuk, normális meghajtási technológiával, hetekre lehetne csökkenteni az út hosszát a Marsig.
    Pl Atom reaktor + VASIMR hajtómű.

    A technológia adott, kb 10 év alatt megépíthető egy ilyen űrhajó. Sajna az összes többi kérdés továbbra is gond: le- felszállás, életfenntartás, stb.

    Ja és hogy mi a lópikulának odamenni a Marsra?
    Úgy értem 1X, hogy kitűzzük az amcsi zászlót.
    Mert a tartós bázisnak azért én is látnám értelmét, de az ilyen amcsi elnökválasztási kampány részeként megvalósuló projekteknek nem.
  • arrakistor
    #21
    ezeknek az okostojásoknak és a cikk írójának pedig javaslom hogy jó sok záptojásszagú kén-dioxidot és a H2S-t szippantgassanak !
  • arrakistor
    #20
    Nemcsak hogy nem törvényszerű, hanem lehetetlen ugyanazzal az eszközzel leszállni és felszállni és odarepülni.. a tudomány mai állása szerint ehhez 3 különböző eszközre volna szükség ez a fő probléma.
  • arrakistor
    #19
    Nem baj úgyis annyi a kínai , meg a zs*d* meg úgyis túlnépesedésben van a Föld, majd hasznot húzunk ebből is és egészen a Marsig Nemzetközi űrállomásokkal és Space-Dockokkal telepítjük tele az Űrt ! és ha már kellően nagy lett a Nemzet és Űrközi forgalom itt a bolygó(n)k körül akkor majd elindíthatjuk a Naprendszerközi és az Extragalaktikus űrhajókat is és meghódíthatjuk a galaxist de van egy olyan gyanda sanúm, hogy addig nemhogy le folyik néhány lityi víz a dunán, de addig még talán ki is szárad...
  • Cathfaern
    #18
    Mars le és felszállás:
    Azt azért ne felejtsétek el, hogy nem törvényszerű, hogy azzal a járművel kell le, illetve felszállni a Marsról, amivel odamennek. Sokkal célszerűbb ennél egy hatalmas űrhajó, aminek része egy leszállóegység. Az űrhajóval repülnek oda, ami Mars körüli pályára áll, majd a legénység egy része a leszállóegységgel leszáll (vagy ha az automatizálás eljut odáig, akkor akár az egész legénység). S utána felszállás címén elég Marskörüli orbitális pályára állniuk, ott csatlakozni az űrhajóhoz, és úgy visszajönni.
  • arrakistor
    #17
    hü*e !
  • arrakistor
    #16
    No nem azért mert a technika nincs meg rá , megvan ez már ma is (jóllehet és remélhetőleg azért még fejlődik , finomodik a jövőben) de akkor is időbe kerül míg "összedobunk" egy hodály nemzetközi Space-Dock-ot és ez bizony akár néhány száz év is lehet, a NASA penzumát ismerve.
  • kicsibicska
    #15
    Nincs baj, mivel tágul a Föld, egyre közelebb kerülünk a Marshoz :)
  • arrakistor
    #14
    Természetesen szükség lesz rá, hogy mást ne mondjak egy Mars-Expedíció esetében is szükség lenne rá. ENnek az előhírnöke a mostani a nemzetközi űrállomás, de szerintem még néhány száz évet várnunk kell majd erre a Nemzetközi Space-Dock-ra és talán néhány ezer évet is várnunk kell majd a transzSzoláris utazások generációs és/vagy hibernált indításaira. Jelenleg ez inkább science-fiction és futurológia.