668
  • Breki33
    #68


  • Breki33
    #67
  • Breki33
    #66
  • Breki33
    #65
    Ezek se éppen rossz kerekek

  • bardocz
    #64
    na de ez még nem zárja ki,hogy 1 darabból esztergálják:)
  • gabber_saviola
    #63
    nekem 56-os a 170 centimhez :Dd

    van olyan haverom, aki 185-187 centi és mégis 56-os vázzal tolja, igaz látszik is, hogy hosszú stucnival és hosszú nyeregszárral jó neki.
  • Breki33
    #62
    az a gond hogy helyben előtte nem tudom kipróbálni csak hozatni

    de az 56-osnnál sem éreztem azt hogy kicsi
  • gabber_saviola
    #61
    bírom, mikor valaki egy adatból kitalálja, hogy neki az a váz lesz a jó :D

    legegyszerübb:
    1.beállítod a nyerget a magasságodhoz (ha legalább 10-12cm-re kihúztad de 15-16-nál nem jobban, akkor mehetsz tovább a 2. pontra)

    2.lábadközé veszed a kerékpárt, és megnézed hogy mennyire ér hozzá a golyódhoz :P
    Ha érzed a felsőcsövet de nem mogyoróz meg, akkor a váz tökéletes (persze ezt csak outira érvényes abból is a nem szloppingos vázra)

    3. ha a 2-es pontban minden tökéletes akkor egy teljesen átlagos méretű stucnaival és nyeregszárral jó lesz a csacsi.
  • Breki33
    #60
    akkor most töröld P
  • Breki33
    #59
  • gabber_saviola
    #58
    szerintem :P

    Város: Szekszárd
  • Breki33
    #57
    És te tudod, hogy hol lakom?
  • Breki33
    #56
    de előtte a másik meg ezt mondta

    "Szia!

    "187 cm magas vagyok a 07-es modelből csak 58-as van az új modellből pár hét múlva lesz 60-as is."

    Szerintem itt el is dőlt a kérdés, a 60-as méret passzol hozzád. Kényelmesebb lesz.
    Ráadásul a 7005-ös a jobb anyag."

    stucni-t gondolom nem lehet csak úgy cserélgetni

    itt a forgalmazó webáruházából rendelem 10%-os kedvezménnyel és a helybéli partner rakja össze

    Nekem színben melyik tetszik a kettő közül?
  • gabber_saviola
    #55
    szerintem is az 58-as vázas jó lesz neked, persze egy méretes stucnival és nyeregszárral.

    az a gáz, hogy sok helyen az van, hogy bemész megvenni és akkor közlik veled, hogy sajnos PONT abból nincs de van ilyen meg olyan ami van olyan jó, mint amit kinéztél :(

    lefényképezed, akkor megmondom persze, hogy pontosan mit látok a képen, ez egyértelmü.

    sajnos nekem baromira nem esel útba :dd
  • Breki33
    #54
    akkor most részletesen P


    p
    és pl ha meglesz és lefényképezem meg tudod mondani?

    Nem jársz vmikor erre felénk? P
  • gabber_saviola
    #53
    fu nehezen :(
  • Breki33
    #52
    A másik fórumon ezt ajánlották

    "Nekem tetszenek. Azt vedd meg amelyik jó méretben. Azt a magasságodból mi nem tudjuk eldönteni csak te ha kipróbálod őket. Magasságban szvsz tök mindegy, hogy 58 vagy 60, a nyeregcsövet ki tudod húzni két centivel jobban is. Felsőcső hosszban kb. egy centi eltérés lehet. Ezzel is lehet játszani más stucnival de gondolom nem akarsz rögtön 10 e Ft-ért másikat venni. Menj velük kiállva és azt nézd meg, hogy a térded ne érjen hozzá a kormányhoz akármennyire is próbálkozol.

    Váz anyagban nem tudom mit érezni, valószínüleg semmit. Fontosabb a geometria de ott sem lehet mit mondani, mert az egyik mondjuk jobb versenyezni a másik meg túrázni. Gyanús, hogy a kék-fehér bringán nem karbon hanem alu első villa van, ezt szerintem ellenőrizd le!

    A felszerelés szerintem rendben van, egyedül a gumit fogod lecserélni a második defekt után amit már az első héten begyűjtesz.

    Azt is ellenőrizd le tételesen, hogy tényleg azok a kiegészítők vannak-e rajta (fék, lánc, stucni, kormány, stb.) ami a leírásban, vagy valami noname."

    Hogy tudok ezekről meggyőződni laikus szemmel?
  • Breki33
    #51
    ha közelben raknál rakhatnál nekem össze biciklit :-)
  • gabber_saviola
    #50
    mivel megtanultam kereketfűzni, így evidens.
  • gabber_saviola
    #49
    ezek pályaagyak

    "Miche Primato magasperemű pályaagy-szett

    Az egyik legkiválóbb ma is gyártott magasperemű pályaagy-szett, 115-130 mm-es sarutávolságú vázakhoz ajánlott, igényes tömítésének köszönhetően utcai használatra is alkalmas. A magas perem oldalirányban rendkívül merevvé teszi a kereket, amit a széles peremelhelyezkedés csak tovább fokoz. A Primato az olasz alkatrészgyártó cég legmagasabb szintű termékeit jelöli. 36 vagy 32 furattal. Kompletten lánckerék-, illetve kerékrögzítő-anyákkal.

    Fixivel, egysebivel közlekedők ilyen áron ilyen minőségű agyszettet máshol nemigen találnak."
  • gabber_saviola
    #48
    én sem megyek a trakis topikba offolni kedves MODERÁTOR :Ddddd
  • Breki33
    #47
    Kis előzetes

    http://www.youtube.com/watch?v=KoEGWTCFQQI

    Ma 18 ezren fognak itt tekerni
  • Breki33
    #46
    A fűzést is saját kezüleg fogod megcsinálni?
  • bardocz
    #45
    ezek egy daraból esztergált agyak?
  • SHADOWEYES7
    #44
    fúúúúú !D
  • Breki33
    #43
    ez esetben a beszólásod felesleges
  • miilann
    #42
    nem
  • Breki33
    #41
    finanszírozod?
  • miilann
    #40
    biciklizzetek az olimpiára.
  • Breki33
    #39
    Ezt írták nekem az 58-as méretre

    "Nekem az 56-os kicsi még 120-as kormányszárral, pedig "csak" 183 vagyok. Mostani 58-as, 110-es szárral, ez jó.
    Nagyobb váz rövidebb stucnival stabilabb, kiszámíthatóbb futást ad, a kormányzás könnyebb, mint fordított esetben. Amatőr kerékpárosnál ez fontosabb, mint az optimálisnál kisebb váz néhány dekával kisebb tömege. Ezért bátorkodtam javasolni a 60-ast."
  • Breki33
    #38
    az holis van?
  • gabber_saviola
    #37
    a téli, blogomban láthatod "télikeró" néven
  • Breki33
    #36
    nekem az ulés mödött van a tartó azon van a "lakat" vagy -sodrony
  • Breki33
    #35
    retro?


    melyiket?
  • gabber_saviola
    #34
    nem, ha a retrokerékpárral megyek akkor csak 1 lakatot viszek magammal.
  • Breki33
    #33
    És mindakettő zárat cipeled benne?

    mindkettőt mindig felis rakod?
  • gabber_saviola
    #32
    http://bagaboo.hu/hu/messenger_bag
  • Breki33
    #31
    az+mi
  • gabber_saviola
    #30
    van egy bagaboo messengerem :P
  • Breki33
    #29
    És ezt hogy viszel magaddal?

    Azért kell kettő, hogy biztonságosabb legyen?

    Tehát egyszerre használod?