668
  • gabber_saviola
    #108
    nane :P
  • Breki33
    #107
    nekem az sg P
  • gabber_saviola
    #106
    kezdőlapom a bájkmeg :)
  • Breki33
    #105
    Ezt 62-ért árulják

  • gabber_saviola
    #104
    gyaroklatilag is, de ált. kevés bringaút van és több a bringagyalogút (ott nem vagy köteles haladni).
  • Breki33
    #103
    tom ezért kérdeztem van egy olyan patentos ami cserélhető

    Most olvasom, hogy ahol van kerékpárút ott elvileg tilos az autóúton menni
  • gabber_saviola
    #102
    értem, de nem csak munkahelyre lehet eljutni vele :P
  • Breki33
    #101
    Érdekes ez az első lámpa

  • Breki33
    #100
    Fineo-t is

  • Breki33
    #99
    DEma Alvito-t leakciózták 73 ezerre!!!

  • Breki33
    #98
    ha bemegyek reggel a munkahelyre akkor arra a 10-15 percre nem akarok cipőt cserélni
  • gabber_saviola
    #97
    no azért egy váltócipő kell, vagy gombázni is akarsz? :P
    viccet félretéve, minden magára valamit is adó kerékpáros patentozik, mert egészséges és praktikus.
  • Breki33
    #96
    no én nem akarok mindig váltócipőt hordani munkába

    olyan patentos nincs amit fel lehet rakni mikor szükség van rá?
  • gabber_saviola
    #95
    bagaboomban mindig van egy váltócipő, ezzel megoldva minden ilyen probléma :)
  • gabber_saviola
    #94
    jajmár :)

    2 éve használom az spd-t, párszor estem vele de mindig csak zéró sebesség mellet, mikor csontra megálltam.

    Szal Brekimester espédére FEL :P
  • Breki33
    #93
    Nem fosok csak nekem más a felhasználási terület, nemcsak az országút

    Elhiszem, hogy jó dolog de nem vagyok benne biztos, hogy nekem most szükséges.

    Később lehet
  • Breki33
    #92
    Nem szokásom

    De a biciklit féltem
    És szeretek a mostani cipőmben tekerni, boltba járni biciklivel városban akár járdán is menni gyalogosokat kerülgetni

    Ez nem Pest !
  • Gabo
    #91
    Breki33:
    Nem kell parázni az patentpedál miatt. Csak annyit kell megszokni, hogy mielőtt megáll az ember, oldja ki a lábát. Egy szezon alatt teljesen meg lehet ezt szokni. Később pedig csak az előnyeit lehet érezni. Egyenletesebben terheled az izmaid, akarva-akaratlanul ráállsz a körkörös tekerésre és így hatékonyabban fogod hasznosítani az erőtartalékaidat.
    Én is PD-M520-ast használok. Ha megnézed, kialakításában szinte semmiben sem különbözik a PD-M970-től a Shimano csúcsmodelljétől, csak kicsit nehezebb és nem kicsit olcsóbb. Összehasonlítva az előtte használt Wellgo spd pedállal lényegesen pontosabb, határozottabb és a sarat is jobban bírja.
    A pedálcipő semmivel sem drágább, mint egy normális edző cipő.
  • gabber_saviola
    #90
    igen kell hozzá kerékpáros cipő. hülyén is nézne ki ha abban a cipőben akarnál tekerni, amiben dolgozol vagy futsz vagy akármit is csinálsz. :P
  • gabber_saviola
    #89
    jajmár Brekimester ne fossálmár :Ddd

    Igen mindenki elesett már patentpedállal így Én is, és túléltem. De fél év alatt simán el lehet jutni egy olyan szintre, hogy utána már csak 1 esés/év :)
  • Breki33
    #88
    Tudtommal ez U lakat pont ilyesmin gondolkodom, de nem a zsarolásnak engedve

    Meg a kép alapján kellemeset csalódtam a szállíthatóságában

    EZ akár csomagtartónak is jó P
  • Breki33
    #87
    DE ahhoz külön cipő is kell nem?


    meg arról olvastam, hogy van aki városban eldőlt vele
  • gabber_saviola
    #86
    u-lakat, mást nehogy vegyél, mert akkor többet nem kommentelek :P
  • gabber_saviola
    #85
    hát pedig a tökéletes erőbevitelhez/felhasználáshoz patent kell. Patentpedálnak nevezünk minden olyan technikák, ami kapcsolatot létesít a pedál és a cipő között. (ilyen a look és az spd is.) Minden ismerősöm patentpádállal közlekedik, de félreérés ne essék Én semmiről sem akarlak meggyőzni.

    klipsz az nem jó, ott erőveszteséggel tekersz.
  • Breki33
    #84
  • Breki33
    #83
  • Breki33
    #82
    nem biztos, hogy patent kéne

    már a klipszet se szeretem

    kérhetnék képet?
  • gabber_saviola
    #81
    milyen rendszerhez szeretnél, hogy ajánljak patentpedált?
    Megelőzőm a kérdést :P
    Look még nekem sem kell, ezért neked is tökéletes az SPD rendszer, legyen a pedál hozzá a Shimano PD-M520.
  • Breki33
    #80
    tudsz ejánlani jó pedált cami nem drága?
  • gabber_saviola
    #79
    lookpedált csak kipróbáltam, nem az én világom.
  • gabber_saviola
    #78
    elmész a boltba aztán meglátod, csak úricucc van.
  • Breki33
    #77
    3 kilós bringa

    nemsemmi

    http://rouesartisanales.over-blog.com/article-12169075.html

  • Breki33
    #76
  • Breki33
    #75
    Look pedálokról tudsz vmit mondani?


  • Breki33
    #74
    mindent megtalálok előbb utóbb

    de miért sznob?
  • Breki33
    #73
    De nekem nincs :-)

    Játtam egy kicsi jó U lakatot, csak elég drága
  • gabber_saviola
    #72
    na látom megtaláltad kedvenc sznob olasz boltom oladalát is :)
  • gabber_saviola
    #71
    megvan gyári bikemag újságban :)
  • Breki33
    #70
    Lakatokról tesztekkel

    http://www.bringalakat.hu/
  • Breki33
    #69
    › Kerékpárlezárás/-lelakatolás
    A KERÉKPÁR LELAKATOLÁSA

    Sheldon Brown

    Ha nincs biztonságos kerékpártároló a munkahelyen, akkor mindenképpen komoly lakatot kell venni. Ilyen például a Kryptonite. Az a fontos, hogy ne kelljen ezt a lakatot magával vinnie a kerékpárosnak. A súlyuk akkora, hogy egy 50.000 forintos kerékpár helyett egy 300.000 forintost kellene venni ahhoz, hogy kiegyenlítsük a különbséget. Ott lehessen hagyni éjszakára, és csak egy könnyű, hajlékony fajtát vigyünk magunkkal, ha mégis be kell ugrani valahova útközben. Ha mindkettőt egyszerre használjuk, akkor kétszer olyan biztosak lehetünk abban, hogy délután is ott találjuk a kerékpárunkat a helyén. Mindkettő feltörhető, de az U lakathoz és a hajlékonyhoz két különböző szerszám kell, és kétszer annyi idő, amíg feltörik őket. Nem minden tolvaj visz magával két szerszámot, és nem szeretnek sokat vacakolni. Azt a kerékpárt viszik el, amelyikkel a legkevesebb a munka.

    Nem érdemes szétszerelni a kerékpárt lezáráskor. A hosszú hajlékony kábellakattal az összes leszedhető alkatrészt össze lehet kötni, míg az U lakattal a hátsó kereket és a vázat lehet valami erős dologhoz kötni. Ha nem elég hosszú a lakat ahhoz, hogy az első kereket és a nyerget összekössük, akkor csavaros rögzítést alkalmazzunk az üléscső-bilincsen.

    Ne használjunk egyszerű lakatot a hajlékony kábelen. Könnyebb elvágni ezeket, mint a kábelben lévő sodronyt. A beépített lakatoknál a sodronnyal kell megküzdeni a tolvajnak, amihez naponta kell éleznie a szerszámát. Sok tolvaj igen lusta ehhez. A legjobb U lakat a lehető legkisebb méretű típus. Az én kedvencem a Kryptonite Mini, amit nagyon ritkán lehet kapni. Kisebb, könnyebb és biztonságosabb, mint akármelyik nagyobb típus, mivel nincs az a hidraulikus feszítőszerszám, amely a belsejébe beférne. Ha csavarni akarják, akkor pedig sokkal kisebb erőkart nyújt a tolvajnak.

    Az emberek azért veszik meg a nagyobb U lakatokat, mert nem tudják, hogyan kell használni őket. Leggyakrabban az üléscsövet, a hátsó kereket és egy lebetonozott dolgot próbálnak összekötni vele. Ezt a Minivel nem lehet megtenni, de nem is kell. A lakatot csak a felnin kell átdugni a hátsó háromszög belsejében, mivel a kereket mérete miatt nem lehet kihúzni onnan. Vannak, akik ezt azért nem merik megtenni, mert félnek, hogy a tolvajok elvágják a felnit és a külső gumit és már viszik is a gépet. Ez még egy tolvajnak sem sikerült.

    Először is sokkal nehezebb elfűrészelni a felnit, mint bármelyik vázcsövet. A küllők olyan erősen feszítik össze a pántot, hogy a fűrészt meg se lehet mozdítani az első néhány milliméter után. Először el kell vágni az összes küllőt. A gumihoz pedig precíziós áttételes csípőfogó kell, mert más nem vágja a benne lévő edzett sodronyt. Magához a gumihoz pedig egy éles kés. Ennyi szerszámot nem cipelnek a tolvajok, akiknek gyakran futni kell, ha nem jól sülnek el a dolgok.

    Másodszor, ha mégis (akkumulátoros) sarokcsiszolóval valahogyan elvágnák, akkor ezzel tönkretették a kerékpár második legértékesebb alkatrészét, a hátsó kereket. A kerékpár ezután nemcsak nehezen értékesíthető, hanem lényegében használhatatlan.