42
  • arrakistor
    #42
    láttam én már Beryl-t 900 megaherces gépen is kiválóan futni 256 mega RAMmal és 64 megás Geforce4MX440-nel. és állítom hogy ha az Aerob*zi meglátná a gumiszerűen pattogó elasztikus ablakokat, amiik mőgé úgy tudsz benézni hogy lehúzod a felső szegélyét ami nyúlik stb.. meg a 3dben forgó deszktopot és azt hogy milyen könnyű és egyszerű használni, utána hányingert kapna a fapados Visztától és a kukába dobná dobozostul...
  • ProClub
    #41
    Nekem az az érzésem, hogy ugyan jól számoltak a Moore törvénnyel, viszont azzal nem számoltak, hogy többek között az utóbbi időben teret nyert alternatív és alacsonyabb gépigénnyel rendelkező rendszerek kissé megváltoztatják az emberek hozzáállását. Lásd Beryl/Compiz, ami ugyanazt tudja 1.5 GHz-en, mint a Vista/Aero 2x2.6 GHz-en (sem).
  • floatr
    #40
    Hozzászokhattál már volna h a mikorszofték nem szoktak tökölni az optimalizálással :)
    "úgyis megveszik az új vasat"
  • arrakistor
    #39
    a különbség mindössze annyi csak hogy érzékeltessem: hogy explorerrel egyáltalán semmilyen divx-et nem tudok akadásmentesen lejátszani, explorer nélkül vagy geoshellel viszont akad olyan divx amit folyamatosan lejátszik a 300 Mhz(!)-es gépem.
  • arrakistor
    #38
    taskbar helyett ott van az Alt+Tab... ellenben a System Tray az néha még nekem is jól jönne erre az esetre viszont ott van az említett alternatív ablakkezelő , nekem a Geoshell vált be erre a célra a legjobban. És mindjárt érezhetően fel is gyorsul a 300 megaherces gépem ha nem foglalja le a 10% system resource-t az a b*zi explorer.
  • tomcsa4
    #37
    Arrakistornak abban igaza van, hogy Win keresője szánalom. DEfragmentálásról ne is beszéljünk.
  • tomcsa4
    #36
    Én már 2-3 éve szoktam akkor kilőni az explorert, ha újra kell indítani a gépet (egy program restartot igényel). Lelővöm és újraindítom, néhány program bekajálja. Aminél nem sikerül, akkor valódi restartot nyomok (az sem sok idő).
  • freemanone
    #35
    Akkor kiemelem a lényeget, mert látom itt csak fikázni zud mindenki:

    "ha kilövöm a p*csába az explorer-t és megköszönöm szépen az eddigi közreműködését akkor is egy teljesértékő operációs rendszer van előttem az képernyőn."

    Szal, explorer.exe nélkül hacsak le nem cseréled mint ahogy tanult kollega írta:
    ProClub: "Szomorú leszel, az Explorert a legegyszerűbb lecserélni, még hivatalosan támogatott is. Lásd Talisman Desktop, Stardock szoftverek, stb."

    Így lényegében kilövöd az ablakkezelőt, a start menut, az asztalt ect. A lényeg, hogy ennyi erővel 1 shell-ből is tolhatnád... simán kilőni nincs sok értelme, igaz minimális de kényelmetlenségekkel jár. A taskbar nem dísznek van ;] Ha valaki megtanulja használni oprendszertől függetlenül függetlenül jó szolgálatot tesz. A másik meg hogy aki az alap "file kezelőt" használja az vessen magára. Nem létszükség a rendszer futtatásához, de vagy maradjon vagy le kell cserélni.

    BTW: diplomás megjegyzés.... elég sokra tartod magadat és biztos vagyok benne hogy még összefutunk itt SG-n, de valahogy a felfogásod néhány apró esetben elég "fura"... hogy finoman fogalmazzalak és ne sértselek végig totálisan. You're a tipical case of PEBKAC. That's it Dude. OFF
  • arrakistor
    #34
    és a többi...
  • arrakistor
    #33
    nem beszélve a total commander beépített keresőről (sem) amivel a duplikált fáljok (név- és/vagy méret- és/vagy dátum-azonosság szerint) keresésére is lehetőség van, vagy kereshetsz, méretmaximum, méretminimum, dátum vagy attribútumok szerint. összességében FÉNYÉVEKKEL többet tud mint az a kis "aranyos kiskutyuskás" és valljuk be nevetségesen sz*r és még indexeléssel eggyüt b*zilassú f*s beépített hányadék windows kereső...
  • arrakistor
    #32
    a start menü és a tálca az explorer.exe-ben van. kilőni pedig a következő roppant bonyolult módszerrel tudod (szerintem ehhez legalább le kell dimplomázni infomatikából, de az se baj ha egy okostojás fia vagy)

    - Ctrl+Shift+Esc majd ezután,
    - kiválasztod a Processzeket (Folyamatokat) majd,
    - -||- az explorer.exe-t,
    - megnyomod a Delete billentyűt jó izmosan,
    - megnyomod az Entert ( a feltett kérdésre Igenlő választ adsz)

  • arrakistor
    #31
    a session kezelő nem inditja ujra ha szándékosan lett kilőve a Ctrl+Alt+Delete után meghívott task manager bácsi által. ez izmosan lenyomott Delete majd egy Igenlő válasz után rajt'. És minek az a gusztustalan start menu, meg az egész spádé, amikor ott van a full plugines total commander amiből csak azt nem csinálsz meg , amit nem akarsz a processzek handle-ként való prioritáskiosztásától kezdve
    a komlett particiómentésen és visszaállításon át, a törölt fájlok visszaállításán keresztül, a DVD írásig bármit, de drágra barátom ( freemanone) a total commander még thumbnail nézetet is tud a képeket megmutatni, és ha nyomsz egy izmost F3-at a következő kiterjesztésű fájlokon akkor azokat megmutatja (teljesség igénye nélkül):

    .xls,
    .3ds (3d studio , egérrel forgatható 3d nézetben!)
    .max, (3d studio thumbnail)
    .doc (windows word doc)
    .mpg (lejátsza a videot)
    .avi (lejátsza a videot)
    .mp3 (lejátsza az mp3-at)
    .midi (lejátsza a midit)
    .mov (meglepő módon lejátsza movot)
    .swf (megmutatja a flasht)
    .openoffice formátumok
    .dbx
    .exe (részletes (!) információt mutat az exéről .dll függőségei és egyéb
    nyavajái sőt paraméterezhető is)
    .ttf (fontok megmutatása)
    .gif, .jpg, .tga, .tif, .png, és egyéb képformátumok
    stb..

    ezenkívül részletes lista szerint kimutatást lehet kérni egy könyvtárba belépve
    -audio fájlokról (pl: előadó szerint rendezés)
    -Corel Draw fájlokról
    -Outlook eml fájlokról
    -exeinfo...
    -exif információk,
    -kép információk (készítő, dátum, képméret-dimenziók, színmélység stb..)
    -média fájlokról,
    -hozzáférésé jogok információi, szerkesztése, és eszerinti sorbarendezés...

    ezenfelül lehet a total commanderből advanced uninstallálni, redzsisztrit szerkeszteni és pucolni, és gyakorlatilag nincs olyan művelet amit ne lehetne a windows explorerénél ~200%-osan jobb hatékonysággal elvégezni.
  • ProClub
    #30
    És ha még nem lenne elég, íme a Linux/Wine alatt elindított Windowsos desktop replacement (alias Talisman): http://stuff.janoszen.hu/winetalisman1.png
  • ProClub
    #29
    Ja, és hogy legyen screenshot: http://www.lighttek.com/talisman.htm
  • ProClub
    #28
    Szomorú leszel, az Explorert a legegyszerűbb lecserélni, még hivatalosan támogatott is. Lásd Talisman Desktop, Stardock szoftverek, stb.
  • kvp
    #27
    "szeretnék én arról egy video-t :] Ha kilövöd az explorer.exe-t egy videon eskü mindent elhiszek neked az informatikában :D Az a minimum, hogy egy működő start menuvel valamint tálcával is megörvendeztetsz"

    Alapvetoen nem kell az explorer a windows ala, csak a session kezelo automatikusan ujrainditja ha elszall. Viszont ugy is lehet window station-t (azaz logint session-t) letrehozni, hogy pl. a total commander legyen az alap shell. Ekkor ez a program kezel mindent. Taszkvaltasra pedig ott lesz az alt+tab es a task manager. Alapvetoen akar egy cmd.exe is lehet shell process, ekkor addig el az adott belepes, amig valaki ki nem lep a konzolbol. Uj process-t inditani a task manager-rel lehet (amit barmikor elo lehet hozni ctrl+alt+delete-el), ami lehet akar az explorer.exe is, ekkor betoltodik a desktop es a startmenu is. (addig meg hatterkep sincs, csak a default alapszin) A regi norton desktop is igy mukodott win3.1-en, csak ott meg a program manager volt a default shell process, nem az explorer.exe.
  • turul16
    #26
    Nocsak, az MS -nek feltünt, hogy egyre gyakrabban nem az ő logoja van a mostanság divatos kis notikon(subnotebook).
  • freemanone
    #25
    szeretnék én arról egy video-t :] Ha kilövöd az explorer.exe-t egy videon eskü mindent elhiszek neked az informatikában :D Az a minimum, hogy egy működő start menuvel valamint tálcával is megörvendeztetsz :) Köszi
  • engir
    #24
    Kiváncsi vagyok vajon a cikkíró egy idegen nyelvű cikkból fordította a "kivonulóban lévő operációs rendszer"-t vagy ez az ő meglátása. Illetve ha ez utóbbi akkor milyen kapcsolatban áll a Microsoft-tal? ;)
  • kvp
    #23
    "De ha zárt a forráskód, akkor hogyan "folynak bele a fejlesztésbe" ?"

    Zart forraskod, nyilt api-k. Barmelyik windows-os komponens cserelheto egy ugyanolyan interface-u, de ujrairt modulra. Ezt lepesenkent is lehet vegezni, mint tettek azt a wine fejlesztoi, ahol elindultak egy teljes windows-bol, majd darabonkent ujrairtak a modulokat es szepen lassan elfogyott a microsoft kod. Azota mar a microsoft-tol fuggetlen fejlesztesnek szamit. A cedega is a microsoft developer network-rol letoltheto dokumentaciobol keszult, egyszeruen megirtak a directx fontosabb komponenseit linux-ra, opengl/openal alapu hardverillesztessel. A felulet ugyanaz, a kod teljesen mas. Ugyanezen megoldasra epul a win9x/winnt kompatibilitas, mindketto win32 api-t hasznal, de teljesen eltero alattuk a kernel.
  • arrakistor
    #22
    én alázásképpen egy minicd-ről szoktam feltolni az xp-t amin egy 50 mega pluginekkel ellátott Total Commander is van amivel a serviceoktól kezdve, a processz menedzserig, de még a transzparens ablakkezelőtől kezdve az iso és linux partició menedzserig és a hálózati ip szkennertől kezdve a VNC és egyéb rimót deszktop menedzserig valamint a ramcopytól kezdve a redzsisztri editoron és a divájsz menedzseren keresztül, a szekjúr ftp és ssh protokollokig minden benne van, úgy hogy CAB, ZIP, RAR és még vagy egy tucat tömörített és egyéb formátumba könyvtárként tudok belemenni egy izmos entert nyomva, valamint úgy hogy ha kilövöm a p*csába az explorer-t és megköszönöm szépen az eddigi közreműködését akkor is egy teljesértékő operációs rendszer van előttem az képernyőn.
  • arrakistor
    #21
    hát a hülyegyereknél lehet hogy van valami hiba.
  • arrakistor
    #20
    ott a tinyxp 4 mega ram a minimum igénye C: vagy a tiny 2000nek is..

    a tinyxp-s rendszerparrticióm egy rakat progival összeghostolva 280 mega az minden fut rajta rendesen, és egy p2-300-as gépen 256 mega rammal dvd-ket nézegetek vele, de még egy-két ügyesen tömörített divx is elfut rajta. nem egy sznob 3gigaherces lámer gépének bútolási sebességét porig gyalázza.
  • HUmanEmber41st
    #19
    Egy dolgot "nem értek".
    Hogy a rákba' fér el egy win mobil 5.0 64 MB ROM-ban?
    Ezt mindig megkérdezem.
    Adják csak ki a windóz XP apdétet! tudja kezelni az újabb fajta hardwereket (SATA boot problémák, stb). Sokkal emberibb üzletpolitika lenne, ha a vásárló nemcsak egyféle disztró között "választhatna"
  • Kingfisher
    #18
    Vista business, processek megritkítva, ami nem kell kikapcsolva. XP-nél gyorsabb, stabilabb, minden fut rajta, mindent felismert. Soha többet XP :D
  • Ferrer
    #17
    Hát szerintem amennyi képernyőkép kikerült a Vistáról megjelenése óta, a design nagyon utolsó kérdéssé vált. Első pár nap meg a Longhorn korszakban még izgalmasnak tűnt, de ma már szerintem nem sokakat csigáz fel.
  • Ryder7
    #16
    Tojok én a Vista-ra!Kit érdekel a designje, ha már új gépt is kell hozzá vegyek, plusz a cuccok (nállam inkább játékok) többsége "nem ismeri" a Vista-t.
  • Abu85
    #15
    Nehogymár fizessek azért, hogy használni tudjam a drága pénzért vásárolt hardvert.
    A Creative monjon le... Amennyivel jobban szól annyival nem ér többet.
  • CitizenX
    #14
    Még mielött elolvasnám a kommenteket: Vicc, ahogya a Vista bukását előadják. Ilyen szövegekkel, hogy van még esély az X-nek, lol... Tudtommal megalázóan alacsony a Vista részesedése még mindig, és nem ok nélkül berzenkednek tőle oly sokan. Mondom ezt két hónapnyi intenzív használat után, tehát nem oktalanul fikázok. Az a oprendszer egy agyhalál, az XP ehhez képest maga a felszabadulás.

    Még jó, hogy a MS végre meglátta a XP tartalékait - amit paradox módon a Vista képzett... :D - és végre ésszerüen gondolkodnak. Simán kihúzom XP-vel az új oprendszerig, ami remélhetően jóval átgondoltabb és paraktikusabb lesz, mint a Vista.
  • Kagemusha
    #13
    en meg mindig 2k-t hasznalok...
  • Xcentric
    #12
    Nem a Vista szolgáltatásainak vettem az új gépemet, hanem hogy gyorsabban fussanak a játékok. (MSOffice, C, C++ és Java fordításhoz már 5 éve is túl gyors volt a gépem...) Ha az XP támogatás letűnik és kezdenek nem működni rajta a cuccok, akkor veszek egy konzolt és kiszálok a PC játék társadalomból. Az holt biztos, hogy új gépet nem veszek az oprendszerükhöz. Jah, a konzol már csak azért se MS box lesz (pedig amúgy közelebb álna hozzám, mint a PS3). MS szakadjon meg ahol van...
  • ihateworkdays
    #11
    Nekem MiniPe XP-m (talán 2005-ös) van otthon szigorúan csak CD-lemezen. annak idején jó volt a Win2000-es WinXP-s gépek checkdiskjéhez, defragolásához, meg ghostolásához.;)
    Egyébként bátor az olyan ember, aki ilyet telepít a gépére.;)
  • zidder
    #10
    OpenAL és Creative Alchemy remekül működik Vista esetében minden Audigy és X-FI kártyával, és 10 dollár nem nagy ár érte pluszba.
  • Reggaester
    #9
  • tomcsa4
    #8
    Az XP felett nem járt el az idő!!
  • A1274815
    #7
    "DirectSound Hardvaret sem támogatja a Vista, így sokkal pocsékabb hangot képes produkálni egy integrált Realtek Ac97 Vistán, mint XP-n."

    Hang minőségben nem, 5.1 hiányban igen, de abban is csak addig amíg nem javítják át a megfelelőlő konstans használatára a DSound-os progikat, vagy nem térnek át XACT/Xaudio-ra vagy OpenAL-re, esetleg a WASAPI-ra.

    Ac'97-ben soha nem volt normális HW támogatás, vegyél HD Audio-t vagy Audigy-t.
  • NEXUS6
    #6
    Ami azt mutatja, hogy jelentős szükségesség lenne egy hivatalosan forgalmazott minimál verzióra. Csak a M$ baxik erre, mert a batár állat vizslát akarja a júzernek bepasszolni, meg hogy vigye haza a vasakat a bótból, mer ettől jár az üzlet.
  • TothLaci
    #5
    DirectSound Hardvaret sem támogatja a Vista, így sokkal pocsékabb hangot képes produkálni egy integrált Realtek Ac97 Vistán, mint XP-n. SoundBlaster X-Fi ExtremeMusic, és ExtremeGamer szól csak a legszebben, de azokkal is problémák vannak, ráadásul a kártyák ára érthetetlenül magas.

    Minek is váltsak Vistára?
  • NeoMaN
    #4
    Jó ezt hagyjuk. Hozzánk a szervízbe a viszahozott gépekből 10-ből 5-nél az okozza a hibát, hogy hülyegyerekek által okosított Blade, Tiny meg anyámkínja edísönök vanna telepítve...
  • NEXUS6
    #3
    A TinyXP rev3 az kircsi volt. Egy CD-n még vagy 100 felhasználói progi is ott figyelt és pillanatok alatt fenn volt a gépen.;)))