127612
  • [HUN]FaTaL
    #127452
    Igazából egyik válasz se. Mentem volna, ha nyitva van. Annyira mondjuk nem éreztem szükségét, de már levágattam volna, ha nyitva lenne. 10 nap múlva megyek.
  • Musachy
    #127451
    második
  • cenobite
    #127450
    Otthon oldottam meg, igaz egyedül. Nemes egyszerűséggel legyalultam tök kopaszra. Amúgyis egy évben mindig leborotválom. Most így jött össze. :)
  • Fbn Lx
    #127449
    még kell egy pár hónap, és lehet egy szexi manbun-om
  • quatlander
    #127448
    egyes válasz.
    igaz ezen a héten már el kellene menni, fészek hajam lett. :D
  • molnibalage83
    #127447
    Új szavazás.
  • molnibalage83
    #127446
    Hú, ez nagyon specifikus, ezért megfogalmazni sem tudom.
  • Zoli007
    #127445
    Nekem volna, de nagyon specifikus: Szerinted milyen mellékkamera a leghasznosabb egy telefonon? Válaszok meg valami ilyesmi: monokróm, makró, széleslátó, zoom + esetleg valami, ha még valakinek eszébe jut.
  • Musachy
    #127444
    Ki a természetbe futni, bringázni, amikor csak tehetem. Van itthon boxzsákom is, de már vagy tíz éve nem vettem elő. Meg most nincs is hova kiakasztani, mert ahogy a gyerekek felnőttek, a hintát szétszereltem. Annak a keretére lehetett fellógatni.
  • Fbn Lx
    #127443
    kb heti kétszer tudom rávenni magam egy itthoni gyors HIIT edzésre, amit lenyomok 15-20 perc alatt. Nem sokat ér ugye, csak egy kis kardio. Az a legnagyobb problémám, hogy nekem rohadt unalmas a saját testsúlyos edzés, és alapvetően csak azért tudok egyáltalán bármilyen testmozgást végezni, mert élvezem. Nem is kifejezetten a gyúrás hiányzik, azt eddig is kb heti egyszer csináltam kiegészítésnek, hanem a küzdősport, azt meg pont nehéz social distancingelve csinálni
  • molnibalage83
    #127442
    Kérdésjavaslatok a közeljövőre? Hogy ne csak az éppen aktuális hangulatom alapján legyen kérdés...
  • molnibalage83
    #127441
    Én soha nem gyúrtam, de egy gyúrás ennél azért komplexebb szerintem, mint fekvő és húzódzkodás.

    A barátnővel egyre nagyobbakat sétálunk és meglepő, de játszótér és felnőtt játszótéren kívül tényleg nincs "valami cső", ahol lehetne húzódzkodni. Mi legalábbis 5-7 km-es séták alatt a környékünkön nem láttunk semmit, ahol azok gyúrtak volna, akik kiszorultak a fenti helyekről. A régi lakótelepeken voltak szőnyeg poroláshoz keretek, de azok jellemzően túl vastag csőből vannak és olyan kialakítás, hogy az sem jó rá.
  • Palinko
    #127440
    Nincs 2nm sem ahol fekvőtámaszozhatsz, egy szék amivel tricepszre gyúrhatsz valami cső amivel húzódkodhatsz?
  • Fbn Lx
    #127439
    szinte teljesen lehetetlen
    -konditermek nincsenek nyitva
    -mászótermek nincsenek nyitva
    -küzdősport edzések nincsenek megtartva

    szóval leestem nullára, csak a hasamat növesztem
  • [HUN]FaTaL
    #127438
    Sajnos eddig sem sportoltam. De lassan kell valamit. Bicikli van tervben, csak a tárolást meg kell oldani. :)
  • Zoli007
    #127437
    Kismértékben változott. Céges gyurodába jártam, na az most bezárt, cserébe van minden nap szobabicikli.
  • Freeda Krueger
    #127436
    Eddig sem sportoltam érdemben.
  • molnibalage83
    #127435
    Upsz, javítva...

    Az "Közepesen változott, legalább egy sportot nem tudok űzni, ha egynél többet űztem" opcióra szavaztam.

    Februárban kezdtem úszni, és azt fel kellett adnom, ahogy a röplabdát, amit 19 éve tolok és bringa az 9 éve megy erősen közlekedés és aztán hobbiból is. Ezt azért nem számolnám háromnak, csak kettőnek. Abból a röpi most kampó. A bringa megy.
  • molnibalage83
    #127434
    Új szavazás.
  • Fbn Lx
    #127433
    Igen, elég durván változnak a predikciók folyamatosan, ahogy jönnek új adatok és több a tapasztalat. Március elején Michael Osterholm, aki egyébként nemzetközi tekintély az epidemiológiában még azt mondta, hogy a fertőzések fele kórházi ellátást fog igényelni, a halottak száma világszinten 40 millió fölött lesz, és a maszkviselés pedig zéró védelmet nyújt.
    Meg kezdetben sokan ebben látták a jóslataik beteljesülését, sokaknak kellett ez a vírus, hogy előhúzhassák a zsebükből az "én megmondtam" kártyát, hiszen már 2006-ban megírták róla a könyvet, hogy milyen pandémia lesz itt és hogyan fog lezajlani. Ha valami kiderült most a jelen helyzetből az az, hogy egyrészt nem állunk készen ilyesmire, másrészt pedig senki nem tud igazán semmit addig, amíg nem halmozódik fel legalább néhány hónapnyi adat és tapasztalat. És a nemzeti kormányok cselekvési terve pedig pont abban az időszakban készült, amikor mindenki csak találgatott, mert ugye tenni viszont kell valamit... és ilyenkor jellemző, hogy mindenki a biztonságra játszik és túllő a célon, mert ha valaki azt mondja hogy 1 millió hallott lesz és valójában csak 100 ezer az sokkal inkább elfogadható kimenetel morális szempontból, mint azt, ha valaki 10 ezer halottat jósol és 100 ezer lesz.
  • ToxiMaxi
    #127432
    Annyiféle dolgot lehet hallani, hogy nehéz kiszűrni mi az igaz belőle, sokszor nekem az jön le, hogy a szakemberek is csak találgatnak. Eddig az látszik, hogy ami nagyon veszélyes az nem terjed annyira világszinten pl.: ebola, ami mindenkit fertőz, mint az influenza az meg nem annyira veszélyes, de aztán az igazság odaát van. Mi csak annyit tudunk tenni, hogy várunk és az alap higiéniára odafigyelünk, ha ezt megtoldjuk egy maszkkal, akkor kb. ennyi.
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2020.05.02. 13:58:13
  • Fbn Lx
    #127431
    Arra kíváncsi lennék, hogy mi lesz akkor, mert én nem hallottam olyan oltóanyagról, ami ne az immunitást használná ki. Akkor viszont mindenki beszopta, ha legalább néhány hónapra ad immunitást akkor esetleg szezonális lesz, mint az influenza. Na akkor tényleg tartósan megváltozhatnak dolgok
  • Fbn Lx
    #127430
    A vírus jelenlétére nem tesztelnek, csak a fertőzés következtében létrejövő antitestekre, azt viszont úgy csinálták, hogy küldözgettek kis mintavevős tasakokat a lakosságnak levélben. A 30% tényleg túlbecslés lehet, de az első eredmények alapján az alsó határ 11%. Mivel a teszt specificitása közel 100%, a szenzitivitása pedig csak 70-80%, így az arány magasabb lehet, de nem sokkal, olyan 11-15% között lehett
  • molnibalage83
    #127429
    Ha nem mérnek, akkor min alapul a 30%-os becslés...?

    A USA-s cikket ismerem, hogy antitesteket kerestek, ha jól emlékszem. Csak azt azóta sem ismételte meg senki. Pedig kéne. A bibi az, legdurvábban fertőzött területek esetén nem látszik igazoltnak az állítás.

    De, ha, ha 0,2% körül van, akkor sajnos tényleg a szinte a semmire lett lelőve a gazdaság.

    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.05.02. 10:19:03
  • ToxiMaxi
    #127428
    Mi van akkor, ha nem alakul ki tartós immunitás? Akkor a svéd modell elég nagy bukta. Ezzel kapcsolatban pedig biztosat még nem tudnak a kutatók. A gazdasági résszel teljesen egyetértek. Hozzátéve, hogy az egészségügyi bezárásnak (csak akut ellátás) hosszútávú következményei lesznek.
  • Fbn Lx
    #127427
    10%-os mortalitás? Ha az igaz lenne, akkor itt olyan fejenpörgés lenne, mint még soha. Az a szám maximum akkor jön ki, ha elosztod a halottak számát a lejelentett fertőzöttek számával.
    Egyrészt a fertőzöttek nagy része alapból tünetmentes, másrészt a svédek olyan tesztelési protokollt alkalmaznak kb, mint Magyarország, azaz kurva nehéz elérni, hogy leteszteljenek. És leginkább csak akkor fognak, ha komoly tüneteid vannak. A valódi fertőzöttek száma tehát nagyságrendekkel nagyobb, Stockholm lakosságánál pl. 30%-ra becsülik azok számát, akik már átestek rajta, de konzervatív becslésekkel is 10-15% körül.
    Múltkor linkeltem ezt a tanulmányt is az usából, ahol kb 600 haláleset mellé volt hivatalosan 7994 fertőzött akkor, amikor az antitest-vizsgálat meg azt találta, hogy a valós fertőzöttszám 221,000 és 442,000 között van. Az 0.17-0.24% közötti valós halálozási rátát jelent, ami sehol nincs ahhoz képest, amiről először szó volt.

    Jó kis interjú Jay Bhattacharyával, aki egy hasonló kutatást vezetett Santa Clara-ban és kb ugyanezt találta. Elhangzik pl. az is, hogy valójában legrosszabb esetben is kétszer akkora a halálozási ráta, mint egy rosszabb influenza esetében.


    Inkább arról van szó, hogy az elején hiányos adatokkal dolgozva egy rakás szakember belőtte a letalitást 1-2%-ra, aztán sebtiben kopizták egymás stratégiáját az államok erre, és az ebből következő pánikra építve. Senki nem számított rá, és eleinte úgy gondolták, hogy a halálozási ráta magas, ezért hal meg tőle ennyi ember, pedig valójában az a helyzet, hogy a vártnál is gyorsabban terjed, és már amikor először elkezdtek hullani az emberek, akkor rengeteg fertőzött volt. Továbbra is tartom, hogy akik ebben a betegségben meghalnak azok szinte kizárólag olyan emberek (a néhány kiugró esettől eltekintve, amiből persze a média minden esetben hírverést csinál), akiknek körülbelül néhány hónapja, vagy egy éve lett volna hátra a kora és egészségi állapota alapján, és ha nem ez, akkor a következő 2-3 influenzaszezon valamelyike elviszi.
    Ebből az következik, hogy a halálozási adatok kiegyenlítődnek majd, hiszen azok a beteg idősek, akik nálunk majd csak a következő 1-2 szezonban fognak meghalni, Svédországban éppen most halnak meg, így ott a számok a következő szezonokban lesznek alacsonyabbak, mint nálunk.
    Utoljára szerkesztette: Fbn Lx, 2020.05.02. 05:16:00
  • molnibalage83
    #127426
    Konkértan ez volt a legnagyobb baromsága a videónak, hogy ez csak egy influenza szerű valami. Lóf*szt. Annak kb. 10-100-szoros mortalitásával bír, ha az adatok szórását nézzük. Pont a svédeknél 100-szoros. LOL. 10% a mortalitás. Az influenze mortalitása 0,1-0,3%.

    A végén konkrétan szépen leégett, és csak kussolt, amikor a predikciója nem stimmel a UK számokkal. Hogy ha szezonális influenza lenne, akkor lenne 10k körüli halott UK-ban a svéd adatokat lakosságarányosan felskálázva. Na, ehhez képest mai napig van a KORLÁTOZÁSSOKKAL 27 ezer.

    Na, ott volt egy pár sec kuss a videóban... Ej...

    Szóval ez a videó inkább ne került volna ki. Ebben a formában a számok alapján nettó hülyeség. És ehhez nem kell virilógusnak lenni...

    Lehet, hogy 1 év múlva más lesz a helyzet, csak erről nemigen volt szó a videóban. És amiről írtam. Hogy ezzel a módszerrel a svédek jó eséllyel magukat zárták karanténba még a végén.

    A korlátozások által leépített jogok engem is zavarnak, de a muris az, hogy pl. itt éppen fordítva volt egyes területen. Nagyhirtelen jogot és költelességet is adtak néha az önkoriknak, csak forrást és eszközt nem. A siker a kormányé, a kudarc meg az ellenzéki Bp-é.

    Egy ideig bírtak magukkal, de most már megint teljes lendülettel dübörög a NER és propi gépezete. Sajnos.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.05.01. 22:38:12
  • Fbn Lx
    #127425
    pont arról van szó, hogy nem éppen egy ebola szintű vírusról beszélünk, éppen ezért kell a helyén kezelni és nem peidg úgy tenni, mintha az lenne. Éppenséggel próbamenetnek elég jó, mert azt bemákolta az emberiség, hogy kaptunk egy próbakört ami felébreszt rá, hogy kell alternatíva és policy arra az esetre, ha élesben jön valami jó 20%-os halálozási rátával és hasonló terjedéssel.
    Viszont azt is esélyesnek tartom, hogy az érzékelhető, valós veszélyérzet hiánya és a tartós korlátozás egy influenzánál nem sokkal durvább vírus miatt kifárasztja a lakosságot, és következő alkalommal ha igazán beütne a szar, nem akarna a nép újabb lockdown-t játszani.

    A gazdaságot nem lehet ám szétválasztani az emberélettől. Nem túl jó modell az, hogy itt most valójában a gazdaságot, a lélektelent, a tárgyi javakat tesszük a mérleg egyik oldalára, az embereket meg a másikra. Az emberek egzisztenciája, ellátása, fizikális és mentális egészsége szorosan össze van fonódva a gazdaság állapotával, a tárgyi javak és szolgáltatások számával és minőségével. A recesszió is gyilkos, nem csak a vírus. Ennek ellenére viszont egyre inkább szárnyra kapnak a valóságérzékeléstől megfosztott z-generációs antikapitalista hangok, akik cinikusan kiáltozzák, hogy "hehe kapitalisták, nem bírjátok nézni, hogy most az emberélet fontosabb a gazdaságnál, mi?? Otthon kéne maradni öreg, fáj, hogy nem tudsz lemenni nyaralni mi? xD"
    Rendkívül káros és rendkívül korlátolt, de ez a helyzet táptalajt ad sokaknak, hogy magát a kapitalizmust és a világrendet akarják kidobni az ablakon.

    Én továbbra is azt gondolom, hogy teljesen észszerű, hogy a halálozási adatok jelenleg magasabbak a svédeknél, ez abszolút várható volt, hiszen előrébb járnak a fertőzöttség progressziójában. Egy év múlva kell megnézni a számokat, ahogyan a nyájimmunitáshoz közelednek mi eközben pedig újranyitunk, majd eléri az október-novemberi második hullám az immunitással kis százalékban rendelkező populációt - a halottak számát nagyon nagy valószínűséggel be fogjuk hozni.

    Azt nem állította Giesecke, hogy a social distancing-nek egyáltalán ne lenne hatása, azt a svédek is gyakorolják pontosan olyan szinten, hogy csak annyira legyen lassú a terjedés, hogy az egészségügyi rendszerüket ne terhelje le. Ebben eddig sikerrel járnak. Oké, nyitva van náluk minden, de azért ott is jóval kevesebben lófrálnak az utcákon - csak ott inkább az emberek döntése ez, máshol meg a hatóság basz seggbe.
    Azt mondja inkább, hogy a betegség megállítására nem alkalmas a social distancing, hiszen ennek ellenére végig fog söpörni a lakosságon. Az a szintű karantén ami már a megállításra lenne ténylegesen alkalmas az olyan, amit világszerte mindenhol implementálni kellene tartósan és ugyanolyan keményen, hogy a turizmus minimális újraindulása ne kezdje el újra vírussal beporozni a lockdown-ból kijövő országokat, és olyan szint kellene, hogy konkrétan nem lehetne boltba sem lemenni, és még hosszú hónapokig tartana. Na ilyesmi az, ami valóban indokolt lenne mondjuk egy gyorsabban terjedő ebola miatt.

    Másrészről politikailag és sokkal kívánatosabb helyzet a svéd, én például a vírusnál sokkal jobban félek attól, hogy bizonyos korlátozások amiket a nemzetek kormányai most bevezetnek a veszély elmúltával is "véletlenül" aktívak maradnak, illetve most minden kormány gyakorolhatja kicsit a tervgazdaságot. Meg szépen kajálják az emberek azt, hogy hm na hát vészhelyzetben látom szükség van az erős kormányra, miért is ne tennénk le a voksunkat egy erős központi hatalom mellett?
    Arról nem is beszélve, hogy mennyire jó ürügy a vírusveszély a különféle monitorozó és adatgyűjtő technológiák terjedésére. Valahogy az emberek a szabadságukkal mindig szívesen fizetnek, hiszen a múltkor is csak 5 centit kellett visszavágni belőle, most meg megint csak 5 centit kell, és milyen sok problémát meg lehet oldani egy kicsit kevesebb szabadsággal, és még így is milyen sok marad belőle!
    Utoljára szerkesztette: Fbn Lx, 2020.05.01. 21:24:59
  • ximix #127424

    forrás
    ------------------------------------------------------
    Annak idején mikor BP-en kezdtem fuvarozni vidékiként, aki nem ismerte a várost, állandóan a megengedett legnagyobb sebesség korlátozó táblákat kerestem, nehogy összeszedjek valami bírságot, de rövid időn belül rájöttem, hogy én vagyok a forgalomban a leglassabb láncszem, mindenki gyorsabb nálam.
    Így rövid időn belül rájöttem, hogy a forgalom diktálja sebességet még ha az nem is mindig szabályos, ezért lassan én is hozzáidomultam.
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2020.05.01. 20:54:10
  • molnibalage83
    #127423
    Megnéztem. Háááát....

    A svédek marketingje jó. Lényegében arról van szó, hogy nem tesznek semmit. Lehet ezt is, de glóriát tenni nem kéne fölé és benyögni a dumát, hogy az idősek védelme, a nyáj immunitás az annak mellékhatása. Főleg úgy, hogy 10-szer annyian halnak meg, mint itthon. Szóval szép duma az bízzuk az emberekre a döntést és többi, valójában arról van szó, hogy a gazdaság nyert az általános élet védelmével szemben. Így is lehet, mert közgazdaságilag szomorú kimondani, de van értelme, de ezt mint valami vívmányt beállítani...? Pffffffffff...
    Meg lás lentebb, ha ez nem ilyen nyugis vírus lenne egy ebolához képest, akkor mi lenne? Akkor is ez lenne a helyes? Mert valahogy nem paraméterezte be azt, hogy ez mekkora mortalitásig helyes.... Amiről nincs pontos adat...


    Abban viszont egyenesen téved, hogy demokráciákban a korlátozások nem tarthatóak. Az olaszok megtették és egy időn túl drámaian csökkent a halálozás. Tehát lényegében a tényekkel száll vitába.

    Az egyetlen pont, amiben igaza van, hogy a lockdown mellett hosszútávon kell kitartani, vagy nincs értelme. Ami ma itthon kinéz...

    Annál a pontnál, hogy a social distancing nem kutatott és bizonyított, kb. a falat kapartam volna, ha nem bringázás közben hallatom. Akkor mi a f*sztól működött Kínában és Olaszban is...? Vagy mitől gátolja meg a járvány elszabadulását...?

    Amiről meg megint senki nem beszélt, hogy könnyű a svédek módszere, amíg nem egy ebola szintű vagy ebola és a mostani vírus közötti dologról van szó. Akkor lehet, hogy nem mondana olyan baromságot, hogy nyájimmunitás jó meg social distancing nem bizonyított és kutatott.

    A már voltam fertőzve útlevél is elég muris. Mert semmiféle bizonyíték nincs arra, hogy nem fertőződhet újra. Ergo az útlevelével is faszán végigfertőz mindenkit.

    Azon meg tényleg röhögök, hogy fel sem merült benne, hogy a svéd megközelítés mellékhatása az, hogy nem engedik be majd őket sehova, amiatt, ahogy kezelik a helyzetet. Mert senkit nem érdekel, hogy esetleg náluk van nyáimmunitás meg útlevél, ha majd kiderül, hogy aki onnan kijön, frankón végigfetőz mindenkit.

    A videó egyetlen tanulsága az, hogy lényegében csak a skála két végét érdemes használni. Annak, hogy kis korlátozást csinálsz hatása szinte semmi a terjedésre, de az is gazdasági kár. Erős korlátozást feladni 1-1,5 hónap után = sanszosan a szarnak adni egy pofont.

    Csak éppen az derült ki, hogy minden gazdaság esetén a számok a szépségről kb. kamunak jók. Papíron szép a mindenki dolgozok, ha ez azzal jár, hogy az első komolyabb gikszertől összedől a supply chain és a gazdaság is. És ki az, aki azt hitte, hogy soha nem lesz spanyolnátha szerű betegség újra úgy, hogy ahhoz képest a világban minden sokkal többet utazik, áru és ember?

    És nagyon úgy néz ki , hogy a világ vezetői úgy gondolják, hogy mint a kapcsolót visszakapcsolva megy majd minden tovább, ahogy eddig...
  • molnibalage83
    #127422
    Demagóg szar videó. Azóta ők is kitették a leírásba, hogy kb. értelmetlen volt kitenni.


    --------

    Ma 70-nel lehet menni? Igen. Akkor mire érv az, hogy ma megelőznek..? Teljesen szabályosan elmennek melletted. És ezzel akar érvelni, hogy ez így nem jó. Gondolja a videó készítője, hogy nem lesz lámpaváltás programozás? Tényleg ennyire buta? Azt hiszi, hogy annyi lesz, hogy áthúzzák a sebességlimitet és kész?

    3:20-nál meg leírta a problémát. A sok ember talán betartatná a szabályokat. Ennyi. Ameddig a mentalitás az, hogy az 50 = 65 tája, mert még nem büntetnek, addig tényleg erőlködés minden. Csak azt nem fogja fel, hogy emiatt a 70 = 90. Ja, mert idáig már nem jut el fejben...

    4:50. Nem vagy, de aztán beszólsz, hogy teljességgel biztos vagy. Aha. Ezek szerint nem is tekersz és nem is gyalogolsz. Persz totalcarosként ezen meg sem lepődöm. Csak emiatt nem mernek az emberek a zebrára sem lépni már bringa előtt sem. Napi átlagban kétszer kell mutatnom a gyalogosnak, hogy menjen, ott a zebra. A parkoló autók meg sok helyen a zebráig érnek (sokszor busz mindent kitakar, mert olyan is van, hogy busz parkol ott) és 50-es tempónál rá sem lép a sofőrök nagy része a fékre... 30-cal meg egy bringás legfeljebb hátszélben megy.

    A séta energia befektetéssel kb. 15-18 km/h hozható össze. A bringások elenyésző része teker 22-23 km/h felett. Onnan tudom, hogy 26-os tempóval elmegyek mellettük. De 30-cal sík terepen én sem megyek főleg nem a belvárosban, ahol értelme sincs. Az is "kurva jó érzés", amikor az 50 limit = 70 tempóval a fenti utcába megy a hülye autós és centizik bringás és gyalogos mellett..? Élhetetlen? Igen, képzeld, annak aki ott él és te csak áthaladsz ott a fémdobozoddal. Neked legfeljebb a lábad viszket a gázon.

    5:17 A lakóövezetekben most is van 20-as korlátozás több helyen, de 30 mindenhol.

    5:50 Nem mindenhol "flat/fűnyíró" alapon lenne, de még erre sem figyelt a csatorna. De pl. ahol már nagy a népsűrűség és szűk az út, ott kell az 50 km/h. De az nem Nagykörút pl és nem az Üllői út belső szakasza.. De pl. ahol már nagy a népsűrűség és szűk az út, ott kell az 50 km/h. De az nem Nagykörút pl és nem az Üllői út belső szakasza. A másik meg a zajterhelés. Mérd már meg a zajt,de kis nyikhaj azt, hogy ha betartanák az 50= 50 vagy a 70 = 90 km/h-t, akkor micsoda eltérés zajban. És a városban emberek ének. Komolyan mondom, minden autós csatorna ennyire kretén...? A saját két állításának és annak következményének is ellentmond ez a videó. És ez még a vágásnál sem esett le...

    7:41 A sok szavazónál reklamálj. Ők választották meg azt a kormányt 2/3-dal, aki standion és más utat épít, de M0-át nem.

    7:48. Nem is erről van szó. Csak persze könnyebb egy rant videót csinálni, mint elolvasni mi a terv.

    Szégyen, hogy a TC a rant videózás szintjére süllyedt.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.05.01. 14:54:49
  • ToxiMaxi
    #127421
    Olcsóbb egy szar kátyús útra kirakni a 30-as táblát, mint megcsinálni rendesen.
  • Renegade
    #127420
  • [HUN]FaTaL
    #127419
    Ha valóban felülvizsgálják az utakat és nem általános szabály lesz, annak még értelme is lehet. Mondjuk a balesetek megelőzése érdekében lehetne foglalkozni az utak állapotával is...
  • molnibalage83
    #127418
    A legtöbb ember a nagy semmi ellen kelt ki. Ez most a helyzet. Ez nem terv, ez van most tudtommal.


    Én nem fűnyíró elv lesz.

    A terv kb. néhány nagy forgalmú út egyes szakaszait érintené és sanszosan tesztidőszak is lesz, hogy látható legyen az átmenet és a különbség.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.04.30. 14:57:30
  • [HUN]FaTaL
    #127417
    Lakóövezet menne le 20-ra. Az én véleményem az, hogy a belvárosban ez simán járható lenne. Leginkább a bevezető utak a gázosak, és nem azért mondom ezt, mert az agglomerációból járok be.

    Elképzelem, ahogy 50-nel fognak szüttyögni reggel befelé az autók a hatoson, még viccnek is rossz.

    A parkoló autós részre: Erre rég kitalálták a táblát, mint megoldás. Lehetne a keskeny utcákat korlátozni most is. Rengeteg utca van, ahol épeszű ember most se megy 50-nel, hiába lehet.
    Utoljára szerkesztette: [HUN]FaTaL, 2020.04.30. 13:56:04
  • molnibalage83
    #127416
    Lehet, de már most csak flém az egész.
    Az autósok nagy része szerint itt az armegaddon és kész. Mikor nem fűnyíró elv lesz. De betehetem, csak akkor dolgozzuk ki a kérdést.
    Ja, és a lakóövezetek számottevő részén már MOST 30-as zóna van... Ott változás sem lesz.

    De pl. nevetséges, hogy a belvárosban parkoló autók és 60 centis járdánál 50-nel lehet haladni a KERSZ szerint és van, aki megteszi...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.04.30. 10:12:48
  • [HUN]FaTaL
    #127415
    Nagyon jó, lehetne többször, több autóval. Elképesztő miket látni szinte minden nap.


    Ehhez kapcsolódóan egy kérdés javaslat, hogy mi a vélemény az 50-re illetve 30-ra való csökkentésről Bp-n.
  • Renegade
    #127414
    Jó ötlet, sőt én még büntetnék fix kamerákkal is pl buszsáv esetén
    Itt halkan megjegyzem, hogy a bicósokat is.
    a gyalogosokban viszont nem vagyok biztos én elnézném nekik, ha átmennek a piroson, ha éppen nem jön autó,

    trafi: nyugat Magyarországon megszaporodtak, elég vegyes a kép szerintem, van, hogy teljesen evidens módon dac helyen mérnek = olyan helyre állnak, ahol esélyed sincsen gyorsan hajtani, de az is megesik, hogy tipikus csapda helyen vannak, pl Siófok, Várpalota 4 sávos 50-es részén.
  • Freeda Krueger
    #127413
    Hallottam már róla,érdekes ötletnek hangzik.