127612
  • mooo
    #127532
    Jöhet
  • molnibalage83
    #127531
    Jövő héten airbnb szabályozás kapcsán kérdés?
  • molnibalage83
    #127530
    Új szavazás.
  • kamionosjoe
    #127529
    Nem akarom lebuktatni őket, egy kis bolt.
  • molnibalage83
    #127528
    Nyílt az üzlet?
  • kamionosjoe
    #127527
    Olyan boltba járok ahol még a vészhelyzet alatt se kellett felvenni.
  • Zoli007
    #127526
    Már a vonatban sem hordják a népek, pedig ott nagy betűkkel van kiírva, hogy kell.
  • Musachy
    #127525
    Lebuktál Józsi, nem jársz boltba!
  • Dzsini
    #127524
    A boltokban még mindig kötelező a maszkviselés, az nem szűnt meg a vészhelyzet végével (Magyar Közlöny; jogtár):

    Utoljára szerkesztette: Dzsini, 2020.07.12. 08:32:57
  • kamionosjoe
    #127523
    Szerintem hamarosan újra kihirdetik a vészhelyzetet, újra kötelező lesz a maszk viselés a boltokban.
  • Fbn Lx
    #127522
    én pont ettől tartok, hogy megint jön a pánikkeltés meg az agresszív lezárogatás. Remélem nem tudják ezt megint megtenni majd, és ha igen, csak lesz valami érdemi megmozdulás ez ellen a zsigeri ostobaság ellen.
  • Musachy
    #127521
    Már érezhető ennek az előszele. Sok helyen erősödik a baj, de mindenki megy mindenhova, mint az őrült. Pont ezzel lehet a legtöbbet ártani, dehát a pénz mindenek felett. A vírus sokakat kinyír, de a gazdaság tönkremenetele mindenkit hazavághat.
  • [HUN]FaTaL
    #127520
    Lesz és nagyobb lesz. Nem fognak ekkora lezárást csinálni, mert nem éli túl a gazdaság. És a legtöbben le is szarják sajnos.
  • Zoli007
    #127519
    Lesz és súlyosabb. Arra tippelek, hogy nem fogják még egyszer így leállítani az országokat, mint tavasszal, és ebből nagyobb gebasz lesz.
  • Fbn Lx
    #127518
    kisebb lesz mint az előző/mostani szerintem
  • Freeda Krueger
    #127517
    Szerintem lesz,de talán kevésbé lesz drasztikus.
  • molnibalage83
    #127516
    Új szavazás.
  • quatlander
    #127515
    Ruhaszárító a lakásban, napos időben kitéve a loggiára.
  • molnibalage83
    #127514
    Vazz, erre nem gondoltam...
    Akkor átlagosan a legjellemzőbbre, ha van ilyen.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.06.30. 12:21:55
  • Musachy
    #127513
    Nem válaszoltam, mert több is lehetséges. Mosó-szárítógép/udvari szárítókötél/ruhaszárító. Ezek mind, a körülményektől függően.
  • Zoli007
    #127512
    Lakásban más opció nem lévén ruhaszárítón.
  • molnibalage83
    #127511
    Ez is lehet majd.
  • molnibalage83
    #127510
    Új szavazás.
  • Freeda Krueger
    #127509
    Komolyan büntetni kéne,mielőtt jobban elterjednek az ilyesmik és gondot okoznak.
  • Aranycsapat1952
    #127508
    Mit választanál inkább : 4o évig jól élni, vagy 1oo évig gondokkal tele ?
  • Fbn Lx
    #127507
    Mindaddig nyugodtan lehet legális a mágikus kígyóolaj árusítása, amíg nincs explicite ráírva és nem azzal van reklámozva, hogy gyógyítja a rákot, vagy egyéb hasonló megalapozatlan állítások a hatására vonatkozóan. Ha viszont azzal van reklámozva, akkor a fogyasztó megtévesztése, ami nyilván büntetendő, elvileg jelenleg is. Egyébként a vitamin - és egyéb mikro - és makroelem készítményekben sem teljesen értem, hogy hogyan lehet engedélyezve az, hogy ráírják, hogy az xy funkciódat serkenti a szedése és ilyen vagy olyan kedvező hatása van az emésztésedre meg az immunrendszeredre, amikor ez maximum csak akkor igaz, ha hiánybetegséged van, a többi meg erősen vitatható. Dehát ez valószínűleg a gyógyszerlobbi érdeme...
    Egyébként a különböző kuruzsló szolgáltatásokat meg konteók terjesztését semmilyen szinten nem büntetném, kivéve, ha direkt felbujtás, pl. felhív rá embereket, hogy romboljanak 5g tornyot. De itt is inkább azokat, akik ténylegesen megteszik. Magának a "rémhírterjesztés" büntethetőségének szerintem erősen autokrata komcsi bukéja van, és rendkívül taszít a felvetés is. Arról nem is beszélve, hogy a hatalom könnyen visszaélhetne vele, hiszen ha tiéd az autoritás hogy meghatározd, hogy mi számít konteónak és mi nem, akkor bárkit bezárhatsz, aki neked nem tetsző információt terjeszt.
    Utoljára szerkesztette: Fbn Lx, 2020.06.23. 22:05:46
  • molnibalage83
    #127506
    Új szavazás.
  • molnibalage83
    #127505
    Csúszni fog a kérdés, meg kidolgozása nehéz. Ezt terveztem.

    Mi a véleményed a terjedő áltudományokról és tudományellenes megnyilvánulásokról? Oltásellenesség, 5G mobil tornyok rombolása, kamu és valójában semmire sem jó tárgyal árusításról, ami lényegben (?) csalás..?

    https://www.youtube.com/watch?v=4yMbMKTXbpg


    *Nem zavar, hülyék mindig voltak, fontosabb a szólásszabadság.

    *Csak részlegesen zavar, kamu termékek és szolgáltatást kínálókat büntetni kéne.

    *Ha az álhírek elleni küzdelem olyan fontos, akkor ennek is annak kéne lennie.

    *Ha az álhírek elleni küzdelem olyan fontos, akkor ennek is annak kéne lennie, sőt büntetendőnek kéne lenne egyes területen az áltudomány hirdetésének.

    *Nem tudom, nem érdekel.
  • kamionosjoe
    #127504
    Van egy Lorus márkájú, 3 éve vettem, kb. 20K volt. Munka miatt kellett, de már nem azon a helyen dolgozom ahol írni kellett az időt, így elég ritkán van rajtam mostanában.
  • quatlander
    #127503
    Jöhet, bőségesen!
  • Zoli007
    #127502
    Kérdésötlet: Szerinted lesz második hulláma a koronavírus járványnak? Válaszok: Nem; Igen, kisebb, mint az első; Igen, nagyobb, mint az első.
  • cenobite
    #127501
    Jöhet!
  • Renegade
    #127500
    1 db
    61-es Doxa
  • molnibalage83
    #127499
    Tudomány, áltudomány és csalásokkal kapcsolatos kérdés jöhet?
  • ToxiMaxi
    #127498
    Én ott csak csendes szemlélő vagyok, de én is meglepődtem, hogy a téma kapcsán ez eszembe jutott, pedig sok éve volt már.
  • cenobite
    #127497
    Egy Emporio Armani.
  • [HUN]FaTaL
    #127496
    Van 1 és hordom is. 10+ éves tizenezres belépő szintű Casio.
  • HTS s3rg1nh00
    #127495

    ha megnézed az árakat egyértelmű,hogy a Vostok Ekranoplan volt az ahol csúnyán elgurult a gyógyszer,összesen 3000-et gyártottak belőle,a 0383 szerencsére még mindig itt figyel az asztalon,miután megtaláltam az asztal mögött leesve
    azóta is mea culpa-val köszönök a pelleri topikban
  • ToxiMaxi
    #127494
    Ezek közül melyiket vették le a villamoson a kezedről és csempészték vissza az ágyad mellé? (valami rémlik, de nem a teljes story)
  • HTS s3rg1nh00
    #127493
    összesen 8 db órám volt 30 év alatt,abból 7 máig megvan,3-at használnék ha nem kellene 2-ben elemet cserélni kb fél éve :p
    egy számológépes casio
    egy sima kb.12 ezres belépő casio
    egy random 3000 HUF-os "piálós" óra
    egy Vostok Europe Ekranoplan black/red chrono*
    egy mvmt gunmetal sandstone chrono*
    egy Amazfit Stratos 2,aminek sajnos a pulzusmérő fedele önálló útra kélt,ezért használhatatlan
    egy Amazfit GTS amit ugyan bírtam,de óriási marha módjára nem olvastam el a teszteket rendesen és nem tud terepen útvonalat követni,így rövid úton új gazdát talált
    és a legújabb kb.1 hónapos Amazfit Stratos 3
    *:ezek elemcserések,nyilván a legújabb van most napi használatban