127612
  • Lacee86
    #127612
    Oh, régi szép fórum idők. :D
  • tigeroo
    #127611
  • quatlander
    #127610
    Miért is ne.
  • militavia
    #127609
    Legyen folytatása a történetnek?
  • tigeroo
    #127608
    úh ha
  • [NST]Cifu
    #127607
    From Molni: Ha akar, akkor legyen valaki HG és vigye tovább a topicot.
  • Kepek
    #127606
    SG fórumáról: sajna nincs gazdája, utolsó majd lekapcsolja a "lámpát", kár érte
  • molnibalage83
    #127605
    Új szavazás.

    Ötletek a jövőre?
    SG fórumáról, fórumozási szokás és moderációról egy csokor?
  • molnibalage83
    #127604
    Jövő héten visszatér a szavazás.
  • efti
    #127603
  • Musachy
    #127602
    Hát magyarázd el, hogy mitől megy a villamos!

  • efti
    #127601
    Napi szinten 8-10 órát vezetek. Inkább feladat, mint élmény. De azért hozzátenném villamosvezető vagyok...
  • Musachy
    #127600
    Több, mint 32 éve van jogsim, eleinte imádtam vezetni. Ahogy telik az idő és egyre nagyobb a forgalom, a zsúfoltság, annál inkább megy el a kedvem tőle. Meg egyre több az egoista barom, agresszív sofőr, akik a verdát a farkuk meghosszabbításaként élik meg. A nagy és erős kocsikat kompenzációként használják. Attól érzik magukat valakinek talán.
  • Zoli007
    #127599
    100%-ban feladat, nem szeretek vezetni, nem vagyok jó benne + sok az agresszív ember az utakon. Sosem szerettem. Évente néhányszor vezetek, ha nem lehet máshogy megoldani, vagy autóval kényelmesebb.
  • [HUN]FaTaL
    #127598
    Most épp 4, kevesebb pontszámot adok, napi szinten (50-60km).

    2 év alatt 2 koccanás (egyik sem saját hibás) + kolléga parkolóban lezúzta a kocsim. Egyre rosszabb a közlekedési morál sajnos. De egyébként szeretek vezetni, amikor nem a dugóban kell rohadni.
  • Bazsalusz
    #127597
    Gondolom megússza pénzbüntetéssel a patkány...
  • Bazsalusz
    #127596
    4
    Igen, most magasabb pontszámot adok..
    Napi szinten (3-4x 10km)

    Jó autót élmény vezetni. Mióta elektronyossal járok (kb 1 év), nagyobb élmény. Nem lehet megszokni azt a nyomatékot, tiszta hullámvasút. :D
  • Fbn Lx
    #127595
    még az indexet is kitette balra, nehogy bárkit meglepetésként érjen :D
  • Fbn Lx
    #127594
    ez mégis mit gondolt? :D ezt komolyan nem tudom mire vélni, zseniális
  • molnibalage83
    #127593
    Idevágó...

  • Freeda Krueger
    #127592
    Heti szinten vezetek,szükséges rosszként fogom fel,nagyon ritkán élvezem. Max 3-as.
    Nem Budapesten belül.

    Utoljára szerkesztette: Freeda Krueger, 2020.09.14. 12:11:14
  • molnibalage83
    #127591
    Az hagyján. Reggel pont arra megyek és akkor, amikor kukásautó meg az Üllői melletti szűk utcákban. Én bringával lekerülöm, de még a 9 órai sávban is azonnal beáll minden utca.

    Vagy csak egy lassú sofőr parkol és Üllőin már torlódik a forgalom, mert nem tudnak lekanyarodni.
    BP. régen túl van azon a szinten, ahol gépjárműves közlekedés "öröm" lenne. Gondolkoztam rajta, hogy veszek kamerát, hogy minden nap mutassam a vicces helyezeteket és a morált, amit látni, ahogy még egymás farkasai is a közlekedők...
  • Fbn Lx
    #127590
    Nekem is kb. ugyanez, csak közben eljutottam arra a szintre, hogy már a kreszt is újra át kellene néznem, meg arra sem emlékszem, hogy hogyan kell tolatva parkolni. Szóval nem igyekszem kormány elé ülni. Igazából nem is nagyon van rá szükségem, mert a legnagyobb táv amit időnként megteszek, max félóra tömegközlekedéssel. Ja meg kb kéthavonta lejárok vidékre, olyankor kibírok két óra vonatozást.
    Szerintem sok embernek van autója úgy, hogy nem feltétlenül kellene, hogy legyen. Bicajjal, bkv-val majdnem minden megoldható. Eközben meg olyan brutális autós forgalom van, hogy a város háromnegyede már parkolóhelyként funkcionál.
  • molnibalage83
    #127589
    Nekem 4 éve van, kétszer vezettem összesen utána, az utolsónak is két éve. És azóta kőként zuhan a közlekedési morál. 2011-13 tájához képest kb. balkáni mélységekben vagyunk.

    Amikor az oktató kérdezte, hogy amikor már belejöttem élvezem-e, azt mondtam csak annyira, amikor valaki örül, hogy egy feladatra képes.
    Nem tudom mi lehet abban az élmény, hogy lassan mindenhol a barombalfaszokra kell figyelni akik művelik azt az utakon, amit.

    Vagy, ha én tolok el valamit, akkor meg engem rúgnak seggbe és tehetem más életét tönkre vele.

    Számomra a vezetés feladat volt. Soha nem élmény. Az élmény az, amikor akkor is csinálod, ha nem kényszerít rá semmi. Eszembe se jutna soha az, hogy "na, menjünk vezetni csak úgy".

  • Fbn Lx
    #127588
    wow, ennyien vezetnek itt rendszeresen?
    10 éve szereztem jogsit, utána kb 2 hónapig vezettem, azóta már szerintem lejárt és meg sem hosszabbítottam. Nekem inkább stresszes és feladatjellegű volt, sosem vonzott a dolog
  • molnibalage83
    #127587
    Új szavazás.
    Jövő héten jön a lenti gameres, hacsak a COVID helyzet nem ad új muníciót... :(
  • molnibalage83
    #127586
    Ilyen már volt, az 52. De akkor lehet megint, mert ez most bővebb.

  • Dzsini
    #127585
  • Fbn Lx
    #127584
    Nem különösen tervezem, mert nem tudom hogy egyáltalán lesz-e valami amire érdemes, a covidtól függetlenül. Szabadtéri dolog ha esetleg nagyon érdekelne az játszhatna
    Utoljára szerkesztette: Fbn Lx, 2020.09.08. 03:17:34
  • [HUN]FaTaL
    #127583
    Nem.

    De egyébként sem terveztem.
  • molnibalage83
    #127582
    Kérdésjavaslatok jöhetnek, jövő hétre perpill nincs tervem.
  • Zoli007
    #127581
    Nem, moziban most voltam, mert a Tenet érdekelt, más az idén már nincs moziban, máshova meg amúgy sem járok.
  • molnibalage83
    #127580
    Új szavazás.
  • cenobite
    #127579
    Mivel jelenleg egyedül élek, mindent, 100% :)
  • Fbn Lx
    #127578
    50%-ot kb, de gyűlölök takarítani, szóval még szerencse, hogy ő is
  • Zoli007
    #127577
    Mindent is, kb. 30% arányban. Takarítanék gyakrabban is, de a barátnőm megelőz, neki alacsonyabb a tűréshatára
  • molnibalage83
    #127576
    Új szavazás.
  • bebaszov [ZSIR]
    #127575
  • Fbn Lx
    #127574
    rendkívül káros, ez gyakorlatilag a celebjelenség internetre való terjeszkedése. Azok, akik semmiféle különösebb szellemi vagy kézzel fogható teljesítményt nem tudnak felmutatni, régen maximum a falu figyelemkurvái lehettek, most pedig olyan eszköz van a kezük alatt, amivel a tömeg ösztöneire és indulataira hatnak, és ezzel a világot befolyásolják. Csak ezeket a celebeket nem a kereskedelmi média dizájnerei gyártják, hanem az algoritmusok és a véletlen.
    Egyre inkább nem a szaktekintélyek azok, akik meghatározzák a diskurzust, hanem azok a minecraft streamerek és sminktippesek, akik lehet, hogy egy könyvet sem fogtak még a kezükben. A tudományos tevékenységet is kezdi befolyásolni az influenszerek által a tömegben gerjesztett ideologikus gondolkodás, főleg a társadalomtudományokat egyelőre.
    Utoljára szerkesztette: Fbn Lx, 2020.08.25. 02:02:06
  • molnibalage83
    #127573
    Új szavazás.
    Nem tudtam jobban kidolgozni.