127466
  • Fbn Lx
    nope, fogalmam sincs hogy most mi van nyitva meg mi nincs, csak a spárig szoktam menni kb
    kirándulni igen
  • Freeda Krueger
    Igen,pont ma voltam.
    Nem
  • [HUN]FaTaL
    Nem/nem.

Nem nagyon jellemző, de belföldi kirándulás azért majd lesz, ha lesz rá időm. :)
  • Renegade
    persze
    most is egy hotelben vagyok
  • Zoli007
    Nem/nem. Amúgy sem jellemző egyik sem.
  • molnibalage83
    Új szavazás.
  • kamionosjoe
    Nincs semmi, ültettem el barackmagot egy cserépbe, de azt írják 6 hónap mire kikel, szóval még jó darabig nem is lesz úgy néz ki.
  • Calver
    nincs egy sem, van helyette két közel 7 kilós maine coon-om, akik biztosítják, hogy ez így is maradjon. macskafüvet szoktam néha ültetni, de az funkciója miatt sem szokott sokáig élni.
  • molnibalage83
    Nekem most 6 db.
    A legrégebbi növényem azóta megvan, amióta elköltöztem (~ 7 év), de az összes többi max 4 éves. Egyes fajtákat képtelen vagyok valahogy életben tartani, bármit csinálok.
  • ToxiMaxi
    Most már 1 sem, mert ki lettek ültetve, de előtte 30 paradicsom, 35 paprika és 11 chili palánta volt bent februártól kezdve, ebből 1 chili-t teleltettem át a többi mind friss vetés volt, klasszikus szobanövényt nem tartok, így is elég nagy a dzsungel május környékére. Tavaly vesztettem el pár paradicsomot lóféreg/pajor miatt, de ebben az évben már talajfertőtlenítőt is használok így remélhetőleg kisebb lesz a veszteség.
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2020.05.19. 08:29:05
  • cenobite
    Van kb. 50+ kaktuszom, ami évről évre bővül. 2 orchidea, meg néhány apróság. Jól elvannak. A kaktuszoknál szokott lenni, hogy néha teleltetés után 1-2 megadja magát.
  • Fbn Lx
    hm most így körül kellett néznem, de elsőre szerintem nincs. Lehet, hogy valahol megbújik egy, amire nem gondoltam
  • molnibalage83
    Új szavazás.
  • Renegade
    hát én vénségemre hypster lettem

volt olyan borbély üzlet ahol ment a full service (haj, szakáll, minden egyéb szőr a fejeden, meg forró türcsi, meg kutyafüle)

röhögni fogtok, de még a füledet is felgyújtják, mert az tartósabb mint zümizni a szőröket.
  • [HUN]FaTaL
    Igazából egyik válasz se. Mentem volna, ha nyitva van. Annyira mondjuk nem éreztem szükségét, de már levágattam volna, ha nyitva lenne. 10 nap múlva megyek.
  • Musachy
    második
  • cenobite
    Otthon oldottam meg, igaz egyedül. Nemes egyszerűséggel legyalultam tök kopaszra. Amúgyis egy évben mindig leborotválom. Most így jött össze. :)
  • Fbn Lx
    még kell egy pár hónap, és lehet egy szexi manbun-om
  • quatlander
    egyes válasz.
    igaz ezen a héten már el kellene menni, fészek hajam lett. :D
  • molnibalage83
    Új szavazás.
  • molnibalage83
    Hú, ez nagyon specifikus, ezért megfogalmazni sem tudom.
  • Zoli007
    Nekem volna, de nagyon specifikus: Szerinted milyen mellékkamera a leghasznosabb egy telefonon? Válaszok meg valami ilyesmi: monokróm, makró, széleslátó, zoom + esetleg valami, ha még valakinek eszébe jut.
  • Musachy
    Ki a természetbe futni, bringázni, amikor csak tehetem. Van itthon boxzsákom is, de már vagy tíz éve nem vettem elő. Meg most nincs is hova kiakasztani, mert ahogy a gyerekek felnőttek, a hintát szétszereltem. Annak a keretére lehetett fellógatni.
  • Fbn Lx
    kb heti kétszer tudom rávenni magam egy itthoni gyors HIIT edzésre, amit lenyomok 15-20 perc alatt. Nem sokat ér ugye, csak egy kis kardio. Az a legnagyobb problémám, hogy nekem rohadt unalmas a saját testsúlyos edzés, és alapvetően csak azért tudok egyáltalán bármilyen testmozgást végezni, mert élvezem. Nem is kifejezetten a gyúrás hiányzik, azt eddig is kb heti egyszer csináltam kiegészítésnek, hanem a küzdősport, azt meg pont nehéz social distancingelve csinálni
  • molnibalage83
    Kérdésjavaslatok a közeljövőre? Hogy ne csak az éppen aktuális hangulatom alapján legyen kérdés...
  • molnibalage83
    Én soha nem gyúrtam, de egy gyúrás ennél azért komplexebb szerintem, mint fekvő és húzódzkodás.

A barátnővel egyre nagyobbakat sétálunk és meglepő, de játszótér és felnőtt játszótéren kívül tényleg nincs "valami cső", ahol lehetne húzódzkodni. Mi legalábbis 5-7 km-es séták alatt a környékünkön nem láttunk semmit, ahol azok gyúrtak volna, akik kiszorultak a fenti helyekről. A régi lakótelepeken voltak szőnyeg poroláshoz keretek, de azok jellemzően túl vastag csőből vannak és olyan kialakítás, hogy az sem jó rá.
  • Palinko
    Nincs 2nm sem ahol fekvőtámaszozhatsz, egy szék amivel tricepszre gyúrhatsz valami cső amivel húzódkodhatsz?
  • Fbn Lx
    szinte teljesen lehetetlen
    -konditermek nincsenek nyitva
    -mászótermek nincsenek nyitva
    -küzdősport edzések nincsenek megtartva

szóval leestem nullára, csak a hasamat növesztem
  • [HUN]FaTaL
    Sajnos eddig sem sportoltam. De lassan kell valamit. Bicikli van tervben, csak a tárolást meg kell oldani. :)
  • Zoli007
    Kismértékben változott. Céges gyurodába jártam, na az most bezárt, cserébe van minden nap szobabicikli.
  • Freeda Krueger
    Eddig sem sportoltam érdemben.
  • molnibalage83
    Upsz, javítva...

Az "Közepesen változott, legalább egy sportot nem tudok űzni, ha egynél többet űztem" opcióra szavaztam.

Februárban kezdtem úszni, és azt fel kellett adnom, ahogy a röplabdát, amit 19 éve tolok és bringa az 9 éve megy erősen közlekedés és aztán hobbiból is. Ezt azért nem számolnám háromnak, csak kettőnek. Abból a röpi most kampó. A bringa megy.
  • molnibalage83
    Új szavazás.
  • Fbn Lx
    Igen, elég durván változnak a predikciók folyamatosan, ahogy jönnek új adatok és több a tapasztalat. Március elején Michael Osterholm, aki egyébként nemzetközi tekintély az epidemiológiában még azt mondta, hogy a fertőzések fele kórházi ellátást fog igényelni, a halottak száma világszinten 40 millió fölött lesz, és a maszkviselés pedig zéró védelmet nyújt.
    Meg kezdetben sokan ebben látták a jóslataik beteljesülését, sokaknak kellett ez a vírus, hogy előhúzhassák a zsebükből az "én megmondtam" kártyát, hiszen már 2006-ban megírták róla a könyvet, hogy milyen pandémia lesz itt és hogyan fog lezajlani. Ha valami kiderült most a jelen helyzetből az az, hogy egyrészt nem állunk készen ilyesmire, másrészt pedig senki nem tud igazán semmit addig, amíg nem halmozódik fel legalább néhány hónapnyi adat és tapasztalat. És a nemzeti kormányok cselekvési terve pedig pont abban az időszakban készült, amikor mindenki csak találgatott, mert ugye tenni viszont kell valamit... és ilyenkor jellemző, hogy mindenki a biztonságra játszik és túllő a célon, mert ha valaki azt mondja hogy 1 millió hallott lesz és valójában csak 100 ezer az sokkal inkább elfogadható kimenetel morális szempontból, mint azt, ha valaki 10 ezer halottat jósol és 100 ezer lesz.
  • ToxiMaxi
    Annyiféle dolgot lehet hallani, hogy nehéz kiszűrni mi az igaz belőle, sokszor nekem az jön le, hogy a szakemberek is csak találgatnak. Eddig az látszik, hogy ami nagyon veszélyes az nem terjed annyira világszinten pl.: ebola, ami mindenkit fertőz, mint az influenza az meg nem annyira veszélyes, de aztán az igazság odaát van. Mi csak annyit tudunk tenni, hogy várunk és az alap higiéniára odafigyelünk, ha ezt megtoldjuk egy maszkkal, akkor kb. ennyi.
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2020.05.02. 13:58:13
  • Fbn Lx
    Arra kíváncsi lennék, hogy mi lesz akkor, mert én nem hallottam olyan oltóanyagról, ami ne az immunitást használná ki. Akkor viszont mindenki beszopta, ha legalább néhány hónapra ad immunitást akkor esetleg szezonális lesz, mint az influenza. Na akkor tényleg tartósan megváltozhatnak dolgok
  • Fbn Lx
    A vírus jelenlétére nem tesztelnek, csak a fertőzés következtében létrejövő antitestekre, azt viszont úgy csinálták, hogy küldözgettek kis mintavevős tasakokat a lakosságnak levélben. A 30% tényleg túlbecslés lehet, de az első eredmények alapján az alsó határ 11%. Mivel a teszt specificitása közel 100%, a szenzitivitása pedig csak 70-80%, így az arány magasabb lehet, de nem sokkal, olyan 11-15% között lehett
  • molnibalage83
    Ha nem mérnek, akkor min alapul a 30%-os becslés...?

A USA-s cikket ismerem, hogy antitesteket kerestek, ha jól emlékszem. Csak azt azóta sem ismételte meg senki. Pedig kéne. A bibi az, legdurvábban fertőzött területek esetén nem látszik igazoltnak az állítás.

De, ha, ha 0,2% körül van, akkor sajnos tényleg a szinte a semmire lett lelőve a gazdaság.

Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2020.05.02. 10:19:03
  • ToxiMaxi
    Mi van akkor, ha nem alakul ki tartós immunitás? Akkor a svéd modell elég nagy bukta. Ezzel kapcsolatban pedig biztosat még nem tudnak a kutatók. A gazdasági résszel teljesen egyetértek. Hozzátéve, hogy az egészségügyi bezárásnak (csak akut ellátás) hosszútávú következményei lesznek.
  • Fbn Lx
    10%-os mortalitás? Ha az igaz lenne, akkor itt olyan fejenpörgés lenne, mint még soha. Az a szám maximum akkor jön ki, ha elosztod a halottak számát a lejelentett fertőzöttek számával.
    Egyrészt a fertőzöttek nagy része alapból tünetmentes, másrészt a svédek olyan tesztelési protokollt alkalmaznak kb, mint Magyarország, azaz kurva nehéz elérni, hogy leteszteljenek. És leginkább csak akkor fognak, ha komoly tüneteid vannak. A valódi fertőzöttek száma tehát nagyságrendekkel nagyobb, Stockholm lakosságánál pl. 30%-ra becsülik azok számát, akik már átestek rajta, de konzervatív becslésekkel is 10-15% körül.
    Múltkor linkeltem ezt a tanulmányt is az usából, ahol kb 600 haláleset mellé volt hivatalosan 7994 fertőzött akkor, amikor az antitest-vizsgálat meg azt találta, hogy a valós fertőzöttszám 221,000 és 442,000 között van. Az 0.17-0.24% közötti valós halálozási rátát jelent, ami sehol nincs ahhoz képest, amiről először szó volt.

Jó kis interjú Jay Bhattacharyával, aki egy hasonló kutatást vezetett Santa Clara-ban és kb ugyanezt találta. Elhangzik pl. az is, hogy valójában legrosszabb esetben is kétszer akkora a halálozási ráta, mint egy rosszabb influenza esetében.

Inkább arról van szó, hogy az elején hiányos adatokkal dolgozva egy rakás szakember belőtte a letalitást 1-2%-ra, aztán sebtiben kopizták egymás stratégiáját az államok erre, és az ebből következő pánikra építve. Senki nem számított rá, és eleinte úgy gondolták, hogy a halálozási ráta magas, ezért hal meg tőle ennyi ember, pedig valójában az a helyzet, hogy a vártnál is gyorsabban terjed, és már amikor először elkezdtek hullani az emberek, akkor rengeteg fertőzött volt. Továbbra is tartom, hogy akik ebben a betegségben meghalnak azok szinte kizárólag olyan emberek (a néhány kiugró esettől eltekintve, amiből persze a média minden esetben hírverést csinál), akiknek körülbelül néhány hónapja, vagy egy éve lett volna hátra a kora és egészségi állapota alapján, és ha nem ez, akkor a következő 2-3 influenzaszezon valamelyike elviszi.
    Ebből az következik, hogy a halálozási adatok kiegyenlítődnek majd, hiszen azok a beteg idősek, akik nálunk majd csak a következő 1-2 szezonban fognak meghalni, Svédországban éppen most halnak meg, így ott a számok a következő szezonokban lesznek alacsonyabbak, mint nálunk.
    Utoljára szerkesztette: Fbn Lx, 2020.05.02. 05:16:00