67
Könyvírás
  • W B
    #27
    én elkezdtem egy AvP könyvet. a propozíció és az első oldal készen van o.O
    Második VH. AvP könyv nincs. csak preda képregény.

  • Fbn Lx
    #26
    :DD hát valóban na, én is hasonlóan látom a dolgot. Szintén angol neveket használok, mert ugye egy jövőben játszódó cucc, azért eléggé valószínűtlennek tartom, hogy másfél évszázad múlva lesz még, aki magyarul beszél. Meg már csak azért is, hogy azért ne hangozzunk már gyökérnek. Szép meg kifejező ez a magyar nyelv, de a magyar nevek... regényírásban két dologra jók. 1:klasszikus, népies környezet, 2:idétlen poénok.
  • Broafka
    #25
    az ötlet jó, ezt egyszer én is elakartam kezdeni, csak én úgy hogy 2 könyvben, hogy előbb megírom az egyik szemszögéből aztán a másikéból.

    én kifejezetten utálom, hogy azért mert magyar vagyok akkor csak magyarországról írhatok, a fél társaság akinek megmutattam a könyvem ebbe kötött bele hogy miért nem magyarokról írok (a másik természetesen támogatott, hogy sokkal jobb angol nevekkel)

    hát mondom szerintem elég gyatra lenne ha: Béla ekkor előrántotta a kardját, és megragadva Gyopárka karját hatalmas irammal nekirontott Jenőnek! :-/
  • Fbn Lx
    #24
    Barátnőmmel egy regény írásán vagyunk már kb. 4-5 hónapja, eddig nagyjából a Bevezetés + 3 fejezet készült el. A realitástól csak az idő tekintetében rugaszkodunk el, poszt-apokaliptikus agymenés, Magyarország, 2150 :p
    A megvalósítás eléggé egyedi koholmány. Legalábbis remélem. Minden fejezet A és B részre van osztva, az A a történet főhősnőjének elbeszélése, a B meg a ugyanaz a történet, csak másik szálon, a férfi főhős szemszögéből. Néha összeakadunk, néha különválunk. -.- Nem mentes a cifra de kifejező anyázásoktól sem, de azért eléggé mérsékelt szinten, na :p
  • akyyy
    #23
    nemrég kaptam ilyen kiadványszerkesztséhez egy jó hosszú "könyvet" ami szóról szóra leirja hogyan is néz ki egy könyv, ha meg akarjuk irni, elég érdekes, majd belinkelem ha megtalálom mert nemtudom hol van az a fájl:D
  • Broafka
    #22
    nem sajnos! :)
    nagyon sok pénz kiadatni egy könyvet, a kiadót is nehéz megtalálni.

    a másik baja az volt (amit én vettem észre úgy rajta, de más azt mondta hogy annyira nem vészes), hogy a végén a rövid story szálak nagyon egybefolytak, és oylan keszekusza lett

    a másik meg hogy folytatásosra terveztem, és hát úgy még nehezebb, mert a 2. kötetet elkezdtem írni, abból asszem 60-70 oldalt írtam, de az abbamaradt
  • fanka93
    #21
    és le is került a boltokba? +fav
  • Broafka
    #20
    nem javaslom a kiadós írós dolgot, előszőr keress egy oldalt ahol közzé teheted a neten, és majd ők értékelik, ha tetszik nekik akkor már annyi nyert ügyed van :)

    (én ezt csináltam)
  • Broafka
    #19
    én már írtam könyvet, 210 oldalas lett, a barátok azt mondták hogy jó lett, meg olvasható, de nem írok leírásokat, és nem elég színes
  • TommyC
    #18
    Hát én nem történetet szeretnék írni, hanem egy filozófikus könyvet különböző eszmerendszerekről és nézetekről.

    De az se kizárt, hogy a véleményet át tudnám ruházni egy történetre amibe megtestesíthetném a gondolatokat...el lehetne játszadozni.
  • TommyC
    #17
    Sztem nagyon tisztán látod a helyzetet, és teljes mértékben osztom a véleményed.

    Én csak azért nem állok neki írni, mert nem bízok eléggé magamban...):
  • CitizenX
    #16
    Először tisztába kéne lenni azzal, hogy tényleg vagy e annyira tehetséges és jó, hogy érdemben foglalkozzanak veled a kiadók. Másodszor legalább ennyire fontos, hogy mi a könyv témája. Tudsz e eléggé érdekes lenni, netán újszerű, ötletes, izgalmas. A stílusnál roppant fontos, hogy megmaradjon a kezdeti lendület - ha volt olyan.

    Magánkiadásban nem érdemes elsőkönyveskedni, mert az nagyon komolytalan dolog, ott bármi megjelenhet, és a terjesztők nagyon nem szeretik - épp ezért. Ráadásul rád hárulna a promóciós költség is. Ami nem 5 ft.

    Kiadói megjelentetést pedig elég nehéz kijárni elsőkönyvesként, hiszen zsákbamacska vagy még. A könyvpiac amúgy is csordultig tele van, roskadoznak a szerzőktől, kiadandó művektől, szóval ez egy elég éles verseny.

    Persze ha valami elképesztően nagy tehetség vagy, valami egészen figyelemreméltó ötlettel és virtuóz megvalósítással, akkor érdemes próbálkozni úgy a 10. visszautasító levélig.
  • Hanci
    #15
    Én kitaláltam egy jó kis történetet :)
  • Hanci
    #14
    És egy könyv nem biztos,hogy regény
  • Hanci
    #13
    Én azt írtam be a keresőbe,hogy könyvírás
    olyan még nem volt
  • karajjj
    #12
    találtam egy jó oldalt
  • csgj
    #11
    LÉTEZIK már ilyen topic, én nyitottam...
  • Dragooon #10
    segítségnek meg mindenki olvassa figyelmesen ezt az oldalt, sok jót tanul az ember belőle!

    kedvenc bejegyzésem:
    "Mire készülj fel, ha elsőkönyves vagy
    A legfontosabbak:

    - Mindenki azt fogja gondolni, felvet a pénz.
    - Hát nem fog felvetni.
    - Barátaid azt fogják gondolni, hogy rögtön a nyelv szakértőjévé is váltál.
    - Senki nem fogja elhinni, hogy azért sikerült, mert olyan könyvet írtál, ami megérdemelte, hogy kiadják."

    sok szerencsét:)
  • Dragooon #9
    ha van rá pénzed és nem sajnálod (nem tudom hogy mennyi kiadással jár), elvileg nem árt, ha felkeresel egy irodalmi ügynököt, és rajta keresztül keresed fel a kiadókat..:)
  • karajjj
    #8
    én sokszor gondolkoztam már azon, hogy írni fogok... most lehet tényleg elkezdem :D csak még témám nincs hozzá
  • Fehercsoki
    #7
    Melyiket?
  • TommyC
    #6
    így igaz.
    az se hátrány ha ven 1-2 ismerősöd.
    ezután már csak annyi kell, hogy tényleg jó legyen az iromány.
  • Sephi
    #5
    En írtam egy könyvet 2004-ben. Azóta is jó eletet elek :D
  • n3whous3
    #4
    írsz egy-két művet, beküldöd kiadóknak. Nem kell valami húdekurva hosszút, csak lássák, hogy van benned fantázia. Aztán szerződsz és írsz.

    NEXT :DDD
  • TommyC
    #3
    én is akarok könyvet írni.
    Te miről?
  • Vlala #2
    Ehhez elég sok pénz kell.
    Azt javaslom, írd meg, aztán keress egy kiadót, aki fantáziát lát benne.
  • Hanci
    #1
    Szóval könyvet szeretnék írni (nem hosszút) de nem tudom,hogy fogom például megjelentetni vagy mennyibe kerülne.