109
Írhattok személyes véleményeket stb.
  • caseih9400
    #1
    Szevasztok!
    Nyitottam egy topikot a postának remélem nem baj!:)
    Ha van ilyen topik vagy felesleges topik (bár sztem jó 5let neki egy topik) akkor lehet törölni!

    Nekem most nem túl jó a véleményem a postáról mert pénteken adtak fel egy
    telefont elsőbbségiben és még nem érkezett meg.Régebben volt olyan is hogy küldtek
    nekünk húsvéti jókívánságokat és húsvét után kaptuk meg. -.-

    Várom a hsz.-eket:)
  • csgery
    #2
    Jotopikez


    Barátom még decemberben rendelt gördeszkát, (egy csávó rendeli őket, egyszrre többet, és őneki kell kifizetni, ő meg küldi). Állítólag már Magyarországon van a deszka (vagyis csak a deszka lap), már több mint2 hete, és még a megrendelő gyerek sem kapta meg...


    nekem jó véleményem van a postáról, amit rendeltem neten, innenonnan, küldözgettek, minden megjött szépen:)
  • desigo
    #3
    mi év végén adtuk fel a gépjármű kötelező biztosítást nem kevés pénzért
    ajánlva,tértivevényesen nem kevés pénzért majd 2 hónap múlva bementem érdeklődni,hogy a visszaigazolás hol marad

    lazán elfelejtették ...

    Durván drágák a szolgáltatások...
  • w77d
    #4
    nekem egy negatív tapasztalatom van a Magyar Postával. Többször "elfelejtenek" értesítőt bedobni ha nem vagyok itthon, aztán persze nem megyek be a csomagért. már csak kapom az emailt, hogy visszaért a feladóhoz..
  • desigo
    #5
    a gépjárműparkjukon látszik,hogy mekkorát kaszálnak...
  • Tinman #6
    "Posta? Az mi?
    Ja, azok a zöld csókák... azoknak még van munkájuk? Nem semmi.

    -Utalni, fizetést kapni ebankon keresztül, természetesen minden havidíj utalható.
    -Akinek levelet írok az már tart a fejlődésben olyan szinten, hogy van email címe.
    -Offline sajtót kb. 4 éve nem olvasok.
    -Csomagot szigorúan futárral intézem! Párszor már megloptak a szarházi postások.

    Nyissunk egy "A postásoknak leáldozott" topicot."

    -idézetem a másik topicból.

    Sztori:

    I.
    Rendeltem 2 DS játékot. Aki ismeri a DS kazikat azt tudja, hogy elég masszív tokjuk van. A srác -aki feladta a postán-, törékenyként és légbuborékos borítékban adta fel.
    Amikor kibontottam a pakkot, azt hittem rosszul látok.
    Vagy 30 db apró szinte műanyag zúzalék darabok ömlöttek ki a borítékból.
    Nincs mese, a qrva anyátok az!

    II.
    Rendeltem egy memkártyát. Anno még a durva 18 ezres áron ment az 1 GB Kingmax SD kártya. Futár hozta no problem.
    1 hét után a kártyára se írni, se olvasni nem lehetett. Semmi gond élettartam gari!

    Soha nem gondoltam volna, hogy az élettartam garancia SEMMIT NEM ÉR!
    Hát persze, hogy úgy szart sem ér, ha ellopják a kártyát a buzeráns zöld manók!
    A posta, hosszas bemászkálás, meg papírozás után 3.250 Ft kártérítést fizetett. Érted... a 18 ezres kártyáért.
    Azt mondták, biztosítottam volna be ^^
    Mellesleg utánvéttel adtam fel...

    III. Amikor még előfizetője voltam a Gurunak, rendszeresen eltűnt belőle a DVD melléklet. Kiderült a helyi postás lovasította meg.

    IV. Anno még a postán fizettem be a csekkeket. A srácot ismertem jó arc volt. Aztán jöttek a FELSZÓLÍTÓ!!! levelek, hogy fizessem be ezt+ezt+azt a csekket.
    Természetesen megvolt az igazoló szelvény. A csávónak sok volt a rovásán, mert mire utánajártam volna az ügynek, már állt a bál.
    Széttépte a csekkeket a lét meg eltette.

    V. A DVD mellékletes magazinjaimat számtalanszor begyömöszölték a postaládába, ezáltal néha a tok eltört.

    Bonus: Külföldről rendeltem postán egy VR kesztyűt. 8, igen! 8, igen! nyolc hónap alatt ért ide Angliából. De legalább ideért :-/
  • caseih9400
    #7
    hát ilyen ez...de ha nem kapom meg holnap a telefont én felhívom a postát hogy mégis mi van vele...
  • caseih9400
    #8
    akkor lehet hogy nekem is meglenne már a telefon csak a postán van?:O:S
  • caseih9400
    #9
    erre nem csinál ilyet a postás [reméli:)]
  • caseih9400
    #10
    Ma már megkaptam , csak még muter kapta meg azt ő elvitte magával:D
  • Schwarz
    #11
    Ügyfélszolgálat?
  • Punker
    #12
    tetű postások
  • tigeroo
    #13
    fúh, azta...
    nem sokszor postázok... pont ma adtam fel 2dvd-t egy ismerősnek:(
    méghozzá elsőbbségit...megkérdeztem a csajszit hogy az mit jelent..."azt, hogy max. holnapután megkapja a címzett"
    hát remélem azért megkapja:)
  • MaSzKa
    #14
    hihi

    és sokat szoktam postázni

    nagyok sok régi használt cuccom van

    eddig nem volt bajom :)
  • bujcsik555
    #15
    Nekünk egyik rokonunk egy honapra USA-ba utazott, küldött képeslapot még az elsö héten. Eltelt egy honap, hazajöttek, meglátogattak, és kérdezték hogy a képeslap meg jött-e. Hát nem.6 honap mulva kaptuk meg
  • atlagember
    #16
    A magyar Posta a világ egyik legdrágább postája.
    Hongkongból kb. negyedannyiért küldenek ide csomagot, mintha én a szomszéd utcába küldeném. De még európából is feleannyiért jön ide, mint amennyiért én küldök oda.
  • Max7
    #17
    Egy 12000+3600ft-os ügyfelet buktam a magyar posta miatt! Szerződést küldtem 2x az elsőt nem kapták meg és a posta azt álítja hogy ők kézbesítették! A második csomagot ajánlva elsőbbségivel küldtem de a címzésből kimaradt 1 h betű "Karinty" utcát írtam "Karinthy" helyett, megnéztem GPS-en csak ez az egy utca van a 11 kerületben!

    Alapjába véve ha kézzel írom rondán akkor kbre kiolvassák és kézbesítik de mivel ez géppel lett írva visszaküldték melyet anyagi kárt okoztak!
  • zoolee
    #18
    Rendeltem egy oldalról egy Logitech momo kormányt, még tavaly ilyenkor..
    Csávesz majdnem egy hetet késett vele:CCCC(Ugye utávétellel ,sürgönnyel vagy mivel 2-3 munkanap, meg is jött 2 hét alatT:C)
    Olyan indokokkal, hogy lerobbant a verkli, meg ilyenek:C
    Na hagyuk már! Kismillió másik posta verda van ....
  • Nuki
    #19
    Mi mindig adunk jattot a postásnak, előzékenységből(nem sokat). Ritkán van ilyen, hogy szemetek, pedig hozzánk sok A4es boríték jön, és vagy cetlit adnak, vagy odaadják a szomszédnak.
  • Zóanagyvarázsló
    #20
    A srácot ismertem jó arc volt.

    Ez a sztori úgy hangzott, mintha csak a posta rontotta volna meg :)
    Szerintem soha nem volt jó arc, had ne írjam le mire gondolok helyette...

    Addig, amíg annyira nem vezsik komoylan az egészet, hogy az ajtón lopásért esetleg ki is rúgott alkalmazott visszamászhat az ablakon (más településen gond nélkül felveszik), addig sok mindent nem lehet tenni. Már egy szigorúbb vezetés is aranyat érhetne, a megoldás viszont valószínűleg a privatizáció lesz, amit sokan pont az említett gondok miatt várhatnak ezúttal joggal megváltásként.

    A futár kis tételnél túl drágára jön ki, na meg eBayes eladóval vagy külföldi online üzlettel sem egyszerű/lehetséges leegyeztetni.

    Mellesleg én eddig szinte - és ez a kulcsszó - mindig korrektül megkaptam a cuccaimat (nem vagyok babonás, de azért kopogok), de tudom, hogy én mennyire szerencsésnek számítok ezzel.
  • marcinger
    #21
    Én múlthét csütörtökön rendeltem Live Goldot, ami még mindig nem érkezett meg.
  • Max7
    #22
    Érdekes sztorim van! Múlthét hétfőn elsőbbségiként Hollandiába feladtam egy szerződést! Az ideiglenesen kiköltözött ügyfél szerdán jelezte, hogy tök jó volt a sok idegen nyelvű szórólap között egy magyar borítékot is látni, tehát aki nem értené megkapta az illető!

    Vissza is postázta, és azt mondták neki hogy valószínű azon a héten nem kapom meg, de könyörgök a múlthét már eltelt és a hét felénél vagyunk! Faterom 1 óra múlva jön haza a melóból de várom hogy hozza a postafiókból a leveleket!

    Kifelé sikerült leosztani a borítékot és a megfelelő címre eljuttatni, de ha már visszafelé jön akkor nem tudják milyen város az a Hungary és visszaküldik hogy ez nem a Budapest ország :D
  • Max7
    #23
    Hozzáteszem rohadt fontos lenne hogy megkapjam a csomagot és nagyon mérges leszek ha megint 1-2 hetet kell várnom mire az oda vissza postázás megtörténik!
  • Cat 02 #24
    Nekem bátyámnak Dániából 2-3 nap múlva megjött a szerződés :)
  • Max7
    #25
    Még midig nem kaptam meg a szerződést! A héten nem is várom de most már picsán rúgok valakit a postán!
  • caseih9400
    #26
  • hen-tes
    #27
    Ahah.. :d
    Dolgoztam postán.. jó dolog olvasgatni a képeslapokat.. :p
  • hen-tes
    #28
    Ajánlom sokaknak, hogy tanuljanak már meg rendesen címezni.. elvileg az iskolában is tanítanak ilyesmit. A kedves volt kollegáim idegrendszere érdekében. Nekem is kijött pár ősz hajszálam amíg ott dolgoztam. :|

    Tisztelet a kivételnek.
  • Max7
    #29
    nos érdekes az hogy az egyik postán úgy kérik hogy legalul legyen az utca és a házszám felette meg a város a másik postán meg belekötnek hogy alulra az irányítószám kell meg a város és a név alá menjen az utca házszám!

    Ezek után igazodj ki hogy melyik a helyes módszer!

    Amúgy meg térlátása van az embernek és látja a számokat.... gondolom az alapján szortíroznak a postán!
  • hen-tes
    #30
    Térlátásnak mi köze is van pontosan egy lapos levélhez? :S
    Ezt magyarázd el légyszives:o
  • csgery
    #31
    Gondolom azt akarja mondani, h nem olyanok vagyunk mint a Windows, h egy pixel hiányzik, vagy nem olvasható akkor már az egész számot nem ismeri fel. Tehát akárhova van írva, az ember tudja értelmezni. (serintem eztmondta:D)
  • hen-tes
    #32
    Az igaz. Viszont attól még rengetegen írnak olyan rondán, és helytelenül, mint egy ötéves mutáns embercsimpánz. :|
  • Max7
    #33
    Már megmagyarázták amit írtam... a térlátás nem azt jelenti hogy a kockát kockának látod hanem azt hogy majdnem 180fokban látsz illetve kb 90 fokban élesen látsz így ha ráírok egy A4-es borítékra egy irányítószámot a bal felső sarokba illetve a jobb alsóba egy utca nevet középre meg a nevet.. egy konkrét címet tudsz összeállítani névvel... igaz hogy van formai követelés hogy bal felső sarok a feladó jobb alsó a címzett ezt most csak példának mondom! Tehát nem értem miért sír a posta hogy milyen sorrendben legyen a jobb alsó sarokban a címzett!

    De ha már sírnak és reklámozzák akkor minden postán ugyan azt reklámozzák!
  • Max7
    #34
    Jut eszembe azóta sem kaptam meg a külföldi szerződést!
  • 2Bálint
    #35
    már bocsi, de ugyanazt írod...

    Név
    város
    utca, házszám
    irányítószám
  • hen-tes
    #36
    Ezeknek a sorrendje lényegében mind1, bár az irányítószámot érdemes egy picit nagyobb betűkkel írni. Meg ugye kiaz a barom aki a nevet a végére írná.. nem is ezzel van a baj.

    Láttál te már levelet megcímezve a mónika show-ba?
    Ráírják hogy: mónikakukacertéelklub.hú :|

    De vannak még szépírók..
    "Adiendre" "Leonárdó dá vincsi" (utca neveket így írják rá a rohatt papírra..)

    Persze vannak még szép emberek, akik olyan kriksz-kraksz-ot vetnek a papírra, ami lehet hogy jól mutatna egy összevirkált villamoson, de ne már egy levélen.. Elolvasni nem lehet, szépnek sem szép. Tanuljon meg írni. Tudtommal követelmény.. :|
  • Max7
    #37
    sorrendre hisztiznek a postán olvasd el nem ugyan azt írtam!
  • 2Bálint
    #38
    amit te írsz, az megint egy más probléma...
  • Max7
    #39
    inkább egy jó kérdést vet fel! Minek ír egy analfabéta levelet? (írni olvasni nem tudó ember)
  • Max7
    #40
    Megkaptam kicsit késve a levelet :)

    Más kérdés miatt fordulnék hozzátok hátha vannak itt okosok!

    Mi történik akkor ha valakinek én utánvét küldök valamit mondjuk könyvet vagy egy darab fát és nem veszi át és visszajön a postás? Fiztek valami + ?