109
Írhattok személyes véleményeket stb.
  • Tom911
    #109
    Sziasztok, némi infóra lenne szükségem ha valaki olvassa még ezt a fórumot. :)
    A kérdés. lehet Amerikába kisebb csomagot küldeni borítékban (tehát nem csomagként)?

    Szeretnék a levelem mellé egy kis (5x5cm) értéktelen fém medált is "csatolni", de a kérdés, hogy lehet e vagy sem, merthogy elég szigorú a csomagok kezelése az usába.
    Vagy erre rá se néz senki, bedobom a ládába és lesz ami lesz? Egyébként egy nemzetközi postakész borítékban szeretném lebonyolítani a küldést.
    Lehet, hogy butaság a kérdésem, de én tényleg nem vagyok biztos benne, hogy lehet e vagy sem.
    Nálunk tudom, hogy lehet de azért külföldre mégis más.
  • DJ RX7
    #108
    bekaphatják.
    anyám szerdán kora délután feladott egy csomagot még most sem ért oda okt 13-18
  • akyyy
    #107
    Mennyibe fáj feladni németbe egy külső vinyót? mert nekem 8ezer jön ki ami hülyeség:D
  • akyyy
    #106
    rendeltme külföldről egy játákot, vagyis kettőt egyszerre de külön küldik őket. az egiyk megérkezett hétfőn, a másik még nem. utána lehet sztetek érdeklődni nagypostán hogy megjött-e már?
  • daver88
    #105
    oké, köszi a segítséget!!
  • Aramir
    #104
    A dobozra ugyanúgy ráírod a feladót és a címzettet, mint pl egy levélnél, és kitöltesz mellé egy feladóvényt, ilyet:
    http://www.keletifront.com/shop/hirkep/postacs.jpg
    Értéket csak akkor írj rá, ha értékbiztosítással küldenéd, de az plusz pénz. Én nem szoktam, ha véletlenül eltünik, akkor a feladási díj 15X-ét fizetik elvileg.
    Lehet rádakaják majd tukmálni a postán az egyedileg kezelt csomagot, de hacsak nem valami törtékenyről vagy drágáról van szó, akkor ragaszkodj a sima csomaghoz. A sima csomag 930, az egyedileg kezelt meg valami 1600-1900 Ft.
    Amúgy a díjak itt vannak:
    http://posta.hu/csomag/csomag_belfoldre/belfoldi_postacsomag
  • daver88
    #103
    üdv!!!

    lenne egy olyan kérdésem, hogy egy 3 kg súlyú kocka alakú dobozt szeretnék feladni.
    A címzés hogy működik csomag esetén?? szabványosított formanyomtatványt kell használni???

    mert olvasgattam a Posta honlapját, de konkrét mintát nem találtam rá...

    akinek tapasztalata van ebben, pls írja meg...kösz
  • Dj Faustus #102
    Ha már van honlapjuk, használjuk:
    Itt olvashatsz utána
    Van díjkalkulátoruk is.

    Az utánvétel plusz szolgáltatás - bővebben erről itt.
  • cicai
    #101
    Sziasztok!
    Egy 12kg-os kerékpár utánvétellel, nem tudjátok h mennyibe kerülhet a feladás?
  • predator1982
    #100
    az ára:D amúgy elgondolkoztam mikor is adtam fel utoljára levelet....nem tudom....kurva régen:-)
  • Vlala #99
    Nem jövök rá: mi értelme a 136 Ft-os bélyegnek?
  • Vlala #98
    Lehet, először megforgatják az átutalt pénzedet a tőzsdén. :)
  • predator1982
    #97
    sztem ne ijedezzél, mert én is szoktam azzal átutalni, és hát baromi lassú ám...ez a magyar posta...
  • Vlala #96
    Menj be az aktuális hivatalba, és borítsd rájuk az asztalt. Ha a rózsaszín csekk egyik fele Nálad maradt, akkor a címzettnek igazolni tudod, hogy a befizetés megtörtént, no para.
  • ricska
    #95
    Üdv!
    Arra tudnátok nekem valamit mondani, hogy mi a francot tegyek akkor ha jó címre küldtem el rózsaszín csekken a pénzt de az 7 nap után sem érkezett meg?
  • jackcsabi
    #94
    Igen, tudom milyen formátumban, wikin fentvan jó pár országé. Csak bizonytalan voltam, de most már tisztában vagyok vele azthiszem. Kösz a segítséget :)
  • Aramir
    #93
    Ja, az más, de akkor is jó, ők is ilyesmi formátumban címeznek, elöbb az utcanév, majd a város az irányítószámmal. Én a Hungaryt még odaírnám a végére, biztos ami biztos.
  • jackcsabi
    #92
    Hát fontos lenne az enyém is, mert választ is várok. Nem szeretném ha valamit rosszul írnék és nem jönne meg a válasz :S
  • Aramir
    #91
    Bőven jó szerintem, bár én ugyanúgy szoktam, mint a belföldit, csak a végére odaírom, hogy Hungary. A lényeg ugyis a címzett címe.
  • jackcsabi
    #90
    Hali.

    USA-ba szeretnék levelet küldeni, ha a saját címem ílyen formában írom a levélre az megfelel?: pl:

    Levelezo Janos
    71 Kossuth Lajos street
    Budapest, HU 7720

    (ez csak egy példa, nem valósak az adatok)


    Javítsatok ki ha valami nem jó.
  • Ronny
    #89
    ami - ha a címzett nem veszi át - akkor négy hét is lehet...
  • Ronny
    #88
    utána lehet érdeklődni a postánál, hogy egy tértivevényes levél megérkezett-e a címzetthez vagy mindenképpen meg kell várni a visszaigazolást?
  • Vlala #87
    Lazán elmegy levélként.
  • Bandew
    #86
    Simán!
  • daver88
    #85
    üdv!!

    tudna nekem olyanban segíteni valaki, hogy lenne egy 60 grammos 15 x 11 x 2 cm-es csomagom, és ezt szeretném eljuttatni valakihez postán...miként van lehetőségem feladni???

    csomagként nagyon drága lenne, levélként elfogadnák??
  • Aramir
    #84
    Nemvagy köteles átvenni, de akkor visszaküldik a feladónak, akinek kikell fizetnie a visszautat is, ha átakarja venni. Nagyon fog neked örülni ám akkor :D
    A kerestetést meg csak a feladó indíthatja el a feladóvénnyel, 15 munkanapot kikell várnia, aztán tud csak tudakozványt indítani.
  • shineddark
    #83
    ok de amúgy már voltam a postán és nem jött semmi
    és az utánvételes csomagot köteles vagyok átvenni vagy sem?
  • Aramir
    #82
    Akkor visszamegy a feladónak címzett ismeretlennel szerintem, vagy elégtelen címzéssel (nemtudom, még nem volt ilyen problémám).
    Az, hogy utánvételes volt, az egy dolog, attól még simán ott lehet a postán arra várva, hogy átvedd. Minenképpen menj be, és kérdezz rá, semmit sem veszíthetsz vele.
  • shineddark
    #81
    aha értem
    am utánvételes csomag volt
    de ha pl. rosz irányító számot írt és a többi cím(település név,utca,házszám)jó akkor sem kapom meg?
    vagy ha mégis rosz akkor mi a teendő?
  • Aramir
    #80
    Kérd el a feladótól a küldemény ragszámát, és menj be a postára, ott kérdezz rá, hátha ott van, és arra vár a csomag, hogy átvegyék.
    Sajna van, hogy nem dobnak be értesítőt, hogy küldeményed jött.
  • Vlala #79
    Gitárt postán? Merész ötlet. Remélem, kemény, bélelt tokban adta fel.
    Elvileg már oda kellett volna, hogy érjen, de lehetnek késések. Én általában egy hetet szoktam várni, mielőtt bemegyek reklamálni.
  • predator1982
    #78
    sztem nem fogod látni...de azért szurkolok


    más: még ezelőtt kérdeztem a postafiókot. ne tudjátok meg milyen nehéz üreset találni. azt nem értem hogyha ekkora rá az igény miért nem nyitnak többet??
  • shineddark
    #77
    Helló mindenki!
    szombaton egyik haverom felrkot nekem egy gitárt mélykútról
    én mezősason lakom
    még ma se jött meg
    nem tudom hogy félrertuk a címet mind a ketten vagy sem
    de ha mégis akkor ilyenkor mi a teendő?
    látni fogom a gitárt egyáltalán valah is?
    előre is köszi!
    sziasztok
  • Bandew
    #76
    Félmillió emberen végigmegy a csomagod és a legvégén jut csak el a postáshoz, szóval szvsz kicsit elhamarkodott a gyanúsítgatásod.
    Egyébként miféle csomag volt ez? Hogy lett feladva?
  • Ronny
    #75
    valami tetves postás megint megfújta a csomagomat. Miért nem tud ebben az országban bármi is normálisan működni?
  • predator1982
    #74
    köszi, bár valszeg a cégek más dijszabásban vannak...
  • Vlala #73
    Cégünknek 3600 Ft egy negyedév.
  • predator1982
    #72
    valaki esetleg tudja, hogy mennyibe kerül egy postafiók bérlése? vagy ez postánként változó? mert az oldalukon azt irják, hogy egyedi mindenkinek, gondolom hogy attól függ, hogy mennyi időre stb...de mégis egy sima kb mennyibe fáj?
  • grimm13
    #71
    ja azt hittem az más kösz a gyors választ
  • Vlala #70
    Ezt hívják utánvétnek.