93
Hitler - A gonosz születése
  • bardocz
    #93
    mind1,már nem tudom megnézni:( pedig érdekelt volna
  • Muki100
    #92
    most megy
  • bardocz
    #91
    5 óra 5 perckor hajnalban?
  • Fritz Von...
    #90
    Ma este (05.05) lesz a DUNA TV-ben a Hitler titkárnőjével készült dokumentumfilm. Érdekes lehet.
  • MrSpock
    #89
    Ebben az az érdekes,hogy ha valaki antiszemita,tehát nem egyezik a nézete bizonyos embercsoportokéval.És akkor mi van? Előszeretettel használják ezt a szót mármindenkire!És az a legszomorúbb,hogy már kisebbségben levőknek (pl.magyarok)egy szavuk sem lehet.
    És főként vallási hovatartozást határoznak meg. Zsidók pl miért érzik különbnek magukat bárkinél is? Ha aztmondod zsidó akkor már antiszemita vagy!Pedig csak van a vallási hovatartozást emlitetted meg.Mert van az ember ,mint faj.És utánna csak ez különbözteti meg elvileg.
    Csak vannak csoportok akik felsőbbrendűnek érzik magukat.Mohamed,Allah,és érdekes ők különböztetik meg a többi embert,ők akkor micsodák,mert mindig a vallásukra hivatkoznak.Az ő nevében kell gyilkolni,meg szent háborút inditani?(persze voltak keresztes háborúk is,az sem volt szép)
    Ők vannak haragban a világgal,mert nemtudnak együttélni a más vallásúakkal. Mózes kivezette Egyiptomból a zsidókat,a kánaánba.De úgylátszik nemvolt jó,mert utánna egész európát is "elfoglalták",és napjainkra a világot!
    Az összes pénz,hatalom a kezükben van.Ők irányítanak,és miért,mert mindig elnéztek nekik mindent,és az antiszemitizmura,meg a vallásukra hivatkoztak..és jaaaj,ne bántsátok őket,a légynek sem ártanak.Csak kizsákmányolták,eladósították a különböző népcsoportokat,akik éppen a fennmaradásukért küzdöttek.Németország,az első világháború elvesztése után romokban,és azon voltak,hogy felemelkedjenek,az emberek próbáltak ismét magukratalálni,de szükség volt segitségre,ezt kihasználva, sorra átvették a pénzügyi irányitást,és ezáltal szinte az országot is.
    Ebben a filmben látszott,hogy végülis Hitler propagandája nemvolt rossz,hogy megkell menteni az országot,mert látta a hazája elvesztését.Csak elég drasztikusan kivitelezte az elképzelését,és már megszállott lett.
    És ez népírtásba torkollott,és világháborúba.
    És itt jön az,hogy miért is alakult ki az antiszemita nézet?
    Keresni kell az okokat..és ha megnézzük azért akad pár.

  • Sippie
    #88
    jah, bár a jelenlegi politikai alakokkal így is afelé tartunk.
  • Sippie
    #87
    Másfelől, egyáltalán miért létezik az antimeszitizmus? antibuddhizmusról pl még nem hallottam. Nyilvánvaló hogy ha valakit gyűlölnek, azt nem ok nélkül teszik. Valamiért mégis kialakult az antiszemitizmus, és ahogy nézem a régebbi írásokat, egyre inkább döngölik bele hogy mindenki antiszemita, főleg a magyarok. Én ezt tartom egy kissé furcsának.
  • Ronny
    #86
    és aztán a maradékot is elfoglalták volna...
  • Sippie
    #85
    igen, mert nézd meg a mai napig mik történnek arra felé... Gondolom te nem sajnáltad volna, ha úgy döntenek hogy magyarországból kapják azokat a területeket. A dunától nyugatra lenne mondjuk Izrael, keletre meg a maradék magyarország.
  • Muki100
    #84
    Mennék Madagaszkárra lakni.
    Miért, szerinted a palesztinok mit szóltak ahhoz, hogy mától ez Izrael és neked nincs többé hazád?
  • TomDantes
    #83
    Ja tudom. Figyelj menj már Madagaszkárra lakni, ha nem meg ki irtalak..erre mit mondanál?
  • Muki100
    #82
    Felajánlotta nekik, hogy menjenek Madagaszkárra, nem akartak.
    És igen, az kellett, hogy kivegye bizonyos tőkések kezéből a hatalmat, akik többségében nem keresztények voltak. Más kérdés, hogy a szatócsboltokat is betörték, pedig azok nem törtek világuralomra.
  • TomDantes
    #81
    Nem is azt írtam. Hanem hogy akarta az összeset kki írtani.
    És nem zsidókon hanem az irtáson van hangsúly.
  • Fritz Von...
    #80
    Nem az összeset irtotta ki. De ha megnézed a zsidó történelmet, akkor Mózes óta mindenhonnan kiüldözték / öldösték, stb.. őket. Lásd Egyiptom, középkor, vagy akár második vh.
    Másfelől amikor a ruszkik bejöttek, akkor a németek elfogdosása után a következő azonnal a zsidók üldözése lett. Szóval azért nem kell csak Hitler számlájára írni minden ilyesmit.
  • bardocz
    #79
    én semmiképp sem gonosznak hívnám,sokkal inkább őrült
  • TomDantes
    #78
    Fel akarta emelni a népét? És az kell népe felemlkedéshez ,hogy ki irtja az összes zsidót? Valamint a legtöbb alaja népet(köztük minket is) majd rabszolga munkára fog?Hát...
    Szerintem meg őrült volt és gonosz. Aki ok nélkül ártatlanokat mészárol le az nem jó ember.
  • TomDantes
    #77
    És? Tán sajnálod tőlük?
  • Muki100
    #76
    Ha érdekel még nézz utána, mert szerintem én elég szubjektívan írtam le.
  • Muki100
    #75
    Szerinted ha fel akarta emelni a nyomorban és anarchiában pusztuló népét akkor már gonosz volt? Vagy bízták volna inkább az öltönyös bácsikra, akik bebizonyították, hogy nem értenek hozzá?
    Egyébként a gonosz nem gonosznak születik, valami azzá teszi. Ergo maguknak köszönhetik Németország ellenfelei, hogy revansot akartak venni rajtuk, ehhez pedig egy figura is támadt.
    Nem tudom leírtam-e már ebben a topikban ezt az idézetet:
    "Hitlert nem Németország termelte ki, hanem a zsidóság termelte ki magának."
    Nem ok nélkül volt a gyűlölködés (persze ettől még nem feltétlen volt helyes is).
  • bardocz
    #74
    köszi!
  • Muki100
    #73
    Tudod előtte Palesztina brit mandátumterület volt, aztán hogy rendezzék a zsidókérdést, erőszakkal létrehozták Izraelt, amit mind a mai napig tejben vajban fürösztenek a nyugati szövetségesek...
    Az, hogy Jeruzsálem zsidó lakossága valamikor a középkor vége felé 1 azaz egy fő volt, méghozzá a rabbi, senkit sem zavar. Még ha sokan is menekültek a Közel-Keletre a hollókauszt elől, sem hiszem hogy jogos igényt támaszt arra a területre.
    Bár az ötlet még a századfordulón megszületett, az ENSZ a cionizmust mint ideológiát a '70-es évek közepéig emberiségellenesként tartotta számon, aztán valamiért levették.
  • bardocz
    #72
    ?
    erről még nem hallottam,mesélnél róla?sajna még picsamesze vagyunk törin második VH-tól
  • Sippie
    #71
    igazából neki köszönhető hogy azokat akiket megölt, a világháború után kaptak egy saját országot.
  • TomDantes
    #70
    Szerintem hacsak 5 embert ölt meg az is épp elég. Szerintem undorító dolog azon vitázni ,hogy ki ölt meg többet...nekem a lényeg hogy Hitler egy gonosz ember volt, aki ha van pokol bizonyosan ott van.

  • Ronny
    #69
    A pápa 1979-ben még egy olyan tábla előtt imádkozott, amin 4 millió volt az áldozatok száma. Ezt a táblát közben szépen csöndben kicserélték és ma már 1.1 millió áldozat szerepel rajta. Na, lehet matekozni.
  • Fritz Von...
    #68
    Egyébként szerintem Hitler nem gonosz volt. Illetve lesarkítva persze az, de nem az a fajta volt, aki direkte rosszat akar mindenkinek. Hanem inkább őrült fajta gonosz volt, ahol az őrültség szorgalommal és lehetőségekkel párosul.
  • Fritz Von...
    #67
    OK, így tényleg pontos. :)
  • TomDantes
    #66
    Mármint? Hogy nem 6 milló? Hanem? Én is úgy tudom, ha te másként tudod, mond már meg honnan tudod másként?
  • Ronny
    #65
    csak a túlzó számokról beszélek...
  • TomDantes
    #64
    Ezt kifejtenéd? Mi benne a hazugság? Nem volt talán gonosz? Vagy mi a hazugság?
  • Ronny
    #63
    mit számít az igazság? Toljuk a holokauszt ipar szekerét.
  • Seten
    #62

    "Nem a Wehrmacht őrizte a táborokat, nem azok gonoszkodtak. Hanem a Waffen SS"

    Ez így megint nem passzos. :)
    A Waffen SS harcoló alakulatokból állt. Ők nem őriztek táborokat. Az az SS (ne keverjük) és az Einsatzgruppe-k voltak.

  • atomkrumpli
    #61
    A címe valóban nem objektiv de attól még meg lehet nézni, aztán a végén eldöntheted milyen.

    Aki meg azt mondja hogy nem 6 millió, mit számít hogy nem volt annyi még 2 millió is mocskos sok. Sztálin megint más kérdés.
  • Csero90
    #60
    xDDDD
    Vázze!
    Bíztam benned!

    "...vidd el a varjakat!"

    xDDDDD
  • Punker
    #59
    van szinkron? hol találtad?
  • bardocz
    #58
    civil német meghalt kb 2millió,itt meg beszélnek 6 millió civilről...
  • Tuvok #57
  • Ronny
    #56
    hahó, NEM HALT MEG 6 MILLIÓ!!!
  • bardocz
    #55
    balatonon elvétve akad németde csak nyáron ám
  • bardocz
    #54
    és a kommunisták alatthány ártatlan civil ember halt meg?érdekes módon ezt nagyon sokan elfelejtik,nekem csak ez azbegy bajom van az egészel,ha már választani kell egy ország senvedése(korea) és 6.000.000 ember megölése között akkor inkább a 6.000.000