491
bizony
  • Molnibalage
    #131
    Ez így van. Egy szakképzett munkaerőt nem lehet pótolni..
  • TC3
    #130
    Olvasd el figyelmesebben:
    Az neki okozott gondot, hogy suli után nemtud bejönni, holott malydnem egyidőbe értünk haza, és az iskola meg folyamatosan támadott minket, hogy miért nem figyelünk a gyerekre, minden nap reggel késik a suliból.
    Azért késett, mert egyszerüen fogta magát és nem indult el. Ha nagynehezen rávettük, hogy eggyütt időbe elindultunk, párszor megfigyeltük, szépen visszafordult, és hazament, és feltúrta a szobánkba a szekrényeket!
  • TC3
    #129
    Igen, nálunk is van ilyen:
    -Késni fogok, mert lekéstem a buszt. 30 perc a követk.
    1-2 óra elteltével:
    -Hol vagy?
    -Megyek, csak összefutottam valakivel, 10-15 perc
    1 óra mulva:
    -És most hol vagy?
    -Megyek, már itt vagyok a közelbe.
    Éjjel 1-kor:
    -Hol vagy?
    -Mindjárt megyek, csak lekéstem a buszt. /az utolsó 22:45-kor jön:)/
    Éjjel 3:
    -Telefont nem veszi fel!
    3:05-kor: Még mindig nem!

    És nemakarok senkitse untatni, de egész éjjel nemvette fel. Másnap este 6-kor hazaér, és arra hivatkozik, hogy lemerült a telefon és azért nemtudtuk elérni, viszont rá 10-15 mp-re megcsörrent a telefonja:)

    Indoklás hogy hol volt:
    Itt-Ott!

    Még aznap este 8-körül:
    -Lefuthatok citromot venni?
    -Igen

    Másnap este jött haza, és az 1000-res amit kapott vásárlásra elfogyott, és persze nemhozott citromot!

    És ezek már kezdenek megszokottá válni.
  • savior
    #128
    azert az hogy suli utan 1-2 orat kimarad a haverjaival meg nem tunik olyan nagy gondnak
  • TC3
    #127
    Annak érdekébe, hogy a lakást ne csessze szét, több mint egy hónapig figyeltük, hogy minden nap 3:30-4:30 között ért haza a suliból úgy, hogy már nemvolt napküzis. Gondoltuk, és nevelési tanácsadóval egyeztettünk, hogy ha ilyenkor ár haza, mi meg szinte mindig 3:45-3:50 körül, akkor nemlesz kulcsa, és akkor megszüntetünk nagyonsok hétköznapi bosszuságot. Természetesen ebböl az lett, hogy mi kibasztuk itthonról, és a nagyszülőkkel elég szikrázó lett a kapcsolatunk. Mert a gyerek azt kamuzta be, hogy mindig egybül tanul, amikor hatzaér, és sokszor 12:00-tól az utcán kell lennie, mint a csöveseknek!
    Csak azt nemértettük, hogy ha tudta nélkül figyeltük, hogy mikor ér haza, és a hazaérkezési idők szinte azonosak voltak, miért okoz gondot, ha nincs kulcsa!
    Különben könyvet lehetne írni erröl az egészről!
  • Tothenkopf
    #126
    "Én 24 vagyok, és kicsit úgy érzem mintha az én korosztályom lett volna az utolsó, akinek még sikerült átrohannia a szakadék feletti zuhanó hídon."
    b@szottul igazad van én is így látom
    (kicsit idősebb)
  • TC3
    #125
    Köszönöm a tippet, utána fogunk nézni! Az a gond, hogy én már 6-7 éve szeretném ezt az állapotot megszüntetni, csak eddig egyedül voltam, kb:1 éve vették észre a nagyszülők hogy gond van, addig nemlehetett mit tenni, mert sokszor a gyerek miatt velük is nézeteltérésünk volt. Akkor fogták fel, hogy gond van, amikor már szétakartünk menni a párommal, és már külön szobába "laktunk".
    Egyedüli gyerek, mert nemmertünk a viselkedése miatt bevállalni egy másikat is! Ez hülyén hangzik, de a kisgyereket féltettük tőle! /és ez nem vicc/
  • Czdano
    #124
    Hááát..megijedthetett, én sem örülnék ha a fiam eltűnne csak ugy :-s
  • Bucser
    #123
    10-12 voltam mikor haverral elcsatangoltam és akkoriban nem volt mobiltelefon, meg egyebek. Szóval elkolbászoltunk a lakótelepről és sötétedés után értem haza. Az ajtó be sem csukódott, de akkora pofont kaptam, hogy a fal adta a másikat Majd kaptam mégegyet amivel a másik falat csókoltam meg. Ennyi volt összesen. Életemben először és utoljára vert meg apám, de azzal tisztáztuk, hogy innentől tudni fog mindenről ha valahova megyek vagy kések vagy bármi van velem.
  • Czdano
    #122
    Én speciel nem mertem ilyet csinálni régebben hogy kinnmaradok tovább..ha kinn akartam még lenni haverokkal hivtam aput anyut h számitson arra hogy később megyek, megegyeztünk egy időpontban és otthon voltam mert tudtam ha kések 10 percet legközelebb nem mehetek ki (énis 15 vok mellesleg :-p)
  • savior
    #121
    ha a gyerek napokra eltunik otthonrol, akkor amikor megy haza ne engedd be. zard ki a lakasbol. majd 1 het elteltevel megint beengedheted.
  • tirpitz
    #120
    Egyébként egyedüli gyerek, vagy van tesója? Ha van, akkor vele hogy jön ki?
  • tirpitz
    #119
    TC3: Ranschburg Jenő egy rakat könyvet írt szülő-gyerek viszonyról, problémákról, megoldásaikról, stb. Sztem nézz utána. Arra nem gondoltál, hogy akkor gyerek nélkül elmentek a pároddal egy pszichológushoz? Adhat úgy is tanácsot, hogy mit tegyetek, vagy hogy hogy vegyétek rá, hogy elmenjen veletek, stb. 15 éves, szerintem ez a most vagy soha tipikus esete.
  • TC3
    #118
    Pár évesen hiperaktívnak "minősitették". De se a sport, se semmi nem használt!
    Szeretett volna koleszba menni, most pár hete segítettek a tanárok, meglett a kolesz, most már olyanok vannak, hogy egyik nap fogta magát, aztán nemment vissza, meg minden vasárnap este 8-ra ér haza, mert akkor nemér be 9-re, és akkor megy a telefonálgatás a koleszba, hogy bocsi de megint csak hétfőn megy. Mert ugye vasárnap 9-re kellene beérnie!
    És most annak ellenére, hogy Ő kérte, hogy mehessen koleszba, most azt mondogatja az annyának, hogy hiszen kibasztál itthonról!
  • Bucser
    #117
    Dőljön ki 2 hétre táppénzre és nézze meg az osztály mire megy nélküle. ha működik úgy is, hogy nem dolgozik akkor nem a rendszerrel van baj hanem a dógozóval, hogy hagyja magáratolatni a szart. Egy munkahelyen is ki kell állni azért, hogy ne te legyél a debil aki mindenki helyett megcsinál mindent.

    Spec nekem olyan a főnököm, hogy hagyja átcsúszni magán a shittet és nem veszi észre, hogy mi túl vagyunk terhelve. Ilyenkor szoktuk az orra elé tenni a munkát amit meg kellett volna csinálnia tegnapra.

    A túlóra nálunk sem ismeretlen fogalom miután hála a just in time rendszernek minden azonnal kell. De akkor meg később jövök be másnap. Ugyanis a túlórát a cég nem fizeti. Miután pedig belépőkártyás rendszer van így látszik, hogy ki mikor jött vagy ment nem tudják rámhúzni, hogy kevesebbet dolgoztam mint a többiek.

    Az meg hogy rádsütik, hogy nem vagy csapatjátékos: fel lehet velük soroltatni, hogy mikor nem játszottál csapatjátékos módjára és kontrasztba lehet állítatni velük, hogy ők hányszor nem úgy játszottak. Sőt akár magnóra is veheti az egészet. Azt lehet megszopatni aki hagyja magát.
  • TC3
    #116
    Én nagyon remélem, hogy Te abba a szerencsés helyzetbe kerülsz, hogy azt a szeretetet, és segítséget fogod kapni a gyerekedtől, mint amit Te adsz neki, vagy ha lehet többet. És nem kerülsz bele abba a körbe, hogy annak ellenére, hogy próbálsz mindent megtenni, és megfelelni, és jól nevelni, a gyereked a felyedre szarik, és az egész családi morál, és hozzáállás totál hátatforditott dolgát teszi!

    Becsülöm benned, hogy ennyi idősen így gondolkodsz, és lehet hogy hülyének fogsz nézni, de kívánom neked, hogy minden számításod megvalósuljon!
  • Bucser
    #115
    És diagnosztizáltan hiperaktív vagy csak lusta vagy rosszul nevelt?
  • Balumann
    #114
    Én még csak 18 éves vagyok, így sok tapasztalatom nincs gyerek nevelésbe. De ahogy olvasgattam a topikot, többen is említették, hogy rosszul nevelik a gyerekeket, illetve a sulikba nincs lehetőségük a tanároknak hatékonyan fegyelmezni.

    Namost a nevelésről annyit, hogy vannak akik nagyon próbálják nevelni, állandóan szidják a gyereküket, meg büntetik ha valamit rosszat csinál. Csak annyit ehhez, hogy engem például nem teljesen így neveltek, van 1 másik lehetőség is. Lekötni a gyerekeket olyannal, amivel tanulhatnak, mozoghatnak, olyan dolgokat csinálnak amik érdeklik, mindig viszik vhova rokonokhoz, társaságokba, stb.. Velem nagyon sokat társasjátékoztak, hagytak mozogni (például anyukám órákig üllt mellettem 1 3 fokos lépcsőnél ahogy én le fele futkostam meg ugráltam). Nem mondom, h sose szidtak le vagy bűntettek meg, de nem úgy ahogy legtöbben csinálják (például ahogy látom rokonomnál, hogy 2 gyerek van és állandóan rosszat csinálnak, és csak szidják őket. Anyukám elvitte őket valahova térre, foglalkozott velük, 1x nem kellett rájuk szólni, de ők naponta 200x leszidják kb.).

    Ennyit a nevelésről. Cigányok is azért olyanok, mert nem foglalkoznak velük rendesen, legdurvább mikor azért verik a gyereket mert sír valamiért. Akiket így nevelnek otthon, nem fogják tudni megnevelni a tanárok mégha ostorral verik sem. Tanároknak az a dolguk, hogy tanítsanak, a nevelés a szülők feladata. A ilyen cigánygyerekeken csak az segíthet, ha valami normális családba, vagy egy olyan helyre viszik őket, ahol foglalkoznak vleük, játszanak, tanítják, lekötik őket, semmi más. Nagyon sokan elítélik őket, de nem ők tehetnek róla h olyanok.

    A hiperaktivitásról is osztom a szüleim véleményét, egyáltalán nem betegség az ha valaki szeret és kényszert érez arra h sokat mozogjon (mert végülis ezt jelenti nem...?).

    És érdekes módon, 18 éves vagyok és szinte sose volt összetűzésem szüleimmel, utoljára talán 7-8 ée bűntettek meg... És bár az én fiú osztálytársaim közül mindneki jóba van szüleivel, az évfolyamba meg más osztályba tudok eseteket, akik szinte állandóan veszekednek szüleivel, egyszer már a verekedésre készült velük...
    Bár a sulimba mindenki jóba van a tanárokkal. Bár nálunk ki is rugják az olyanokat akik nagyon pofátlanul visszafeleselnek, meg a dohányzást is tiltják a suliba (idén 2-t rugtak ki azért, mert dohányzott az iskolán kívül kb. 50 méterre lévő parkban, és pont arra ment autóval az egyik tanár. Szerencsére én jó helyen vagyok.

    Tudom így könnyű beszélni amíg nincs gyermekem, remélem majd ha lesz gyermekem jól fogom nevelni :) De sok más társadalmi probléma is van, amire mintha nem is keresnék a megoldást, és ez is hatással van a dolgokra.
  • timantes
    #113
    húú micsoda világmegváltó hír, diák veri a tanrát ? AZTAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!


    ... ez még durvább annál mint a háborús övezetekbe gépfegyverekkel gyilkolnak a 10 év alatti gyerekek


    szánalom , csak feljújja a média
  • TC3
    #112
    Egy pasinál, akit 2-3 hete ismert meg! /ja, és amikor az előzővel szakított, a srácnak azt mondta, hogy az annya nemengedi, hogy "járjanak" és azért szakít, holott szóse volt róla, és ilyet az annya nem mondott neki. Ezen felbúzdulva, a srác elkezdett flegma SMS-t írogatni a páromnak! Még a srácnál is látszik, hogy a leányzó mindenkinek hazudozik, és a salyát cselekedeteit nem meri felvállalni! Inkább belekeverte az annyát a dologba!
    Amúgy most lesz 15! Csak ehhez a korosztályhoz ez dúrva!
  • tigeroo
    #111
    és amikor napokra elmegy akkor hol szokott lenni?:D
    hány éves lányról van szó?:D
  • Rockynhooo
    #110
    nem agresszívabbak a diákok , attól ,hogy pár cigány neki megy tanárának , még ne húzzuk rá az agresszív jelzőt a diákságra...!
  • TC3
    #109
    Bocsánat, de diplomásba túlkínálat van:)
    Magyarország kétkezü munkás hiányba szenved! Mindenki tudja, hogy irányítson, csak nincs aki véghezvigye! /bocs, én oktatással foglalkozom, és tapasztalom!/
  • TC3
    #108
    Akkor mondom az ellenpéldát:

    Nálunk a gyerek cáncra járt heti 3*.
    Hatása:
    Nem csinálok házit, mert fáradt vagyok!
    Nem takarítok, mert fáradt vagyok!
    Suliba tesiórán lefeküdt a szőnyegre, mert fáradt, és a tanár hiába szolt neki, hogy azt kellene csinálnia, mint amit a többi gyereknek, Ő annyit válaszolt, most fáradt!
    Ofői lett a vége, és magasról leszarta, neki nemvolt kedve, mert izomláza volt!
    Gomb!
  • TC3
    #107
    Nincs pótolhatatlan!

    Nálunk van olyan ember, aki 3 ember helyett dolgozik, és már kivan készülve, és amikor szóvátette, hogy ez így nagyon nehéz, annyit válaszoltak: "megkell oldani" !
  • TC3
    #106
    Meg ahogy elképzelted!

    Ha úgy van, hogy valami kell holnapra, és 12 órát kell vele dolgoznod, és Te nem teszed meg, máris megy a papirodra, hogy nemvagy csapatjátékos, és ha nemis másnap, de a következő értékelésnél ezért fognak rossz munkaérönek nyilvánítani, azt meg a törvény engedi, hogy Nem megfelelő munkaerőt elküldj!
    Ennyi!
  • TC3
    #105
    Egyszerüen nem ment el!
    Hiába akartuk vinni, amit észrevette, hogy "dokihoz" megyünk, fogta magát, megállt, és nem ment be! Rángatni meg nem fogom!
    Igazán még nem volt alverve, de pl: nemrég amikor 3 nap elteltével ért haza, és még Ő beszélt flegmány az annyával, és azért az annya nem is pofonvágta, hanem csak éppenhogy megérintette a fejét, hogy /térj már észhez kisasszony/ a gyerek elkezdett űvölteni torkaszakattábol, mintha nyúznák. Szerinted mit csinálna, ha a doki elött elkezdeném rángatni, hogy gyerünk befele?
    Amikor pl: a családsegítőböl kintvolt a nő, ésrdekes módon a szobályát nem mutatta be, meg nem engette be, mert van olyan, amikor pl: elindul suliba, az ember benéz, és a takarót felemeled, és pohár, meg tányér maradék paprikával, és szalámival, meg a kés amivel ette ott a takaró alatt az ágyon, és a vicc az, hogy úgy aludt, hogy az ágyba voltak!
    Egy szobatakarításhoz 3-4 heti folyamatos vita kell, mert egyszerüen nem csinálja meg!
    Egyszer kipróbáltuk, hogy a ruhásszekrényébe nem tett rendet, és kisöpörtük a szoba közepére, 2 hétig ott voltak a cuccok, annyi külömbséggel, hogy átrugdosta a sarokba a kupacot!
  • SötétBarom
    #104
    Igen, és a magyar munavállalók 95%-a kétdiplomás pótolhatatlan munkaerő.. Könyörgöm..
  • SötétBarom
    #103
    Meseország az máshol van..
  • Bucser
    #102
    Büntessék meg. De a rendbontást meg lehet előzni a kezeléssel. Amit akár büntetésként is felírhatnak neki azaz napi 1,5-2 óra fizikai edzést. Ugyanis a hiperaktív gyerek nem azért "rossz" mert nem tud viselkedni, hanem mert gyorsabban pörög az agya mint az átlagnak és ezért nehéz koncentrálnia, mert gyorsan elveszti az érdeklődést. Ezen egy pofon sem segít. de még 3 sem és az sem ha kivágják a suliból.

    olyan elfoglaltságot kell neki adni ami mentén mozoghat az agya. Én is valamilyen szinten hiperaktív voltam és az úszás heti 6-szor reggel este 1,5 órán át segített lekötni az energiáimat. 18 éves koromra már tudom hasznosan lekötni az energiáimat, nem kell hozzá rendszeres sport. de egy 8-14 közötti kölök nem ilyen.
  • Bucser
    #101
    pl nálunk a cégnél kockázatkezelőt 1 év alatt találtak és 8 hónap a betanítás.

    De jó sales-managert sem 1 nap alatt kerítenek elő.
  • tirpitz
    #100
    Most látom, hogy csak előjött az, hogy ez is cigányprobléma. Nagy meglepetés lesz x múlva, mikor eljut ez a társadalom oda ahova tart, hogy nem úgy van, hogy a cigány csak rosszat csinál, a magyar meg ezektől távol áll. Lassan minden problémára ráhúzzák sokan, hogy jah, igen a cigányok, közben ez nem kis önámítás... Villamost kisiklató összetagelő csürhe között én pl. nem láttam cigányt a képeken, videón...
  • Rundstedt17
    #99
    Mondanál példát?
  • Rundstedt17
    #98
    A rendbontásnak kell hogy következményei legyenek ne hivatkozhason arra hogy ő hiperaktív és akkor?Nem mentesít.
  • Bucser
    #97
    Tudod nem minden pozira lehet csak úgy az utcáról embert találni.
  • Bucser
    #96
    miért is kéne tolerálni?? le kell vezetni a hiperaktivitást. Sportolni kell vinni. ki kell fárasztani. rendszeresen.
  • Rundstedt17
    #95
    valóban,munkaadó úgy vág ki ahogy akar ki van bőven munkanélküli semmibe tart új embert találni...
  • Rundstedt17
    #94
    És gondolom az osztály értse meg?Tehát az egész közösség alkalmazkodjon a próblémás kölyökhöz?
  • tirpitz
    #93
    Munkajog az a terület, ahol a legkisebb a perlési hajlandóság, ennek több oka is van. Másrészt meg sajnos a munkajog olyan, hogy ha tulaj ki akar vágni a biligyárból, akkor ki is fog, és ha már látott életében egyszer Munka Törvénykönyvét, akkor ki fogja tudni úgy hozni a dolgot, hogy az jogos legyen. Nem én találtam ki, munkajog tanárom mondta anno mélabúsan, hogy nem sokat ér az egész igazából, mert rengeteg lehetősége van a munkaadónak kiskapuzni.
  • Taranov
    #92
    Jó lenne, ha az iskola kifárasztaná, de sajnos egy hiperaktív gyerek teljes mértékben meg tudja keseríteni egy osztály életét.