30
  • kisember
    #30
    Csak így tovább :-)
    Talán valamikor egyszer mi is Brazilia nyomába érünk (?) Ha máshogy nem, hát a karneválokkal.
    Ugyanis amíg nálunk a "közvélemény" olyan, hogy példának okán az alábbi vélemény hangozhat el, akár többek szájából is addíg nem sok előrehaladás lesz.

    Nos röviden annyit mondott egy barátom:

    "A Linux otthonis használatra teljesen alkalmatlan"

    Tette ezt "tiszta fejjel" és annak tudatában, hogy otthon - napi szinten - már lassan NYOLC éve, hogy -- csak Linuxot --
    használok mindenre!

    Web, email, szövegszerkesztés, képszerkesztés, hangszerkesztés, + különféle multimédiás "dolgok"
    és jobbára az van, hogy amit az "utca embere mond" "fent" is azt ismételgetik.

    Még jó, hogy e "kedves barát" nem 1 befolyásos ember :)
  • zserrbo
    #29
    #19 és Cleawer-nél nemtom hoyg egyet ért vagy sem, de az ME az a Miskolci Egyetem, ha már az egyetemek neveit nézzük és nem a BME!!! Egyáltalán ki az a hülye aki az ME alapján a BME-re gondol....
  • zentus
    #28
    Az a szörnyű sok "informatikus" végez fele bocsánat 90% szemét papírmunkára jó (ő belőle lesz a manager hülye mindenhez és megkeseríti az ember életét)!!! Tapasztalatom a következők informatikába: ORACLE, PHP, MYSQL, JAVA, LINUX/UNIX C, ASSEMBLY, (van még pár de ez a fő) ha ezekből 1-t min nem tud akkor adja vissza a diplomáját. Windows-os szerver karban fog tartani valaha arra egyre kisebb az esély... És az a másik szégyen nem info végzetségem van és sok diplomás informatikusnak én javítóm a gépét.... Ilyenkor sírni tudnék.... Szegények sokkal több információra kíváncsiak mint aki jó léttben van mert kiakar törni… Lásd régen (Magyar, Orosz, kelet Európa)
  • Cleawer
    #27
    ME!=BME
    szerény véleményem szerint
  • turul16
    #26
    ME , szerintem Miskolci Egyetem, naluk lattam a legkomolyabb Oprendszerek jegyzetet a neten.
  • rigidus
    #25
    > LoooL, és az a legfontosabba nyomornegyedben, hogy internetezzen a sok nyomorult :D

    Internetezzen, legyen meg a lehetosege, hogy tanuljon es muvelodjon. Meg akkor is tanul ha nem kifejezetten az uj ismeretek megszerzese osztonzi az Internet hasznalatara. Ha ez tomegmeretekben tortenik ott szembetunoen pozitiv eredmenye van. A kozosseg tanitasaval a kozosseg osszerteke novekszik, ezzel pedig a lehetosegeik. Nem lennek meglepve ha ezek az orszagok 20-30 ev mulva lekoroznek Europat, vagy Eszak-Amerikat.
  • homeless
    #24
    Semmi értéke nincs a diplomának. Bent ül az idióta a fősulin 3-4 évig, aztán kijön úgy, hogy semmilyen feladatot nem tud önállóan megoldani, aztán az első munkahelyén 1 évig nem tud semmilyen hasznos munkát végezni, a cég viszont tolja bele a milliókat, hogy betanítsák. Annyira jó a fősuli, hogy az ember kapcsolatokat építsen. Ja meg az a durva, hogy megy a paraszt mérnökinfóra, mert a mucsajröcsögei szakközépiskolában 5-ös volt matekból meg infóból és felveszik!!!! De soha a büdös élteben nem hallott még unixról, soha nem írt még egy egyszerű scriptet sem, sőt azt se tudja, hogy mi az. Ááááh nagyon durva embereket felvesznek...

    Külföldön 3 dolog számít. A gyakorlat, referenciák, meg a különböző certification-ök(ccnp, scsa, mcp...).
  • djw
    #23
    mi a garancia arra, hogy egy cég folytatja a fejlesztést?
    mi a garancia arra, hogy egy szoftverfejelesztő cég nem szűnik meg egyik napról a másikra?
  • assdf
    #22
    csak nem a bmf-re jársz? :)
  • sathinel
    #21
    jah és már egyetem lett:D
  • sathinel
    #20
    jah és az IBM tartott órát, ahol az arc próbálta volna kérdezéni a hallgatókat, és 3.-ban nem tudtak neki válaszolni kb csk 5%-ára amiket kérdezett. Aztán áttért hogy inkább a tanárt kérdezi, de ott sem volt túl jó az eredmény. Így a végefelé nem kérdezett csak mondta-mondta és felhívta minden órán a figyelmet hogy unix-ot kéne tanulnunk mert az az alapja mindennek.
  • sathinel
    #19
    ME=BME akkor jah. Az ország Legjobb sulija. De én egy olyan főiskoláról beszélek ami az első 10-ben volt a főiskolák rangsorolásában tavaj:D Gáz mi?
  • Magnificat
    #18
    jah, ehelyett gyakorlatilag a legkevésbé jó OS-t tanítják... milyen jó...
    sathinel: ez a sulidat minősíti, nálunk (ME) nagyon szuper Unix-Linux Oktatás megy (sosem voltam linuxos, de itt felkeltették a figyelmemet, és már látom MENNYIRE jó...), és most, hogy a Wine-nak is kijött olyan verziója, amivel tudok PS CS2-t tolni, maya meg már amúgyis van Linuxra, így alighanem záros határidőn belül kiépítek egy linuxos munkaállomást magamnak. És az nem fog tizedannyit sem elvenni az erőforrásaimból, mint a Vírus/windows
  • turul16
    #17
    Pont, hogy ott nagyobb az esély a folytatásra. Érdeklődés hiányában, persze elmarad a fejlesztés, de, ha egy egész országnak szüksége van rá, nehogy valaki ne vigye tovább.
    Ha egy vállalat csődbe megy, vagy nehagy isten az EU kitiltja piacról, akkor a zárt terméket cseszheted, és, ha voltál olyan "okos", hogy az adataidat is úgy menteted le, hogy véletlenül se legyen egyszerű, más programmal feldolgozni akkor csak gratulálni tudok.
  • sathinel
    #16
    hehe:D Infószakon főiskolán max linux volt, de az is úgy hogy mikor kérdeztem a tanárt mert nem értettem valamit annyit felelt: nézd meg az interneten. majd visszafordult a monitorja felé... Pedig mint mondod alapja minden normális rendszernek. De oktatás itthon rendben:D az infósok nagyrésze egy wint-nem tudott volna felrakni a gépre 3.ban nemhogy még gépet is összeállítani, és egy linuxot rátolni. Még nem a mostani ubuntura gondolok, hanem a régebbi verziókra. Unix, stb meg ja létezik ilyesmi is.. Ezekután a politikusok bármit megtehetnek mert fingja sincs erről a témáról az emberek 90%-ának, csak amit wines társaiktól halottak. szánalmas.
  • kvp
    #15
    "Csodálom, hogy még az egyetemeken, nem nyomatják a machintos is, meg a létező összes oprendszert, had tanuljak meg minden vackot :D."

    A macos-x is csak egy unix, azt meg tanitjak, mert az alapja egy nemzetkozi szabvany posix neven. Ahol nincs semmilyen unix oktatas ott valoszinuleg nem mernokoket kepeznek, hanem bolcseszeket. A linux, a macos, a hpux, a bsd es a solaris is csak egy-egy implementacioja ugyanannak. E melett letezik a windows ami egy masik, nem szabvanyos rendszer. Viszont a vilag nagy resze nem a hivatalos szabvanyokat koveti hanem a megszokast.

    A nyilt forraskodu megoldasok egyetlen elonye az, hogy ha nem talal az ember ceget akinek fizethetne a fejlesztesert vagy nem tud eleget fizetni, akkor folytathatja maga is, teljesen ingyen. Ezert van az, hogy szinte az osszes unixban van kozel 50 eve megirt kod, mig a windowsok eseten ez nem jellemzo.
  • Dj Faustus #14
    "Van-volt ilyen magyar project úgy hivják "Uhu Linux""
    Olyan is van, hogy Tisztaszoftver program/Campus.
    Ebbe is beledobott "az Állam bácsi pár milát".
    Van is eredménye. ;)
  • matt taylor
    #13
    Kenyeret és cirkuszt a népnek:D
  • BlueGold
    #12
    @Camouflage@ Van-volt ilyen magyar project úgy hivják "Uhu Linux" Az Állam bácsi a Sulinet Express program keretében "bele dobott" pár milát. Az eredmény = 0 ( volt olyan "bagoly" ami megért 3 eliditást is ).
  • Palinko
    #11
    bazz ez a reklám "Az office örömet szerez!"
    Esetleg kárörömet a riválisoknak ha nézik hogy ezzel szenvedünk :)
    Hajrá brazília legalább valahol jól gondolkodnak
  • NessieGraf
    #10
    Az, hogy valaki szegénynek születik nem azt jelenti, hogy hülye. De ha nem kap lehetőséget a fejlődésre méf lehet az.

    A pénzét mindenki arra költi, amire akarja. Én biztosan nem Windowsra. Pláne nem MS Office programokra. Selejtért nem szokás pénzt kiadni. Ilyen egyszerű.
  • szvini
    #9
    mindennek meg van a hártánye, a szabdnak meg a nem szabad szoftvereknek is.

    Csodálom, hogy még az egyetemeken, nem nyomatják a machintos is, meg a létező összes oprendszert, had tanuljak meg minden vackot :D.
  • szvini
    #8
    "nyomornegyedeiben élők, valamint a legelfeledettebb régiók"

    LoooL, és az a legfontosabba nyomornegyedben, hogy internetezzen a sok nyomorult :D

  • Polemius
    #7
    Ludi94:

    Egyrészt a többinél mi a különbség? Veszel egy windowst, és pár év múlva vehetsz újat mert nem támogatják tovább azt a verziót. Vagy bármilyen más programmal kapcsolatban ugyanez.

    Másrészt a szabad szoftvereknél ha az addigi támogatás meg is szűnne (Miért? Itt nem egy cég adja a támogatást! A közösség támogatja, ha nincs közösség akkor az azért van mert nincs felhasználó, akkor meg minek támogatni ha senki nem használja.), akkor is ott a lehetőség, hogy más valaki vegye át ezt a szerepet. Míg egy zárt fejlesztésnél lehet, hogy rég meg is szűnt a fejlesztő cég, mégsem tehetik meg ezt.

    Vagyis sok esetben rosszabb a helyzet támogatás terén, mint a nyitott forrású szoftvereknél.
  • homeless
    #6
    Mi az, hogy nincs rá garancia? Ott van pl a solaris ami ingyenes, a nagy része open-source és mégis elsősorban nagyvállalatoknál meg bankoknál használják. Igaz, hogy ők vesznek rá supportot is, de attól a szoftver még szabad.
  • arrakistor
    #5
    garancia az nincs rá, csak valószínűség.
  • Magnetic
    #4
    A linuxot folyamatosan fejlesztik, javitják és könnyen upgradelhető.
    A windowsból, meg x évente jön egy másik verzió, és telepithetsz újra mindent. Várj csak sok volt az x év. Windows félévente telepithetsz
    Most akkor melyik a hülyeség?
  • arrakistor
    #3
    miért ne lehetne? telepítesz magadnak egy linuxt. időd van rá. a többi adott és ingyen van.
    ha pedig már elég ideje tolod a témát, egyszercsak azon kapod magad, hogy linux fejlesztő vagy.
  • Ludi94
    #2
    Ez azért hülyeség, mert a szabad szoftvereknél nincs rá garancia, hogy folytatják a fejlesztését, és ha egy egész ország (10 év múlva) ott áll őskövület számítógépekkel, akkor az olyan mint a semmi.
  • Camouflage
    #1
    Nalunk miert nem lehet ilyet csinalni? Koltoi kerdes volt.