6
-
AranyKéz #6 DC nem reprezentatív, elég kicsi a részesedése a p2p forgalomból.
-
shabba #5 "A jelentés szerint 2007 végén az EU 27 tagállamának átlagában 100 főre 20, Magyarországon 14,2 vezetékes szélessávú előfizetés jutott."
Elég egyértelműen kiderül a cikkből hogy lakosság arányos a penetráció. Ami nem túl szerencsés, mert a vezetékes internet inkább a háztartásokhoz kötödik, nem az egyénekhez. Egy háztartásban riktán van egynél több vezetékes netes elérés.
Márpedig a háztartások mérete között jelentős eltérések vannak, ami a fenti százalékos értékekre alaposan kihat.
Pl. a fenti ábra szerint svédeknél 31,2% az egy főre vetített szélessávú penetráció, a spanyoloknál meg 18.3%. Ez igen jelentős eltérés, 70.5%-os svéd előny. Viszont egy svéd háztartásban átlagosan 2.1 fő van, míg egy spanyol háztartásban 3.2. Vagyis ha háztartások szerint nézzük az arányt, akkor már a svédeknél 65.5%, a spanyoloknál meg 58.6% jön ki. Így máris nincs olyan jelentős előnyük a svédeknek, már csak 11.8%-os a különbség. -
BobaFett #4 szép kis csúsztatásos fogalmazás: 20 legnagyobb.. LOL -
#3 Ez most háztartásokra vagy egyénekre lebontva? Mert ha az utolsó akkor sose lesz 100% és igy megtévesztő. -
arrakistor #2 ja.. minap néztem , hogy a DC-n a Finnek viszik a pálmát a HUBok számát tekintve vagy 10 oldalnyi hubbal :)őket követik az olaszok, románok, angolok, svédek, és mi magyarok is vagy 5 oldalnyi hubbal szép helyezést érünk el a mezőnyben..
a júzerek száma szerint egy olasz és egy svéd HUB szokott szinte a nap bármely szakában az éllovas lenni, (15-12 ezer júzerral) utána jön egy román hub (9-11 júzer) aztán megint egy olasz, megint egy svéd, és a Diabló HUB is 8-10 ezer júzerral általában mindig benne van az első 10ben, de láttam már a 3dik helyen is (!) ... na jó ez csak a DC.. és csak az én rópke megfigyelésem, természetesen nem kell párhuzamba állítani semmivel. -
#1 a diagramokat kisebbre lehetne venni?
köszi