124
A legérdekesebb prófécia
  • másikisvan
    #84
    A majáknak nem kellett űrhajó. A mennyei próféciát olvastátok ?
  • Jungbluth
    #83
    Érdekes ez a pápás jóslat... Én azért kíváncsi lennék, hogyha az összes próféciát leírásuk pillanatában bezárnák egy biztos helyre, akkor is így alakulna a világtörténelem? Tehát nem tudnánk egyet sem, várnánk még ezer évet, és aztán néznénk meg, hogy úgy történt-e minden, ahogy írva vagyon. Komolyan kérdem... Szerintem ezeknek a jóslatoknak lehet egyfajta önmagát beváltó hatásuk :)
  • HUmanEmber41st
    #82
    Akkor minden jó :D
  • Jungbluth
    #81
    Melyik pápa írta ezt a jóslatot? Azt hittem, hogy ez is Nostradamustól van, és hogy II. János Pál volt az utolsó előtti, vagyis Benedek az utolsó. Nem tudom biztosra, amúgy.
    Nostradamusnál amúgy az a poén, hogy nem nagyon írt évszámokat ugye? Csak utalt talán arra, hogy mikor történik meg egy háború, vagy járvány. Igazából engem nem érdekelnének a jóslatai, de a bizonyos II Henrik-es miatt érdemes foglalkozni vele. Bár így sincs elég türelmem, hogy végignyálazzam az egészet.

    Trianon ügy elsimítva. Azért teszek én is egy jóslatot, ha már itt vagyunk: Soha nem fogunk egy négyzetcentimétert sem visszakapni abból, amit elvettek... Legfeljebb ha a világ teteje leomlik. Amúgy az ilyen jóslatok azért válnak igazzá, mert tele van olyanokkal az ország, mint én.

    A világ-szemléletváltozásról meg csak annyit, hogy dolgozom rajta.
  • HUmanEmber41st
    #80
    Azért vannak a jóslat valódisága melletti érvek is.
    Például más jóslatok.
    Tudott dolog, h a maja időszámítás 2012.-ig tart.
    Egy római Pápa rövid jóslatokat írt az elkövetkező Pápákról. Jóslata szerint XVI. Benedek az utolsó előtti Pápa , őutána megválasztott Pápa lesz az utolsó. XVI. Benedek is benne van már a korban, előfordulhat, h akár holnap reggel nem ébred fel többet. ( Ezt természetesen nem kívánom Neki, de megeshet idős korára való tekintettel.)
    Nostradamus is megjósolta a III. világháborút, amit egy bizonyos kék turbános hadvezér fog elindítani. Bár 2005 vagy '06 évre tették, erre nem emlékszem most pontosan. ( A versek sorrendjét szerintem a fiának írt levelébe kódolta be. Rejtvényfejtők, descripterek hajrá!)
    Ő Isteni Kegyelme A. C. Bakthivedanta Swami Prabhupád az ISCON alapítója is megjósolt egy szemléletváltozást a Földön, ami várhatóan nemsokára bekövetkezik. ( gyakorlatilag várható a fogyasztói társadalom, a pénz, a politikusok hatalmának megszűnése, a népek egymás között békében fognak élni sokáig)

    A Trianon miatt bocsi.
    Igazából azt akartam mondani, h a bácsák igazából azt szerették volna tudni, meddig tart az ország szétdarabolása. Mivel ez már '920.-ban megtörtént, és mint vesztesek, várható volt, h viszaállítják a szégyenhatárokat.
  • Jungbluth
    #79
    Köszönöm, tudom, hogy mikor volt. Én a Trianon-betegségünkre gondoltam. De igazad van, tényleg reális, hogy azt hittem, hogy a jövőben fog megtörténnni. Biztos, hogy 1920? Nem 2020?

    Szóval csak másodkézből tudsz erről az egészről... Valahogy a neten nem kering írások tömkelege a témáról, csak fórumokon nyomatják, meg néhány blogon.

    Az index.hu-n utánanéztem a dolognak, a fórumon a legtöbben csodálkoznak: húúúdejóóó, meg ilyenek.

    (Aki valóban elhiszi, amúgy körülbelül ezen a szinten lehet:
    http://www.youtube.com/watch?v=V5aK_cYPcow
    Csak úgy, mint a készítő)

    Volt viszont egy hsz., amiben valami ilyesmi áll: "Istenem, mit röhögtünk ezen a pajzstopicban..."

    Bár a topicot nem találtam, gondolom néhány érv itt is elhangzott.

    És van egy másik oldal a neten, néhány idézetet mutatnék:
    "A 2006. első felében megjelentetett jóslat."
    Sokat vártak vele, pedig kb hatvan éve meg volt. Kiváncsi vagyok, miként maradt fenn, és miért nem dobták be hamarabb.

    "A történet szerint 1947. vagy '48. nyarán"
    De jó, ezek szerint a könyvben elmesélik a történetet. Ennyi erővel a Blair witch project is lehet valóság, hisz nem tudhatjuk, hogy valódi-e, vagy nem. Kivéve, ha kicsit utánanézünk a dolognak, ami itt úgy tűnik, elég nehéz lesz.

    És egy még a bölcs szellemtől:
    "Megírva semmi sincsen, mert minden megváltoztatható..." = "Lehet, hogy tök nagy hülyeség, ezért nem biztos, hogy így lesz..." És ha majd máshogy történik, akkor ez is igaz lesz.

    Számoljunk egy 2006-os kiadással. A jóslatok nagy részét így eleve tudta az ipse, a jövőbeni gázzal kapcsolatos dolgok pedig már akkor tervbe voltak véve, a Nabucco, meg az orosz gáz régi téma. A valódi jóslat része a dolognak kb. ennyi:
    1. Gáz miatt háború arabok és európaiak közt.
    2. Mi szívunk, ötmillióan legalább meghalnak.
    3. Mégis béke lesz, és mi visszakapjuk, ami jár.

    Már csak egy dolog érdekel: ki írta ezt? Láttam egy nevet valamikor, de nem vagyok biztos. Nem készült vele valamiféle interjú? Pedig ezek után nagy arc lehet. Bár nekem mindig furcsa volt ez az ősibölcsesség-elfeledettősök-táltos-igazmagyar-Lapkumánja vonal.
  • HUmanEmber41st
    #78
    Én ugyan nem láttam, de a jóslatot kiadták még a '40.-es évek végén nyomtatásban.
    Sokan hivatkoznak erre a kiadásra. Igazából csak "másodkézből" tudok a jóslatról, tehát nem merem 100%ra állítani, h nem a közelmúltban jelent meg. Viszont sok általam megbízhatónak tartott személy a '40.-es évekből valónak mondja.
    Én is szeretnék megbizonyosodni a jóslat koráról. (korabeli újságcikk, vagy maga az eredeti kiadás..)

    Amúgy nem kellene Nostradamushoz hasonlítani, hiszen, mint a bevezetőben is olvasható, direkt csak Magyaroroszág sorsáról kérdezték Lapkumánja szellemét.

    Trianon amúgy 1920 jún. 4.-én volt...
  • Jungbluth
    #77
    Most a nyirkai jóslat a téma, vagy az angol nyelvű hablaty?

    Human: szólj ha van valami bővebb infód erről a jóslatról. (Nyirka) Szerintem elég különös, hogy csak a közelmúltban bukkant fel. Túlságosan köznapi eseményekről beszél... Most egy táltos, ha épp belelát a jövőbe, akkor majd az ilyen egyszerű események tárulnak elé?

    Még nevén a föld,
    de cseléd sajátjában.
    Lazul a lánc, rozsdásodik a bilincs.

    Az a baj ezzel, hogy jóslat helyett inkább pont olyan, mintha fognék egy törikönyvet, és elkezdeném az eseményeket jóslatba átírni. A képek túl egyszerűek, a tevés dolog egyértelmű: az arabok befoglalnak minket, ahonnan megpróbálják majd legyőzni Európát (Europé, bikán lovagló asszony), de a nagy háború után béke lesz. Persze a magyarok visszakapják az elcsatolt területeket, igen... Megnyugodhatunk. Vajon látott a jövőben egy atlaszt, vagy honnan tudja, hogy visszakaptuk? Már attól is sokkal nagyobb hitele lenne a jóslatnak, ha azt mondaná, hogy nem kapjuk vissza. Így viszont a jóslatban benne van a mi jó kis betegségünk, Trianon is. Ez is árulkodik.

    Nostradamusnál legalább háborúkat, betegségeket, monumentális eseményeket látunk. Ott még úgy-ahogy el lehetne képzelni, ahogy belelát, vagy kering az időben... De a kommunisták földekkel kapcsolatos intézkedései: Ezt látta a táltos? Izgi lehetett.

    Házi feladat: keresni egy történelemről szóló cikket, és egy jóslatot írni róla, majd titokban feltenni a netre. Hadd csillogjon újra a babonás magyar szeme...
  • HUmanEmber41st
    #76
    Piramisok a világ minden pontján megtalálhatók.
    Éppen Kínában van a legnagyobb piramis, csak éppen nem kutatható.
    Használd a google earth-ot, vannak jó képek róluk (mert több piramis is van ott) A 3 boszniai piramist már ne is említsük..
    Az egyiptomi piramisokban egy japán kutatócsoport speckó készülékekkel kimutatott egy csomó még feltáratlan folyosót és kamrát. (forrás: E. von Daniken) Ha csak ott nem raktározták el csillagközi űrjárművek leírását...
  • roli613
    #75
    Ja és ez a globális felmelegedés,klímaváltozás ez már természetesen létezik és 100% hogy ez elfogja majd pusztítani a fődet:D
  • roli613
    #74
    Csak szeretek ilyenen gondolkodni,olyan jól hangzanak,igazából az ilyesmit inkább filmben szeretem,persze ott is szar mert hiába,úgyis túléli pár tudósgeci...
  • dronkZero
    #73
    "Na ugye a maják megjósolták 2012-re a világvégét"
    És? Mások meg máskorra jósolták, pár hónapja jött ki egy csapat orosz idióta a föld alól, mert elmaradt a világvégéjük. Hülye vezetőjüket meg kezelni kell, ki akarta nyírni magát, mert nem jött be a próféciája...
    Na kb ennyire lehet komolyan venni a világvége-jóslatokat...

    "Mi van ha a piramisok mondjuk igazából űrhajók?"
    Arra azért kíváncsi lennék, hogy egy kupac kő szerinted hogyan űrhajó? Gondolod, ha mást is lehetne velük kezdeni, mint odamenni, és megállapítani, hogy "ejj, de kurvanagy", akkor még nem tették volna meg, nem repültek volna el vele már a picsába az elmúlt 4000 évben?

    "Kína,mért pont Kínában van földrengés?"
    Miért, szerinted csak ott van? Az olyan rohadtul nem meglepő ám, hogy kőzetlemezek találkozásánál szokott lenni földrengés... Az már más kérdés, hogy annyira beleptük a földet, hogy bárhol van földrengés, az nagy valószínűséggel károkat, tragédiát fog okozni, de szvsz égvilágon semmi köze a "Föld öntitsztulásá"-hoz...

    "Ne is beszéljünk a tornádókról amikből egyre több van még Magyarországon is,inkább lesz..."
    Jaj, legalább ezt ne nyald már be... Büdös életbe nem lesz itt akkora forgószél, ami bajt okozna. Nézz meg egy műholdképet egy igazi tornádóról, aztán hasonlítsd össze kishazánk területével! Azoknak a cuccoknak _hely_ kell, hogy kialakuljanak, ilyen fél Mexikói-öböl méret már elég szokott lenni. Mi meg itt vagyunk egy kurvanagy hegylánc közepén.

    Azt tanácsolom, szemléld kicsit kritikusabban a dolgokat, próbálj meg ne megenni minden szart, amit eléd raknak, mert előbb-utóbb csúnyán át fognak baszni, ha ilyen hiszékeny vagy...
  • roli613
    #72
    Van egy ritka qurvára érdekes most találtam ki valamim...
    Na ugye a maják megjósolták 2012-re a világvégét és természetesen ők építették a piramisokat,stb... Rengeteg különös jelenség utal arra hogy ufók segítettek ezek megépeítésénél stb.. Mi van ha a piramisok mondjuk igazából űrhajók? Természetesen a menekülésre. Furcsa de lehet hogy ez az igazság.

    Egyébként észrevette valaki hogy a föld tisztítja magát? Önvédelmi mechanizmus. Kína,mért pont Kínában van földrengés? Mert ott vannak a legtöbben és túlsokan is,ezért egy párat a föld kiírt. Ne is beszéljünk a tornádókról amikből egyre több van még Magyarországon is,inkább lesz...

    Na tehát mi végez akkor velünk?

    - Viharok (atomvihar,szupervihar)
    - árvíz,cunami
    - éhség
    - világméretű vírus
    - atomháború,3WORDWAR
    - meteor
    - feketelyuk

    Vagy egyszerűen eltűnik minden és kezdődik minden elölről...
  • HUmanEmber41st
    #71
    Hét táltos találkozott a nyirkai Hany-ban. Két asszonyember, meg öt férfiember. Jó ha ennyien vannak a "Nagy híváshoz". Mert nagy szellemet szándékoztak idézni, a nemzetre zúdult bajhalmaz miatt. Tudni akarták, meddig tart ez a nyomorúság, meg miképpen alakul a jövendő. "Nagy hívás" akkor köll, ha az Ég nem nyilatkozik magától.

    A táltos asszonyok egyike "utaztatható" volt. Fölmentek tehát a Rókadombra, az elhagyott csordakúthoz, az égés szélére. Áldoztak vízzel UKKÓ-nak, tűzzel GÖNÜZ Istenapánknak. A "látó-halló" táltos asszony nekivetkőzött. A többiek bedörzsölték maszlagbimbóval, hogy ne ostromolják a szúnyogok. Mert nyár volt és alkonyodott. Nyakába kék ékkövet akasztottak. Az áldozó tűz parazsára zöld borókagallyakat raktak. A táltos asszony füstöt lélegzett, a többiek meg rejtőztetőt dunnyogtak. Dobolni, furuglázni nem mertek, a határőrség miatt.

    A táltos asszony révületbe esvén átadta fejében lakó szelleme helyét az idézett szellemnek, hogy az az ő nyelvével szólhasson. Lapkumánja táltos szellemét idézték, mert az idevalósi volt, a mi fajtánk. A táltos asszony először fölszökött, de a többiek körbe vették őt, nehogy baj érje. Először csak hebegett, aztán szóval szólta a régi nagy táltos üzenetét:

    Még öt-hét!

    A medvebocsot lépre csalják
    és elverik rajta a port.

    Még nyolc-kilenc!

    A Duna két partján
    vérben úszik a hulló lomb,
    és ösvények tapostatnak
    a hanyatló nap palástján.

    Nevet kiáltanak.
    A nevén szólított Öreg tétovázik,
    de vállalja sorsát.
    Ifjak ragadnak fegyvert,
    nők és férfiak egyaránt.
    Közel a győzelem.

    Ekkor megelevenednek az árnyékok.
    Az igazi harcosnak kedvét szegik.
    Az ügyet Nyugattól-keletig elárulják.
    Szerencsés, ki időben kereket oldhat.
    Nagy az érvágás.

    A Négy Folyó Városának Igaz emberét
    kiejtik az ablakon.
    A győzők eltanácsolják a kopasz zsarnokot,
    És a Vasmacskák Városának fattyát
    teszik meg helytartónak.
    Ő megöleti a Tétovázó Öreget.
    Az ifjúságon bosszút áll.

    Sokáig uralkodik és megrontja a nemzetet.
    Jutalmazzák az elvtelenséget,
    mindent pénzben mérnek.
    A lakás, a ház csak lakhely, nem otthon.
    A gyerek nyűg.

    Még húsz-huszonegy!

    A kétfarkú oroszlán elbődül,
    de ugrani nem mer.
    A mieink is átkelnek a Dunán, ősi földre.
    A víg mosoly torz vigyorra változik.
    Itthon a földművest már megtörték.

    Még nevén a föld,
    de cseléd sajátjában.
    Lazul a lánc, rozsdásodik a bilincs.

    Még negyven és néhány!

    A Nagykövet cselt vet, összeesküvést sző.
    Korábbi ellenfelek összefognak.
    Rést vágnak a kerítésen.
    Meglazítják a medvebocs láncát,
    a kétfarkú oroszlán ketrecének rácsát is.
    Nem hálásak.
    A vörös tüzet okádó sárkány ebbe belebetegszik.
    Harsona jelzi a szabadság kezdetét.

    A szürke marhát napos legelőre engedik.
    A csorda megszédül a szabadságtól.
    A barmok egymást öklelik.
    A nép elkergeti a kapuk nyitogatóit.

    A jóindulatú beteg kerül élre.
    Mások intézkednek.
    A földművestől elveszik örökét,
    és dobra verik.
    A senkiháziak vérszemet kapnak.
    Bitangok tékozolják a fényt.

    Gyülekeznek a dögmadarak.
    A Nagy tengert átröpüli
    a Napból szálló, galambnak álcázott karvaly.
    Megérkezik a Kánya is - osztozkodni.
    Megint terelgetik a népet.
    Hiteket erőltetnek.
    Szaporodnak a pénzért fönnhangon imádkozók.
    BOLDOGASSZONYUNK-at elfelejtik,
    buta lúddá tekerítik.
    Jaj pedig, ha Istenünk Asszony-fele
    elfordul tőlünk, vagy mink őtőle!

    A Régi Nagy Csata Városában
    EZEK papjai dűlőre jutnak,
    és új lovat nyargalnak.
    Összeesküsznek Isten Képmása ellen
    a Könyörtelenség Hatalmasaival.

    A galambnak álcázott karvaly és a kánya,
    Égigérő fára segítik a Kiskanászt.
    Szívében király, álmaiban császár.
    Szépen szól, rondán cselekszik.
    Zsákja feneketlen.
    Letaszítják - újra mászik!

    A döglött sárkány kutyái új gazdát találnak!

    Még ötvenöt-hatvan!

    A íjfeszítő sarja lukas hajóra száll.
    Az ő ingével-gatyájával tömik a rést.
    Messze jutottak a parttól,
    már nem tud kiszállni.

    A döglött sárkány kutyáit
    a Koronázatlan Cár veszi pórázra.
    A Szűkszavú Tárnokmestert tuszkolják élre.
    Saját táborából ütnek pártot ellene,
    mert a Koronázatlan Cár úgy akarja.
    Paprikajancsiból csinál vezért.

    A nemzet tűri - nem látja meg rajta
    a rángató madzagokat.
    A csellel hatalomra segített Paprikajancsi
    pofátlanul önkényeskedik, buzerálja a népet.
    Nyegle és buta.
    A Kiskanász malmára hajtja a vizet.
    Jobb ellenfél nincs. A nép tűri őket.

    Nemes lovag-ősök fehér liliomán
    tipródik a nemzet.
    A csősz tolvaj, a bakter rabló, a bíró cinkos.
    A különb nem viszi sokra, mert irigylik.
    Ki-ki rántja lefelé a másikat - az országot együtt.
    Lenézett népek mögött kullog a magyar!

    A nemzet talpa alatt röpülő szőnyeggé válik a föld!

    Még hatvan-hetven!

    A rátarti úr napszámért kunyerál.
    Már mindent elkótyavetyéltek.

    Csak alantas szolgálatok maradnak,
    égbekiáltó árulások.
    Lesznek, kik alattomos ellenséggel
    fújnak egy követ.
    Bevezetik a hét tevét,
    hogy az innen köpködhessen lángot -
    a bikát nyergelő asszonyra.

    Ebből belviszály is támad, meg külső viszály is.
    A Kost Áldozó
    két fia tovább marakodik.
    A tevék magyar hajcsárai
    Manó bőrét húzzák Krisztus képére,
    hogy megtévesszék a népet,
    és aranyra válthassák a félhold csillogását.

    Ők a Kost Áldozó, tevét nyergelő
    fiát segítik,
    más magyarok meg a másikat.
    Kettészakad a nemzet,
    lángra lobban az Ország.
    A lángot vér oltja.

    Magyar magyart gyilkol,
    de a bika hátáról is ide lőnek
    a hét teve miatt.
    A nép fele elpusztul.

    A szomszédok megmozdulnak,
    de ugrásra kész a zenélő sivatagok tigrise is.
    A megszeppent maradék
    UKKÓ-t híjja, a BOLDOGASSZONY-t.
    A haragosok megbocsátanak egymásnak,
    az irigy örül más szerencséjének,
    a rátarti nem rázza a rongyot,
    a közönyös siet segíteni.

    Ekkor a Magyarok Istene őrül állítja
    a zenélő sivatagok tigrisét,
    és böcsületes alkuval
    visszakerül, ami visszajár.
    Új kor veszi kezdetét, minden égtáj felé,
    YOTENGRIT, az Ős Tengerek Istene nevében.

    A Jószomszédság Törvénye győzedelmeskedik.

    A táltosok közös gondolattal kérdezték: "Így van ez megírva - nem lehetne-e másképp?"
    A Szellem erre azt felelte: "Minden jövendölés okumálás, a múltat meg jelent összekötő vonás folytatásán, a jövő felé. Megírva semmi nincsen, mert minden megváltoztatható - ha nem fordultok el Istenetektől és megszívlelitek az ősök intelmeit."

    A táltosok megköszönték Lapkumánja táltos szellemének a jövendölést meg útbaigazítást. Ő távozott, a táltos asszony szelleme pedig visszatért testébe. Inni kért. Sokat ivott, és mély álomba merült azon nyomban. A többiek betakarták és strázsáltak hajnal hasadtáig. Akkor lemosták róla a maszlagot. A férfi táltosok térdet, fejet hajtottak előtte, asszony táltos-társa pedig fejére tette kezét és rámondta az igaz nő-barátok áldását:
    "BOLDOGASSZONY oltalmazzon fehérben, zöldben, feketében!"
    Ezek után ki-ki haza mené és tette a dolgát.
  • dosra vista
    #70
    Kiírják a kövi világvége dátumot
    Eddig az ezredfordulós volt a legjobb, mert 99-ben, 2000-ben és 2001-ben is lehetett vele riogatni
  • rolipoli
    #69
    ez azért nem így van
  • patiang
    #68
    kinek lenn, kinek fenn................
  • rolipoli
    #67
    2012-ben ha megdöglünk mi lesz utána?
  • Svenson
    #66
  • patiang
    #65
    Ja, bocs 13-an voltak az az asztalnál.
    , mely tizenkét gyümölcsöt terem vala, A tizenkét kapu, 12 apostol

    Na jó, ez csak kötözködés volt:))
  • Svenson
    #64
    12 volt, nem 13.

    De az ajtót meg a fát akkor se értem. Vagy ezt csak úgy írtad?
  • patiang
    #63
    A Bibliát is kissé körbelengi a számmisztika.
    Csak erre utaltam, amikor Te: #49

    13 követő közül is egynek ki kellett hullani.
  • Svenson
    #62
    Te, azért ezt megmagyarázhatnád, mert nem értem. Mi ez a 12 izé? Ajtó meg fa, meg ilyenek?
  • patiang
    #61
    yeah!!!

    a mi kis ferink:((((((((
  • Svenson
    #60
    Rákérdezhetek? A mi Ferink?
  • patiang
    #59
    No kire tippelsz, kis betűvel??:))
  • Svenson
    #58
    Milyen mostani urunkra gondolsz?
  • Svenson
    #57
    No, most meg ne keverjük a dolgokat! Én azt mondtam, hogy vannak a Bibliában pozitív próféciák. Ezekből idéztem. Arról nem volt szó, hogy most meg is kell magyaráznom őket!
  • patiang
    #56
    Meg még a másik.
    Mostani urunk is mit jövendölt?
    S hol vagyunk?
    Na ugye!
  • patiang
    #55
    Na jó.
    Én azt kérdezem, hogy honnan tudod, hogy mind fedi a valóságot.
    Lehet, hogy egy másik topicban tettem fel, hogy ki, és honnan tudta hogy történt a Genezis.
    Erre írtam:: gyerekek az úgy vót............

    Az isteni suggalatot légyszi ne említsd, mert már túl viseltes.
  • Svenson
    #54
    Mi van?
  • patiang
    #53
    S persze nem kötözködni akarok, de mindezeket ki igérte, s kinek.
    Mert akkor megint jön a : gyerekek az úgy vót............

    Meg kit érdekel az agyonékszerezett 12-es város?
    Még akkor is hacsak szakrális.
    12--12 apostol,12 ajtó, 12 fa.
    a többi is majd eszembe jut
  • Svenson
    #52
    No jó, a legeslegvége így hangzik:

    20. Ezt mondja, a ki ezekről bizonyságot tesz: Bizony hamar eljövök. Ámen, bizony jövel Uram Jézus!
    21. A mi Urunk Jézus Krisztusnak kegyelme legyen mindnyájan ti veletek. Ámen.
  • Svenson
    #51
    Milyen vége? Hát ez a vége. János Jelenések könyve utolsó 2 fejezetéből vannak.
  • patiang
    #50
    ok,ok
    no de a vége?!
  • Svenson
    #49
    Hát ha ez jön le, akkor tényleg elég felületes vagy.

    Nézd:
    1. És megmutatá nékem az élet vizének tiszta folyóját, a mely ragyogó vala, mint a kristály, az Istennek és a Báránynak királyiszékéből jővén ki
    2. Az ő utczájának közepén. És a folyóvízen innen és túl életnek fája vala, mely tizenkét gyümölcsöt terem vala, minden hónapban meghozván gyümölcsét; és levelei a pogányok gyógyítására valók.

    4. És az Isten eltöröl minden könyet az ő szemeikről; és a halál nem lesz többé; sem gyász, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsők elmúltak.

    18. És kőfalának rakása jáspisból vala; a város pedig tiszta arany, tiszta üveghez hasonló.
    19. És a város kőfalának alapjai ékesítve valának mindenféle drágakövekkel. Az első alap jáspis; a második zafir; a harmadik kálczédon; a negyedik smaragd;
    20. Az ötödik sárdonix; a hatodik sárdius; a hetedik krizolitus; a nyolczadik berillus; a kilenczedik topáz; a tizedik krisopráz; a tizenegyedik jáczint; a tizenkettedik amethist.
    21. A tizenkét kapu pedig tizenkét gyöngy; minden egyes kapu egy-egy gyöngyből vala; és a város utczája tiszta arany, olyan mint az átlátszó üveg.
  • patiang
    #48
    Lehet, hogy felületes vagyok, de nekem nem igen nyomkodták a szemem.
    Egyébként is, mégha tele is lenne vele, a vége úgy is az, hogy cseszd meg haver úgy is halálok halálával mész a Pecsába:D
  • Svenson
    #47
    Nem, én a jó próféciákra gondolok. Vannak szép számmal.
  • patiang
    #46
    Remélem nem a végitéletre gondolsz?

    Hát az a horror felsőfoka, amit persze ki is érdemeltünk már régen:((((((((
  • Svenson
    #45
    No akkor olvasd el a bibliai próféciákat! Tele van jó jövendölésekkel!