14
  • arrakistor
    #14
    csak azt ne mondják, hogy rohanó betörő felismeréséhez is külön ketyere kell , nem elég hozzá érettségizett, középszinten halló, rendőr, és hogy ők találták fel a spanyolvigaszt , mert a végén még el is hiszem
  • arrakistor
    #13
    a vizuális , fotocellás érzékelés, még mindig nagyságrendekkel egyszerűbb a tudomány mai állása szerint...
  • arrakistor
    #12
    kicsit én is szkeptikus vagyok ebben a kérdésben.. túl sokmindenre be fog riasztani ez a ketyere, vagy ha szűkebbre veszik az érzékelési tartományt, akkor pedig, nem veszi észre a tényleges betörőt.
  • WinT
    #11
    Én ezt nem értem. Ezt a hangot, zokni, cipő, bakancs, magassarkú tipegő, papucs csattogás, gumicsizma nem befolyásolja?
  • sanyynn
    #10
    "Az emberek elbambulhatnak, a kamerák meghibásodhatnak, de a szenzorok akkor is jelzik, ha valaki egy olyan területen van, ahol semmi keresnivalója."

    Meg egy rendszer, amivel levalthatjak a "bamba" embereket. -_-
  • Csirke4
    #9
    "Amennyiben viszont valaki jégen futna, akkor az alig hallható, mivel szinte nem jön létre ultrahang"
    Köt egy nagy jégkockát a lábára.^^
    De a fél tégla is jó lesz, valszeg kicsit más ultrahangja van mintha szabadon mászkál. :p
  • PíszLávJuniti
    #8
    hm és lehet, hogy mindenkinek más egy kicsit a lépésfrekvenciája?
    sosem értettem a kutyámat, honnan tudja 100 méterről kiszúrni ha jön valaki a családból
  • NIBI
    #7
    Jó hosszú betörés volt...:) Ha már arra járt, aludt is egyet?! :D
  • Epikurosz
    #6
    Volt egy eset, index írt róla, itt, vidéken élő svájci úr házával.
    Szomszéd hallotta, hogy matanak, szólt a rendőrnek.
    Járőrrautó kiszállt, látott is gyanús fényeket bent, de mivel nem volt kéznél a tulaj, és házkutatási engedély sem volt, elmentek szépen vissza az örsre (éjfélkor).
    Hajnali kettőkor a szomszéd megint érzékelte a mozgást, ekkor a rablók tényleg elvitték a cuccot (kb. 500E Ft. értékben). Megint kijöttek a rendőrök, és konstatálták, hogy előző látogatásukhoz képest most már az egyik ablak is be van törve.
    Reggelre aztán előkerült a svejci úr is. :-)
  • Voronyezs
    #5
    Hát... max ez egy jelzés a betörőnek hogy "van 5 perced mielőtt megfognak dugni a rendőrök"...addig kézenállva ellopja a fél házat...egyetértek veled;)
  • DompR
    #4
    Ne félj, Redneck Joe-éknál összekötik a naffater duplacsövűjével, mint a pinty. Katonáékról ne is beszéljünk...
  • Epikurosz
    #3
    A betörőbuktató szenzorhoz:
    Van rákötve géppuska vagy nyaktiló?
    Anélkül semmit nem ér.
  • Epikurosz
    #2
    Az Adidas már alkalmazza.
  • willcox
    #1
    Akkor egy ultrahang síppal (kutyákhoz használatos) meg lehet hülyíteni?