329
Ki mit talált
  • Kepek
    #329
    Hogyan válhat a becsületes megtaláló tulajdonossá?
  • arankamama
    #328
  • ghost rider
    #327
    De ügyes vagy...
    És ezt az utcán találtad???!!!
  • S2000
    #326
    Naja, néha nekem se ártana egy kis "esz"
  • Gunnersboy
    #325
    mondták már hogy egy nyomorék vagy hogy ilyen szarokat reklámozol?
  • PyRex
    #324
    eszet?
  • S2000
    #323
    Gratulálok, remélem legközelebb valamennyi eszet is találsz - ha már neked nemjutott
  • ziby20
    #322
    en ezt taltam tegnap
    http://href.hu/x/54ek
    http://href.hu/x/54ey
  • Morphin
    #321
    -nem áll jogában

    -,,részben azért"

    ok -->okozat...
    de nem akartam veszekedni...nemis erről szól a topik tulképpen
  • PyRex
    #320
    de ne b@ssz már fel... komolyan. ez milyen duma, hogy azért van ez, mert nem engedhetik meg maguknak? Hát ki nem szarja le, hogy ki, mit engedhet meg magának? azt megengedheti, hogy kvázi ellopjon valamit? talán tegyen érte, hogy megengedhesse magának, élje úgy az életét. azt hiszem, a legtöbb ember tudna tenni érte, maximum lusta. na nehogymár a szerényebb anyagi körülményre való tekintettel jogában álljon nem visszaadni egy 150 ezres telefont, ráadásul direktben imei-t cserélni benne. hát komolyan megáll az eszem... milyen gondolkodás ez? ez kb. ugyanolyan, mintha ott állna egy autó, benne a slusszkulcs és beülök és elviszem. "jé de jó, találtam egy autót" sőt, aztán rendszámot cserélek rajta, meg alvázszámot vagy mit. ez mi? lopás basszameg. a telefon ugyanez, csak értékben kisebb. de semmi különbség nincs a két dolog között.
  • Morphin
    #319
    Nem szóltam még hozzá csak olvasgattam ezt a totyikot...de hagy tegyem hozzá h ez a gondolkodás részben azért van mert nem mindenki teheti meg h N95-el rohangáljon az utcán (nemtom milyen telo volt már szóban)...megjegyzem én sosem találtam még semmi értékeset szvsz.
    én megtehetem h ilyen teloval szaladgáljak nem azért írtam mert énis azokhoz tartozok, akik még fülük botját sem mozgatják azért, h jogos tulajdonosáé legyen a talált tárgy...de megkell érteni azokat is akik nem engedhetik meg. ez az ország ilyen...valszeg ausztriában nem ez van...ott nem érdek ez a fajta "lopás"
  • PyRex
    #318
    pont az ilyen kis parasztok miatt van ez, mert így gondolkoznak.
  • Pepsi Twist
    #317
    nem tom te hogy vagy vele de ha te hagysz el valamit tutira nem szolgáltatják vissza... az országba ha van 100.000 ember aki ilyen hogy vissza adja...
  • Fantomlovag
    #316
    Én egszer az utcán találtam magam. Ez számít? :D
  • Jagumo
    #315
    itt a bizonyiték ennek az eleje felé h találtunk egy pénztárcát :DDD
  • Jagumo
    #314
    semminemvolt benne...:D
  • Dark Angel 666
    #313
    legalább elindultál megkeresni hogy kié volt ?
  • Jagumo
    #312
    talántam tegnap egy üres pénztárcát:D
  • Braveheart
    #311
    Remélem hogy páran akik ide írnak iszonyatosan megszívják egyszer... (a közönséges tolvajokra gondolok)
    Eddig mindig minden visszaadtam, amit találtam és tudtam hogy kié... És ez nem a hivatásom miatt van. Egyszerű neveltetés kérdése.
  • ZilogR
    #310
    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1205611742&no=78]#78[/URL]

    ... én a világos oldalon állok, ifjú padavan ;)

    sőt, olvastam a "10 napon túl vissza nem szolgáltatom" hozzászólást is és még komolyan is vettem. de mint mondtam, a kis galamb lelkem összeszottyadna, ha ilyet cselekednék. Milyen érdekes, h a tárgyainkkal kapcsolatban vagyunk főként rigolyások - senki sem látta a Harcosok klubját??? ;) :P
  • PyRex
    #309
    értelemszerűen aki ezt megteszi egy talált n95-tel ahelyett, hogy megpróbálná először visszaszolgáltatni a jogos tulajdonosának, annak a csuklóját törném szilánkosra. talán utána elgondolkodik majd azon, hogy nem taplóság-e más emberek tulajdonát ellopni. (igen, onnan kezdve, hogy kiütöd az imei-t nyugodtan nevezhetjük lopásnak, hiszen tudatosan olyat teszel, hogy a gazdájának utána esélye sincs megtalálni a tulajdonát)
  • ZilogR
    #308
    értelemszerűen: otthon előszeded a papi 2110-esét, IMEI-t megnézed, elmész a telefonos haverodhoz és megmondod neki, h ENNEK az N95-nek EZT a 2110-es IMEI-t szeretném. Mivel a 2110-es szép szabályosan lett vásárolva 1526-ban, a hálózat rég nem látott jópajtiként fogja üdvözölni...! Gondolom annyi eszed már csak lesz, h nem akarod a két készüléket egyszerre használni ;)

    Statisztikák szerint a forgalomban levő IMEI-kódok kb. 10%-a két készülékhez tartozik.
  • PíszLávJuniti
    #307
    És van szürke, és fekete lista is, ahol a kérdéses imeiket tárolják.
  • Sadist
    #306
    Cseszheted, ha utána a büdös életbe nem tudsz vele bejelentkezni.
  • Sadist
    #305
    De, komolyan gondoltam. Wikipedian utána is olvashatsz. Amikor bejelentkezik egy adókörzetbe, akkor mindig küldi az IMEI számot is, mint egyedi azonosítót.
  • Gibor
    #304
    betudják mérni... ha a telefon be van kapcsolva... persze jópénzért ki is lehet szedni az Imeit-t... csak akkor kisebb nagyobb hátrányai lesznek a telónak főleg egy N95-nek.
  • Kicsikiraly
    #303
    közgáz suliba járok, és már most első évben van jog óránk. Azon tanultuk ugyebár a tulajdonjogot, aminek van egy olyan része hogy "talált javak" eszerint ha valaki talál egy tárgyat, akkor 1 évig mindent el kell követnie, hogy visszaadja a tulajdonosnak, de ha 1 év után sem jelentkezik, akkor a tulajdon megtartható.
  • Morphin
    #302
    IMEI-t bemérik WTF???? te sem gondolod komolyan...
    max igazoltatásnál megnézik a telód...de nemhiszem h IMEI-t betudnák mérni
  • Pepsi Twist
    #301
    tudod... vannak haverjaim akik ezt kb 10 perc alatt ki iktatják :)
  • Sadist
    #300
    Igen, IMEI számnak hívják, ahogy már írtam volt.
  • caseih9400
    #299
    ezek a baglyok milyen neveletlenek
  • w77d
    #298
    Pepsit az FBI fogja leteperni és seggbebaszni XD
  • Doomista
    #297
    XD
  • mama2
    #296
    A telefonos témára visszatérve:Nekem van egy ismerősöm, akinek ellopták a telefonját, ő bejelentette a rendőrségen, és a rendőrök lenyomozták a TELEFONT NEM a kártya alapján, hanem a telefonba van valami, ami alapján be lehet mérni. Aki ellopta, az egy focista társa volt aki tagadta, de ez alapján, kiderült az igazság, és vissza kapta a telefonját az ismerősöm. Úgy hogy vigyázz Pepsi.
  • PyRex
    #295
    "2dikos"

    omg...
  • David2
    #294
    egyetemen bizonyítvány
  • caseih9400
    #293
    milyen index?O.o
  • ba32107
    #292
    Egyszer egy haverom elhagyta a Gellért-hegyen a hátizsákját, amiben benne volt az indexem, meg egy másik srác indexe is. Másnap már jött iwiwen az üzenet, hogy megtalálták a táskát, hol tudnák átadni.
  • ChuckyHUN
    #291
    ?
  • PíszLávJuniti
    #290
    anyádat