17
  • fflx
    #17
    A set-top boxuk tenyleg nagyon szar. Annorax az #5-osben meg pontosan leirta, hogy az urge altal (nem is) kicsit kozmetikazott arak hogyan is jonnek ossze valojaban, mert ugye az egesz T(re) ceg legfokeppen a mar meglevo ugyfelekre szarik nagyivben.

    Mondjuk ha van az embernek egy jobb minosegu es nem tul pici (pl 82 cm-es) CRT-je, akkor azert jelentosen tud javulni a kepminoseg digitalis kapcsolatnal es megoldhato azis, hogy a settop-bol optikai kabellel vigye az ember a hangot az erositobe. (meg van mar 3 radio is kabelen, remelem lassan feldobnak meg 10-20 csatornat plusszban)
  • Sanyix
    #16
    Jó lenne ha a kábelnet szolgáltatásukkal is foglalkoznának, mert ugyan azt a szar feltöltési sebességet adják mint adsl-nél, csak még drágábban...
  • willcox
    #15
    Manapság még a digitális vételre sincs értelme áttérni, hát még a HD-sre. Drágább, mint az analóg, akkor meg pláne, ha egynél több TV van.
    Majd ha lesz DVB-T (ezen remélem a közszolgálatikon kívül más csatornák is lesznek), az a HD-s étvágyamat ki fogja elégíteni, mert hibrid (analóg+DVB-T) USB-s tunerem van, a monitoromon majd jól nézhető is lesz.
    Az analóg adáson sugárzott műsorokhoz még sok is az analóg minősége, olyan rettenetesen szar műsorok vannak.
    A T csoport egy rablóbanda, sajnos mi pont az ő felségterületükön vagyunk. Sokkal jobban örülnék a Digi-nek, mert olcsóbb, és emellett többet nyújt mind TV kínálatban, mind internet sebességben.
  • Balumann
    #14
    Ha digitálisra fizetünk majd elő, akkor nem is lesz lehetőség arra, hogy a egy HDTV-n kívül még 2 analóg TV-n nézzem az adást? :S
    És tényleg ilyen gagyi az a set top box? :o
  • ziipp
    #13
    Annyi előnye van, hogy lesznek magyar HDripek is torrenten. xP

    "Már alig várom, hogy a Máúnika showt real hd-ben lássam. :-)"
    Mwhaha, nincs is jobb, mint HD minsőségben nézni a csorba fogsorokat. :D
  • rob99
    #12
    szerintem úgy 1-1,5 év múlva az árak is csökkenni fognak, és lesznek választható csatornák, és gondolom fél éven belül már máshol is lesz hd adás, ha nem is ők, akkor más által.
  • Erpy
    #11
    Már alig várom, hogy a Máúnika showt real hd-ben lássam. :-)
  • JTBM
    #10
    Jó kezdeményezés, ebből lesz pár év múlva a megfizethető és jó minőségű HDTV adás...
  • FoodLFG
    #9
    Semmit
    Reméljük azért, nem csak pár helyen lesz a jövőben FTTH (fiber to the home), egy idő után kénytelenek lesznek váltani.

    Szerencsére nekem nem kell adsl-el szenvednem, mert itt van digikábel LAN (na ezért összeteszem a kezem ^^)
  • tntcoder
    #8
    Mert jelenleg nem nagyon nyújt olyan többletet, amiért váltani lenne érdemes.
    Ez így van, ezért nálam a tékábel dróton csak internet és telefon van. Amíg nem lehet egyesével csatornákat választani, addig nem leszek ügyfél...
  • gabr
    #7
    "Arra is ráférne egy "kis" fejlesztés"

    Mit akarsz te a 100 éves rézkábeleken fejleszteni? Inkább tedd össze a kezed, hogy egyáltalán ez van!
  • Polemius
    #6
    Majd akkor szóljanak, ha nem csak mutatóban adnak HD-ben, ha magam válogathatom össze milyen adókat akarok nézni, meg ha digi tuner van a TV-ben akkor nem kell a set-top box (illetve ha ingyen adnak normálisat minden tv-hez a lakásban).

    Mert jelenleg nem nagyon nyújt olyan többletet, amiért váltani lenne érdemes. Viszont drágább, kényelmetlenebb.
  • Annorax
    #5
    Pontosítsunk csak egy kicsit!
    Egyrészt a DigitalIII csomag 5300Ft körül van + a set-top bérlés, de azt eddig meg lehetett venni egy összegben és akkor nem kellet havi bérlet. Az értékesebb (legalábbis számomra) csatornák persze a III. csomagban vannak, így kénytelen vagyok fizetni közel 60 idióta csatornát azér az 5-6-ér, ami engem érdekel! Ha emlékeim nem csalnak a minicsomagokra csak úgy lehet előfizetni ha a III. csomagban van az előfizető. Akkor ez 5300+1990+2300=9590Ft! És ebben csak 3(!) a HD csatorna van!
    Másrészt a Set-top box. Az, hogy kinézetre egy gagyi az még rendben van, de tényleg az! Csatornaváltásra több másodpercig kell várni (néha 4-5). Az epg sokszor percegig nem frissül vagy egyszerűen üres a táblázat. Rendszeresen lefagy. Kikapcsolt állapotban is melegszik, gyakorlatilag ugyanannyit fogyaszt mint bekapcsolva. A bekapcsolás időzítés majdnem használhatatlan. Rendszeresen érkezik szoftverfrissítés, de ez automatikus, nem lehet kikapcsolni. Ezzel csak az a baj, hogy ilyenkor minden beállítás elveszik. Újra lehet szerkeszteni a csatornákat stb... Nem lehet sokkal többet várni szernintem ettől a HD-s csodátol sem. És ami még bosszantóbb, hogy hiába van valakinek hiper-szuper Full-HD-s tévéje, amibe benne van a DVB-T, DVB-C +mpeg4 és még bele lehet tenni a dekóderkártyát is, nem működik mer a T-kábel-nél kötve van az előfizető a settop-box+dekóderkártya párosításhoz. És arról se feledkezzünk meg, hogy egy előfizetés - egy settop-box - egy TV!
  • endrúdí
    #4
    Engem csak az zavar, hogy az extragagyi set top boxot erőltetik. DVB gondolom, kábé sosem lesz ebben az országban, mint ahogy ftth sem :-(
    Nehogymá a nappaliban és a hálóban is digitális adás legyen ... bérejjé 2-3 vagy ahány set top boxot akarsz
  • FoodLFG
    #3
    Tudom, ezért van ott az _is_ szó. Az a hozzászólás nem kapcsolódik közvetlenül a hírhez.
  • tntcoder
    #2
    A kábeltv hálózaton nincs ADSL szolgáltatás, valamivel összekeverted...
  • FoodLFG
    #1
    Jó lenne ha a ratyi adsl internetjükkel is ilyen sokat foglalkoznának. Arra is ráférne egy "kis" fejlesztés.