47
  • ricsa008
    #47
    Jön DVD-re
  • sgblake06
    #46
    Nem feltétlen vagyok oda a musicel-ért, de ez nekem nagyon tetszett.
    Pl. számomra ismeretlen volt, hogy Johnny Depp tud énekelni is!
    Nekem ez a film kellemes csalódás volt.
  • sgblake06
    #45
    Nem feltétlen vagyon oda a musicel-ért, de ez nekem nagyon tetszett.
    Pl. számomra ismeretlen volt, hogy Johnny Depp tud énekelni is, de még mennyire! Nekem ez a film kellemes csalódás volt.
    Engem minden szempontból tetszett.
  • giga123
    #44
    szerintem nem volt annyira jó kevesebb éek több vér-ez a mottom.
  • Yoshimitsu
    #43
    Hát pont ezért ég és föld. Mert a mai fodrász leginkább hajjal foglalkozik.
    A borbélynál meg volt olyan frankó régimódi borotva ami a Sweeney Todd-nak is van.
    És hát ha mai értelemben vett fodrásznak nevezzük akkor az egész történet értelmetlenné válik. :) Mert hát eléggé vicces lenne ha hajszárítóval ölne.
  • Inquisitor
    #42
    Miért lenne ég és föld? A kettő töj ugyan az a szakma volt régen. Éppen az a vicces, hogy egy csomó mai fodrséz nem vállal borotválást, ilyen szakáligazítástól meg sikítva menekül. :D
  • Yoshimitsu
    #41
    A cikk írónak nem tűnt fel hogy főhős egy borbély és nem pedig egy fodrász.A kettő ég és föld.

    Ennyire jövő gyermeke???
  • opeca
    #40
    Jól rémlik, a rendőröket valóban bobby-nak becézik, régen, amikor a rendet még a városi őrség tagjai akarták fenntartani - akik természetesen nem kaptak semmilyen egységes kiképzést - a charlie becenevet kapták.
  • opeca
    #39
    Ezt írtad:

    "Mi az hogy tönkrevágta? Egy musical a film alapja."

    Erre reagáltam én, hogy nem, nem egy musical az alapja, vagy ha igen, akkor nem Sweeney Todd-ként kell eladni, hanem úgy, hogy Sweeney Todd Musical-je.

    "nem igaz, ennek a mostani sweeney todd-nak a musicales sweeney todd az alapja, ami színdarabként is játszódott!"

    Ezeket ne nagyon hagoztassuk, mert az ilyenkből szokot lenni, hogy nem Moszkvában, hanem Szibériában, nem ajtót, hanem autót, nem osztogattak, hanem fosztogattak.

    Ha Tim Burton úgy gondolta, hogy a musical-ből készíti el a filvászonos adaptációt, az legyen az ő baja, de ettől mi még nyugodtan tisztában lehetünk azzal, hogy a musical is már egy kiformált történetet dolgozott fel.

    Ettől kezdve a kérdés már csak az, hogy szükség volt-e arra, hogy Tim Burton mindenképpen a már elkészített musical-hez nyúljon szamárvezetőként, vagy jobban járt-e / jártunk-e volna, ha az eredeti alapanyagból dolgozik.
  • opeca
    #38
    Szerintem többet érek, ha a karakterét írom le és nem a nevét, de ha mégsem, akkor te úgyis utánam jössz, és kiegészítesz:)
  • Broafka
    #37
    nem igaz, ennek a mostani sweeney todd-nak a musicales sweeney todd az alapja, ami színdarabként is játszódott!
  • Voronyezs
    #36
    Nem "Bobbyk" a rendfentartóerők? nekem úgy rémlik h a rendőröket Bobbynak hívják... na mindegy:-)

    a filmet meg még nem láttam, de sokak szerint jó film, szal bizti érdemes lesz megnéznem:D
  • Hesztia
    #35
    Aki bíró volt.:)
  • Hesztia
    #34
    Hol írtam, hogy a ST története a musicalben jelent meg először? Sehol. Viszont Burton mozija Sondheim munkájára támaszkodik. A zene filmre való adaptálását is S. végezte.
  • Ronny
    #33
    "székébe csalogassa a gyaur bírót"

    hehh?
  • dtm
    #32
    Huh, jól elírták a filmplakáton....: Johnny "DEEP" ... Ejnye. Mély Dzsoni
  • fv
    #30
    Minden percét élveztem a filmnek, amikor nem énekeltek. Mind az ötöt. A többi halál unalom.

    Egyébkén Tim Burtonnek van más szar filmje is: a majmok bolygója.
  • Derapo
    #29
    Én nemigazán vagyok a musicalek kedvelője( hányok tőlük ) de ez nagyon jó volt.Nagyon tetszett az egész a zene a kép a történetis jó volt...hát le a kalappal nézzétek meg.
  • Toughtful
    #28
    Korrekt reagálás, én azonban nem kötöszködésnek szántam. Tisztában vagyok én vele, hogy ma Johnny Depp jelenti "A" színészt, de ha őt név szerint megemlítjük, engedtessék meg nekem, hogy megpróbáljam az ifjúság fejébe verni, hogy az "a gonosz bíró", nem mellesleg Anglia egyik legjobb színpadi színésze nem "Piton professzor a Harry Potterből", hanem neve is van, ahogy a "kornyikáló maca" nem "Burton nője", hanem szintén az egyik legtehetségesebb angol színésznő. Én kérek elnézést...
  • Loverman
    #27
    nem törölte,örülsz? na tanulj holnapra mert általánosban bizony még muszáj bejárni az órákra
  • Loverman
    #26
    heh,neked ennyi az örömöd, hogyha valaki más szóval utal egy személyre akkor belekötsz? OMG ügyes vagy,verd ki rá
  • Toughtful
    #25
    De a vén, morbid báró

    Mármint Alan Rickman?

    és a csaj sem

    Akartad mondani Helena Bonham Carter?
  • opeca
    #24
    Mindenesetre az megint megállapíthatom, hogy Johnny Depp tehetséges színész. Kitűnően alakította ezt a szerepet is.

    De a vén, morbid báró és a csaj sem volt rossz:)
  • dzsagon
    #23
    hu bazmeg de szar volt!
  • ffxi
    #22
    Elsőre nekem is furcsának tűnik a musical. Csak az első pár számnál cikinek éreztem a filmet, de utána meg lehet szokni. Sőt el is ragadott a történet és nem is zavart az éneklés.
  • CaptainRumi
    #21
    "Hiába jelennek meg a neves mellékszereplők (Alan Rickman vagy Sascha Baron Cohen), ha egyszerűen nem tudják jelenlétükkel magukkal ragadni a közönséget."

    Megint miért beszéllsz a közönség nevében te pöcs? próbálod ezt a filmet is lehúzni de nem fog menni elárulom.....
    .....Ja és Borbély bazdmek borbély nem fodrász....tudom, hogy a borbély sérót is válallt anno, de Sweeney akkor is borbély mert a pengéivel nehezen lötte volna be a frizurádat.Bár te tuti mentél volna a pitébe....(ja és tudom, hogy úgy is törlöd a kommentemet,ez már rosszabb itt mint a diktatúra :D )
  • Real13
    #20
    Én konkrétan szeretem a GRease-t .Az a lényege, hogy gagyi legyen:) Önparódia. Egyébként ha valaki nem idegenkedik a musical műfajtól ,akkor a ST mellett az ACROSS THE UNIVERSE kötelező tavalyról.Beatles nóták haláli jól feldolgozva, ezek adják a sztori gerincét, remekek a képi és hanghatások is, igazi Audiovizuális élmény a Hair nyomdokain.(de annál jóval kiforrottabb és komplexebb, igaz, kevesebb mondanivalót tartalmaz) Jah,zenés filmnek még a ONCE erősen ajánlott.Olvassatok utána , 3 hét alatt forgatták le 2 kamerával forgatási engedély nélkül ,aztán egy erősen remekmű született belőle.Flawling Slowly az egyik legszebb szám, amit valaha hallottam.
  • Drawain
    #19
    Én is nagy Burton és Depp rajongó vagyok, szinte kivétel nélkül imádom a műveiket - de ez a film nem jött át, és hiába szeretem a musical-eket, ez a zene egyszerűen nem tetszett. Kivételesen egyetértek a cikk írójával.
  • bobi64
    #18
    vidám sztori- tiszta grease. ki kapcsolódik ki ilyesmivel?
  • opeca
    #17
    Még diszkréten el is hiszem a legendát, mert azért elég csúnya dolgok történtek a 18., de még a 19. században is Angliában. Nem hiába alakult meg olyan gyorsan a Scotland Yard:)

    Persze tegyük hozzá, hogy a Habeas Corpus - azaz, senkit sem szabadott bírói elfogatóparancs nélkül elkapni, illetve, ebből következően a charlie-k, a városrészek rendfenntartói sem viselhettek lőfegyvert -, igen megnehezítette az igazságszolgáltatás dolgát.

    Aztán meg csodálkoztak, hogy gyakorlatilag a bűnbandák kezében voltak a városrészt védő őrök, az a kevés titkosrendőr meg alig-alig mert beleavatkozni a bizniszbe:)
  • opeca
    #16
    Na, na, Sweeney Todd legendája nem a musicalban született meg, a musical már csak feldolgozta azt, szóval semmiképpen sem mondhatjuk, hogy a musical az alapja.

    A legenda az alapja. Még az angol kriminalisztika is foglalkozott vele a 18. században.
  • Tinman #15
  • Hesztia
    #14
    Mi az hogy tönkrevágta? Egy musical a film alapja.
  • opeca
    #13
    Én nagyot csalódtam Tim Burton-ban. A látványvilág ismét zseniális, de ez a musical, ugyan, teljesen tönkrevágta az egészet.

    Ezt kár volt elcseszni:(
  • Hesztia
    #12
    Ez már télleg no comment kategória.
  • MiZo81
    #11
    +t
  • MiZo81
    #10
    Anomalyval kell egyetértsek. Eddig mindössze két (filmes) musicalt tudtam megnézni: a Hairt, és a Moulin Rouge-t, mostmár hárma. :)
    Igaz, hogy abszolút szokatlan feldolgozás, de mindenki tudja, hogy félig poénra kell venni, nem?
    Annak ellenére, hogy abszolút nem rajongok a musicalekért, engem teljesen magával ragadott, a vége meg akkorát üt, hogy... (Mármint annak, aki nem ismeri az eredeti történetet.) :)
  • neptum
    #9
    nagyon jó film az egyik kedvencem lett lehet még egyszer megnézem.
  • Anomaly
    #8
    Útálom a musical-eket de ez volt az első amit végig néztem és átjött teljesen nagyon jó. De mit is várhattunk volna Mr. Burton-tól :) Burton olyan mint a zenekészítés világába a Native Instruments Pack Egyszerűen tökéletes :)
  • 0Speed0
    #7
    Ebbe inkább málnaszörpnek tűnik :D