17
  • zyppy
    #17
    Csak nehogy NEOreg3 kezébe kerüljön!
  • NeoMaN
    #16
    LÁL
    ez odabaszott
    :))))))))))
  • cateran
    #15
    Az anyagi helyzeted ezt megengedi?
    "ASUS P5B | Intel Core 2 Duo 2,133/1066/4MB/E6420 | 2x1GB Kingston 800Mhz | ATI Radeon X1600 Pro 256MB | Creative Sound Blaster Live 5.1 | Windows Vista Ultimate 32-Bit | Call of Duty 4" Nem semmi.....
  • tommyg
    #14
    az anyagi helyzetem
  • juhand
    #13
    Egy működő P1-es 64 MB rammal és 14-15 colos CRT monitorral már senkinek sem kell. Emiatt vagyok én is kénytelen a munkám során a FKFV veszélyes hulladék gyüjtőjébe elvinni az ilyeneket.

    Ha már itt tartunk és csökkentjük a hulladékot, van egy HP C4092A (LJ 1100, 3200, 3220) tonerem. Véletlenül félre nyomtam egy rendelést és kiszállították, a titkárnő meg kibontotta és utána szólt, hogy nem megy bele a 6P-be. Tehát ki van bontva, de nyomtatóban még nem volt, a dobozában fekete zacsiban tároltam. Olcsón megszabadulnék tőle.
  • Glutamin
    #12
    Ma már a netre többet költesz mint magára a gépre. Net nélkül meg sok haszna nincs. Akinek nincs sok pnze az is tud venni 20 ropiért egész pofás használt gépet. Akinek ennyi sincs rá az meg nem fog előfizetni netre sem.
  • Glutamin
    #11
    Azért nyilván nem c2d-ket hajigálnak ki tft-vel megtámogatva. Akkor amikor 50-60e ft-ért már nálunk is lehet venni új komplett gépet, akkor nem is csodálom, hogy ott kint ez a sorsuk.
  • dronkZero
    #10
    Nem nagyon viszik haza, nagyon egyszerű emberek dolgoznak ilyen helyeken, legtöbbször azt sem tudják, mi az. _Darabra_ adják, ha venni akarsz, egységáron. Ismerek pár ilyen helyet Bécs környékén.

    A másik fele, meg hogy az ott dolgozó 10 ember fejenként hazavisz egy-egy számítógépet. Havonta meg érkezik párszáz.

    Azt meg én sem teljesen értem, hogy az "olcsó" laptop ki a faszomnak is éri meg?
  • Polemius
    #9
    Romel:

    Vannak ilyenek. Odaadhatod nekik.
  • Romel
    #8
    Kidobni? Inkább odaadnám egy olyan családnak/embernek, akinek nincsen. Biztosan örülne/nének neki. Vagy csinálnának egy olyan projectet, amivel azoknak adnák oda akinek szüksége lenne rá, de nincs, mert nem tudja megvenni. De ez, hogy e-hulladék kezelés... úr Isten! és ez az EU????
  • MaSzKa
    #7
    azért akik a szeméttelepen dolgoznak biztos hazaviszik ami még ér valamit
  • MaSzKa
    #6
    sajnálatos

    németországból sok ilyen magyaországra kerül és használják tovább
  • Lavigne
    #5
    ki/mi tart vissza?
  • tommyg
    #4
    szivesen elmennék turkálni a képen látható helyre
  • NKing
    #3
    Rossz belegondolni is... Működőképes gépeket kidobni... És akkor megy a kampány, hogy 100 dollárból notebookot, meg olcsó gépet a fejlődő régióknak. Mi ez, ha nem pazarlás? A fejlesztésbe ölt pénz és idő meg nem térül meg, elérhetetlen a cél, nem lehet olcsón gépet adni a tömegnek... Ugyanakkor tornyokban áll a szemétdombon a használható gép.
    Arról nem beszélve, milyen mennyiségben van ezekben a hulladékokban acél, aluminium, műanyagok, réz, és arany! Ha nem is minden, legalább a fémek bőven újrahasznosíthatóak. A többi meg egyszerűen veszélyes hulladék.
    (És csak zárójelben: mennyi olyan eszköz kerül a szemétkupac aljára, ami különleges vagy régiségnek számít, főleg ha az még müködik is..Kiábrándító)
  • Zoleeca
    #2
    Magyarország egy más világ. Itt akár ki is dobhatod lomtalanításkor és még annyi sem kell hogy befordulj a kapun már viszik is az "újrahasznosítók" Másrészről meg ugye itt még annak az 5000 ft-nak is örül az ember amit kap egy X éves gépért, nyugaton meg lusták hozzá..."van miből újat venni"...
  • Molnibalage
    #1
    Ki az a zseni aki kidob egy működőképes gépet. Akkor inkább ingyen odaadom valakinek, de még a 2-3 éves konfig egyes darabjaira is lehet vevőt találni. Én azt hittem kb. 1,5 éve, hogy az AGP-s 6600GT 128MB-os karim eladhatatlan lesz. Egy FRÁSZT! Csak 10 vevő jelentkezett rá 2 hét alatt...