117
HDMI - DVI kábel közvetít hangot?
  • G18XM8
    #117
    Alapértelmezettnek állítsd be a külső monitort. Nincs mit. :)
  • badamkaaa
    #116
    Ez lesz a gond. Eszközkezelőben az előző monitorom van bent (FullHD volt) + egy általános Pnp képernyő. Miután töröltem az előző monitort, kihúztam, bedugtam az újat, 2 általános PnP képernyőm lett, max felbontás változatlan. Erre valami ötlet? És köszi az eddigi segítséget is. :)
  • G18XM8
    #115
    Win felismerte hogy külső monitor? Eszközkezelőben nézd meg.
  • G18XM8
    #114
    Ez jó kábel. Vga driver friss?
  • badamkaaa
    #113
    online rendeltem ezt:
    http://www.amazon.it/dp/B005N81PK8/ref=pe_386201_51767741_TE_dp_1
    Szerintem ezzel sem lehet probléma. De FullHD a max a felbontások között. Innentől nincs ötletem.
  • G18XM8
    #112
    Illetve az eladó biztos, hogy 1.4-es hdmi kábelt adott el neked?
  • G18XM8
    #111
    Hát akkor nem tudom, a vga támogatja valóban, meg ha most vettél új hdmi kábelt, akkor annak is jónak kéne lennie.
  • badamkaaa
    #110
    AMD Radeon™ HD 7660G + HD 7670M Dual Graphics with 2 GB gDDR3 Graphic Memory (PowerExpress)

    Ilyen videokarim van a notiban, úgy olvastam, hogy vinnie kéne a 2560*1600at. Most vettem új HDMI kábelt, hátha az a baj, hogy régi (mert tényleg az volt), de nem oldotta meg a problémát.
  • G18XM8
    #109
    Üdv! Hdmi kábel 1.3-tól tudja a 2560*1600 felbontást, de az 1.4 garantáltan tudja. Neked vagy régi hdmi kábeled van, vagy a notid nem tud fullhd-nál nagyobbat. A dvi dual is jó lenne, de sztem a notid vga-ja korlátozza a felbontást. Nem tudom milyen notebook-od van, de nézz utána mekkora felbontást támogat a vga-ja.
  • badamkaaa
    #108
    Üdv!
    Szeretném a segítségeteket kérni. Van egy LG Ultrawide monitorom, de HDMI-HDMI kábellel FULLHD felbontás a maximum, amire állítani tudom. Ha jól olvastam utána, DVI Dual Link kábelt kellene beszereznem (vagy displayport). Viszont mivel notebookom van, azon pedig csak HDMI csatlakozás lehetséges, kérdezném az okosabbaktól, hogy milyen kábelt ajánlanátok? DVI Dual Link - HDMI vagy Displayport - HDMI kábellel el tudom érni a kívánt 2560*1080 felbontást? Köszi a segítséget
    Ui.: Bocsi, ha rossz topikban tettem fel a kérdést
  • Inquisitor
    #107
    "nem bírja a mostani hdmi kábeles megoldást"
    Nem lehet, hogy 60Hz-et ad neki a gép, de a TV max. 50Hz-ig bírja? Egy időben sok gond volt ebből, mert sokan nem lelték idevágó beállításokat driverben.
  • Scany01
    #106
    Sziasztok
    van egy hdmi-dvi kábelem és ha össze kötöm a tv-vel akkor hd-s lesz a kép?(azt szeretném ha nem mert nem bírja a mostani hdmi kábeles megoldást a vidikarim)
  • Lablovezel
    #105
    Sziasztok!
    Kis segitseget szeretnek kerni.
    Vettem egy 7m-es 2160p highspeed HDMI aranyozott kabelt.
    Van egy samsung LED tv-m es egy sony vaio laptopom. Amint osszekotom a kettot ezzel a kabellel, kek halal villan be egy pillanatra es ujrainditja a gepet. Ami persze nem sikerul, mert mindig ujraindulgat, amig be van dugva a kabel.
    Egy packard Bell laptopon viszont rendesen mukodik. (raadasul gyengebb laptop)
    Tud valaki segiteni mi lehet a baj?
  • Mester999
    #104
    Mi lehet probléma az új videokártyával vagy régi monitorral?

    Most vettem egy gigabyte r9 270x es videokártyát berakom a gépbe ugy ahogy kell minden kikapcsolva stb... kelett hozzá dvi-vga átalakító mivel régi a monitor és mikor elinditom a monitor kiirja hogy no signal és kilép takarékos módba.
    A gépet persze lehet hallani hogy bejelentkezik a windowsba de nincs képernyő MOST MI AZ ISTENT KEZDJEK??? a monitor tipusa Flatron l1753s

    Ja és most éppen a régi nvidia kártyámmal látom a képernyőm xD

    http://netrino.hu/i/1795.jpg ilyen az átalakító
    az alaplap meg Asus M5A97 PRO

    Meg se tudom nézni a biosba mert nincs masik monitorom meg másik átalakító se és nem csinál semmit a monitor!!!!
  • 1gator1
    #103
    Sziasztok,
    extra hosszu hdmi kabelt szeretnek venni, olyan 60 metereset.
    megoldhato hogy megveszem egyben vagy mindenkeppen 2x30asat kellene + egy erosito? tudtok esetleg egy profi ceget aki ezekkel foglalkozik?
    elore is kosziii
  • Inquisitor
    #102
    Elvileg a DVI visz/vihet hangot, de gyakorlatban az ATI (AMD) Radeon HD-hoz készült SAJÁT átalakítóján kívül kb. semmin nem megy ki hang. Ott is csak ha be van állítva kimenetként.
  • pett3rson
    #101
    Sziasztok!

    Beléptem Éni s ebbe a csoportba, azaz DVI-HDMI kábel és nincs hang, de... :)

    Nem is nagyon érdekel, majd egyszer megoldom hogy legyen, engem az érdekelne,hogy hogy tudok játszani a TV-n? Fifa-t akarnám megnézni rajta :)
  • Tatya
    #100

    Kérlek segítsetek.Megvettem a dvi-rch kábelt:
    http://arkoz.hu/automotor/termek/339442-Et_b7501tw_video_kabel__dvi_dugo_+_3rca_...
    összekötöttem a gépemet a tv-vel,scart csatlakozóval de nincs kép.
    A videó kártyán is kéne valamit állitanom?Vagy csak a tv-n?
    ja és melyik a videó színe,mert van piros zöld és kék szín.előre is köszönöm:)
  • mapi
    #99
    ha DVI-s csatlakozással cstlakoztattad, akkor az a probléma, mert az csak képre van, ha hangot is szeretnél, akkor az alaplahoz csatlakoztasd a HDMI-t.
  • lovaszi
    #98
    Sziasztok!

    Van egy lg hd tévém, és a géppel egy hdmi kábellel van összekötve. Vagyis a videokártyánál egy hdmi-dvi átalakítóval. Már régóta használom így, clone módba a monitor mellett, filmezéshez. Most viszont nem ismerte fel a catalyst se kép se hang. Valakinek van valami ötlete mi lehet a baj? Próbáltam a tv-n a másik hdmi csatlakozóba dugni, a videokártyán is próbáltam a másik dvi csatlakozóba de úgy se lett jó. A videokártya driverét is újraraktam de így se működött :(. Valaki tudna segíteni?
  • petya2007
    #97
    sziasztok

    engem az érdekelne,hogy hogy tudnám azt beállítani,hogy a tv-n 1920x1080,a monitoron meg 1680x1050 legyen a felbontás
  • letsos
    #96
    Sziasztok!
    tudnátok segíteni?
    Vettem egy samsung 40B530 tv-t hdmi-hdmi-vel van összekötve/giga gts250/
    hogy kell beállítani a vga drivert,hogy ne klonozza,hanem a monitoron
    mást i tudjak csinálni filmnézés közben?
  • Biriboy
    #95
    Rákötöttem a pc-t DVI-HDMI-n keresztül egy LG 37LG3000-es tv-re. Nem ismeri fel az op. rendszer csak digitális megjelenítőként. Tud valaki olyan honlapot ahonnan le tudom a driver-ét letölteni?
    Ez azután jött elő, hogy panelt cseréltek benne, mert egy idő után a HDMI jel eltűnt és kiírta "nincs jel". A javítás után jelentkezett ez a hiba.
  • nimfas
    #94
    Sziasztok!

    Hogy lehet belőni hogy a Samsung Full HD tv-n a számítógép HDMI-n kinyomott képe kitöltse a képernyőt?

    8800 GTS kártya, Samsung 40B530 készülék.

    Előre is köszi

    Vga-n Full HD van megadva a tv felbontásnak... mégis a két széle kb 4:3-as aránynak megfelelően le van vágva.
  • piamania
    #93
    A hang nekem se a tv-n keresztül jön.Úgyhogy arra nem tudom a megoldást.De engem is érdekelne.
  • Klemice
    #92
    videókártya hangkártya drivere fel van telepítve? magától nem is megy
  • gamer73
    #91
    Sziasztok! A következő problémára keresném a megoldást. Nagyon jó ismerősömnél a számítógépet összekötöttük a tv-vel. A gépben egy 4670-es 512 megás Ati van. A tv egy 94 cm-es full hd-s Panasonic. Hdmi kábellel csatlakoztattuk. A gond az, hogy amikor filmet néznénk a képernyő két szélén másfél-két centis fekete csík van. Mint egy keret. Minden beállítást kipróbáltunk. Gondolom én:) A csík akkor is ott marad:( Ja és a hang sem megy át a tv-re. Ha valami megoldást tudtok azt nagyon megköszönném.
  • Klemice
    #90
    analóg miatt cinkes a dolog, hdmi-n keresztül rákötöd a gépet 3 méterről 32"-nál nem látszik a különbség a 720p meg a dvd között
    dvd lejátszónál ami hdmi-s gondolom ilyen helyzet áll elő
  • antigua
    #89
    Sziasztok !
    A problémám az lenne, hogy a DVD5,9-es filmek képei elég csúnyák ( pixelesek) az LCD-en. Ez azért van mert sima analóg kábelezés van vagy a DVD kis felbontásából adódik és a hibát nem orvosolná egy HDMI kábelezés se ?
  • kalmee
    #88
    De ha rákötöm a Jack-re, attól még nem kapok 5.1-es hangot nem ?
  • Solten
    #87
    Hi. Az egyik jack az digitalis kimenetes, tehat kosd azt ossze az erositovel.
  • kalmee
    #86
    Hello!

    Kicsit tanácstalan vagyok. Most vettem laptopot ... Acer Aspire 6930ZG / nVidia GeForce 9300M GS videokártyával. Természetesen van rajta HDMI kimenet. Vettem még akkor egy 24k arany HDMI kábelt. Az 1080 pixeles kép megjelenik minden gond nélkül a HDTV-n, a hang is megy. Azt hogy a hang átkerüljön az erősítőre, ami utána szétküldi az 5.1-es rendszeremre, azt hogyan oldjam meg? Ugyanis a laptopon csak Jack van 1 db HDMI kimenet. Vhogy a HDTVből kellene levinni a hangot az erősítőre. Vagy megvalósítható az egyáltalán, hogy a HDTVbe érkező hang lekerüljön az erősítőre ?
  • szeki1981
    #85
    üdv segitséget szeretnék kérni házi mozirol szeretnék képet átvinni a tévére a házimozin van HDMI csatlakozo tvn csak dvi müködni fog ha veszek egy hdmi-dvi kábelt kösz a segitséget
  • Rednek
    #84
    Ez még lemaradt: Természetesen a felbontás 1280x720-ba kellene. A Videó kártyám egy Intel 945GM Express, tudja a HDCP-t
  • Rednek
    #83
    Sziasztok!

    Nekem egy olyan problémám lenne, hogy van egy Panasonic TH-42PV8P plazma TV, és egy gépről (laptop) kiküldeni a TV-re a jelet. Vettem egy D-SUB -> DVI átalakítót, egy DVI->HDMI átalakítót, meg egy HDMI kábelt, ezzel kötöttem össze a gépet a TV-vel, de meg se nyikkan a TV. Tud valaki segíteni, ebben, hogy mi lehet a probléma? Illetve más alternatívákat mondani, hogy ki tudjam küldeni a képet a TV-re?
  • skyli991
    #82
    Hi!

    Milyen 2m hosszú DVI-D-DVI-D kábelt érdemes venni eggy fullhd monitorhoz? Lehetőleg 5000 alatt. Milyen márka normális? Ednet jó? Számít, hogy aranyozott?
  • hello
    #81
    Hello!

    Nekem van egy Ati 3870 videokártyám amihez alapból adtak egy dvi-hdmi átalakítót. Szeretném kikötni egy Sony TV-re HDMI kábellel ami a múltkor sallangmentesen sikerült de amióta új procit+alaplapot vettem egyszerűen nem akarja felismerni a TV-t a Catalyst center (a vistát is újraraktam). Nem tudjátok mi lehet a gond, esetleg valami driver hiányzik vagy nem komálja az alaplapom/procim?

    Előre is köszi!
  • Solten
    #80
  • berlin
    #79
    Na kérem, minden ok.

    Ati HD2600 XT kariról kimegy a hang az eldzsí LCD-re.

    Pontosan nem tudom, hogy minek köszönhető, így az eltelt 2,5 óra tapasztalatát írom le:
    - tehát a realtek audió kodeket letöltöttem (még anno fél éve: fájl neve HMDI_R168) azóta már van jobb is R_209 (Mint az a cikk írója ajánlja:
    http://logout.hu/iras/ati_radeon_hd_4870x2_mint_hangkartya.html )
    - a kodeket telepítettem, de semmi
    - elkezdtem molyolni az ATI catalyst control centerrel (de aztán annyira elvesztem a beállítások bonyolultságába, hogy felálltam a PC mellől.)
    - újra elolvastam a logout-os cikket, és ott ez áll:
    "A kivitelezés is nagyon ötletes volt, a speciális átalakító miatt nem kellett egy külön HDMI csatlakozónak helyet szorítani a kártya hátlapján." Mondom micsoda? speciális átalakító? Mert azt tudni kell, hogy én vettem egy arany csatlakozósat egy csatiboltban (sini). És én végig azzal próbálkoztam! Tehát a VGAkártya dobozából elővettem a gyári DVI-HDMI csatlakozót, kibontottam a fóliából, és lőn hang a tévén.
    (Persze a MediaPéayerClassicban mindent kipipáltam,a mit a cikk szerzője említ!)

    Fiúk!
    672x272@25 felbontású kép állítom, hogy megszólal olyan jó minőségű a korábbi s-videós megoldáshoz képest!

    Üdv.:
    Bea

    Ui.:
    - a tálca jobb sarkában a kis hangszórón jobb klikk: "hangok és audióeszközök tulajdonságai"-nál az Audió és Hang fülön az alapértelmezett eszköz a Realtek lesz
    - meg kell jegyezni, hogy ez az opció akkor lett nekem csak elérhető, miután újraindítottam a rendszert (a zenefájlok lejátszása továbbra is hangkártyámból jön, csak ha videófájlt játszok az marad néma a pc-n, de a tévén van hang!)

    :)
    szájbarágós volt?
    csak kosztalaci miatt :)
  • Ramore
    #78
    Össze szeretném kötni a Notebook-ot a tv-vel, vga-vga kábellel, valamint egy 3.5-ös sztereo hangkábellel. Sajnos a tv-n a kép balra van helyezkedve, a teljes képernyő látszik, de balra igazodva. A beállításoknál teljes képernyő van beállítva keret nélkül. A notiban inteles 965-ös a videókari a tv meg egy LG3000. Mit kellene tennem, hogy a tv-n is teljes képernyőben nézhessem a noti képét?