15
  • Zoleeca
    #15
    Nem voltál ;)
    Mondjuk ez már elég régen volt...
  • tomcsa4
    #14
    (Úgy értettem, hogy épen és egészségesen, ha félreérthető voltam!)
  • tomcsa4
    #13
    Hát nem gond az 1-1 mp, mert még mindig itt vagy :D
  • Zoleeca
    #12
    "betehetjük mikróba (a mikró utána főzésre aligha használható a mérgező maradék anyagok miatt!!!)"

    Hoppá...ha ez igaz akkor megszívtam? Kb 60 lemezt pörköltem meg (1-1 másodperc erejéig)
  • floatr
    #11
    hehe
    http://youtube.com/watch?v=69-FZO0sr20
  • Mike at home
    #10
    van olyan iratmegsemmesítő, ami bankkártyák, cd-t is darál
    és nem drágább mint a sima papíros
    csak otthon nekem minek ilyen gép
    cégnél meg azt mondta a főnök, hogy nemkell
  • Mike at home
    #9
    hát igen, itthon is lehetne valami
    persze csak úgy vagyok hajlandó ilyet leadni, hogy én magam darálom le
  • JeD
    #8
    "És? a kérdés akkor máshogy adott. Melyik lemezeidet semmisíted meg, mielőtt visszaadnád. Anyukádról készített, kiírt fényképeket, vagy a drága pénzen megvásárolt filmeket/software-eket, netán a letöltött warezt?"

    Vagy például a millió CDt, amire annak idején kiírtad őket, és amik a kukában landoltak, miután átmentetted az egészet nyolcadannyi DVDre? Vagy a rakás DVDt, amit ki fogsz dobni, amikor elterjed a Blu-ray?

    Szvsz üdvözlendő minden eljárás, amivel csökkenthető / jobban felhasználható az általunk szült hulladékhegy.
  • NKing
    #7
    CDről, DVDről a legegyszerűbben úgy tüntethető el az adat, ha fogjuk, és a cimkés felével lefelé letesszük a járdára, és korizunk vele egyet. Valamivel egyszerűbb megoldás ha gázláng fölé helyezve szépen egyenletesen megolvasztjuk a polikarbonát részét. Habár az égéstermékek lehetnek mérgezőek, de ez egy hatékony módszer. Ha paranoiásak vagyunk, akkor ajánlott mindkét módszer alkalmazása. Ha ennél is paranoiásabbak vagyunk, akkor betehetjük mikróba (a mikró utána főzésre aligha használható a mérgező maradék anyagok miatt!!!), vagy fogunk egy rezgőcsiszolót, és porrá csiszoljuk a lemezt. Persze ezt mind csak saját felelősségre!
  • bvalek2
    #6
    A tonna nem súly hanem tömeg
  • tomcsa4
    #5
    Nyilnáv úgy értette ezt a visszaváltósdit, hogy ami már nem olvasható lemez, azt! De nem leeht tökéletesen megsemmisíteni, ha eltöröd, akkro meg már nem ér semmit! És nem mindenkinek van otthon ilyen lézeres megsemmítője. É az eredeti játékaimat és 3db filmemet tuti nem dobom ki soha, ha már nem olvashatóak majd 20 év múlva, akkor is meghagyom, mégpedig egy csinos polcon! A töméntelen újságmelléklet meg probléma, mivel nem tartogatják meg a tulajok! DE nekem hál égnek nincs.
  • Yv@n
    #4
    És? a kérdés akkor máshogy adott. Melyik lemezeidet semmisíted meg, mielőtt visszaadnád. Anyukádról készített, kiírt fényképeket, vagy a drága pénzen megvásárolt filmeket/software-eket, netán a letöltött warezt?

    Mennyi lemezt dobsz ki egy hónapban egyáltalán?
  • syn7h37ic
    #3
    Még nem hallottál arról, hogy az adatok megsemmisíthetőek a cd-n, ill. a DVD-n?
    Vannak egyszerű mechanikus, és elegáns lézeres adatmegsemmisítők. Ezután meg mehetne a szelektív CD gyűjtőbe.
    Nem a megvásárort programokon van a hangsúly, hanem a töménytelen írható lemezeken, és újságmellékleteken.
  • Yany
    #2
    És melyik korongokat adnád vissza szívesen: a lementett személyes adataidat, vagy a warezokat? Esetleg a megvásárolt szoftvereket?
  • MaSzKa
    #1
    sztem visszaválthatósra kellene megcsinálni