17
  • Dragony
    #17
    Hát igen, spam volt, van, és lesz. Engem is nagyon tudott bosszantani. Ezért van nekem is gmailem, az Outlookomon meg kipróbáltam a Spamfightert és a Cloudmark szűrőjét is, mindkettő nagyon jó, ráadásul a Spamfighter teljesen ingyenes otthoni használatra!
  • Stopspam
    #16
    Ime egy új kezdeményezés!
    Spam ellenes mozgalom! :)
    http://spammer.blog.hu
  • Charybdis
    #15
    Az teljesen mindegy, hogy megnyitod-e a spam levelet, vagy sem.

    Akkor vagy bajban, ha letöltöd a képeit, vagy egy benne lévő linkre kattintasz. Mert akkor tudni fogják, hogy él az email címed és ráadásul még el is olvasod a sok szemetet, és még több spamet fogsz kapni.

    Nagyobb szolgáltatókhoz szerintem próbálgatják a címeket, pl. [akármi]@gmail.com, és az [akármi] helyére brute force módszerrel tesznek be karaktereket.

    Levelezőlistákat érdemes elkerülni, mert néhány helyen annyi eszük van, hogy az archívumot kiteszik a webre, és persze kiírják a küldők email címét is.
  • gkalcso
    #14
    Kivéve, graylisting esetén. Amúgy a spam probléma megoldódna, ha a zombi gépeket kitiltanák a netről.
  • bippo
    #13
    Az a baj, hogy hiaba szurod ki otthon a leveleidet, es te konkretan nem is kapod meg, a hulye spam igy is jelentos forgalmat general a halozaton. Ez itt a problema.
  • ssdb
    #12
    Spam sajnos mindig volt és mindig lesz :D De remélem fejlettebb lesz 1x a szűrő.
  • arrakistor
    #11
    bocs ! mailin8r.com
  • arrakistor
    #10
    van egy mégjobb módszer : mailin8r.net

    ezenkívül pedig az is jó móccer ha az ismerőseiddel tudatod hogy a levél tárgyának tartalmazia kell hogy : "pirospöttyöstúrórudi" és megadod levélfogadási szabálynak hogy a levél tárgyának tartalmaznai kell hogy "pirospöttyöstúrórudi" a fogadáshoz, különben kuka. ennyi. mailto:[email protected]?subject=pirospottyosturorudi
  • sKie
    #9
    Illetve olvasottra jelolom.
  • sKie
    #8
    3 gmail fiok + 1 freemail. Napi rendszeresseggel jonnek spamek (2-3db), de a Thunderbird meg azt is kiszuri, amit a pf spamszuroje nem. A spamet meg csak olvasatlanra jelolom, aztan szepen torlodik a szerverrol. En ennyivel megoldom a problemat.
  • nickwearby
    #7
    hát ez fura,
    nekem van egy kb. 7 éves vipmail fiókom,
    amit egy időben mindenfélére használtam, mégsem jön rá semmi spam...

    A gmail-t sem értem, mert gmail pfből is van vagy 6-7 és amit alig használok,
    még a spam mappába sem kapott be semmit.

    Csak arra tudok gondolni, hogy valami sebezhető nevet adsz a mélcímeidnek,
    pl. kovacs74[at]gmail[dot]com vagy ehhez hasonló,
    az ilyen címek könnyen bekerülhetnek bizonyos listákba, ahonnan spammelés áldozatává válhatnak
    anélkül, hogy bárhol megadtad volna.
  • NessieGraf
    #6
    A legújabb: saját e-mail címemről kapok spam leveleket. Úgy vettem észre, hogy jelentősen csökken a spamek száma, ha nem nyitom meg az olyan leveleket, amik ismeretlen helyről furcsa tárgy megjelöléssel érkeznek.

    Meglepő módon jön olyan levél ami egyáltalán nem spam, mégis a spamek közé teszi pl. a gmail. Magyar szolgáltatók közül 1 van a sorban. Oda még eddig nem jött. A yahoon sok. A legtöbb iwiwen jött, de amióta iwiwnél reklamáltam egy jó indokkal :D azóta ez megszűnt.
  • balee66
    #5
    Ez sem a legjobb megoldás, mert citromailre/vipmailre/freemailre úgy jönnek a spamek alapból, mintha muszály lenne...
    Amúgy nemrég regisztráltam egy j gmail-es címet csak tárhelynek, és a fene tudja honnan, de jött rá egy rakás spam.
  • nickwearby
    #4
    Vagy a régi jól bevált módszer:
    nyitsz 10 különböző postafiókot,
    lehetőleg legyen benne yahoo-s vagy hotmailes vagy bármely magyar szolgáltatóé.

    És egyet használsz megbízható ismerősökkel levelezésre,
    ezt nem adod meg nyilvános oldalakon,stb.

    Egyet hivatalos célra, pl. ügyfélkapu regisztrációhoz,
    és ezen csak hivatalos levelezést folytatsz.

    A többit regisztrációt igénylő, de kommunikációt érdemben nem alkalmazó tevékenységre - pl. fórumokra regisztrálás, ilyesmi.

    Aztán lehet külön olyan, amit minden hülyeségre,
    külföldi játékoldalak,
    felnőtt tartalmak lehívására, akár tárolására,
    olyan jelszóval, amit még véletlenül sem lát meg a gyereked.

    Szóval az emberi tényező a leghatékonyabb az automaták ellen.

    Én is így csinálom, és van olyan pf-em, ahol napi 100 levél jön, többnyire el sem olvasom,
    de a gyakran használtba maximum havonta egy-két spam jön.
    És azt is kiszűri a gmail.
    Sok sikert, remélem valakinek hasznos lesz, amit leírtam.
  • Gerygrey
    #3
    Túlbonyult, ez még nekem is sok lenne, hát még az egybites júzernek. Ráadásul a problémát nem oldja meg, mert a spambotok mindig más és más címről küldenek.

    Egyszerű a megoldás: gmail. Viszonylag nagy látogatottságú oldalon van kint a gmailes címem, és az elmúlt fél évben 870 levélből kb 2 spamet engedett át a szűrő. A spamnek nézett nem-spam levelek aránya is hasonló hatásfokkal működik, a spam mappában jelenleg 251 levél van és eddig csak egyszer fordult elő, hogy szemétnek nézett a szűrő egy nemszemetet.
  • Anomaly
    #2
    Be kéne vezetni egy ilyen bejelentkező e-mail-t. Ami annyit tenne, hogy ha először küldök egy e-mail címre akkor a felhasználótól megkérdezné a postafiók, hogy meg akarom -e nézni meg, hogy küldhet -e legközelebb. Ha leokézom akkor utána küldhet rendesen ha nem akkor meg letiltaná. Olyan mint a messenger. De akkor mi értelme az e-mailnak?
  • roliika
    #1
    Ja.