28
  • dez
    #28
    Kezdjük ott, hogy ha jót akarsz, menj színházba...
    Vájtszeműeknek... Ahh. Náhány év múlva magad is szégyelni fogod magad emiatt a butaság miatt. :)
  • dez
    #27
    Mind a kettő képrészlet, azonos képtartományból.
  • cateran
    #26
    Bla-Bla-Bla:) Mintha 1 humoristának jobbak lennének a poénja díszletek közt vagy az asztali szerepjáték rosszabb lenne mint a jelmezes-díszletes live:)
    Nem vitatom,a vájtszemüeknek tuti sokat számít,de a (nem reprezentatív:D) felmérés amit haveri körben csináltam,azt mutatja,hogy a népeknek bőven elég a dvdrip is,nemhogy a dvd vagy hd:)
  • Atyuska
    #25
    Hogy a fenébe lehet, hogy a mellékelt DVd képe ugyanakkora mint a hd dvd? Hát nem más felbontásban tárolódnak? :)
    Gondolom az átméretezés/interpoláció miatt kerülhettek rá plusz zajok arty gépén..
  • DJ Boss
    #24
    Ugye nem akarod velünk elhitetni, h a DVD élesebb a HDnál? :)
  • dez
    #23
    Nem mindegy, hogy milyen bitrátás mp3. A 192k-tól már elmegy. De aki 128k-sat hallgat, hát egészségére (broaaahhh).
  • dez
    #22
    Az alsó képnek úgy kellene kinéznie, mint egy fényképnek, ehhez képest nem túl szép, szal nem a legjobb példa. :)
  • dez
    #21
    Ez nagyon rossz szöveg... A részletgazdagság igenis nagyon sokat hozzátesz a hangulathoz.
  • Molnibalage
    #20
    Nem akarlak megsérteni, de ennél a dixvix kódolású 640x480-as filmeim szebbek 15 colos monitoron, mint HDDVD-n. Hogyan csináltad ezeket a felvételeket??

    DVD filmeknek olyan élves kontúrja van, hogy szinte vágja a szemgolyómat..
  • arty
    #19
    transformers dvd vs. hddvd:

    vs.
  • arty
    #18
    nexus6: dvd-a, sacd? ezek jobbak a cdnél, mégse kell a kutyának sem - keveseknek van hozzá rendszere, füle, IGÉNYE

    a hd hasonlo - egyelőre. de ahogy tulnyomorészt hd megjelenitők lesznek az otthonokba, ez változhat ...

    narumon: erős tulzás. a dvdben rejlő lehetőségek tulmutatnak a transformers képminőségén, volt szerencsém a hddvdből tömöritett dvdt látni, alázta a gyári, film masterből készült boltit!

    cateran: én spec a ben hurt láttam hdben és sokkal élvezetesebb volt igy nézni, mint mondjuk vhs-en vagy dvdn :) igenis számit a minőség is és nemcsak az agyatlan effektfilmeknél!

  • uniu
    #17
    Azt nem hiszem, hogy az agy kitalaja a hianyzo adatokat az MP3 hoz....
    Amig a HD filmek sok sok gigak, marad a DVDRip.
  • Hoz_Hun
    #16
    Hát ez... te aztán tudod népszerüsíteni a BR-t.
    Rontja a szemem a szar DVD mi? Ugye csak viccelsz? Mp3-mal meg mi a baj? Nem vagyok zene őrült nekem tökéletessen megteszi az a szar mp3 is. A csúcshangerőnél meg tök mindegy hogy mp3 vagy légkalapács.

    Sindler listája című filmben amúgy piros kabát van. :)
  • NEXUS6
    #15
    A zeneipar jól kibaxott magával, hogy az utóbbi 20 évben nem igazán tud felmutatni olyan formátumot, ami a standard CD specifikációnál jobb lenne. Persze lehet mondani, hogy az emberek már csak ilyen igénytelenek, hogy még a CD-nél is gyengébb minőségű MP3-at töttenek, igaz ingyé.

    Na most lehet ilyet jáccani a film esetében is. És akkor tényleg marad a DVD-rip minőségű video anyag, mert mindenki lexarja a HD-t, mivel jó az a xar felbontású kockás videó is. Hiszen nem a felbontás a lényeg, hanem Andzselina Dzsoli csöcse, Rícsárdgír ősz halántéka, vagy hogy Spílberg mester rendezte (a Sindlerlistája úgy is feketefehér, talán eccer van benne egy piros sál, vagy rózsa asszem).

    Szal gyerünk, licitáljunk egymásra az igénytelenkedésben, és látható, mint az MP3 esetében majd lesznek akik itt is mellénk állnak a kiadók részéről.

    Egészségügyi szempontból persze a xar felbontású videjó a szemnek sem tesz jót, ahogy a csúcshangerővel hallgatott recsegős MP3 a fülnek, az agyadat is lefárasztja kitalálni a hiányzó adatokat, de ki nem xarja le!!!;)
  • Hoz_Hun
    #14
    Én ezzel a formátummal lazán kivárok. Majd ha fillérekért adják az asztali lejátszót meg a filmeket is, áttérek. Szerintem messze nincs akkora külömbség a DVD és BR között mint annak idején a VHS és a DVD között.
  • narumon
    #13
    Transformersnek a dvd kópiája is nagyon jó minőségű, egy jó tévén az is odabasz.
  • cateran
    #12
    De,teljesen igaz...hallottál már arról, hogy a filmekben ún. szinészek szerepelnek, akik (elvileg) szinészkednek? Meg hogy szokott lenni vmi forgatókönyv szerűség, meg rendező,meg csomó emberke akik dolgoznak a filmen, hogy jó legyen? 1 szinész nem lesz jobb szinész nagyobb felbontásban és 1 történet sem lesz izgalmasabb, legalábbis szerintem:P (szar-e Chaplin,csak mert fekete-fehér? Gagyi-e a Ben Hur, csak mert nincs benne CGI?) Persze a látványfilmek egyértelmüen odabasznak hd-ben,lásd transformers és tsai..
  • Molnibalage
    #11
    Az olyan filmek meg nem érdekelnek...
  • Anakyn
    #10
    Olvassatok KÖNYVET! Sokkal hasznosabb, ha megunod...
    DVD-vel nem lehet begyujtani :)
  • bakagaijin
    #9
    DVD-t is tudsz külső forrásos feliratokkal nézni, nem kell a gyári beégetett feliratokat választani :).

    A külföldnek megvan az a baja, hogy igen sok nyelven beszél, pusztán az EU-ban 20+ hivatalos nyelv van, még ha sok között ilyen-olyan átjárás is van. Én az ötödik/hatodik nyelvet nyúzom, de bármikor tudnak olyat mutatni, amiből egy kukkot nem értek :).
  • gabr
    #8
    "Ne a hiperszuper képminőségtől lesz egy film jó..."

    Ez így, ebben a formában nem igaz!
  • Molnibalage
    #7
    Kicsoda? Tarkódnak szegeztek fegyvert talán? Magas ívből leszarom a kék fényt és a HD-t is. A DVD is kiváló és még olyan minőséget is csak ritkán nézek Laslow indokati miatt. Marad a számítógép. Ne a hiperszuper képminőségtől lesz egy film jó...
  • Laslow
    #6
    Részemről se DVD, se Blu-ray.

    Sőt: marad addig a warez és a számítógép, amíg meg nem csinálják, hogy a feliratozás testreszabható legyen. (betűméret, elhelyezkedés, körvonal)
    A moziban is annyira idegesít, hogy világos háttérre körvonal nélküli, AA-mentes (=csúnya, pixeles) fehér betűkkel nyomják a feliratot! Olvasd el...

    Bár, van B változat: irány külföld, megtanulni rendesen angolul, franciául, stb, és felirat sem kell.
  • beef
    #5
    Hát ezért erőltették ránk a HDTV-ket, hogy most meg visszatérjünk az 576 sorhoz. Vicces.
  • floatr
    #4
    Hűha, egy másik formátumban ott a cucc védelem nélkül, de tán rosszabb minőségben :)

    Aki pcre akarja másolni, már látott rippert, sakko az első lemezről is másol. Állatinagy marketingfogás
  • BobaFett
    #3
    digitális másolata egy eleve digitális mediának ? ez aztán a lol marketingfogás
  • Gerygrey
    #2
    Aki az iTunesból vesz 640*480 felbontású filmet, megérdemli. Szerintem a DVD-nek nem ez a fő ellensége, hanem a warez HD. Ha van HD release valamiből, nekem a DVD már nem is kell.
  • Sir Quno Jedi
    #1
    Jah, még gyorsan megvetetik veled a DVD-t, majd ugyanazt a filmet pár hónap múlva megvetetik vele BR-en is. Ojvé! Csak menjen a biznic!

    Szvsz. beteg ember aki a mostani helyzetben a <999HUF-os DVD-ken kívül bármi drágább DVD-t beszerez. MINEK?!?!?!