55
  • floatr
    #15
    Linux/KDE alapértelmezett böngészője, ha jól tévedek mozilla motoros, de kövezzetek nyugodtan ha nem...

    Egyébként a böngészők saját maguknak is odavernek, amíg nem vannak szabványosítva totálisan. Azabaaaaj h nem lehet őket eltiltani a megjelenéstől, amíg egy compliant tesztnek meg nem feleltek, és lenne egy megfelelőségi bizonyítványa. Szegény Opera...
  • Gerygrey
    #14
    Konquerort láttam már én is, de a legutóbbi 500-ban vannak olyanok is, hogy Seamonkey, Acoo, Crazy Browser 1.0.5, Netscape, és egyéb elvetemültségek :)

    De ami még meglepett: a Top 10-ben van Media Player - 419/0.27% (ki használja a Media Playert böngészésre? LOL) meg Mozilla (nem firefox) 1021/0.65% - ez utóbbit hány éve is váltotta fel a FF?
  • Gerygrey
    #13
    Szegény Safari nálam is 0,47%-on áll... Viszont az Opera kezd 3 felé közeledni, a Fox pedig magabiztosan halad a 40 felé (36 volt nem is olyan rég, jelenleg 37,48% - az elmúlt fél év 170.000 egyedi látogatójából 60.000 "rókázik")

    Anomaly, a nagy gond az, hogy próbáltam foltozgatni az oldalt hogy IE-ben is tökéletes legyen, sikerült is, de akkor meg Foxban ugrott szét sokkal durvábban. Mivel a Foxot főleg a tudatosabb netezők használják (illetve a tudatlanabbak közül azok is, akinek a gép összerakásában az én kezem is benne volt) számomra ők a fontosabbak. A mezei júzert valószínűleg nem fogja annyira zavarni egy 15-20 pixeles elcsúszás.
  • janicroft
    #12
    Na azért csak megnéztem, Firefox 59%, IE 36%. És volt egy Konqueror-os látogatóm is! Ismeri valaki ezt a böngészőt?
  • janicroft
    #11
    az IE és a Firefox optimalizálásra azért időt kell szánni, én a saját oldalamon meglepődve tapasztaltam (Firefox-ra lett hegyezve), hogy nem egyértelmű a firefox fölény,pedig azt hittem, így IE alatt is oda kell ám rá figyelni. Hogy Opera, stb alól hogy müxik, azt nem tudom, Safarival is kb. 3 látogatóm volt eddig.. :)
  • Anomaly
    #10
    Vagy csak reklám a rossz munkádnak...
  • Gerygrey
    #9
    Én az IE-re optimalizálásra se szoktam időt fecsérelni :) Ha Firefox-szal tökéletes, IE-vel pedig gond nélkül használható az oldal kisebb esztétikai hibákkal, akkor nyugodtan hátradőlök. Legalább ez is egy kis reklám a foxnak :)
  • Csaba42
    #8
    Mert a W3C-t nyilván azért taláklták ki, hogy legyen. Semmi funkciója nincs, mert ha lenne, akkor teljesen be is kéne tartani, amit persze nem tesznek meg. Olyan, mint sok embernél a KRESZ.
  • L3zl13
    #7
    Azokról tényleg ne beszéljünk, mert szerencsére olyan ritkák, hogy kár a rájuk való optimalizálásra az időt fecsérelni.
    Igazából még az Opera is annyira kis részt birtokol a piacból, hogy gyakran még azzal sem foglalkoznak, nagy sajnálatomra... :(
  • nenad
    #6
    azert ennyire nem egyszerű a dolog szerencsére.
    én nem bánném egyébként ha így lenne, bár még úgy is várni kellene 2-3 évet hogy ki merészeljem jelenteni, hogy IE6-7 stb elavult.
  • floatr
    #5
    Ha csak feleannyira vennék komolyan, mint az operáék, akkor már rég lenne egy atomstabil iszonyúan szabványos cuccuk.
    De ez sem lesz megváltás, pont azért, mert sokan még ie7re sem mertek váltani, magánszemélyek, cégek...
  • god25
    #4
    ...és b10! akkor még nem beszéltünk az Epiphany, Iceape, Galeon, Kaze, stb böngészőkről. Kíváncsi leszek, h mennyivel lesz gyorsabb böngésző a 7esnél ill. mennyi lesz a saját ötletük benne? (köszi a cikket...:P )
  • Lavigne
    #3
    ez így van. ha minden ugyan úgy menne, akkor elég lenne egy webszerk. alkalmazás, és 10 évesek kaszálnának mindehol, mert ők is megtudják csinálni.
  • sly007
    #2
    Ha nem tetszik ne légy weboldal készítő. :-D
  • b10
    #1
    Ez azért lesz szép, mert akkor az eredetileg ie5/ie6-ra készült oldalaknál vizsgálni kell, hogy milyen böngészővel (mozilla / opera / ie5 / ie6 / ie7 / ie8) böngészővel nézi a felhasználó, ami egy borzasztó időparazló dolog.

    De azért még kérünk 35455 féle különböző int. böngészőt, amelyek mindig csak egyik vagy másik részét támogassák a W3C-nek, az a jó, hagy szenvedjen a weboldal készítő.