55
  • Su0my
    #55
    példaként ott van anyám. néha frászt, kapok, de olyankor becsukom a szemem, elszámolok tízig és elmondom, hogy mit és hogyan (és MIÉRT) kell csinálni. egyre kevesebbszer jön falfehéren fejhangon visítozva hogy jaj így jaj úgy jaj eltűnt az alaplapomról egy program xD (asztalról az ikon)
  • adamekp
    #54
    "De ami még meglepett: [...] Mozilla (nem firefox) 1021/0.65% - ez utóbbit hány éve is váltotta fel a FF?"

    Az alfák-béták pre-jeit veszi Mozilla 5.0-nak, ugyanis a nightlyk azt a user agentet továbbítják az oldalnak.
  • floatr
    #53
    A droid találóbb. Mer hiába beszél Su0my, vszeg ő nem találkozott oannal akinek hiába pofáznak valamiről. Félóra múlva ugyanúgy marhaságot csinálnak, mint észosztás (szorzás indeed) előtt.
  • Su0my
    #52
    gyűlölöm az ilyen sok nagypofájú görbehátú taknyot, aki így arcol hogy jaj így egybites júzer meg úgy egybites júzer. láttam én már rendszergazdát szarban aminek két kattintás lett volna a megoldása és nem egyszeri eset, hogy egy programozó ül bambán olyan probléma előtt, amely megoldása másoknak napi rutin [itt most az oprendszer használatáról beszélek ].

    A sok kislány rendszergazda meg ne nyavajogjon, hogy jaj a sok hülye már megint mit rontott el, azért kapja többek közt a fizetését, hogy elhárítsa a problémákat. Hozzáteszem, ha elmagyarázná a célszemélynek, hogy mi a probléma, miért van, hogy lehet ezt legközelebb orvosolni, akkor legközelebb nem is kell megdolgozni a pénzéért, mert nem fordul elő a hiba. JAAA, hogy akkor nem tudná a nyavajgásával reklámozni A Tudását? omg... hülye barmok...
  • sathinel
    #51
    Mondjuk én is ezt mondom azokra akik tényleg csak néhány betanult dolgot tudnak használni a gépen, és már egy alap program telepítésnél sokszor elakadnak. Nem is azokkal van a gond akik nem értenek hozzá, és kérdeznek, megkérnek hogy segíts rendbehozni a gépét, hanem akik még 0 tudás melett is elkezdik a saját hülyeségeiket, innen-onnan öszeszedett urbánlegendákat hangoztatni. C64 óta szinte minden gépet láttam, használtam. Nem vagyok isten, programozó matematikus, de jól elboldogulok a géppel. Ezért beszélünk róluk így, mert nem tisztelhetsz egy embert aki 0 tudással valamely területen megpróbál okoskodni. PL mint néha a politikusok.
  • eto demerzel
    #50
    nm fut firefox a gepemen. :) az upgrade pedig arre ertendo hogyan lesz valaki 1.0-bol olyan mint A1274815. mi utan mondja valaki valakire hogy 1 bites felhasznalo.
  • Midas
    #49
    Attol hogy ff fut a gepeden meg te sem fogsz jobban erteni hozza...
  • eto demerzel
    #48
    "*1,1 bitesnek hívom azokat melyek azt hiszik magukról, hogy értenek hozzá, és közben pedig nem."
    te hanyi bites vagy? es hogyan is van azzal az upgrade-el?
  • Gerygrey
    #47
    adblock, flashblock, noscript

    imageblock, textblock, internetblock nincs hozzá?
  • god25
    #46
    Jah, plusz 3 gomb a navibaron: newtab, restart ff, letöltések. NAggyon zsír, h minden 1 helyen. (Igaz gombokat lehet az IE-nél is hozzáadni). :P
  • god25
    #45
    A ff-hez mindig kidobnak vmi f@sza kiegészítőt. Ami új nálam a hidetab, hidemenu (időre állítható, h mikor tűnjön el, mint az asztal panel). Tab effect és a fullscreen. Érdemes letölteni! (Régiek: adblock, flashblock, noscript, fasterfox, anonymouser, torrenbar). Nos ezeket mind hiányolnám szeretett IE-ben!
  • turul16
    #44
    ie5 már csaknem kihalt.
    Ha az ie6 is eltűnik,akkor könnyebb lesz az élet.
  • cousin333
    #43
    Nem perelt be mást, de az Opera jónak látta nem kihívni maga ellen a sorsot:
    http://magyaropera.blog.hu/2006/07/07/jogvedett_beepulok_es_az_opera

    Ebből két következtetésem van:
    - Utálom a kis haszonleső cégeket, akik faék szintű "talámányokért" egy évtizeddel később nagy pénzt akarnak akasztani
    - az FF a net szent tehene, senki nem bánthatja, mert "ópenszórsz"
  • sathinel
    #42
    Hát ja el kéne felejteni az élet minden területén(főleg politikában) hogy ha nem értenek valamihez akkor szakembereket kérdeznek meg, kérnek fel hogy csinálják meg, és nem beleugatni.
  • A1274815
    #41
    Ha te tudnád mennyí ilyen emebrrel futom össze meglepődnél. (igaz őket mát 1,1 bitesnek kéne hívni, de minden 1 bites user előbb utóbb 1,1 bites* lesz).

    *1,1 bitesnek hívom azokat melyek azt hiszik magukról, hogy értenek hozzá, és közben pedig nem.
  • sathinel
    #40
    Egybites user nehogy már megmondja egyébként annak akit megkér telepítésre hogy szerinte mi a frankó. Ennyi erővel nem az építész mondja hogy kell házat építeni hanem a megrendelő akinek fingja sincs hogy mit hogy kell csinálni valójában.
  • sathinel
    #39
    Mondom mégegyszer nem kell bekapcsolni semmit firefox alatt az activex-es oldalakhoz. Valsz már eleve benne vagy nem tom. De nekem még ilyet soha nem kelett csinálni.
  • A1274815
    #38
    "Tűzfalon tiltom ami szintén nem MS féle. Ahogy az MSN-t is. +Alap böngészőnek beállítod hogy más legyen."

    Ha csak nem te felügyeled a gépeket, semmi garancia nincs rá, hogy úgy is fog maradni. Nagyon meglepő dolgokat tudnak produkálni a síma egységre normált userek. Aztán persze reklamárnak, hogy nem tudom mi nem megy, stb.

    "A firefox-ban mit kell bekapcsolni? "

    Az ActiveX-szekkel ekvivalens bővítéseket.
  • A1274815
    #37
    "Ezt például rühellem az IE-ben."

    Ez csak annak köszönhető, hogy egy kis hülye cég csak az MS-t perelte be emiatt, a Mozilla alapítványt és a többieket valahogy elfelejtette, de az MS nem rég vett rendes liceszet, úgy hogy a problémát azóta orvosolták.
  • sathinel
    #36
    Tűzfalon tiltom ami szintén nem MS féle. Ahogy az MSN-t is. +Alap böngészőnek beállítod hogy más legyen.

    A firefox-ban mit kell bekapcsolni? én azokon az oldalakon ahol ie activx-et kér firefox símán megnyitja. Nem kapcsolgattam én semmit. Nem is emlékszem hogy valamit engedélyezni kéne firefox alatt. Jah de ha felugró ablakokat letiltja alapból, és klikkelni kell ha engedélyezni akarod:D
  • sly007
    #35
    Aha. Én annó magamnak beállítottam egy nem létező proxy-t így bármi (vagy bárki) indította el az IE-t félre "kapcsolódott". :-D Amúgy már Ubi Linuxot használok. :-)
  • Ghoosty
    #34
    Azt szeretem az Operában, hogy ha megnyomom a vissza gombot, akkor nem tölti újra az oldalt, hanem beszedi chacheből. Meg kedvencek/könyvjelző megnyitható úgy, hagy a képernyő bal szélére kattintok és ott van minden rendezve, majd ugyanúgy 1 kattintással el is lehet tüntetni.

    Ha lennének valami ezekhez hasonló pluginek FF-hez akkor azt használnám, mert sajnos mint lejjebb is említették sok weboldal nem szereti az operát. Nem tud valaki ilyesmiről?
  • Gerygrey
    #33
    A FF nem csinál olyan baromságot, hogy minden flashre egyet rá kelljen kattintani hogy egyáltalán elinduljon. Ezt például rühellem az IE-ben. Meg még sokminden mást :)
  • god25
    #32
    Linux/KDE böngésző. Én is kipróbáltam, de nem jött be. Maradt az FF. Linux alatt -szerintem- ez a legjobb és leggyorsabb. Ezt fejlesztik leginkább.
  • Gerygrey
    #31
    Attól hogy neked trabantod van, és jobb autód sosem volt, még nem kell a BMW tulajdonosoknak ilyesmit mondanod.

    Én ha egybites júzernek telepítek gépet, bőségesen elegendő hogy törlöm az IE ikonját a desktopról és a quicklaunchról, és megmondom neki hogy az a piros rókás az internet.
  • sly007
    #30
    "proxy-n logolt IE használatok száma" x "fekvőtámasz" ??? :-DXD:-DXD:-DXD
  • A1274815
    #29
    Fehérre beszéli a kedves megrendelő szemét.
  • A1274815
    #28
    "Főleg hogy IE-nek minden szarhoz engedélyezni kel activex-et, stb."

    Mint ahogy az FF-ben a megfelelőjét.

    "Ha megnézzük kik használnak IE-t nagy számban, akkor azt tapasztaljuk hogy akik 1 bites userek, és alig ismerik a gépet azoknak megfelel."

    Én nem vagyok 1 bites user IE7-et használok és ha majd lesz IE8 Beta megnézem milyen.
  • sly007
    #27
    IE-t hogy tiltod?
  • Narxis
    #26
    Hasonlókat neked is!
  • sathinel
    #25
    Hm kb 2 éve egyáltalán nem használok IE-t. Firefox, opera. Ha össze kell raknom egy gépet,és telepíteni oprendszert, akkor kapásból antispy progik, és tiltom az IE használatát. Még senki nem panaszkodott hogy nem megy nekik valami. Főleg hogy IE-nek minden szarhoz engedélyezni kel activex-et, stb. Egyedül azt nem értem meg hogy 10-15 alkalmazás még ma is csak IE-vel akar normálisan működni. Ezek szerintem a holdon élnek.

    Ha megnézzük kik használnak IE-t nagy számban, akkor azt tapasztaljuk hogy akik 1 bites userek, és alig ismerik a gépet azoknak megfelel. Aki már tud telepíteni egy progit, amiben next, next, finish kattintásokat kell tenni, azok 80%-a már mást használ.
  • haxy27
    #24
    Nekem tökéletes az IE7 és ha lesz Az IE8 akkor arra váltok. A többi böngésző meg dögöljön meg ott ahol van.
  • pedrohsi
    #23
    nein
  • peterx
    #22
    IE8-at tervezik SP3-ba bele tenni?
  • sly007
    #21
    IE8 csak, akkor fog full szabvány szerint működni, ha ez külön meta tag-ben megadod.
  • sly007
    #20
    Konqueror webkit-et használ, szintén webkit-et használ a safari
  • Lavigne
    #19
    és aki használja mégis, annak levágják a kezét, és kiszúrják a szemét. már látom is a hasábokon "terjed az illegális böngésző piac, az USA tehetetlen"
  • Charybdis
    #18
    Hadd zárkózzanak fel a többi böngészők és legyen nagyobb verseny, akartam még írni.
  • Charybdis
    #17
    Csak nehogy túl jó legyen az IE8, mert akkor megint csak az IE uralkodna, és megint megállna a fejlődés 4-5 évre.

    Az lenne az optimális, ha a szabványokat nagyon jól követné, de amúgy a többi része szar lenne.
  • Charybdis
    #16
    Törvénybe kell iktatni a webszabványokat, és minden böngészőt tesztnek vetni alá (pl. Acid 2 v. 3 teszt). Amelyik böngésző nem ér el 80%-ot legalább, azt be kell tiltani (pl. IE-t), ennyi. :)